Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Полароиден гръб за Салют?
Автор: darth_kane   
Дата:   22-07-12 12:30

Здравейте,
съществува ли таква животно - полароиден гръб за Салют? Защото не знам Салюта въобще как се разбира с други гърбове (имам само 2 оригинални за 120-филм). Бих се радвал на малко информация.
[beer] Благодаря предварително
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: fotocolor   
Дата:   22-07-12 13:32

Никак не се разбира с Хаселбладските.Голяма мъка е да знаеш.
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: Dekov   
Дата:   22-07-12 14:51

Технически е възможно да се напасне механично Хаселбладски Полароиден гръб понеже няма пренавиване на филм, но смисъла ми се губи [smile]

 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: darth_kane   
Дата:   22-07-12 16:15

Експеримент, г-н Деков, ще ми е забавно да пробвам. Пък и не ми се мъкне цифров апарат с мен, като съм със Салюта навън, разваля ми "романтиката" поради липса на друга дума - глупава прищявка, но все пак исках да попитам [smilie8]
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: 3df   
Дата:   22-07-12 16:47

Сори за може би тъпия въпрос ама, какво се разбира под полароиден гръб? Щото ако е цифров гръб е друго нещо.
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: darth_kane   
Дата:   22-07-12 19:20

не става въпрос за цифров гръб - това е гръб, който вместо да е магазин за навиване на 120-/220-филм, има касета за инстантен филм - като полароид или фуджи



Публикацията е редактирана (22-07-12 19:22)
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: violator   
Дата:   22-07-12 19:24

Какво общо има мъкненето на цифров апарат с гръб за филм Polaroid?
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: fotocolor   
Дата:   22-07-12 19:35

violator -Салют е руска средноформатна камера с размер на кадъра 6х6см.Не цифров фотоапарат.
Аз лично незнам дали Полароид са правили такива гърбове за руските камери,за Хаселблад има,но няма да стане на Салюта заради 3мм разлика в задния жлеб където ляга касетата.
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: darth_kane   
Дата:   22-07-12 23:53

fotocolor мерси за информацията! именно тва разминаване ме вълнуваше. знам че вече искам много ама да сте наясно дали има подобни гърбове от дъртите броники или мамии, които да могат да се пригодят? или просто да изкормя една касета от стар полароид и да пробвам да и направя преходна планка [cool]
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: violator   
Дата:   23-07-12 00:44

Същия, като КИЕВ 80 и КИЕВ 88 или не съвсем [smilie18]
Въпреки, че потребителите ще различат телата само по лявата стена на корпуса и клина на матовото стъкло, двете камери имат вътрешни конструктивни и размерни разлики.
От къде ги знам ли [smilie18] направих от двете една. Между другото много подобна камера се е произвеждала и под името ЗЕНИТ.
Още обаче не ми е станало ясно, каква връзка има мъкненето на цифрово тяло с гърба за полароид.

 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: darth_kane   
Дата:   23-07-12 06:05

[smilie7] браво на теби. герой.
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: 3df   
Дата:   23-07-12 07:30

При мен дилемата е как да закача цифров гръб на Киев 6С.
Не е трудно технически, но дали някой ентусиаст е правил това упражнение.
То си е жив мазохизъм, но ей така за идеята.
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: tofo   
Дата:   23-07-12 10:03

Абе, баш идеята е малко неясна. Ако имаш парички за цифров гръб, не ще да е проблем да му закачиш отпред и Хаселблад. [smilie8]



Публикацията е редактирана (23-07-12 10:05)
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: n1x0n   
Дата:   23-07-12 10:22

Още обаче не ми е станало ясно, каква връзка има мъкненето на цифрово тяло с гърба за полароид.

Еми ако ползва полароида за това, за което по принцип се ползваше едно време - е ясно каква е връзката.

При мен дилемата е как да закача цифров гръб на Киев 6С.
Не е трудно технически, но дали някой ентусиаст е правил това упражнение.


Не е трудно, разбира се - режеш с брадва една дупка в задният капак на Киев-а, лепиш гърба с монтажна пяна и си готов. [smile]
Виж, ако трябва да стане добре - ще е доста сложно технически.
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: violator   
Дата:   23-07-12 11:07

За какво се е ползвал полароида едно време? Да снимаш, натискайки едно копче, най много фокусиране ако не е фикс фокус и компенсация на експонацията... с други думи камерата има измерване и автоматиката решава как да снима снилма. Хубу, ама автоматиката е в обектива/тялото.. кат ги нема, нема автоматика... че за тва не ми е ясно.. ма както и да е.
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: s_l   
Дата:   23-07-12 18:39

Автор: violator
Дата: 23-07-12 11:07

За какво се е ползвал полароида едно време? Да снимаш, натискайки едно копче, най много фокусиране ако не е фикс фокус и компенсация на експонацията... с други думи камерата има измерване и автоматиката решава как да снима снилма. Хубу, ама автоматиката е в обектива/тялото.. кат ги нема, нема автоматика... че за тва не ми е ясно.. ма както и да е.



Преди време полароиден гръб се ползваше на среден и голям формат с цел проверка на композиция, контраст, и общо взето предварителен преглед - preview. Често когато работиш с агенция, клиент или арт директор полароида е много полезен. По него именно се правят коментари от хората, които са ангажирани с проекта. За финална медия се е ползвал главно от голям формат или в специфични случаи от среден. Приложението на полароидния гръб не е любителска фотография, слага се на камери от професионален клас замествайки филмовата касета.
 Re: Полароиден гръб за Салют?
Автор: darth_kane   
Дата:   23-07-12 21:05

[smilie24] s_l абсолютно вярно, само че в моя случай не толкова нуждата го налага. но все пак съм уверен че и след твоя изчерпател отговор пак ша има "ма кво общо има..."
Пуснах темата защото търсех съвет, а подобен род "влизания" са ми крайно неприятни. Нека оставим "башмайсторството" в детската градина, а? Благодаря на всички отзовали се на моя въпрос със съвет или информация.



Публикацията е редактирана (23-07-12 22:09)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.