Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: hotsnail   
Дата:   02-10-12 08:01

pd и аз не разбирам от тоя бизнес. Дай обаче да не им даваме акъл на хората как да си го вършат....и бони пък и други сватбари писаха много пъти, че клиентите често си плащат за по-високата резолюция на снимите. А ако помниш от 2-ри клас 36 > 24 и 24 > 12.

Верно живееш до морето ама чак толко бисери на дали има около Варна. [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   02-10-12 13:07

pd да ти кажа честно не ми се обработват 36мп файлове, но просто Никон в момента предлагат само д800 в ниския клас професионални камери.

Д600 поради ред причини не бих си я взел, като почнем от това, че не работи със CF карти и стигнем до там, че е по малка физически и поне на мен не толкова удобна за работа.

Други марки поне при мен не идват на дневен ред поради това, че вече имам куп стъкла и аксесоари за Никон.

П.П. Поради начина и естеството ми на работа ми трябва камера без вграден грип.



Публикацията е редактирана (02-10-12 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   05-11-12 13:37

Да споделя моя опит с опита на ремонт на Аф:

След 2 ремонта в Мюнхен и един в централата в Дюселдорф, проблема не се оправи никак. По скоро се промени.

Утре ще ходя да си сменям камерата и на място ще тествам новата бройка.

Та да питам тези които са по информирани. Никон оправиха ли проблема при последните бройки или още трябва много да се внимава.

И тук да вметна и препоръчам на всички които снимат професионално да станат NPS членове. Не знам за България кой регион отговаря - предполагам Гърция, но сервиза е с пъти по-бърз. Апарата ми пристигна в Петък в централата и същия ден следобед получих смс, че апарата вече е изпратен обратно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: munich   
Дата:   05-11-12 13:51

@frenchev: Ако изчакаш до сряда ще ти кажа в новите бройки дали има проблем. Нали ушким са го спряли, но ще потвърдя сам. Тогава моята E трябва да пристигне. Пристига от Германия, така че би трябвало да даде индикация дали новите са по-добри /Калуме я бяха получили предния ден преди да я изпратят/.

Попринцип в немски форуми четох доста добри думи за Дюселдорф, в смисъл че апаратите на много хора са оправени. Странно, че пир теб не е така. Буквално за миналата седмица ли говориш, защото там из Германия в последните 2 седмици май всички говореха, че са им оправили проблема?

По отношение на NPS - според мен за професионалисти си струва със сигурност. Аз лично първо не съм, пък и не изпълнявам изискването за да стана член дори и да искам, но предполагам за другите не е проблем да покажат нужните бройки тела и обективи от порфи сегмента. Иначе си струва със сигурност![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   05-11-12 13:56

Да за миналата седмица става въпрос. С различни обективи проблема е различен. Със 70-200 на 200 е ок, но на 70мм в дясно нямам една снимка на фокус.

С 24-70 и 12-24 проблема е още зле. Утре ще го сменям, защото утре вечер се прибирам за БГ а се прибирам за 2 - 3 неща едното от които са снимки за един календар. Но утре отивам в магазина и ще тествам на място докато не си харесам една бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: munich   
Дата:   05-11-12 14:01

Като си направо там, аз поне съм чел, че на 24/1.4 най-ясно се виждал проблема. 14-24 сигурно също става за целта, щом го имаш. Поне в статиите на Фалк Лумо така пише. Късмет и пиши как се движат нещата!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: pmartinov   
Дата:   05-11-12 14:22

frenchev [smilie24]


Истината никога не трябва да се спестява колкото и да е горчива за някой.....


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   05-11-12 14:33

pmartinov много си прав, но да подчертая, че не съм вманиачен фен на марката Никон.

Просто от всичко което се предлага на пазара, Никон ми допада най много. Като начин на работа и усещане. Канон в момента не бих си взел никога. До скоро работих и паралелно с 5д2 и не бях никак доволен от апарата.

А че на бялото не мога да кажа черно не мога. Никон наистина си сложих малка черна точка с този проблем с фокуса.

Аз даже се замислих дали проблема не е в мен. В смисъл, че до преди година и половина не снимах за пари и не снимах с топ клас тела и обективи и не се заглеждах много и ако имаше леки разминавания ги отдавах на това че не снимам с топ техника.

Сега обаче след солидна инвестиция съм доста разочарован. Очаквах повече и наистина се надявам, че това наистина е болест на първите бройки. Защото преди години точно заради проблеми във фокуса смених от Канон на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: pmartinov   
Дата:   05-11-12 19:59

frenchev

Хубавото на тези теми е,че показват реалността такава каквато е, а не такава каквато ни се представя когато купуваме нова техника .

Когато човек започне да вади хляба си с фотоапарата става фен на качеството,а не на марките .

При тези мегапиксели всяка слабост в автофокуса лъсва бързо .

Nikon не излязоха с официално становище по проблема макар,че това не го прави по-малък за определен кръг потребители.

Моля те споделяй с нас развитието на твоя случай-така повече хора ще намерят решение на проблема и за себе си .

Най-важното е да тестваш камерата с колкото може повече обективи за предпочитане светлосилни така, че да си напълно убеден, че проблема ти е решен окончателно .

Представям си каква драма имат българските потребители за които снимането с лявата точка не е прищявка,а необходимост.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: chefo1979   
Дата:   05-11-12 22:35

За мен е много странен този проблем, още повече че това не е някаква нова система, а тестваният и доказан в безброй сложни ситуации МултиКАМ 3500...
Дано Никон успеят бързо и безапелационно да се справят с този проблем - Д800 е превъзходна машина и несъмнено един от технологичните върхове в индустрията...
frenchev, стискам ти палци всичко да се оправи бързо и без сътресения...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: pefoto01   
Дата:   05-11-12 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: fly-free   
Дата:   06-11-12 18:49

Аз не съм усетил проблем ,но съм снимал повече пейзажи на безкрайност поне досега.В руските форуми пише доста за проблемите с автофокуса и ,че с последните серии са изчистени проблемите.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: munich   
Дата:   07-11-12 15:18

Моята пристигна и засега не мога да се оплача от проблем с АФ. Мога да кажа и сериен номер, ако някой се интересува.

Изпробвах я засега само на закрито с единично АФ поле или матрица, първоначално се стреснах малко, че не фокусира както трябва, но беше по-скоро защото снимах от ръка. В последствие, като подпрях камерата на ф1.4 в ляво всичко е супер! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: pmartinov   
Дата:   07-11-12 17:09

Честито munich !

Радвам се че всичко е [smilie24]

Nikon са взели мерки [smilie24]

Не забравяй това което ти казах за статива [smilie3]

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: mmdd   
Дата:   05-12-13 07:58

Аз да ъп-на темата, моят D 800 е явно от проблемните бройки, закупен е февруари/2013г, цяла година се мъчих с него, сега миналия месец го изпратих в София от там в Холандия, но се върна с протокол, че нищо му нямало. Проблемът ми е точно с посочените обективи, изчетох темата, но не видях някой да е намерил решение на проблема, как постигнахте смяната на телата? На мен това ми беше основната цел още в началото, но уви, не ме огря, проблема е реален и осезаем и не знам как мога да се справя в ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: hadgi   
Дата:   05-12-13 10:49

Като се заровите в тези тестове и вземете да броите пиксели ви се чудя, в крайна сметка какво искате, за 4-5 хил. лева да ви продадат обсерватория ли? Дълго време хората са снимали с ръчен фокус и не им е дремело за AF-а на крайната лява точка, че са правели и доста по-добри снимки от вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: Frenchev   
Дата:   05-12-13 11:06

hadgi не си прав, за тези пари купувам машина, която трябва да върши нещата, които трябва да върши, но не може.

Проблема си е реален и е много кофти ако разчиташ на автофокуса.

mmdd това със смяната на апарата може да го забравиш. От къде е купуван? Може да се мъчиш с разни КЗП и прочие ама само ще загубиш тонове нерви и време. Аз бих го продал малко на загуба и взел нов или друг тестван.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: mmdd   
Дата:   05-12-13 11:21

Апарата е купуван от Фотопавилион Варна, ще си .... късмета, и няма ли друго решение на този проблем да го .../, а трябва да го продавам и да разчитам на късмет, че следващия, който купа ще е ок

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: demiman   
Дата:   05-12-13 11:44

Следващия ще го тестваш в магазина преди да го платиш ... въпроса е кого ще прее..... с този [smilie3] иначе не съм чул някой да се оплаква от такъв проблем с такова тяло ... даже напротив [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: mmdd   
Дата:   05-12-13 11:59

Е, та нали затова е цялата тема, явно проблема далеч не е само мой, а го има доста преди моят да се появи

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: Frenchev   
Дата:   05-12-13 12:44

повярвай ми не е само твой. Аз съм пробвал около 10 бройки и всички бяха така. Някои по зле други не толкова.

Аз бих отишъл пак в павилиона да видят че не е оправено. Да направят тест и пак да пратят ако трябва. Нали имаше нещо, че као не ти го оправят до еди колко си време ти връщат парите или сменят стоката. Питай някой който има повече опит с КЗП.

Иначе спасени няма. Нов апарат трябва.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »