Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: ishootpeople   
Дата:   28-07-12 11:20

Здравейте

Един тъп въпрос да задам знам ,че не е петък ,но какво да се прави ... До скоро има Д90 и реших да ъпгрейдна заради видеото на Д7К но няколко пъти 4ета книжката и не мога да накарам да ми се появят всичките фокусни точки в визьора [smilie4] и как да си настройвам примерно да си избирам аз фокусна то4ка с джойстика ... Примерно както за портрета "стрелям " в очите . На Д90 менюто беше по лесно а тука е доста по различно поне за мен .Преди това имах и Д80 също беше елементарно .

Поздрави
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: mondragon   
Дата:   28-07-12 11:34

Ами мръсната жълта сган са го направили много кофти, не знам кой им дава акъл, но е за разстрел.
Значи, погледни долу от ляво, до обектива на тялото, където има лостче с АФ и М
http://www.thedphoto.com/images/nikon-d7000/25468_D7000_side.png

натискаш кръглата му част, която е като хапче ,погледната отгоре и я държиш, а през това време с предното колелце сменяш режимите за точките, а със задното за следящ, фиксиран или автоматичен фокус.
Да им изсъхнат жълтите ръчички дано, мръсна сган жълта...и айде на Д7000 и така и вака, ама те и на Д800 го сложили...[smilie23]



Публикацията е редактирана (28-07-12 11:35)
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: ishootpeople   
Дата:   28-07-12 13:21

ТОва го прочетох в книгата но на нито една от позициите не и изкарва фокусните то4ки във визьори и не мога да /скачам/ от точка на точка с джойстика
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: джъмбо   
Дата:   28-07-12 13:24

направено е максимално удобно ама наистина много удобно
а книжките които идват с камерите са за четене а не за подпиране на масата!!!
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: джъмбо   
Дата:   28-07-12 13:26

като се натисне бутона долу се върти предния или задния контролен диск... с единя се сменят режимите с другия опциите за точки
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: mondragon   
Дата:   28-07-12 13:29

Джъмбо, ако на това му викаш удобно, пред лостчето, което е на Д3 и Д700...здраве му кажи. Един клик, заменен с натискане, пък задържане, пък въртене на колелца и т.н. [smilie8]
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: mondragon   
Дата:   28-07-12 13:34

http://www.dpreview.com/reviews/nikond7000/5
чети тук, че като знам мануалът как е написан...аз дето са ми минали 7 модела Никон през ръцете имах чувството, че за пръв път чета упътване на Никон...[smilie8]
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: ishootpeople   
Дата:   28-07-12 13:50

Добре де аз рабрах как се сменят режимите но в нито един от тях не ми се появявят всички точки
Във визьора и да е червана само която аз мърдам
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: compur   
Дата:   28-07-12 15:05

"врътката", дето е от горе на хапарата, трябва да е на P, A, М...
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: pefoto01   
Дата:   28-07-12 15:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: джъмбо   
Дата:   28-07-12 16:00

не ми се спори за удобството
за мен е факт че е много удобно
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: ishootpeople   
Дата:   28-07-12 16:56

То врътката ясно че трябва да е на P,A или М аз снимам най често на Бленда /А/ но като натисна копчето долу което за фокуса в нито един от режимите не ми показва точките само като фокусира ги виждам а не постоянно както е при Д90.
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: estate   
Дата:   28-07-12 17:12

Ами не се виждат ....така е и с D300/D300s/D700/D3/D3s/D3x/D4/D800/D800E.Това е от AF модула .Като ти ги покажат 39/51 точки какво ще виждаш от кадъра?[smilie24]
 Re: Въпрос относно фокуса на Д7К
Автор: ishootpeople   
Дата:   28-07-12 23:53

10x
оправих се :) мерси на estate че ме светна :)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.