Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Киев, Зоркий, Фед
Автор: Делян   
Дата:   09-07-12 16:07

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: Делян   
Дата:   09-07-12 16:08

Препоръчайте ми апарат.

До тук съм за Зорки 4, Зорки 5 или Фед 5.

Зорките до колкото разбирам са по добри като апаратии и имат по-добър визьор, феда - само заради светломера. За Зоркий 5 много малко информация намирам??!?

Киев не съм виждал на живо ама ми изглежда доста грозно на снимките.

Снимам със Зорки 10, Яшика електро 35 и Фед 3....

Пропускам ли някой модел?

....защо съм изредил само Руски, смятам че е ясно.



Публикацията е редактирана (09-07-12 16:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: pefoto01   
Дата:   09-07-12 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: Делян   
Дата:   09-07-12 16:15

До тук стигнах с гугъла :)
Проблема е че или ги хвалят все едно още е комунизъм или ги сравняват с Лейка/Контакс и изглеждат като пълни боклуци.

Повечето сайтове наблягат на обективите.



Публикацията е редактирана (09-07-12 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: pefoto01   
Дата:   09-07-12 16:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: pefoto01   
Дата:   09-07-12 16:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: mikedimit   
Дата:   09-07-12 16:48

Всъщност Киева е доста удобен и премислен за времето си.На мен Зоркий винаги ми е бил малко неудобен.Имах чистак нов Зоркий -6 , макар да се сдобих с него някъде 90-91год. Малко ме дразнеше фокусировката, а и шума на пердето бе убийствен.ФЕД се купуваше основно заради светломера, но с един Ленинград-4 проблема е решен.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: pefoto01   
Дата:   09-07-12 16:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: momo81   
Дата:   09-07-12 16:54

Имам Киев 4, като изкл., че трябва да ползвам външен светломер понеже вграденият е сдал багажа други неудобства с него нямам. дори ми доставя голямо удоволствие да снимам с него от време на време. С визьора проблеми нямам. дори на тъмно се фокусира сравнително лесно. обектива, с който върви апарата(юпитер 8М, 50мм/ф2.0) също е доста приличен. за Зорки и фед нека други да споделят мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-07-12 17:11

Една от основните разлики между ФЕД и Зорки от една страна, и Киев 4 е конструкцията на затвора. При Зорки и ФЕД затворът е с хоризонтално движение на шторите, които са от гумирана копринена тъкан или нещо подобно. Недостатъци - тъканта с времето се втвърдява и затворът заминава; освен това най-краткото време на затвора е 1/500 сек. При Киев 4 затворът е с вертикално движение на пердетата, които са от тънки метални шторички, и е много по-надежден и дълготраен. Освен това най-краткото време е 1/1000 сек. Освен това ако не се лъжа, базата на далекомера (т.е. телеметъра) на Киев 4 е най-голяма, т.е. най-широка, и това дава допълнителна точност при фокусиране. За вградените светломери със селенова клетка просто забрави. Клетката отдавна е остаряла. Задължително си намери един външен светломер с фоторезистор и батерия - Ленинград 4 или още по-добре Ленинград 6.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: Делян   
Дата:   09-07-12 17:39

Благодаря, за мненията, за жалост всички хвалят киева :) Някаква надежда за м39?

pefoto01: Има ли изобщо модели с ттл мерене?!?
mihajlov2: На зорки 4 не е ли по голям визьора от на киев?

Комшията ми каза да отида с един калкулатор и джин у тях и щял да оправи светломера. Ама не съм питал за подробности.



Публикацията е редактирана (09-07-12 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: fotorafi   
Дата:   09-07-12 18:05

След като изпие джина и Бог да е няма да оправи стар селенов светломер,той е изтощен. Всички тези твои апарати са телеметрови и са за битови снимки за спомен. Минала епоха.. Много по-лесно ще работиш с огледално-рефлексен апарат . Разбира се,че Зенита си направо тесла с много неусършенства. По-лесно е да си купиш една Практика с вътрешно измерване,около 50-60-70 лв. Или японски Канон,Никон,Пентакс,Минолта. Ако имаш едно наум каква марка ще ти бъде цифровата камера, ще си купиш от същия модел и филмова
Успех и късмет
Ако търсиш приемлива камера с обектив 100-120 лв.имам излишен Канон АЕ-1,об.Канон 1,8/50 мм перфектно работеш с упътване
София,0886-711-193



Публикацията е редактирана (09-07-12 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: Делян   
Дата:   09-07-12 18:31

Канона с нищо не ме грабва пред яшиката. Проблема е че е голяма колкото него.




[shtrak]

Както и да е, не е болка за умиране ако няма светломер.



Публикацията е редактирана (09-07-12 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: NikolOB   
Дата:   09-07-12 21:17

Меренето ясно , но с фокусирането какво ще правиш ?
Нещо с микрорастер и клин би било доста по-точно и удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: Делян   
Дата:   09-07-12 22:22

pefoto01: единия сайт ми свърши голяма работа. То се оказа че имат по 10-20 разновидности. Има зоркий 4 без визьор[smilie11]



Публикацията е редактирана (09-07-12 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: uri64   
Дата:   09-07-12 22:51

Абе, не се занимавай с такива бракми...това, че на времето доста хора е трябвало да снимат с такива, поради липса на друго, не означава, че сега някой трябва да продължава да се мъчи с такава техника...много хора сигурно ще скочат срещу това, но времето, парите и нервите са си твои, ако ти не си ги цениш - няма кой друг [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: Делян   
Дата:   09-07-12 22:59

Има логика да, а някакво културно тяло до 50евро...

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: uri64   
Дата:   09-07-12 23:50

е, чак толкова евтино...може би един от най-евтините струващи си варианти е Voigtländer BESSA - R тя е на LTM 39 т.е. М39...но лично моето мнение е че за филмов телеметрик най-доброто съотношение качество/цена е Лайка М6 но тя е доста над 50 евро-вата граница
Към съвета "По-далеч от руските телеметрици" бих добавил и " Избягвайте колкото се може повече руските обективи М39 с едно-две изключения само". Това естествено са лични мнения, с които вероятно доста не биха се съгласили...

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: pefoto01   
Дата:   10-07-12 00:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: Делян   
Дата:   10-07-12 00:21

[cool] undefined



Публикацията е редактирана (10-07-12 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: pefoto01   
Дата:   10-07-12 00:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: simbon4o   
Дата:   10-07-12 08:23

Аз съм за Pentax ME Super + M 50 1.7 на габарити е по-малко от изброените до тука, затвора и огледалото са много меки почти без откат, скорости 4-1/2000, режим Ауто, чудесно мерене с батерийки които стигат за година и много ленти, страхотно тяло за 30лв, обектива до 80-90лв ще го намериш и 100% е по-добър от юпитера в онези руските. На пентакса с преходник можеш да слагаш М42 и като цяло обективи събиращи се на джоб - бол...

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: вальо   
Дата:   10-07-12 08:49

предлагам Revueflex AC1 на М42




Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: Делян   
Дата:   10-07-12 08:51

[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: kiromn   
Дата:   10-07-12 10:39

Според мен в този бюджет най-добре се вписва нещо такова:
http://global.ebay.com/Canon-Canonet-QL19-35mm-Rangefinder-
Camera---Very-Clean-Working---Case/390437881061/item

Ако се заиграеш може за стотина лева да си намериш Канонет в добро състояние или Мinolta hi-matic 9.
Минолтата е с 45мм/1.7 обектив, който според слуховете е дизайн на Лайка.
И двете камери са много готини със голям визьор и добър телеметър.
Минолтата е по-удобна за снимане на ръчни настройки.
Канонета работи на приоритет на скорост или ръчни но без светломер.

Такива работи :)



Публикацията е редактирана (10-07-12 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: fotocolor   
Дата:   10-07-12 10:59

Мога да ви предложа
Pentax K1000+Pentax 50/2
Minolta X-700+Minolta Rokkor MD 50/1.4
Revue AC4+Auto Revuenon MC 50/1.4
Praktica+Pancolar/Flektogon.................

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: Yaev   
Дата:   10-07-12 11:34

Имам един перфектен Фед-5 с кожен калъв.
Ако имаш интерес пиши ми на л.с.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: pefoto01   
Дата:   10-07-12 16:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: digitalgab   
Дата:   10-07-12 21:04

Колкото съм снимал с Киев, винаги съм се впечатлявал от качеството на обективите, 50/1.8, 35/2.8 и 85/2.0.

Зорки-4 има най кратка скорост 1/1000 или 1/1150-1200.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: qpalzm   
Дата:   11-07-12 11:27

Ако искаш да не се занимаваш с разни обективи потърси Коника Хексар.С фиксиран 35мм обектив е но е
качествен.Има си и автофокус и голям избор от скорости.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: idivanov   
Дата:   11-07-12 12:11

За сведение - телеметриците Киев са всъщност Контакс отпреди Войната...

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: Делян   
Дата:   11-07-12 13:27

Общо взето, тези който прочетоха въпроса, препоръчват киев. Аз се навих, там реално мога да направя някога ъпгрейд, а на м39 не се барат цените.
Също получих много добра оферта за Контакс Г1 с обектив и трябва да видия какво ще събера като пари тези дни... ако не - ще е Киев определено.
Благодаря за отделеното време.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: s_dyakov   
Дата:   11-07-12 14:54

Оптиката на Г1-то е уникално добра за много по-малко пари от сравнима на Лайка да речем. Можеш да си я ползваш и на безогледалки. Виж фокусирането с Г1 е леко гърбаво и трябва малко по внимателно.
Ако питаш мене ти вече си имаш Яшика - цъкай си с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: geokar   
Дата:   11-07-12 15:14

Киев е Контакс, Зорки - Лайка. Но докато Зорки е крадена Лайка, Киев е "завоюван" Контакс - завода, барабар материали и даже работниците е спечелен като репарация за войната и официално е преместен в "Арсенал". Ако това има някакво значение, де. На фен-страниците на Киев имаш усещането, че става въпрос за религия. Аз лично съм му фен, имам два (с и без светломер - който, напук на всички скептици, невероятно, но факт - работи!) При едивия има пробли
ем с 1/10 скорост, и при двата има проблем с различното разстояние между кадрите до първата половина на филма - иначе работят като швейцарски часовници и си е кеф. Пък че телеметричните апарати си имат някои предимства пред огледално-рефлексните, това не подлежи на съмнение, вземете за пример "Лайка", която до момента произвежда телеметрични модели и ги продава на цените на Хаселблат! За да избегна излишните въпроси, ще спомена някои от тези предимства:
1. Значително по-малките вибрации при експониране и всички произтичащи от това последици.
2. Възможността да се вижда по време на експонирането - при огледалките самата снимка е "невидима" за фотографа.
3. Дългите експонации, особено "следенето" на движещ се обект по време на експонацията.
4. Надежността при много ниски или високи температури - когато огледалките просто отказват да работят или даже се повреждат (лично аз съм пукал огледало в "Зенит" при фотографиране при -20 градуса).
Е, стига толкова, знам, разбира се, предимствата и на огледално-рефлексните камери, те са общоизвестни. Едва напоследък електронната дигитална фотография изобрети мултиобективния безвизьорен фотоапарат без скачащо огледало - на Фотокината в Кьолн през 2008 го видях представен за пръв от "Панасоник". Но пък... фоторомантиците, фенове на огледалото, казаха веднага - без скачането на огледалото не прави кеф - факт е, че диги-турбосапонерките имитираха при желание шумът от скачащо огледало при експонирането!



Публикацията е редактирана (11-07-12 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Киев, Зоркий, Фед
Автор: geokar   
Дата:   11-07-12 15:44

Впрочем първите ФЭД са също "Лайка" едно към едно, особено най-първия модел (без номер), който е рядкост. Веднъж изпуснах един такъв на битака тук - продаваха го за 40 евро. Впрочем, разбрах, че ги фалшифицират, тъй като търсенето между колекционерите е голямо. Този във всеки случай функционираше.



Публикацията е редактирана (13-07-12 18:13)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »