Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: softimage   
Дата:   21-11-12 11:32

>> Jankoff : Ама той PEN EPM2 не само бие с немалко EPL5, ами даже плътно се приближава до "иконата" Nikon D90!
По коректното сравнение е с д7000 и като динамика и като шум. D90 по тези показатели изостава. Сравнение можеш да направиш тук(E-M5 : D7000). Вярвай повече на очите си и по малко на измислени точки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: satyno   
Дата:   21-11-12 11:33

Разликата между EPL5 и EPM2 като размери и качество на картинката е пренебрежимо малка според видяното от мен, а предимството в повечето копчелъци е явно за EPL5.
Поиграх си малко в магазина с EPM1 и чуството бе за нещо много сапунерческо и неудобно, EPM2 е май същото тяло.


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: photosynthesis   
Дата:   21-11-12 11:39

Тази неделя ще имате възможност да изпробвате новите PEN, както и други тела и доста обективи, и да чуете лични впечатления от хора като Бони Бонев, Росен Русинов и Димо Калайджиев [smile]

Инфо



Публикацията е редактирана (21-11-12 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: Jankoff   
Дата:   21-11-12 11:49

softimage - естествено, че D90 изостава от по-новия D7000. Важното е, че EPM2 има почти същите показатели като D90 - при значително по-малък сензор. И понеже D90 и до днес е актуален и се харесва, и се купува, ясно е, че с компактността си EPM2 печели.
satyno - аз намирам, че всичките безогледалки на Олимпус са еднакво неудобни. Най-добре ми е с E-520, захват страхотен. Но и компактността е хубаво нещо. Захват и компактност са доста несъвместими. Аз карам с 2 или дори 3 апарата (определям се като екскурзионен любител-фотограф) и нямам причини да изхвърлям E-520, така че, когато ми трябва захват - E-520. А с единия или двата PEN-а допълнително просто ще снимам по-лесно - и няма да ми тежат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-12 11:54

Супер темичка. Вече феновете на Оли май нямат никакви притеснения със качестовот на снимките! Честито!

За скороста ан фокуса във филмчето...не е по-добра от некс-7 с 24/1.8

За обективите...ми разликата вече не е толкова голяма. Дори мисля Сони във момента са по-добре в повечето сегменти като изключа тоталанат липса на светъл обектив тип 75/1.8. Имам в предвид по категории

1. Широко - 10-18/4 е около 2 пъти по-евтин от панасоника 7-14 обаче оптически епо-близо до неог отколкто до олимпуса

2. Зумове - имаме 16-50, 18-55 и 4 (или 5) различни 18-200 обектива. 18-55 е много високо качество т.е. срваним е с най-добрите китаци за ПЕН. Липсва 12-35/2.8 ...ама чакаме догодина G зумче

3. Телефото зумове. По постно е - 55-210 само. Обаче със ЕА2 всички Сони обективи са напълно функционални, това е горе долу приемливо решение предвид че НЕСК обективите няма да са по-малки и без друго. Със 70-400 си играх. Фокуса е като среден клас ДСЛР. Има си и финна настройка на фазовия фоксуа със всички нексове.

4. Макро - постно има едно късо макро ама и м43 е подобно. Реално с ЕА1 и ЕА2 макротата за Алфа стават а най-евтино и практично за м43 и за некс е с макро пръстени и ръчни обективи.

5. Твърди - тука некс-а е вече мнгоо добре 16,19, 24,30,35,50 мм си има. Всичките са много качествени, дори 16-ката ако знаеш как да я ползваш пълни 24МП на кроп матрица, пускал съм примери, който гледал гледал. Липсва обектив в диапазона 60-100мм за портрет!!! Чака се догодина и такуъв та ок за сега. Освен това догодина идват и 3 цайса 19,35 и 55мм май бяха

6. Ръчно фокусни...ми има си колкото и за м43

7. 3Д ...всички некс обективи са 3д за снимки. За видео нема

8. Адаптери - имаме си АФ адаптери за Канон ЕФ и Аф адаптери за Алфа. м43 има само за 43 електронни адаптери май. Механични има и за двете системи бол.

Та разликата не е голяма. Особенно сле дкато догодина пуснат и хубавия стандартен зум и телефото твърдия обектив ще са абсолютно сравними 2-те системи.

На мен обаче надеждата ми е фул фрейм некс със обективи от сорта на 100/2 или 85/1.8 за портрети и нещо от рода на 35/2 за разнасяне нагоре надолу.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: softimage   
Дата:   21-11-12 11:59

>> Jankoff : естествено, че D90 изостава от по-новия D7000.
Може би аз не съм се изразил ясно [smilie2] . Мисълта ми беше че D90 изостава и като шум и като динамика от новите сензори на Sony в моделите e-м5, е-pm5 и e-pl5. Тези модели са сравними с D7000 а не с d90. Числата(от dxomark) просто те подвеждат и за това ти дадох линк за сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: koceto82   
Дата:   21-11-12 12:12

Като гледам олимпуса е супер. Едва ли щяха да изглеждат така ако аз бех снимал [smilie2] но все пак е Бони [smilie24]
И като говорите за шум, примерчета от мен с Nex-5n който иска да сравнява (50mm f1.8 1/125 i 1/250) сами може да си направите извода колко е било "светло"... пускам ги направо в РОУ ако някои иска може да конвертира и да покаже [shtrak]
Искаше ми се да видя и РОУ-ве от Олито ко може да пусните на същото исо [beer]



https://dl.dropbox.com/u/106886074/RAW/DSC06819.ARW


https://dl.dropbox.com/u/106886074/RAW/DSC06832.ARW


https://dl.dropbox.com/u/106886074/RAW/DSC06833.ARW



Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: Jankoff   
Дата:   21-11-12 12:30

softimage - вярно, имаше сравнения между D7000 и EM5, от които се виждаше, че са на кантар.
Във връзка с числата за ISO аз си задавам и въпроса дали не е по-правилно тези числа да представят силата на сензора при отчитане на големината му - т.е. като съотношение спрямо площта. DXoMark нищо не казват по въпроса. Аз веднъж го поставих - дали не беше и в тая тема. Идеята се базира на факта, че, когато се сравнят идентични снимки, направени от D600 (full frame) и EM5, разликата от физиологична гледна точка (зрително възприятие) в никакъв случай не може да се определи като 4:1 в полза на D600 (имам предвид, че D600 има оценка около 3000, EM5 около 900). Не съм срещал никъде досега обяснение по този въпрос.


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: softimage   
Дата:   21-11-12 12:46

DXoMark ги чети с резерви и то големи. Според тях между Nikon d3S i D800 почти няма разлика по отнощение на шума, а тя е огромна (в полза на d3S). Според мен при оценката се намесват други фактури(парични знаци). Друг пример: Според DXoMark Nikon D800 има 3 пъти по малък шум от D7000. Направи сравнение в DPReview и разлика трудно се забелязва(има но е символична и е логично като се отчете, че големината пиксела е еднаква).


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: satyno   
Дата:   21-11-12 12:51

Харесвам ергономията на конкурентите на Олимпус - Панасоник. От няколкодневния ми опит с Panasonic GF2 и разглеждането на GX1 в магазина се убедих, че и двата ми допадат за ежедневно апаратче. Но са доста назад като картинка от Olympus EPL5, a им липсва и стабилизацията в тялото.
Според 43rumors: "GX2 will be arriving to the market before the end of this year. Apparently, the GX2 will feature the same sensor as the one used by Panasonic GH3"
Доколко картинката от сензора на Panasonic GH3 е съпоставим с този на Olympus EPL5?


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: Jankoff   
Дата:   21-11-12 13:02

Поставих един въпрос - дали стабилизацията (оптичната) в тялото на EPM2 работи при видео. Ако някой се интересува от въпроса - открих положителен отговор в B&H: "The In-body Image Stabilization also works on video".
Браво! (Дано не е грешка!)


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: vth41   
Дата:   22-11-12 19:47

По принцип рядко ползвам C-AF, особено на безогледалка, но попаднах на интересна серия с Е-М5 + 75-300, която може да промени това.

http://imagesfromnature.foliopic.com/gallery/sailboard-action-from-avon-beach-22-11-2012-16260



Shooting conditions, single point AF, CAF, ISO400, f8, Av mode (not Shutter priority) as the light was changing rapidly and it gave me more control of the exposures on the fly) RAW + LFS jpg, hand-held (in a near gale) using the Oly 75-300


От тук


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-11-12 10:23

Малък проблем с Оли Е-М5:

http://www.mu-43.com/f42/omd-em5-crack-bottom-bezel-screen-normal-36685/


http://forums.dpreview.com/forums/post/50330633


Убеден бях, че моя няма.
Проверих - има. [smilie2]
Писах до: technical.support@olympus-europa.com

Веднага ми отговориха: благодарят за информацията, не знаят за подобен проблем, да го изпратя - ще го оправят гаранционно. [smilie24]

Бях решил да го изпратя, но май се отказах.
Камерата работи без грешка - да се скапе още нещо, по-съществено, пък тогава ...[smilie10]

От горните линкове, доста са камерите с тази пукнатина.
При БГ олимпийците - има ли и други "неудачници", освен мен?

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: marto   
Дата:   24-11-12 10:40

Не... Аз го нямам този проблем (засега)...
А на какво се дължи това? Пренатегнат винт?


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: vth41   
Дата:   24-11-12 10:55

Сега забелязах, и моят има. [smilie2]
Не толкова голяма, колкото на снимката, но има. Вижда се само под определен ъгъл, но с пръст се усеща.
Притеснява ме само дали това нарушава защитата от влага.[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: vanquished   
Дата:   24-11-12 10:59

Ivan_A ,по-добре да ти го оправят гаранционно,един ден като решиш да го продаваш това ,колкото и да е дребно ще се отрази на цената .

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-11-12 11:13

marto [smilie24]

vth41, не зная и аз.

vanquished, така е.
Имаше подобно мнение от DPReview форума - съгласен съм.
Имам още доста време гаранция, ще ги питам дали я губя, при положение, че са ми предложили ремонт, а аз съм отказал - дали мога да я ползвам по-късно.
Предстоят празници, не ми се остава без камера.


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: vanquished   
Дата:   24-11-12 11:58

E,не могат да те задължат да я занесеш на мига,снимай си пък след нова година дай да я оправят,ще стане предполагам за няма и седмица .

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: stoyanivanov   
Дата:   24-11-12 12:18

Хм, моят няма. Но това очевидно е най-слабото място в конструкцията на екрана и като нищо може да се образува пукнатина точно заради пренатегнат винт.



Публикацията е редактирана (24-11-12 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: vanquished   
Дата:   24-11-12 12:35

Koйто няма пукнато да поразхлаби малко винтовете четвърт/половин оборот .



Публикацията е редактирана (24-11-12 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: tantris   
Дата:   24-11-12 13:07

koceto82, Wow!
Няма грам бандинг в тия роу файлове!
Бравос на Олимпус!

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: marto   
Дата:   24-11-12 13:16

Четвърт оборот е достатъчен [smilie24]
(и на трите винта)


Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: koceto82   
Дата:   24-11-12 13:39

: tantris. Нов сум и не разбрах какво имаш предвид. А някой може ли да пусне подобни РОУ-ве от олимпус на 3200 исо?

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: tantris   
Дата:   24-11-12 13:45

koceto82, нищо, просто ми направи впечатление възможността за обработка на файла в сравнение с канонските. В АCR дръпнах на макс експозицията и fill light и не забелязах образуване на цветни ленти в сенките.

Отговори на това съобщение
 Re: Ревю на OLYMPUS OM-D Е-М5 от доц. Абаджиев
Автор: koceto82   
Дата:   24-11-12 13:52

Автор: tantris
Извинявай че пак ще питам [smilie8] но наистина съм нов и много неща не са ми ясни още. Чета форума чета разни книги, опитвам се с ЛР-ма.... Та това което казваш добре е или не [smilie8] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »