Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: mitku   
Дата:   11-07-12 10:59

@nikson - а какво значение има колко ТОЧНО е отклонението в цифрово изражение. Като си направиш правилна настройка, така че фокусът да е на правилното централно място, той ще си е там независимо колко е наклонът... а ако има дори и най-малко разместване, при по-остър ъгъл веднага ще проличи.
Нали целта е да го нагласиш да е точно на 0-та, където фокусираш... докато не го нагласиш да е там, няма значение КОЛКО е далеч... и без туй тези сантиметри и т.н. числови стойности са само за ориентир колко да сложиш като настройка на Fine Tuning-а (за съответното тяло, което го има). [smilie3]



Публикацията е редактирана (11-07-12 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: nboyanov   
Дата:   11-07-12 11:27

@ didesignbg След като снимах по всички начини и резултатите не бяха особено добри, опитах само по централна точка и без прекадриране. Бракът намаля значително, но повечето снимки бяха с лек бекфокус. Не помня да съм имал снимки с фронтфокус с този обектив.


Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: Mogila   
Дата:   11-07-12 11:36

Полето на фокус е по-голямо зад фокусираното място и по-малко пред. От това доста хора се подвеждат и си мислят, че имат бек фокус. Не казвам, че твоя случай е такъв. Просто го имай в предвид като не го знаеш[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: didesignbg   
Дата:   11-07-12 11:44

Mogila, колко е по-голямо?

nboyanov, ако имаш възможност все пак повтори от статив. Наистина важно е да имаш успоредност на двете равнини. Другият вариант е направо да го носиш за калибрация, аз лично не съм фен на такива процедури, но понякога се налага.
Ако не просто позатваряш на 2,8 и така.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: nboyanov   
Дата:   11-07-12 11:50

Ще пробвам и със статив. Тъй като не съм от София, носенето в сервиз за мен е още по-голям проблем.
П.П. Зентекс дали се занимават с калибрация?


Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: Mogila   
Дата:   11-07-12 11:59

didesignbg много добре знаеш. Или ти е приятно да изпитваш?

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: didesignbg   
Дата:   11-07-12 12:12

Според мен в конкретният случай няма практическо значение та за това питам, възможно е да греша затова питам.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: Mogila   
Дата:   11-07-12 12:25


http://files.myopera.com/mogila77/albums/11978452/dof1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: terrien   
Дата:   11-07-12 13:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: terrien   
Дата:   11-07-12 13:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: sirkhann   
Дата:   11-07-12 13:58

Гърци [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: emo99   
Дата:   11-07-12 14:03

И апарата с обектива да изпратиш - пак нищо няма да направят ! Ще ти сложат 50 мм. еталонен обектив и ще кажат , че проблем няма . Въпреки , че вижда проблема с фокуса техника ми казва , че няма проблем ?! Когато настоях да погледне внимателно той ми каза, че човекът срещу мен не може да каже от какво е проблема ?!

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: pefoto01   
Дата:   11-07-12 14:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: xborox   
Дата:   11-07-12 15:02

Може да греша, но калибрацията не се ли прави с тези метални пластини (говоря от моя опит с обективи на Никон), които са под байонета. Като напасване на хидравлични клапани. И не е ли възможно, ако човек направи добра експериментална постановка и се сдобие с такива пластини (в ибей няма как да няма), да постигне най-добрите резултати след един ден играчка :-)

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: imitev   
Дата:   11-07-12 15:10

Грешиш. Прави се софтуерно в електрониката на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: terrien   
Дата:   11-07-12 15:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: emo99   
Дата:   11-07-12 15:54

Искай протокол ( с печат , дата и подпис на лицето) от всяка намеса на сервиза , за да имаш доказателство . Иначе ефект няма да има .

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: pefoto01   
Дата:   11-07-12 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: deathzone   
Дата:   11-07-12 15:59

Значи аз съм овчарчето калитко. Имам Д90 и с нито един от трите обектива 18-55, 55-200, 35 1.8 няма бек или фронт фокус. [smilie5] Ама бая време ми трябваше докато се успокоя.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: emo99   
Дата:   11-07-12 16:10

Абе нямате работа при мениджъра , ако обектива е в гаранция ! Оставяте го в магазина , от където сте го купили и искате да ви впишат в книгата за рекламации , както и да ви дадат протокол за приета гаранционна стока ! Търговецът за своя сметка доставя обектива(апарата) в сервиза и ако след 1 месец не е отремонтиран ви дава нов или ви връща парите . Вижте ЗЗП ! Там всичко е описано подробно.
Преди да купите НИКОН или НИКОР се информирайте предварително за проблемите ,които за характерни за тази марка.Как може да ги откриете , за да не се занимавате след това със сервиз и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: pefoto01   
Дата:   11-07-12 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: deathzone   
Дата:   11-07-12 16:33

Аз лично не знаех, че има фронт - бек фокус. Ама пък представяте ли си? Купуваш си такъв обектив и в магазина разпъваш едни стативи, нагласяш една таблица и се повча едно мерене.[smilie10] Аз не мога да разбера след като всеки обектив може да бъде калибриран откъде се получава проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: Mogila   
Дата:   11-07-12 16:35

Автор: pefoto01
Дата: 11-07-12 16:12

Ми то за 35/1.8 е известно че има фронт/бек ядове с него.


Оо така ли? Значи съм извадил късмет с моя[smilie3]
Ама бая го тествах в магазина де...


http://files.myopera.com/mogila77/albums/11978452/35_foc.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: emo99   
Дата:   11-07-12 16:40

deathzone- В ФОТО-ПАВИЛИОНА имат разпечатана таблица ,която е на разположение на клиентите , имат стативи и достатъчно място , за да си тестваш който искаш обектив .

Отговори на това съобщение
 Re: 35mm 1.8G с backfocus
Автор: deathzone   
Дата:   11-07-12 16:43

Аз моят от там го купих, но никога не съм знаел, че има фронт бек фокус. И пак не разбирам какъв е проблема след като всеки обектив / тяло може да бъде калибрирано?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »