Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: За търговците в БГ
Автор: GenaDP   
Дата:   06-07-12 23:50

Че като има Амазон и ибей, що ревете с/у българските търговци? Пазарете си от щатско или от западна Европа, и бъдете щастливи. Някой да ви насилва да купувате от Бг?

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: hotsnail   
Дата:   07-07-12 00:12

Gena аз и това правя в повечето случаи. Освен ако не е нещо от сони център или от нещата дето с Динафос продавате...дори не поглеждам дали го има в БГ.

Идеята е ако тука ако може да дадем идеи какво липсва и какво би помогнало. Ама явно надежда няма голяма.

Последния ми опит бе да си купя филтърче от тук...ми познай...няма 49мм УВ филтри в София. Маса магазини, плащат заплати на "консултанти". За три месеца не разбраха какви филтри ми трябват и ..си поръчах от немско (хем там ги правят). Пък не е малко за 100-тина евра си купих 3 стъклени филтри 007. Такива дори няма в менюто на он лайн магазините в БГ. За какво дори говоим на тия теми.

Ясно ми е, че е зор при търговците. То само B+W ако трябва добре да заредиш са едни 20-тина вида филтри по 15-тина размера т.е. 300. Сложи по един, два броя при средна цена 30 евро....дебело. То и в немско със зор намерих точно тоя модел дето дирих. Ясно е какъв е проблема. Със по-скъпите неща е още по-трудно. Пък и с това че хората все пак искат "нови" неразопаковани неща т.е. трябва да си правиш сметката поне 10-15 броя да продадеш да можеш да избиеш мострата. А то май имаше скоро цели месеци и един ДСЛР не можеше да се продаде в БГ. От друга страна сега масовия ДСЛР модел живее 8-9 месеца т.е. от как дойде в магазина до новия модел я има 8 месеца я не. Обявяват следващия и 2-3 месеца на сухо - кой ще купи модела от миналата година....

Ама пак има как да станат някои неща. Може поръчки да се правят по експедитивно....де да знам. Може да има коректност - какво значи снимаме си купона и после продаваме на пълна цена или даваме под наем и после пълна цена...ми не става.

Има бол народ дето английски или немски не знае или няма кредитна карта няма как да пазари от вън или не искат. Та има някакъв пазар по добре да с екултивира и обгрижва вместо..."гледай да не..."

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: uri64   
Дата:   07-07-12 01:30

Кириле, напразно се хабиш да му обясняваш...за неговата твърда убеденост "бронебойни патрони няма открити" - не помня това цитат от Вапцаров ли беше или от кой...пак по спомен някой от Славеййковите - Петко ли Пенчо ли бил казал (Сигурно пак за БГ търговец на фототехника) "Ти му въвираш доброто у гъзо, а оно пърда" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: pepi34   
Дата:   07-07-12 02:05

Хора, спора е излишен. У наше село има една простичка истина, проумейте я най-сетне. В БГ много от търговците не са на ниво, но монетата има 2 страни. Каквито клиентите ни, такива и търговците, такава и търговията. Щото вие навярно си мислите, че БГ клиента е много усвет? Да ама не, нема по гадно животно от БГ клиента. Ако нема пари ще ти извади джегера, ако има ще ти вземе и сърцето. Е да има и изключения, има и пичове, и клиенти и търговци. Ама са малко.Айде сега пиЙте по бира и прекратете безмисления спор. [beer] .

Едит, специално за Автора на темата. Аз съм абсолютно убеден, че знам поне 2 места в БГ от които мога да взема този апарат в запечатана кутия на 0 кадъра. Даже и с отстъпки от цените и то мисля добри. Ако автора все още е сериозен и не си е намерил тяло, нека ми звънне в понеделник един телефон, ще се обадя на едно място и ще проверя. Обаче да намекна, тая така лесно не става, да си приготви бирата предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: da.fo   
Дата:   07-07-12 09:14

А като се продава някой обектив втора употреба тук - 50% пишат , че са избрали много “остра“ бройка измежду няколко. [smilie8] Значи хем искаме да тесваме, хем да ни е на 0 кадъра [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: geniusloci   
Дата:   07-07-12 11:00

Примерът не е с фотоапарати, но покрай другото хоби (радиоуправляемите модели) съм купувал неколкократно от "гигантските" в сравнение с нашия магазин modelsport.co.uk - последният път две колички не само бяха разпечатвани, но и сякаш някой беше добавял или махал разни неща, съдейки по липсващите или подменени двустранни лепенки и някои части. Та примери има и в други държави, зависи каква е стоката.

В момента съм хванал да правя магазин за едни скъпи, ама скъпи неща за акваристиката. Няма начин с разумна инвестиция, от която се очаква възвръщаемост, да се заредят стоки И мостри, и ако някой очаква неразпечатана стока, няма да стане. Ще бъде разпечатана поне за снимките на продукта. И не, защото се опитвам да мина някого - нямам никакъв интерес от това, напротив, защото искам да пусна реална снимка на продукта и да имам поне базов опит как работи, а не вярвам у нас да се продаде повече от една бройка на няколко месеца. И въпреки това ми е хоби, ще сложа пари в това, защото алтернативата е да поръчваш от сайтове с тон пари доставка и никога да не си виждал реална снимка на продукта.

Сигурно после ще ми е много приятно да прочета как съм измекяр, защото стоката е разпечатана?

Тези неща винаги имат две гледни точки и, като търговец и клиент, смея да твърдя, че често тази на клиента е далеч по-неразумната.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: mitkomk   
Дата:   07-07-12 14:12

Ще се поболея от смях[smilie18].
Човека иска неотваряна,непипвана стока те тръгнали да му обесняват,ама как така, няма как да не е пробвана.Пробвайте си каквото си искате,търговските ви проблеми не са негови,той си иска ново непипано толкова ли не е ясно?
geniusloci и правилно ще бъдеш наречен измекяр,АКО не уточниш предварително на купувача,че това което е ще бъде купино от него е било пробвано,тествано снимано(не ти се иска обеснение,защо си го правил а и никой не го интересува).А той после да се СЪГЛАСИ да го вземе или не си зависи от него,НО ако това купувача не го знае и в последствие установява доколко стоката му е била чисто нова,и ти тогава му се заобесняваш,ама така ама онака,ама няма как и т.н. е тогава си даже измамник.
Дай тогава и да разработваме някой стоки предварително,които имат нещо за разработване,че да ги предлагаме на клиента готови за работа[smilie18]
Като не можеш да си позволиш за тебе си да купиш ферари,сериозно ли е да се захванеш да продаваш ферарита[smilie18]
Ейй затва ме кефят от нищо почнахме,нищо нямахме а глей къв бизнес напраихме,и дааа всичко е законно ,почтенно и както трябва[thankyou]
Та после като ги питат ами това защо така,ами онова...Е как,то така,ама иначе няма начин,те така правят и другите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: my.point.of.view   
Дата:   07-07-12 15:50

На мострите цените са с около 10 до 20% по-ниски.
И си пише - цената е за изложената мостра.
Мострите ги подменят от време на време, че иначе никой няма да си купи супер ожулена мостра.
Няма драма. Човек иначе си купува девствена стока, освен ако изрично не желае да използва отстъпката при закупуването на мостра.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: geniusloci   
Дата:   07-07-12 16:02


> Като не можеш да си позволиш за
> тебе си да купиш ферари,сериозно
> ли е да се захванеш да продаваш
> ферарита[smilie18]

Неуместно ти е сравнението. Като направиш магазин за Ферарита, ще имаш ли мостри за тестдрайв от всички модели, отвъд тези в шоурума? Не, освен ако не переш пари нещо...

Скъпата фототехника е почти със статут на ферарита, или поне почи толкова се купува от нашенските магазини, само дето печалбите не са като при колите. Аз питах по-назад, как очаквате търговците да имат мостри при 5-6% отстъпка от дистрибутора? Сметката е проста, става и наум. Не виждам какво общо има дали могат да "си го позволят" - те да не са благотворително дружество или да си купуват мострите за тях, че и после да ги продават намалени, за другия тип клиенти, които все дебнат нещо евтинко? Ако ги дават под наем е друга тема, това вече е измекярщина, но това, че не могат да държат повече от един скъп апарат, изобщо не ги прави некоректни - че то толкова има при вносителя, с предварителна заявка, не на консигнация, вероятно. Виж, ако беше телевизор, който е работил някъде, или всичката техника при търговеца е отворена и пипана, щракана, изпускана и т.н. - друг е въпроса.

Както казах - всеки е прав да си иска своето, но нека не го обръщаме на какво било по "белия свят" или в "нормалните държави". България не е там, и търговеца не е виновен повече от купувача за това, че тук подобни стоки се продават за малки печалби и няколко десетки пъти по-рядко, отколкото в "нормалните държави".

И не, няма да го пиша на сайта, така или иначе всеки един модул трябва да го пусна за проверка работи ли, преди да го пратя, надали ще обяснявам и, че съм го вадил за снимка, че после някой из форумите да каже, че продавам едва ли не "втора ръка".

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: deathzone   
Дата:   07-07-12 17:07

Точно така my. point.of.view

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: mitkomk   
Дата:   07-07-12 17:18

Пак обеснения. geniusloci мене не ме интересува твоите отношения с дистрибутори и отстъпки прочие. Ако ще купувам нещо от тебе аз с тебе ще имам отношение изисквания и условия.Ако не можеш да ги изпълниш,значи не купувам от теб.Ако не можеш да изпълниш исканията на множеството хора значи се отказваш от търговията.Ти предлагаш и обяваваш цената,дали ще купя, дали е евтино или не за мене АЗ самия си решавам,НО искам да знам какво купувам,а НЕ и лафове от сорта: ами то това ни е последна бройка,ами кво толкова че е в тоя цвят,ее няма нищо че е отваряна,ново си е и т.н.
А и най гадната част е пробата дали ще мине номера,пък ако не мине какво толкова,малко обеснения,замазване.. т.с. грешката "не се наказва".

"И не, няма да го пиша на сайта, така или иначе всеки един модул трябва да го пусна за проверка работи ли, преди да го пратя, надали ще обяснявам и, че съм го вадил за снимка, че после някой из форумите да каже, че продавам едва ли не "втора ръка"."
аха..ще си тестваш, ще си пробваш..а ще питаш ли купувача дали ще иска да го правиш това(както уверяваш уж е в негова полза) интересно защо предварително,да няма обция дали да го тестваш ти.

Знаеш сега болшинството процесери как се продават вече,бокс, яко запечатани лепенки и т.н. Знаеш и едно време как имащите достъп си правеха подборка нали[smilie18] [smilie23] а "балмите" как се надяваха да нацелят яка бройка[smilie5]

И аз преди няколко месеца имах изрично услевие ГПС-а който взимах да е запечатан, неотварян, недокосван. Твърдо го подчертах при разговора за потвърждаване на доставката.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: hotsnail   
Дата:   07-07-12 22:19

Автор: geniusloci
Дата: 07-07-12 16:02
> Като не можеш да си позволиш за
> тебе си да купиш ферари,сериозно
> ли е да се захванеш да продаваш
> ферарита
Неуместно ти е сравнението. Като направиш магазин за Ферарита, ще имаш ли мостри за тестдрайв от всички модели, отвъд тези в шоурума? Не, освен ако не переш пари нещо...


geniusloci що не идеш до салона на Тойота в София срещу метро? На експонантите пише неща от сорта на - двигател, екстри, цена за показания модел и оооо изненанда ЦЕНА НА ЕКСПОНАТА по-ниска с 10-15%

ПП Не вярвам трия лъскави магазинчета за фототехника по центъра на софия с 2-3 консултантчета по-всяко време с 5% отстъпка да ги държите. Ще ме прощаваш ама 50 кинта на ДСЛР...ако правят магазините значи и някакъв друг бизнес има.



Публикацията е редактирана (07-07-12 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: bioma   
Дата:   08-07-12 01:56

Благодаря на колегата pepi34 за предложението. Купих си 5DMK3 в Германия.

Отговори на това съобщение
 Re: За търговците в БГ
Автор: geniusloci   
Дата:   08-07-12 11:28

написа:


> geniusloci що не идеш до салона на
> Тойота в София срещу метро? На
> експонантите пише неща от сорта на
> - двигател, екстри, цена за
> показания модел и оооо изненанда
> ЦЕНА НА ЕКСПОНАТА по-ниска с 10-15%
>
> ПП Не вярвам трия лъскави
> магазинчета за фототехника по
> центъра на софия с 2-3
> консултантчета по-всяко време с 5%
> отстъпка да ги държите. Ще ме
> прощаваш ама 50 кинта на ДСЛР...ако
> правят магазините значи и някакъв
> друг бизнес има.

При колите печалбите са съвсем, ама съвсем различни. Тези 10-15% ще ти ги дадат и на всяка друга, ако искат. Колкото дали вярваш - аз магазин нямам, нито продавам фототехника, освен по изключение. Колегите ми в HWBG също не продават, просто, защото надценките са по-смешни и от тези в IT бранша, а там отдавна са смешни. Дали са такива - обади се в Профайлд и поискай дилърски цени - дават, стига да имаш фирма отзад. В Поликомп мога да ти ги покажа, имах някъде юзър и пас за сайта им. Убеден съм, че фирми като Фотопавилион все пак имат малко по-големи надценки заради оборота, но и 10% да станат, пак може да сметнеш колко от всеки продукт трябва да се продадат, за да генерират пари за една мостра. Печалбите им идват от други продукти, все пак не продават само тела и обективи, а разни аксесоари са с далеч, далеч по-примамливи цени наедро.


> аха..ще си тестваш, ще си пробваш..а
> ще питаш ли купувача дали ще иска
> да го правиш това(както уверяваш
> уж е в негова полза) интересно защо
> предварително,да няма обция дали
> да го тестваш ти.

Не може да има опция, понеже продавам в чужбина и, ако не съм тествал, разходите за пътя напред-назад и вързаните в PP пари по време на диспути може да надвишат тези от печалбата многократно, т.е. задължително трябва да тествам. Както казах - лесно ти е от страната на клиента, искаш си. В моя случай - намери някой, който ще ти го продаде за същите пари, ще ти даде същата информация за продукта и ще ти предложи подобен избор на първо място, както и гаранция, че няма като пристигне да се наложи да плащаш на куриер, за да му го върнеш, понеже не са ти го пробвали и то всъщност не работи. В Европа няма. Доколкото ми е известно - и в САЩ няма, или просто са други продуктите там. А по-просто казано - влез ми в положението, ще продавам продукти, които ги няма на склад дори производителя, снимки няма никъде, освен някакви новинарски. Остава да си купуваме и продаваме по спецификации ли само? Ти като клиент би ли си го пожелал и сигурен ли си, че няма да те изкуши после бутонът "open a dispute", ако ти се стори, че има проблемче?

Все пак не забравяй, че съм и клиент, оттам изхождам винаги и като търговец. И не оправдавам липсата на какъвто и да е опит да се обясни или даде отговор на автора на темата.

> Знаеш сега болшинството процесери
> как се продават вече,бокс, яко
> запечатани лепенки и т.н. Знаеш и
> едно време как имащите достъп си
> правеха подборка нали[smilie18] [smilie23]
> а "балмите" как се надяваха да
> нацелят яка бройка[smilie5]

Аз знам едно време, ама имаше едно време, в което съм тествал по 20-30-40 процесора дневно и хората са си ги купували с надпис кой на какво напрежение колко MHz - и "баламите" вероятно са ми били безкрайно благодарни за труда, на тях им е струвало $3-5 отгоре, защото не са си ги купували от Жар (или тогаващите евтини фирми, не помня вече), на мен - целодневен труд. Сега като са бокс, ако си мислиш, че онези, които си ги подбират, не могат (все пак продават основно конфигурации, съответно могат да си избират и периодично да сменят, знам един-двама с такива възможности из HWBG форума)... иначе пък получаваш каквото дойде, и понеже вносителите продължават да са все толкова неосведомени за бачове и номера - наистина е каквото дойде.



Публикацията е редактирана (08-07-12 11:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »