Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Автоско право, ама не точно.
Автор: 3DF   
Дата:   13-07-12 18:23

[smilie23]
 Re: Автоско право, ама не точно.
Автор: miton   
Дата:   13-07-12 18:26

А?
 Re: Автоско право, ама не точно.
Автор: atrifonov   
Дата:   13-07-12 18:56

и кво[smilie8]
 Re: Автоско право, ама не точно.
Автор: 3DF   
Дата:   13-07-12 19:04

Оф май малко дълго стана, но петък е...

Така да споделя за следната ситуация:

Вчера към 16.00 се движех по Витошка. И ме осени идеята да пощракам малко и да си подготвя материал за ХДР. Дървета, сгради, цветя, витрини. Харесвам си дърво и нещо друго и правя 3 кадъра на брекинг. Нормално е по това време да има хора там, които аз умишлено избягвах щото ми трябват статични кадри без разни сенки и движения по тях.

В интерес на истинат още като извадя "Големия червен фотоапарат с черен не много голям китов обектив" и всички почват да гледат подозрително. Дори хората на отсещния тротоар от масите на пицарията.

Точно тогава си помислих, че хората, които не искат да бъдат снимани това са хора ГУЗНИ, хора ВИНОВНИ, хора направили нещо нередно и за това не искат някои да ги снима.

Но темата беше друга.
Та харесвам си една композиция - дърво и нещо друго, и вдигам
"Големия червен фотоапарат с черен не много голям китов обектив"
за да натисна спусъка, когато... . С периферното зрение забелязвам една жена на средна възраст с нищо не впечатляваща и с нищо интересно за снимане. Която ааа да мине пред кадъра, но се дръпна назад. Викам си брех имало услужливи хора спират за да си направя кадъра. После забелязах, че тя застана на метър зад мен и наюдаваше, какво правя. Направих още един два кадъра и минах на другия тротуар продължих десетина метера а тя на един, два метера от мен. Направих още един кадър и след това тя дойде при мен и дежурния лаф "Вие ме снимахте, знаете че нямате право да ме снимате без моето съгласие - идиот такъв!!!" Покажете ми кадрите и ги изтриите всичките.
Случва ми се за първи път, но се усмихнах и понеже знам, че не съм я снимал и не е попаднала по никакъв начин на кадрите и казах -Виждането на кадрите от апарата ще Ви струва 10 лева. Ще платите ли тази сума. Тя каза добре. И аз почнах да и показвам последните кадри. По три кадъра на натискане на спусъка. След малко ми писна и и казах -Абе я се разкарайте и не ме занимавайте с глупости и продължих да снимам.

Забелязах, че е извадила телефон и се опитва да ме снима. Казах и
-Ооо госпожо нямате право да ме снимате без мое съгласие. Тя смотолеви нещо, а аз виднах "Големия червен фотоапарат с черен не много голям китов обектив" и почнах да я снимам - тя побягна между рекламите и дърветата. Понеже я хванах в гръб бягайки снимката не е нищо интересно. Прибрах апарата в найлоновата торба и си продължих по пътя.

ТА НА ДИЛЕМАТА:
Аз вървя и си викам: - абе бунако с бунак що не взе 10 те лева преди да показваш снимките. Защо, като си сигурен, че не си я снимал не викна полиция. Да си излеем чувствата, претенциите и исканията пред полицайте. Да ми прегледат кадрите в апарата... Да ми напишат един протокол има ли я дамата на кадрите или не. С този протокол при адвокат и в съда да поискам едни 1 000 лева обезщетение за нанесен тормоз и загуба на време от страна на тази госпожа.

Въпреки всичките ми години това ми се случва за първи път и не бях подготвен, следващия път ще се пробвам. Що да не изкарам някои лев, а и адвоката ми, ей така от глупоста на хората.

Вие как мислите? Има ли хляб в това.



Публикацията е редактирана (13-07-12 19:20)
 Re: Автоско право, ама не точно.
Автор: bOzo   
Дата:   13-07-12 19:17

Жега, жегаааааааа....

http://vbox7.com/play:8987751aef
 Re: Автоско право, ама не точно.
Автор: victory13   
Дата:   13-07-12 19:29

тука е така... ама темата е дълга, и изобщо не е фотографска [smilie23]
даже ти предлагам да иде в клуба, там по-интересно [cool]
 Re: Автоско право, ама не точно.
Автор: guesswho   
Дата:   13-07-12 19:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Автоско право, ама не точно.
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-07-12 19:43

3DF,
а дали не ти мина през ума, че може и да си и се сторил интересен на жената? Интересен в добрия смисъл де [smile]
Спряла, повъртяла се край тебе, измислила набързо един макар и нестандартен начин да те заговори и ингажира ... Дори опитала да те снима с телефон...
Ама ти като не поемаш ... [smile]

[shtrak] [beer] [thankyou]
 Re: Автоско право, ама не точно.
Автор: 3DF   
Дата:   13-07-12 19:51

Абе ако те обвини някои за нещо, което не си направил, как може да се използва ситуацията да сложиш някои на мястото му и да изкараш някои лев.



Публикацията е редактирана (13-07-12 20:13)
 Re: Автоско право, ама не точно.
Автор: bOzo   
Дата:   13-07-12 19:59

Серизоно... искаш кинти за превюто на снимките, възползваш се изцяло от ситуацията, хвърлят ти десетачка, ти радостен, че си сложил някой на мястото му и си изкарал някой лев се навеждаш да ги вземеш и ОоОООооооп!усещаш как ги заслужаваш... [smilie18]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.