Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 00:15

Здравейте на всички!
Първо да ви се представя за тези които не ме познават.
Казвам се Тихомир Йорданов и активно се занимавам със сватбена фотография от миналата година. Ще добавя, че не се смятам за велик и определено не претендирам за нищо. Фотографията е допълнителното ми средство, с което си изкарвам прехраната. Работя с клиенти от 5 години и от година и нещо в сферата на фотографията и до днес не бях попадал в положение на "цайтнот".
По рано днес ми се обади булката, на която вчера бях предал диска със снимките, за да ми остави feedback-а си. Коментарът не беше положителен както сами се досещате. Бяха изтъкнати като недостатъци, че нямало нито една снимка, на която да се вижда изцяло роклята и и нейната красота, в ресторанта изглеждали уморени и гостите имали по-хубави снимки и като цяло били разочаровани. За капак изтърси, че била снимана преди от професионален фотограф и знаела как трябва да изглеждат снимките.
Очевадно аз не съм.
Имахме две предварителни срещи, на които останах със супер добро впечатление, че чак си мислех че можем да си станем близки:)
Адски болно ми стана, това и е причината да ви занимавам с моите неволи.

Въпросът ми е дали сте изпадали в подобна ситуация и как сте реагирали?

Снимки няма да приложа, не защото ме е срам да ги покажа, а защото не ми се струва професионално!
Ако някой прояви интерес може да ми драсне на лични ще пратя линк със снимки.

 Re: Недоволен клиент
Автор: asahi   
Дата:   19-07-12 00:17

А ти как определяш снимките в контекста на нейните претенции?
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 00:21

Определям изказването и като не сериозно, предвид цена-качество.
 Re: Недоволен клиент
Автор: MarinY   
Дата:   19-07-12 00:33

Може да го приемете за спам, но да си кажа мнението. [smile]
Даването на снимки на диск, без нито едно хартиено копие "за реклама" е голяма грешка. Не знаеш на какъв монитор се гледа и какви бози може да виждат клиентите.
Второ - Винаги договор! Харесали са ти, каквото си им показал, за да те наемат. Ако резултатът е подобен като техническа и общофотографска преценка, да са глътнали някакво ободряващо, за да изглеждат по-свежи. Ако сте се уговорили за сериозно фотошопско пипане ..., може и при теб да е проблемът.
Освен "журналистическото" снимане, имахте ли арт сесия? Ако да и дамата не се вижда цялата ... проблемът пак е в теб.

Аранжирането на обектите е изцяло твоя отговорност. Учи се.
Поканиха ме за февруари, следващата година да съм официален фотограф на сватба. Не ми се говори колко книги чета и колко опити правя. Отговорноста е страхотна и без сериозна подготовка не става.
Иначе какво става? С ДСЛР-а правиш "по-качествени" снимки от гостите с кропките, но това никой не го вижда. Само на 24- 27 инчовия ти калибриран монитор.
[shtrak] [beer]

П.П. Току що прочетох " ... като цена/качество ..."
Няма такова нещо! Каквато и да ти е цената, снимката трябва да е УАУ! Иначе е отбиване на номер. Съжалявам.



Публикацията е редактирана (19-07-12 00:35)
 Re: Недоволен клиент
Автор: pefoto01   
Дата:   19-07-12 00:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Недоволен клиент
Автор: ogogogo   
Дата:   19-07-12 00:38

Без да покажеш снимките няма как да се даде обективно мнение.
Ако разчиташ да те подкрепят като колега другите фотографи покажи снимките.Може наистина да си оплескал сватбата(дано не си).
Реакцията ти би трябвало да е адекватна и ако хората имат основания,трябва да им върнеш парите и да се молиш да не ядеш бой.
Ако обаче те се циганят за пари и снимките са си ОК. тогава им тегли една и си свиркай.
 Re: Недоволен клиент
Автор: pefoto01   
Дата:   19-07-12 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:04

ето кратко привю
http://yordanovphotography.com/blog/?p=292




Публикацията е редактирана (19-07-12 01:05)
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:07

http://yordanovphotography.com/images/Wedding%20Gallery/Aneta%20i%20Stoqn/index.html


Тук пък може да се усети цялостния дух на тържеството
 Re: Недоволен клиент
Автор: asahi   
Дата:   19-07-12 01:07

Тук май имаме комуникационен проблем. Питам го Тихомир как си определя снимките, а той коментира изказването на клиентката. Има вероятност този проблем да се е проявил и в неговата комуникацията.
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:08

Асахи не съм те разбрал.
Аз съм строго критичен към себе си, абсолютно винаги! Почти никога не съм доволен и искам повече:) Дано да си ме разбрал
 Re: Недоволен клиент
Автор: asahi   
Дата:   19-07-12 01:11

Не съм те разбрал, защото нищо конкретно не казваш. Въпросът е:
А ти как определяш снимките в контекста на нейните претенции?
 Re: Недоволен клиент
Автор: аляска   
Дата:   19-07-12 01:16


От това, което видях в линка към снимките, мога да кажа, че са получи много добра фотография. [smilie24]
Сега, ако споделиш колко парички си ги изтупал.[smilie3]
Винаги ще има подобни ситуации, винаги ще има недоволни.
 Re: Недоволен клиент
Автор: asahi   
Дата:   19-07-12 01:17

Сори, сега ги разгледах. Тази май не знае какво иска. Трябвало е да и се обясни предварително.
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:19

Определям снимките си за качествени! Претенции не са ми били отправяни нито на предварителните срещи нито в деня на сватбата иначе казано хората ми имаха пълно доверие. Факт е че не съм го оправдал.
Въпроса ми е във вашите очи как изглеждат?
 Re: Недоволен клиент
Автор: bOzo   
Дата:   19-07-12 01:30

В моите очи изглеждат на места прекалено светли и прекалено сини, особено важи за ресторанта. Почти навсякъде има преекспонирани участъци в лицата на хората, което лично мен ме дразни. Това чисто технически. Композиционно/художествено също има някои недоразумения, които обаче не фигурират в претенциите на булката.
 Re: Недоволен клиент
Автор: mondragon   
Дата:   19-07-12 01:31

Пич, само като й видя киселата муцуна и ми е ясно!
НО снимка номер 61 от тук
http://yordanovphotography.com/images/Wedding%20Gallery/Aneta%20i%20Stoqn/index.html

https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif
такива снимки директно във фотоапарата се изтриват, ако оцелеят там, после при селекцията задължително! Лицето й е специфично, с торби под очите, като цяло е сложно за снимане, особено като се нахили! Анализирай си тези неща още при първата среща или при първите снимки, които направиш и го следи по време на снимките!
За мен снимките са средностатистически и са си ок, не знам каква цена си им казал, но определено са били с "УАУ" очаквания, което е и причина за разочарованието. Не знам и какво си им показал при предварителните ви срещи...
Дерзай, киселяци винаги ще има!



Публикацията е редактирана (19-07-12 01:32)
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:39

Съгласен съм mondragon!
цената на лични;)
 Re: Недоволен клиент
Автор: hebros   
Дата:   19-07-12 01:43

Снимките са приятни, снимани са с добра техника, имат хубав дефокус.
Видях пакетите в сайта на автора, ако наистина ги е снимал за 350лв са си екстра за тая цена.
 Re: Недоволен клиент
Автор: danny_falin   
Дата:   19-07-12 01:45

на мен снимките много ми харесват, преобладават готини и качествени кадри, това че булката си е грозноватичка, няма как да е твоя вина[smilie10]

поздрави [smilie24]



Публикацията е редактирана (19-07-12 01:49)
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 01:51

:)
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 02:02

hebros благодаря!
Тези цени са след тяхната сватба, една идея по надолу съм им взел:)
 Re: Недоволен клиент
Автор: boni   
Дата:   19-07-12 02:04

Независимо какво си говорим, недоволната жена е опасно нещо, непредвидимо и носещо негативи:)
Предложи им кратка безплатна сесия в подходящо време, примерно привечер. Използвай по-мека светлина и внимавай много от какъв ракурс ще я снимаш, лицето и не е лесно за снимане, но може да се получи. Важно е жените да са доволни:)



Публикацията е редактирана (19-07-12 02:04)
 Re: Недоволен клиент
Автор: boni   
Дата:   19-07-12 02:08

Между другото скоро правих сватбена сесия на младоженци, които не са били доволни от фотографа си. За сесията избрах времето между залеза и свечеряването. Получи се добре - вечерни светлини, топли/студени цветове и т.н.
Ето една закачка от тая сесия


http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD4ff32ea5c409c/19749.jpg

 Re: Недоволен клиент
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-07-12 02:15

Тишо сиг има и по-добри фотографи от теб.
Но когато си професионалист какъвто ти явно си е неизбежно да имаш такива моменти.
Преглътни го и продължавай напред. Бъди по-добър. Ако си сгрешил не повтаряй грешката си.

В случая предложи безплатна допълнителна фотосесия.

Поздрави.Мисли позитивно. [beer]
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 02:36

Бони снимката ме радва много:)
Супер прав си за жените и знам че точно от там произлиза проблема, въпреки че говореше в множествено число:)
Писах ти на лични за Фото сесията;)

pd има и то много:) Вече почвам да го преглъщам, взех си нужните забележки.

Благодаря на всички за мненията! [cool]
 Re: Недоволен клиент
Автор: Chipsy   
Дата:   19-07-12 02:55

Между другото, аз наистина не виждам снимка на булката в цял ръст, което в техните очи е задължително. Имай едно наум отсега натам, ВИНАГИ снимай булката в цял ръст, сама с роклята. Имал съм този проблем, много лесно се оправи с нещо безплатно - екстра сесия или малък албум, не помня кое точно.
Недоволни все някога ще има, приеми го като част от бизнеса, от теб зависи как ще реагираш, обикновено една безплатна сесийка или албумче много бързо оправят нещата. Иначе снимките са екстра, няма какво да се оплачат от тях.
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 03:12


http://yordanovphotography.com/blog/wp-content/uploads/2012/06/IMG_5421.jpg


Само на нея нямам да.
 Re: Недоволен клиент
Автор: pepi34   
Дата:   19-07-12 03:28

В случая не е нужно нищо да предлагаш повече.Прегледах внимателно всички снимки, младоженците, прочетох постовете предимно на автора на темата и като човек занимаващ се от 10г , мисля че направих анализ на ситуацията. Ако автора приема критика, ще си позволя да я дам, макар че едва ли ще се хареса на четящите.

1. Нещата са започнали от самото начало, вероятно автора не се усетил поради липсата на съответния опит.От внимателния преглед на снимките и "между тях" се вижда какви са клиентите - евтини и капризни. Сравнително евтин ресторант, сравнително евтина сватба. Хората са обиколили доста , накрая са провели среща с автора и са избрали него, заради цената ( супер атрактивна) . Не зная какво си им показал, дано е реална сватба, иначе си си виновен сам, защото явно си ги заблудил с някакво портфолио. Според мен булката е гледала фотографи с цени над 600лв, ( поне това на 100% и е било предложено от фирмата на ДЖя, убеден съм) и е очаквала от теб да направиш същото но за 2 пъти по ниска цена. Очакванията естествено не са се оправдали и тя е недоволна ( и вероятно няма основание но това си го знаете само вие 2мата)
2. Винаги когато работиш с такива клиенти, винаги ще имаш същите проблеми. Аз ги познавам от далече по начина им на изразяване и по наглостта и не работя са такива на никаква цена. Формулата е проста - колкото по евтино снимаш, толкова по-кофти клиенти ще снимаш , който ще те наемат предимно и само заради цената!
3. Снимките, да си дойдем на думата - имаш хубави кадри, добре уловени моменти, ползваш и допълнтелно осветление, снимаш в РОУ. До тук добре, всичко останало е зле. По някаква причина не можеш да конвертираш правилно ( или не можеш или ти е скапан монитора) . Снимките са много постни , без контраст и с неверни цветове. Предимно червеникави, виолетови или синкави. На места прегорели. Ако пазиш РОУа това всичко може да се поправи и да станат супер снимки, но човеко , ако не можеш да конвертираш, по добре снимай в Джипег, апарата ще се справи по-добре!

И накрая, ако си снимал за не повече от 300лв, ако си показал цяла сватба на диск, а не портфолио на айпад или лаптоп или избран албум, булката няма право на основателни претенции, това е от мен. Продължавай да снимаш за 350лв, чакат те и още по-големи изненади, последните 2г са хит лудите клиенти.[beer]



Публикацията е редактирана (19-07-12 04:27)
 Re: Недоволен клиент
Автор: bpavlov   
Дата:   19-07-12 05:26


Значи Пепи е изчерпал напълно точно казуса, аз ще добавя, че е абсолютно недопустимо, снимки, на които булката изглежда не-добре, да се оставят. Независимо че снимката като цяло може да е хубава. Стискаш зъби и триеш. Става въпрос за снимки като номер 9 от слайдшоуто. Ако е имало още десетина такива снимки, напълно заслужено си си навлякъл гнева на булката. Освен неподходящия момент с гълтането на брадичката, си просветлил лицето отгоре, неравномерно, няма ретуш и женицата изглежда все едно е мъж с еднодневна брада
 Re: Недоволен клиент
Автор: bpavlov   
Дата:   19-07-12 05:32


С две думи за мен проблема е само в неравномерната обработка (на места въобще липсва), липсата на ретуш и несъобразяването от твоя страна кои снимки да изтриеш
 Re: Недоволен клиент
Автор: ecobo   
Дата:   19-07-12 07:14

За 350 лева - толкова [smilie3]

Снимките обаче наистина са зле откъм цветове и конвертиране. Ама то като снимаш за 350 лева, как да си купиш хубав монитор... [smilie8]
 Re: Недоволен клиент
Автор: BonoVox   
Дата:   19-07-12 08:30

Тишо, снимките ми харесват. [cool]

Ако има снимки, на които младоженците не се харесват, да си ги изтрият самите те, не е нужно ти да го правиш. Така или иначе преди да си направят албум и да си размножят снимките за гостите, сами ще си направят селекцията, както направих и аз с моята жена след като ти ни снима на 05.05.2012 г. Сори за тази булка, ама няма как да предоставиш 1000 снимки и всичките да са шедьоври. А за това, че винаги ще има недоволни, е вярно. Имаш талант, продължавай да се развиваш, и подминавай с поука за себе си такива моменти.
А, да не забравя, има и една приказка: "Маймун било, маймун излязло" .....ако булката е очаквала на снимките да види модел от подиумите в Милано и Париж [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Недоволен клиент
Автор: pumabg   
Дата:   19-07-12 09:19

Какво означава това за 350лв. толкова? Хората работят за тях цял месец...
Ако така се приемат нещата, то най добре още на сайта или на офертата да си пише аз съм евтин фотограф, не очаквайте чудеса..
Някой подбива цените, някой не може да снима ама в професионални организации не искате да се сдружавате... Да ви се вадят профи сертификати на възможностите също..
Ами как тогава дори помежду си разбира те кой колко може? С едно портфолио ли?
За мен снимките са слаби и това го казвам, като потенциален клиент, който очаква един такъв важен ден от живота му да бъде добре запечатан..
Като човек който снима едва от година две, ще кажа, че такъв резултат спокойно бих могъл да постигна и аз без грам подготовка и една сватба дори зад гърба си...
Как въобще може да коментирате момичето как изглеждало? Добрия фотограф и крокодил да е ще го заснеме добре!

Ако нещо не ви харесва има много други професии освен тази!
Но или правиш нещо качествено или въобще не се занимаваш с тая работа..
 Re: Недоволен клиент
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-07-12 09:22

Личното ми, абсолютно непрофесионално мнение е, че булката наистина не изглежда особено добре, нито на една снимка....
 Re: Недоволен клиент
Автор: vladod   
Дата:   19-07-12 09:30

В интерес на истината, снимки за УАУ нямаш !!!
*УАУ става, като поне изпраскаш добра фотосесия и я обработиш с малко повечко старание!!!
*Грозна булка НЯМА - това не е съвсем вярно, но се получава, след фотошоп!!!
*От избраното в слайдшоуто се вижда, че си наблегна на всичко друго, но не и на младоженците - в една сватба има БУЛКА, МЛАДОЖЕНЕЦ, Кумове и всичко останало /гледай големината на буквите/
[shtrak] [shtrak] [shtrak] Не се обиждай - нали искаш мнение [shtrak]
***************************
Сега положителното:
Снимаш добре, но подбирай малко пози, ракурс, какво влиза в кадъра.
Второ лично мнение - ако са доволни от този "герой", който им е бил DJ, изобщо не се вживявай в коментарите им за теб!!!
[shtrak]
 Re: Недоволен клиент
Автор: sirkhann   
Дата:   19-07-12 09:34

Снимките са хубави, поне тези, които разгледах. Вероятно са гледали портфолио преди това и са видяли стила ти на снимане.

Ние тук казваме, че булката е "трудна за снимане" и на всички ни е ясно какво означава това - много обработка. Ако някой е свикнал да се гледа на една-единствена снимка с 5 часа фотошоп, няма как да изглежда по същия начин на 2000 снимки.

На такива, след като имат големите претенции, ще им излезе по-евтино посещение при д-р Енчев, отколкото професионален ретуш на цялата сватба.
 Re: Недоволен клиент
Автор: папач   
Дата:   19-07-12 09:51

Много пъти съм повтарял че повечето младоженци харесват снимките от приятелите си защото са обикновени.Когато човек прекалява с техника и познания ще го харесват по-скоро колегите му.
Получило се е като да накараш девица да изпробвате всички пози на камасутра.
Малко са младоженците които разбират от фотография и ще се радват на пресилени цветове,контраст и боке.
Трябвало е да направиш нормален и семпъл репортаж на събитието и в отделна папка да си изчешиш крастата и да направиш мечтания арт.
Цената в този случай няма значение.Хубаво е когато грабнеш една заплата за по-малко седмица.
Заставам зад теб и не им се връзвай да харчиш нерви а в бъдеще ги преценявай на време за предпочитанията им.
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 09:57

pumabg много държа да снимаш една сватба, след което да постнеш резултата тук и да чакаш всички да те възхваляват!
 Re: Недоволен клиент
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-07-12 10:11

tisho86,
Според мен основната ти грешка в случая е, че приемаш нещата емоционално.
Няма как на професионалист да не му се случи да бъде критикуван необосновано за работата му от клиенти, просто това си се случва.
Не говоря за конкретния случай сега - аз не разбирам от този тип фотография, и не мога да преценявам доколко снимките ти са добри. Но дори да не са добри снимките ти от тази конкретна сесия, рано или късно ще попаднеш на клиенти, които ще те критикуват, независимо от това, че качеството което им даваш е добро. Това е неминуемо във всички професии, в които работиш с клиенти. Не очаквай от клиентите да бъдат обективни, поне не от всички - те са просто клиенти, твоя пазар, и трябва да ги приемеш каквито са. Но не приемай тяхното мнение емоционално, нито пък ги приемай като адекватна оценка - нагаждай се към изискванията на клиентите, бъди позитивен, не забравяй, че те си плащат за да получат каквото искат да имат, но в същото време не изпадай в емоционална криза от всеки недоволен или критично настроен клиент. И не пускай такива теми тук - ако ще питаш за оценка и съвет по конкретен случай питай само хора, които са професионалисти с достатъчно опит - тук ще получиш страшно много мнения и на хора, които не СМЕ наясно с този бизнес (аз затова и не давам конкретна оценка на снимките де).
Всъщност първоначалният ти въпрос тук е правилен - не "добри ли са ми снимките?" или "прави ли са клиентите?", а по-скоро как да реагирам в такива случаи. Та това е моя съвет - приеми го спокойно, реагирай позитивно, предложи им ако и възможно нещо допълнително за да ги запазиш като клиенти, но не си сваляй професионалното самочувствие от тяхното мнение. Нито пък си създавай самочувствие от мненията на клиенти - те могат да се дължат и на много други фактори, извън обективната оценка.


[shtrak] [beer]
 Re: Недоволен клиент
Автор: pumabg   
Дата:   19-07-12 10:13

И през акъла не ми е минавало, че снимането на сватби е лесен процес... Дядо ми казваше:
- И до тоалетната човек да отиде пак трябва да се напъне..
Аз не снимам за пари а за кеф и много от кадрите си съм подарявал на хора, които дори не познавам...
Ти обаче си се захванал с това да си изкарваш хляба! А това е голяма разлика!
Не искам да ме приемаш, като човек който те съди за нещо а по скоро се опитвам да ти кажа, че трябва още да учиш и да си вдигаш нивото...
Аз бих чиракувал при някой само и само да разбера тайните на тоя занаят..
 Re: Недоволен клиент
Автор: mondragon   
Дата:   19-07-12 10:15

Пичовете дето взимате по 7-800+ лева за сватба и се смазвате от Фотошоп, недейте моля ви се да коментирате обработка и т.н.! Някак си арогантно звучи![smilie8] Тук говорим за 350 лева!
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 10:18

pepi34 Една колежка ме беше препоръчала на въпросния клиент, ангажираха ме доста отдавна, непосредствено, след като си бяха запазили часовете. DJ го запазиха след мен.

За обработката имаш право! Нямам хубав монитор, признавам.
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 10:22

HSGeorgiev, добре казано!
 Re: Недоволен клиент
Автор: tziko   
Дата:   19-07-12 10:25

"За всеки влак си има пътници" не може всички сватбени фотографи да са виртуози, трябва да има и такива дето снимат за 200лв и е очевадно, че снимките им ще се различават от тези дето взимат по 1000. Не всички женещи се имат неограничен бюджет.

tisho86, не си го слагай на сърцето, ако искаш направи им някъв жест за компенсация, не, че го заслужават, а заради името ти.
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 10:28

vladod Приема забележките от части, ще допълня че младоженците бяха крайно неактивни в ресторанта. Естествено че фокуса е бил изцяло в/у тях, не съм симпатизирал на никои друг, но когато човек си стои на масата, не се чувствам длъжен да го накарам да се весели.
DJ-я няма да го коментирам.
 Re: Недоволен клиент
Автор: gushev   
Дата:   19-07-12 10:37

tisho86,виж сега,когато няма настроение в малдоженците или в цялата сватба какъвто и да си никакви кадри не можеш да изкараш.Аз бях кум на една сватба в Кърджали и може би фотографа снимаше и за по малко пари от теб.Получиха се невероятни снимки(по моето непрофесионално мнение).Накрая на сватбата фотографа бе ДЖ,а ДЖ бе фотограф.Младоженците бяха от типа-най евтино.Дори когато накрая като кум си поръчах бутилка уиски и младоженеца ми пили на главата се получи невероятен кадър :)А преди година на едни мои познати препоръчах според мен най-добрия фотограф в Хасково за тяхната сватба.Станаха добри снимки,но няма настроение и атмосфера.Всичко зависи от атмосферата и настроението.Пак казвам според моето непрофесионално мнение :)
 Re: Недоволен клиент
Автор: vladod   
Дата:   19-07-12 10:47

tisho86, НЕ им предлагай нищо допълнително!!!
Вярвай ми, тези вече си ги изпуснал за в бъдеще...
Ако се обадиш да им предложиш още нещо излиза, че си напълно съгласен с тяхното мнение за работата ти!!! [shtrak]
 Re: Недоволен клиент
Автор: pumabg   
Дата:   19-07-12 10:53

Най лошата услуга която някой може да ти направи е да те потупва по рамото в този момент...
Нямаш право да прехвърляш „вината ” върху клиентите !!! Не те, а ти получаваш пари за това !
Попитай Бони колко човека за последните години са били недоволни от работата му и след това си задай въпроса кой е виновникът в твоят случай...
Въпроса тук въобще не опира до пари..! И най добрите фотографи са започвали с ниски цени ... Когато вече си се доказал и си направил име тогава можеш да си позволиш да искаш и повече пари ... Но да ми казва някой, че защото видиш ли си евтин трябва и да си калпав, това мислене само в тази страна може да го има!
А още по зле за теб ако и ти също така мислиш
 Re: Недоволен клиент
Автор: sirkhann   
Дата:   19-07-12 10:56

Как да ги е изпуснал в бъдеще? В смисъл, че няма да го поканят да им снима развода ли? [smilie8]
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 11:00

sirkhann [smilie5]
 Re: Недоволен клиент
Автор: vanquished   
Дата:   19-07-12 11:04

pumabg - [smilie24] ,лафа "За толкова пари-толкова работа" като го чуя и откачам .



Публикацията е редактирана (19-07-12 11:05)
 Re: Недоволен клиент
Автор: tisho86   
Дата:   19-07-12 11:10

Смятам темата за изчерпана, няма нужда да се разтеглят повече локуми.
Благодаря на всички взели участие и мнение.
Взех си нужните забележки.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.