Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с CF card и Nikon D700
Автор: lutsifer   
Дата:   15-09-12 01:17

Привет на всички,

Имам много странен случай.. Взех си чисто нова CF карта 16ГБ Transcend от фотопавилиона. В началото всичко беше ок, но след това забелязах как броя на снимките започна да намалява прогресивно.
В началото бяха 605 снимки и постоя така около месец, след което изведнъж станаха 560 и продължиха да се намалят.
Разбира се аз форматирам картата след всяко сваляне на снимки, не си играя да ги трия, да не си помисли някой, че просто ми е пълна картата [cool]
[cool] ...
В момента, ако направя 10 снимки с тази карта, то веднага броя на свободните снимки след форматиране също е намалял с 10, в това няма абсолютно никакъв смисъл...
Имам още една карта ot 8 GB и скоро двете ще се изравнят по брой възможни кадри! След форматирането на малката карта - всичко си е ОК, с нея проблеми нямам.

Изчетох всичко из нета на тази тема. Мисля, че проблема е свързан с това, че веднъж сглупих и форматирах картата на самият компютър. Мисля, че след това започнаха всички проблеми...

Някой имал ли е подобен проблем?
Случайно да знаете как се решава?

Форматирах картата няколко пъти на компа, бърз формат и нормален, FAT32, NTFS дори (за второто си знаех, че не е опция но исках да проверя)...

Сега съм в шах, скоро ще ми свършат свободните кадри на картата а тя е празна:))))

И това ако не е луда работа?
ХЕЛП!
 Re: Проблем с CF card и Nikon D700
Автор: lutsifer   
Дата:   15-09-12 01:26

Ако не съм намерил правилното място на темата много се извинявам, съвсем нов съм във форума..
 Re: Проблем с CF card и Nikon D700
Автор: bpavlov   
Дата:   15-09-12 01:29


При мен всички карти са форматирани на компютъра и проблем няма.
На Д700 и 16 ГБ празна карта ми показва 892 снимки, като реално стават около 1000, това на РАВ 14 бита с компресия.
Ако не си ъпгрейднал фирмуеъра на тялото го направи, може да е от това.
Също е интересно, като я бучнеш картата в рийдъра, колко ГБ свободно място показва?
 Re: Проблем с CF card и Nikon D700
Автор: lutsifer   
Дата:   15-09-12 01:40

При мен показваше 605 чисто нова, РАВ 14 бита. На компа показва 14.92 ГБ
Сега ще направя един последен опит, преди наистина да се откажа и да чакам за съвети. Пълня картата с РАВ файлове от компа до откат. Ще я вкарам в апарата и ще ги изтрия, ако после пак ми показва простотии майната му...
 Re: Проблем с CF card и Nikon D700
Автор: lutsifer   
Дата:   15-09-12 01:41

Аз не ползвам компресия, сега се сетих...
 Re: Проблем с CF card и Nikon D700
Автор: bpavlov   
Дата:   15-09-12 01:46


14.92 Гб е точната цифра, проблемът е в апарата. Сега като се замисля и аз имах подобни проблеми в началото, проблемът беше, че показваше еднакъв брой свободни снимки, независимо дали РАВ-а е с компресия или не. Не си спомням дали проблемът изчезна като ъпгейднах фирмуеъра или като почнах да снимам РАВ с компресия. При всички положения, сложи ти 14 бита с компресия и виж какво показва тогава
 Re: Проблем с CF card и Nikon D700
Автор: lutsifer   
Дата:   15-09-12 01:53

Веднага щом си направя експеримента дето го започнах ще пробвам и това. Пусто бая време отнема да я напълниш тази карта през кард риидъра....Фирмуера съм го ъпдейтнал още като го взех апарата.
 Re: Проблем с CF card и Nikon D700
Автор: lutsifer   
Дата:   15-09-12 02:08

Дааа сега видях на другата карта, че не ми дава никаква разлика между компресиран и некомпресиран РАВ, все си стоят на 311 файла (8ГБ).

Фирмуера ми е
А: 1.03
В: 1.02
 Re: Проблем с CF card и Nikon D700
Автор: lutsifer   
Дата:   15-09-12 03:07

Реших си проблема:) [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Значи ако на някой му се случи същото :
Намираш името на активния фолдър, в моят случай беше 999 и ми даваше егати проблемите... ренеймнах го на 101 и вече отново имам 606 кадъра (дори 1 повече от преди?!) в картата....

bpavlov , моля погледни в твоя апарат активният фолдър каква цифра е, че явно това някак влияе на броя кадри...

Никаква логика не намерих в решението, но какво пък...[beer]
 Re: Проблем с CF card и Nikon D700
Автор: lutsifer   
Дата:   15-09-12 03:20

Поиграх си малко и с компресията, върнах го няколко пъти на некомпресиран/компресиран и в крайна сметка сега индикатора ми показва 895 файла!

bpavlov имаш една бира от мен:)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.