Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: smaquen   
Дата:   29-09-12 09:19

Не съм установил проблема с фокусирането, но можеби не съм го забелязал.

Аз съм имал същия проблем със забиването - но също реших като теб, че аз съм направил нещо - рестартирах и се оправи.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   29-09-12 10:58

Хмм, значи сме двама. Ще пусна отделна тема по въпроса да видим дали има и други.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: munich   
Дата:   29-09-12 11:03

frenchev, smaquen,

Споделете моля Ви впечатленията си /може и на ЛС/ от апарата, от гледна точка на фото и видео. Би ме интересувало например:

1. Използваемо ли е Исо 6400?
2. Трудно ли се настройва баланса на бялото, как е автоматичното?
3. По-голям браг ли има от гледна точка на острота?

В момента се чудя дали да мина към Д600 или Д800, и тъй като ценовата разлика е сревнително малка проучвам доколко Д800 е алтерантива на Д600 от гледна точка на исо, предлагащо обаче и много по-професионалното тяло.

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   29-09-12 11:18

Аз си мислех за едно д600 за жената и аз бекъп, но след като го хванах на фотокина в ръката си се отказах.
Най големия недостатък за мен на апарата е, че работи само със SD карти. Това беше достатъчно да ме откаже от покупка и по нататъшно разучаване на апарата.

Относно д800 -

Плюсове:

- абсолютно използваемо исо 6400, дори и 12800 при определени
условия.

- уникален автофокус. Фокусира на тъмно, където аз самия не виждам като хората. Досега не ми се е случило да не иска да фокусира защото е било тъмно. За пример - при снимки на нощно небе, успях да фокусирам със 14-24 на абсолютна тъмница по Вега-Алфа Лира (разбирай най ярката звезда на лятното нощно небе).

-Магнезиево тяло, прахо и водозащитено. Миналата седмица снимах в порой около 15 минути, без никаква защита на тялото. Никакъв проблем.

- има и други плюсове, но има достатъчно теми за това.

Минуси:

- доста проблеми с първите бройки на камерата. Проблеми с автофокуса, забива и не знам си какво още. Но ако попаднеш на читава бройка нямаш никакви ядове.
- лично на мен старото д700 ми беше по удобно. Ръкохватката на ръката можеше да е малко по дълбока, но се свиква бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   29-09-12 11:37

Но пак много зависи за какво ще я ползваш камерата. Ако няма да я натоварваш много и няма да я ползваш професионално съм сигурен, че и д600 ще ти свърши работа.

То не, че и на мен няма да ми свърши, просто обичам да работя с професионална техника и си давам парите за скъпи камери и обективи. Евала на хора които от нищо правят нещо.

Между другото ако си в Мюнхен, съдейки по ника ти, може да тестваш моето д800.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: munich   
Дата:   29-09-12 12:08

Много благодаря! Честно да ти кажа - при Д600 има няколко неща, които ме дразнят - тялото е малко орязано, не заради 1/400- например, ами заради бракетинг функцията, заради малкия окуляр /една от главните причини да искам да мина към FX, защото нося очила/ и такива неща. А и ценово са много близи за сега. Стига да се намери читава бройка на Д800 мисля че е по-добрата инвестиция, още повече че си е профи тяло и още по-дълго може да се ползва.

За съжаление вече не съм постоянно в Мюнхен, ама като съм наоколо ще пиша да пием по бира. [beer] Учих там 4 години. В DSLR-Forum пищят много от проблеми с левия АФ, ама мойче вече са намерили как да ги оправят. Имам чувството че към БГ не са дошли толкова много лоши бройки, или много по-малко хора са си взели Д800.


Последно само - от гледна точка на 36-те мегапиксела:

1. По-малко остри кадри ли излизат? В слисъм имаш ли повече браг?
2. Въпреки че скоро се оборудвах с нова ретина и читаво стационарно ПиСи - компютъра осезаемо повече ли се натоварва?

[beer] [beer] Отивай към O Zapft's! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   29-09-12 12:19

Това едругия недостатък (то не е недостатък де), но с д800 ти трябват само профи стъкла. 14-24, 24-70, 70-200, 85 ф1,4, или другите птаймове.

Иначе на въпроса ти относно брака, не нямам (изключвам тези с с грешния автофокус или сгрешени от мен.)

А относно октобърфеста - не мерси. Баси цирка се е превърнало това нещо. То е бетер цирк даже а и 10 евро за чаша бира не че ми се свидят ама няма нужда. Има толкова много по приятни и истински места в Мюнхен където да си изпиеш бирата.
Иначе ако ти се ходи на увеселителен парк, там ти е мястото.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   29-09-12 12:40

А относно нов компютър - да трябва. Аз със камерата се изръсих и бая пари за компютър. Сега съм много доволен, но и аз съм си нетърпелив и мн се нервя ако компютъра почне да смята нещо по няколко минути или пък особено ако разглеждайки снимките трябва да чакам няколко секунди да се смени снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: munich   
Дата:   29-09-12 17:22

Мен честно казано твърдите дори малко повече ме блазнят - 24, 35 и 85/1.4 са направо супер, ама ще има приоритети, като предоплагам 35-цата ще е първа. Но зуумовете, особено 14-24 и 70-200 са перфектни, абе обективите са много важни, това е ясно.

Феста иначе наистина е голяма цигания. Аз за това повече на пролетния ходя.

Аз от към компютри съм ок мисля, и двата имат 8/16 рам, което трява да е достатъчно. От към външна памет може да се наложи, ама за щастие това вече не е толкова скъпо.

Нещо друго относно камерата да се сещаш? Имаш ли качени кадри с нея вкл и тукашната галерия?Твоята от Германия или България си я взимал, че малко се чудя? Но 100% ще трябва да се тества /особено в Синтезис ако е, че тука после не мога да я върна/, а в Германия онлайн поне мога да им я върна без причина.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: smaquen   
Дата:   29-09-12 17:32

с апарат като д800 върви и ъпгрейд на хардиска (минимум) от нормален към ssd - задължителен разход

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   29-09-12 19:02

Камерите са от Германия. Тук пък плюса е, че имам сервиз наблизо. А не ми се занимава с връщане.

Кадри имам качени тук с 14-24. аз бях обещал на pumabg в една предишна тема, но без да искам забих темата [smilie5]

Ето кадрите и с линк за сваляне под тях:


http://www.frenchev.com/clients/d800-14-24-001s.jpg



цял кадър


http://www.frenchev.com/clients/d800-14-24-002s.jpg



цял кадър


http://www.frenchev.com/clients/d800-14-24-003s.jpg



цял кадър


http://www.frenchev.com/clients/d800-14-24-004s.jpg



цял кадър


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: munich   
Дата:   30-09-12 13:27

Благодаря ти! Особено втората с кучето прави впечатление за супер детайл! Майче това ще е целта за следващ апарат, но да видим кога ще се реша да направя тази крачка, че все пак си е профи апарат[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: s_l   
Дата:   30-09-12 17:07

Извинявайте момчета за малко рязкото влизане, но в тези кадри няма никакъв детайл. Сигурен съм, че не проблем на камерата, сигурно е от обектив/диафрагма. Позволявам си да отбележа защото така или иначе погледнах три от кадрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: boZo   
Дата:   30-09-12 17:21

: s_l
Детайл има, острота няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: s_l   
Дата:   30-09-12 17:30

нещата са свързани

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: io_bs   
Дата:   30-09-12 20:04

Като за 36 МП остротата е повече от добра. Още повече, че с обектива е снимано на най-отворено.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: photostoykov   
Дата:   01-10-12 00:05

Без да засягам никого, винаги съм смятал, че закупуването на прясна-прясна техника, била тя автомобил или фотоапарат не е оправдано от гледна точка на оптималност!
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: Canon   
Дата:   01-10-12 00:46

Имам някакви съмнения за изкривена образна равнина върху матрицата, може да е и от матрицата и от обектива.
Снощи, специално тествах за този проблем друга бройка на 14-24мм с Д700. Перфектна картинка - идеално плоска и успоредна равнина на образа върху матрицата е!
Снимах отблизо, под 30 градуса, ламинирания паркет при 14мм @ 2.8. Сега не ми е подръка, утре може да я кача.

На Френчев, на първата и на 3-тата снимка ми се струва, че в дясната част образната равнина е назад спрямо лявата (гледам тревата)
Подобен проблем имаше преди време с един Сони А350 - малко криво монтирана матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: Frenchev   
Дата:   01-10-12 01:18

Снимките ги снимах по молба на съфорумец, а той ги искаше на бленда 2.8

А понеже на примерите съм снимал на бленда 2.8, и съм много близо до обекта ДОФа е много плитък. Аз с този обектив снимам предимно на 8 и нямам никакви проблеми. На 2.8 сниман само нощни пейзажи.

Относно крива равнина не съм забелязал но ще разгледам обстойно. Какви тестове трябва да направя за да забележа по ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: s_l   
Дата:   01-10-12 10:09

Хм.. сега с кафето пак прегледах една две снимки. Мисля, че са си ок за дадените условия. Все пак е снимано на дифузна светлина, отворена диафрагма и широк зуум обектив, плюс висока резолюция. Разбира се може да има проблем с равнините, както е споменал @Canon, но според мен - малко вероятно. Детайла е ок за условията, а аз скоро не съм гледал изображения от зуум обективи, широки още по рядко.. Та за това такова впечатление оставиха у мен въпросните кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: frenchev   
Дата:   01-10-12 10:40

s_l не знам кои кадри гледаш, но гледай целите а не тези от темата. Виж примерно муцуната на кучето или емблемата на колата. Просто наистина ДОФа е много плитък и на фокусната равнина няма много предмети и детайли.

Canon - относно изкривената фокусна равнина, може да ти изглежда така заради кривия терен. На третата снимка примерно десния край на кадъра е баирче нагоре мн по близо до камерата, а левия е баирче надолу мн далече от камерата. Но все пак дай идея какви тестове да направя за да си проличи най добре. Чарт или страница с текст снимана под ъгъл?

photostoykov - преди д300 на 120% задоволяваше фотографските ми потребности, но от година и малко се занимавам професионално с фотография и изведнъж ми отесня много и накрая сдаде багажа. Наложи се да си купувам профи техника и понеже д800 излезе тъкмо а д700 беше доста остарял си купих него. Просто такъв момент уцелих. Аз досега не се сещам за модел камера на коя да е марка в който първите бройки да са нямали бъгове. Иначе и аз не съм фен на купуване на каквото и да е било веднага след излизането му. Не разбирам хората които по дни висят по опашки за да си купят най новия айфон примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: Canon   
Дата:   01-10-12 19:45

frenchev
Ето как съм го тествал, не съм коригирал изтумбването - барел, но видимо картинката е перфектна като равномерност ляво-дясно, а разликата център - краища е практически нищожна.

Лява и дясна зона са на едно ниво, като преценката за зоните на детайлен фокус ги оценяваш на око, след това теглиш една линия успоредна на основата, за да сравняваш къде са спрямо нея.

Снимано е под около 30 градуса, успоредно на снаждането на ламинирания паркет. Фокус чрез долна аф точка върху монетата, 15mm @ f/2.8.

http://propho.net/downloads/ff/DSC_8576A.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: Argazki   
Дата:   01-10-12 23:22

Ейй, добре че не си го взех тоя Д800, като си помисля кво чудене беше, Д800 ли, 5Д марк III ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: vga   
Дата:   01-10-12 23:46

Как да познаеш, че някой си е купил Канон ЕОС 5Д Марк 3? Няма нужда да познаваш, той сам ще ти каже... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с автофокуса на D800/D800E
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-10-12 02:44

Баси на толкова много хора ли им се обработват и складират 36мп файлове... [smilie8]

Аз ако снимах евенти и сватби едно д3с...и съм чал [smilie7]

д600 е страхотна камера.Евала на Никон за нея. За тез пари е трепач.

Д800 сичко му е убаво ама мн големи файлове...за прота е там и за комплексари също става. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »