Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: pumabg   
Дата:   28-06-12 10:15

ElBandido сериозно самочувствие за човек който не е излязал от представяне..

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-06-12 10:17

Квой туй сравнение, ве пума? Тюрлюгювеч- сравнили джипки, с кабриолети, комбита, седани и мотор. Не ти се вижда смешно подобно сравнение, като горното?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-12 10:21

ElBandido - половината ми снимки в профила са правени с Canon. Една трета са с Nikon, останалите са със Sigma и на филм. [smilie3]

Сменил съм достатъчно Канони, за да имам представа за какво иде реч и не ми е необходимо хора, които не са снимали и с двете системи, да ми дават акъл. Канон може да са много иновативни в измислянето на нови технологии, но куцат в прилагането им.

Иначе снимката се прави от фотографа, не от техниката. Тя може само да помогне или да попречи ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: pumabg   
Дата:   28-06-12 10:22

Смешно не смешно направили са го.. Много често се правят такива сравнения и при колите.. Просто хората на запад не страдат от комплекси и показват предимствата и недостатъците на различни системи..

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: ElBandido   
Дата:   28-06-12 10:23

хахаха и това какво значение има? нямам самочувствие на велик фотограф с никон. но някой като теб пума и другите в тази тема ми гледам ви снимките с нищо не сте повече от мен а тва че съм в представяне не ми пречи

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: pumabg   
Дата:   28-06-12 10:26

Типично по български нали? Не уважаваш труда на другите но за себе си си голяма работа.. Мдаа да не се впускам в размисли, че ще ми се скофти деня..
Между другото Д7000 не е за всеки! Колкото по слаб е един фотограф, толкова повече го мрази тоя апарат..
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-12 10:32

Е какво му е трудното на D7000? Чалъми няма. Където го сложиш, там фокусира. Снимаш на много силна светлина - компенсация на (-1/3). От менюто слагаш RAW 14-bit некомпресирано, D-lightning на вкус (обикновено normal), цветове - неутрални. Снимаш, после се развихряш във фотошоп и си шес. С тая динамика изобщо не го мислиш много.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-12 10:35

ElBandido - я му виж на пумата снимките. Снима с D7000. Остра картинка, муцка цветове, фокус на шес, няма шум и умрели сенки. Сигурен съм, че тия всичките негови снимки може да ти ги отпечата 100х70 с качество да ги гледаш от 5 см. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: ElBandido   
Дата:   28-06-12 10:37

пума много грешиш дори като четеш. казах че не се смятам за велик фотограф с никон а не че съм голямата работа и не уважавам труда на другите. таа кой труд да ти уважа пума ? този да ме убеждаваш че само с никон стават снимки ли ?? ми смешни сте ми с тези теми. да ти си снимаш пилци и може би за теб никон са невероятно яки апарати и живееш във филма, че самото ти притежание на никон те прави по добър фотограф от всички други ползващи различни системи. колкото е по слаб един фотограф толкова повече парадира с техниката си.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-12 10:38

[smilie5] Абсолютно си прав за последното [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: pmartinov   
Дата:   28-06-12 10:41

[smilie5]


Няма по-фатална за Canon феновете ситуация от тази да набарат някой Nikon и да поснимат с него в рамките на няколко дни.


[smilie18]


Едва тогава започват да разбират колко им е тъжна всъщност ситуацията...





Твърдя го от личен опит[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: chefo1979   
Дата:   28-06-12 10:44

Т.е. бил си тъжен и хващайки Никон си се развеселил? Т.е. Никон са смешка?
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: pumabg   
Дата:   28-06-12 10:46

ElBandido с какво да се хваля бе човек? Аз съм май най скръндзавия птичар..[smilie5] Я виж хората с кви техники за по 20к снимат а аз съм с най евтиното никонско телеобективче и едно кропче от среден клас...
Ама за сега ще си остана с тях кво пък, като гледам не е толкова зле.. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-12 10:49

Има хора, дето снимат с Пентакс + Сигма ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: ElBandido   
Дата:   28-06-12 10:49

не никон са смешка :) а притежателите им :)[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: ElBandido   
Дата:   28-06-12 10:51

аз снимам с зенит 122 :) тва че на профила съм написал канон е само за престиж :)

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sakuraki   
Дата:   28-06-12 10:56

Puma, всеки казва за пентакс, няма обективи, няма това, няма онова. Айде кажи ми кой обективи ги нямат пентакс, които никон ги имат, но на теб ще ти вършат работа. Като гледам имаш никкор 300м ф4 и пентакс го имат, но пентакския е влаго/прахозащитен, а никона майче не е. Гледам сигмата 17-70 2.8 и за пентакс я има, има и 16-50/2.8 влаго/прахозащитен, но е скъпичък. Телеконвертор имат 1,7, който прави ръчнофокусните обективи автофокусни и има тамрон 1.4, който на мен ми харесва. За светкавиците си прав вече. По няколко ревюта между двата, казват, че пентакса е с по - добра и по - здрава изработка тялото, но когато ги пипнах и двата не намерих особена разлика. А програмите за обработка за мен фотошопа си върши работата. Много изтъркано става това, че нямат обективи, а като гледам имат във всеки аспект, но по - малко. Автофокуса и на двата фотоапарата няма абсолютно никаква разлика освен следящия фокус, който е по - зле малко при пентакс. Когато си купувах дслр се бях насочил към никон д90, но в крайна сметка си взех пентакс. Не робувам на марки и предполагам по нататък ще сменя системата, после пак и те така. Надявам се да не се обидиш, защото на мен много ми харесват снимките ти и от доста време ги гледам и се радвам какво постигат хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: pumabg   
Дата:   28-06-12 11:03

sakuraki [smilie24] Горе долу сме на едно мнение..
И все пак Никона е доста по развита система ... Пентакс имат изключително добри обективи, но и също толкова скъпи и недостъпни..
Ограничен си от доста неща. Като отидеш в Синтезиса, колко обектива виждаш на Пентакс? Плюс това аз винаги мога да скоча на ФФ а ти например не. И много други работи.. Нямам сега време много да задълбавам, но не са много съпоставими тия марки..
Иначе аз си харесвам Пентакс, това ми беше първият цифров фотоапарат..
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: didesignbg   
Дата:   28-06-12 11:07

mitku, не знам дали внасят разлика, за мен тази разлика се дължи на табелката никон и на нищо друго. За кого, колко са двеста лева не се наемам да споря.
Относно системите, не виждам някакви генерални дупки в системата на пентакс, напротив виждам я доста балансирана. Че сигурно някой който иска да снима УВ, на цветенце на тъмната страна на луната, седнал удобно на терасата в Люлин, ще се разочарова факт е. Не мога да разбера птичарите, които сигурно сте под 0,1% от снимащите, съумявате да вдигнете толкова шум, за неща които за реалния потребител са от никакво значение. Цялата работа отива малко като консултанта в единият от фотомагазините, който ме убеждаваше в огромната разлика в исо на канон и никон в този клас. Защото той ги тествал всичките, като го попитах, колко точно е огромната разлика ми отговори 1/3 стоп. [smilie18]
Много по-склонен съм да приема довода на mitku, че го кефи да пише Никон, отколкото изсмукани обяснения за предимства на прага на възприятията.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sirkhann   
Дата:   28-06-12 11:09

Да, и всичките са Limited, 1/2 бленда по-тъмносилни и 50% по-скъпи от Никорите.

Pentax SMC 77mm f/1.8 FA Limited = 1580 лв
Pentax SMC 35mm f/2.4 DA AL = 360 лв
Обектив Pentax SMC FA 50mm f/1.4 AL = 720 лв
Обектив Pentax SMC DA* 55mm f/1.4 SDM = 1300 лв

Canon EF 50mm f/1.8 II = 240 лв
Canon EF 35mm f/2 = 620 лв
Canon EF 85mm f/1.8 USM = 840 лв

Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D = 220 лв
Nikon AF-S DX 35mm f/1.8G = 400 лв
Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G = 420 лв
Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.4G = 660 лв
Nikon AF-S NIKKOR 85 mm f/1.8G = 950 лв

Всеки сам да си прави изводите

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: pumabg   
Дата:   28-06-12 11:12

didesignbg Когато започнеш да снимаш на прага на възможностите с една камера, тогава ще е добре да ги коментираш тия работи...
За 99% от хората РЕН и НЕКС е повече от колкото те могат да снимат...

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: didesignbg   
Дата:   28-06-12 11:24

Като си хванал, я да сравниш още малко.
Дай да видим и сравнения на цените:
Фишай варио
Светло стандартно варио
Широко макро
Стандартно варио на твърда диафрагма
Портретно варио оптимизирано за кроп

Твърде бързо ще навлезеш във водите на любимите ти сигма, че и тамрон и токина ще викаш на помощ.

Това за системите е пълна форумна глупост, за един обективите, които иска ще са по-евтини при Никон, за друг при Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: didesignbg   
Дата:   28-06-12 11:27

pumabg, толкова са ми възможностите, че рядко натискам камерата на прага на възможностите и. Просто отбелязвам, че няма смисъл дивите майстори фотографи да мътите главите на обикновените щракачи, като мен който никога няма да проумеят разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: ElBandido   
Дата:   28-06-12 11:30

то заради притежателите на никон целия форум се превърна в глупост

Отговори на това съобщение
 Re: Година и половина тотална доминация на Никон Д7000!
Автор: sakuraki   
Дата:   28-06-12 11:35

Така е. Аз вече не ходя в синтеза, защото последния път когато бях ми напълниха главата с глупости. Прав си, че никон са доста по - развити не отричам, но в случая разликата между д7000 и к-5 е минимална, като и двата имат недостатъци и предимства. Обаче чукна болната страна на пентакс, няма фулфрейм :). Но, който може да снима ще снима еднакво и с двата. Отколкото до поста на sirkhann така е, но пък вие нямате тези обективи

Pentax SMC DA 50-200mm WR - прахо/влаго защитен, не много остър, но става - 420лева

Pentax SMC DA 50-135mm f/2.8 SDM - 1820лева
от никон
Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II - 3700лева

Pentax SMC DA 300mm f/4 ED (IF) SDM - 2000лева + влаго/прахо защита и стабилизация от тялото

никон
Nikkor AF-S 300mm f/4 D IF-ED - 2100лева няма влаго/прахо защита, няма и стабилизация.

Но най - важното е ЗАУ-то, когато един човек не може да снима, то той винаги търси причината в тялото/обективите

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »