Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: Servantes23   
Дата:   13-09-12 12:20

Здравейте. Досега съм снимал само със "сапунерки", но вече искам нещо, с което да се наслаждавам на снимките. И мисля да си купя DSLR фотоапарат. Въпросът е, че не разбирам много и бих се радвал да помогнете при избора на фотоапарат. Склонен съм да отделя до 1000 лева за апарата (след време още за обективи, светкавици и т.н, но на първо време толкова). Кой модел бихте ми препоръчали за тия пари?
Интересуваме и кои марки имат сервиз в София, защото, не дай си Боже стане гаф, и трябва да се поправя, та не е зле да знам кои марки имат сервиз.
Благодаря предварително за помощта.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: mediac   
Дата:   13-09-12 15:14

Canon 1100


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: crane   
Дата:   13-09-12 15:29

Canon 1100d

От Щатите може и да се намери по-евтино и с повече аксесоари, но без гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: pc_genius   
Дата:   13-09-12 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-09-12 15:42

Аз не бих харчил 1000 лв за фотоапарат, ако не зная какъв ми трябва. Друг, освен теб, няма как да знае. Всеки е различен.

Ето, аз снимам със сапунерка. Но по никакъв начин не се чувствам ограничен. А даже сапунерката ми е от най-ниския възможен клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: io_bs   
Дата:   13-09-12 16:39

С какво те ограничава сапунерката? Разясни, че да знаем какъв апарат да предложим [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: Servantes23   
Дата:   14-09-12 09:44

Последно имах един Panasonic Lumix. При него цветовият контраст е отвратителен. Все едно не съществува. Ужасно безцветни снимки правеше и ме дразнеше.
Иначе искам да си снимам всичко-примерно природа, портрети, спортни събития, бе за всичко.
Някой друг модел освен тоя Канон бихте ли препоръчали.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-09-12 09:54

за снимане на всичко ти трябва раница с фотоапарати и обективи.
не зная да има фотоапарат, който да може всичко наведнъж.
цветовете можеш да си ги буташ, докато ти харесат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: tvk75   
Дата:   14-09-12 11:22

1. най-евтиния Никон
2. по-хубав, втора ръка с добро обективче

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-09-12 12:04

най-важното е какво искаш.
и като питай някой, той като ти отговаря, гледай какви са му снимките. защото неговият отговор е от неговата камбанария.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: io_bs   
Дата:   14-09-12 12:13

D3100 + 18-105mm ще са добро начало според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: sakuraki   
Дата:   14-09-12 13:03

Предложил съм на колегата страхотен стартов кит, но да видим дали ще се реши. Пентакс к-р + сигма 70-300 апо дг и 50мм ауточинон 1.9. По - добър е от канона и е като никон д3100, само видеото на никона е по - добро. И то само за 820лева

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: Servantes23   
Дата:   15-09-12 09:35

Някой може ли по-подробно да каже с какво Пентакс к-р превъзхожда НиконD3100 и Canon 1100, тъй като колегата по-горе ми го предлага, а аз не съм добре запознат. Също така може и други апарати да предлагате. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: dfxos   
Дата:   15-09-12 10:31

Оптимален вариант вмомента за парите си е Никон Д5100 или Канон 600Д. Като за Канона не съм съвсем сигурен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: Servantes23   
Дата:   15-09-12 10:37

NikonD5100
http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/nikon/d5100-p47152171/
Не влиза до 1000 лева. Малко трудно ще мога да го взема.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: Pavlov   
Дата:   15-09-12 11:13

Предимството на Pentax е стабилизацията в тялото, както и по-голямата съвместимост със стари евтини ръчнофокусни обективи, особено в сравнение с Nikon.
Недостатъкът е, че много по-трудно се намират съвременни актуални обективи с автофокус. Затова и го продава колегата :) .


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: dfxos   
Дата:   15-09-12 11:15

Ти си решаваш, аз това ти препоръчвам, преди време като си купувах първия дслр си казах, хайде нещо до 500-600лв, след седмица, две скочих на 1000 и накрая се оръсих около 1500-600. Предполагам Д5100 се продава и в базара, но ти пък искаш нов. Въпреки, че ако има оферти в базара най-вероятно ще са с остатъчна гаранция, понеже моделът е сравнително нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: snoopoff   
Дата:   15-09-12 11:20

Аз преди около 3 години се чудех като теб какво да си взема. Накрая стигнах до извода, че няма да имам пари за скъпи стабилизирани обективи и се насочих към камера със стабилизация в нея. В крайна сметка си купих Пентакс к20д и още снимам с него. Може да се ползва и със стари обективи, които са си доста евтини и хубави.

Отначало исках да си купя Никон Д90 или втора ръка Канон 40Д. Ама там като се почне - тоя обектив не е стабилизиран, стабилизирания бил много скъп... После пък онуй тяло нямало мотор и още незнам си кво... а бе не съм съжалил относно изборът си.

Ако няма да инвестираш пари в техниката (ако избереш Канон или Никон няма как да минеш без това, каквото и друго да се твърди...) виж Сони, Олимпус и Пентакс какво могат да ти предложат. Високият клас Каникони са с безспорни качества, но ниските им класове с нищо не превъзхождат другите марки [smilie3]

Смисъл има да се купува Канон или Никон, само ако ще е ФФ или висок клас кропка и ще се вкарват пари там. Иначе не смятам.

Лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: Servantes23   
Дата:   15-09-12 11:21

Не мога да открия оферти в базара, за да видя каква му е цената. А и при втора употреба винаги имам съмнения, че е възможно продуктът да е бая счупен, в недобро състояние и т.н.
Благодаря и на snoop за мнението. Ще го имам предвид. Нямам намерение да влагам много във фотографията към момента.



Публикацията е редактирана (15-09-12 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: io_bs   
Дата:   15-09-12 12:39

Аз съм си купил едно тяло и три обектива от базара - с минимални или дори никакви следи от употреба. Питай продавача за снимки преди да го купиш - а после, като го видиш на живо / ти го прати по куриер си го преглеждаш и тестваш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: bluebird81   
Дата:   15-09-12 21:28

Ако държиш да е нов, аз бих ти препоръчал Nikon D3100 с китовия обектив 18-55/3,5-5,6 VR , струва 949.00 лв. с ДДС :

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=7530&show=additional


После като събереш още пари Nikkor AF-S DX 35mm f/1.8 G . Тези двата обектива + една външна светкавица ще ти покрият повечето ситуации, в които ще искаш да снимаш. Вече за спортни събития ще трябва да дадеш повече пари за обектив, най-евтиният вариант е AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR , и пак е много компромисен вариант, защото е тъмен и с не много бърз автофокус, т.е. ще може да снимаш спортни събития само на открито или много добре осветени, и понякога ще ти бяга автофокусът. А да, забравих за светкавицата - с D3100 няма да имаш commander mode с вградената светкавица (това е много голямо удобство ако снимаш с външни светкавици), и няма да имаш auto FP режим, т.е. дори с външна светкавица няма да може да синхронизира на по-високи скорости от 1/200. Примерно ако снимаш някъде на открито при слънчево време и искаш едновременно плитка дълбочина на рязкост (бленда 1,8) и запълваща светкавица, ще ти се наложи да слагаш ND-филтър, още едно неудобство. Тези неща едва ли ще можеш да ги осмислиш сега, обаче има вероятност по-нататък да те е яд, че не си си купил по-висок клас тяло. В общи линии получаваш толкова, за колкото платиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: Servantes23   
Дата:   18-09-12 10:00

Кои са добри стабилизирани апарати, че си нямам и идея? И колко ще излезе, ако трябва аз да си го купувам отделно това за стабилизацията?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-12 17:39

Значи, няма такова нещо, което да си купиш за стабилизация. При Канон и Никон са стабилизирани самите обективи и така попълването на парка с обективи става скъпо удоволствие. При Пентакс и Сони е стабилизирана матрицата, което автоматиччно прави всеки поставен обектив стабилизиран. При безогледалките не знам кои са стабилизирани и кои не. Има и клонинги на Пентакс от Самсунг, но тях може да намериш само на старо. От стабилизираните тела пропуснах Олимпус, но и тях можеш да намериш само на старо. В момента вече и Сони не предлагат нови "традиционни" ДСЛР-и а само с полупрозрачните неподвижни огледала, но те са доста над бюджета ти. Изборът е твой. Успех!
П.П. Да не забравяме, че повечето шедьоври са заснети без автофокусни и стабилизирани обективи.[beer]



Публикацията е редактирана (18-09-12 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: sky-fan   
Дата:   18-09-12 18:00

Вземи си Д5100 с 18-55 нов за 1200 лв.

http://brosbg.com/Nikon-D5100-+-obektiv-VR-18-55-+-4GB-karta-product-4028

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: qpalzm   
Дата:   18-09-12 19:08

Като гледам най-добре първо прочети това https://photo-forum.net/ebook/start.htm После ще мислим другото

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: Seifi   
Дата:   18-09-12 22:09

Nikon D3100 vs Pentax K-r

Canon EOS 1100D vs Pentax K-r

Nikon D5100 vs Pentax K-r

Според мен Pentax_K-r си заслужава

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: ourglory   
Дата:   20-09-12 20:58

Вземи си Сони Алфа 200, 230, 300, 350
Обективи- много и евтини.
Качества- за тези пари са много добри.
Това ще ти върши работа докато се научиш на основните неща.
После по- лесно би могъл да прецениш какво ти се иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: pefoto01   
Дата:   20-09-12 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: bluebird81   
Дата:   20-09-12 23:25

Или събери още малко пари и си купи D90 + AF Nikkor 50mm f/1.8D, в момента струва 1249 лв нов. Ще ти даде много повече възможности и ергономия от ниския клас тела Nikon, в случай че смяташ да се развиваш:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000315.html

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: io_bs   
Дата:   20-09-12 23:36

И тоя 50 мм обектив докъде ще му стигне?...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат до 1000 лева
Автор: bluebird81   
Дата:   20-09-12 23:52

Точно 50 мм (75 мм на кропка) обективът ще го накара да мисли повече преди да снима и да си изгради някаква представа какво ще представлява кадърът в зависимост от предметното разстояние, още преди да е вдигнал апарата да снима [shtrak]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »