Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Никон
Автор: Strike   
Дата:   27-06-12 09:31

Здравейте,

Гледам сега тука Никон Д7000 и се чудя дали си заслужава понеже за тези пари мисля,че по-добро няма как да севземе.
В момента снимам на Канон 20Д. Просто искам да кажете мнение за Д7000 и с кой канон може да се сравнява.
[shtrak] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: tziko   
Дата:   27-06-12 09:33

"...дали си заслужава понеже за тези пари мисля,че по-добро няма..." [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Strike   
Дата:   27-06-12 09:38

Е добре, реално за 1.8к какво по-добро можеш да си купиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: tziko   
Дата:   27-06-12 09:42

Въпрос и отговор в едно изречение, затова се смея. За тези пари и аз мисля, че д7000 е най-доброто.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: mitku   
Дата:   27-06-12 09:43

От Цанон горе-долу подобно тяло е 7Д - ето ТУК има кратко сравнение по характеристики на книга.
А кое да вземеш - зависи какви обективи за Цанон имаш... Ако имаш прилични обективи за Цанон, значи по-добре да си останеш със Цанон. А ако нямаш нищо особено и си склонен да тръгнеш да събираш нови обективи за Никон - лошо няма. И с двете тела ще си доволен, останалото зависи от обективите и най-вече от ЗАУ-то. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: photostoykov   
Дата:   27-06-12 09:43

Може да се сравнява с Canon EOS 7D.
За още по-малко пари ще си купиш втора употреба Canon 40D или 50D.
Ако вече имаш добри канонски обективи, смяната на системата не е препоръчителна!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: chefo1979   
Дата:   27-06-12 09:44

Canon EOS 1D mark II N - ей ти по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Strike   
Дата:   27-06-12 09:45

Ами имам един 20д + обектив сигма 70-300 за макро и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: sirkhann   
Дата:   27-06-12 09:48

D7000 е чудо тяло. Чу-до!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: mitku   
Дата:   27-06-12 09:52

Ясно - щом имаш само Сигма 70-300, значи все едно, че нямаш нищо за Цанон. [smilie3]
Т.е. свободно може да започнеш да събираш някаква система с Никон Д7000 или Цанон 7Д... според зависи какви обективи смяташ след това да вземеш за тях и какъв бюджет имаш за това. С две думи - по-добре е да кажеш какви пари мислиш да изхарчиш поне на първо време (поне за тялото и един обектив) и в за какъв тип снимки смяташ да го ползваш. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: compur   
Дата:   27-06-12 10:05

Я си вземи някаква безогледалка! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: sirkhann   
Дата:   27-06-12 10:09

7D-не. Вече е доста стар, а цената му е висока. Може да има малко повече екстри (като една ос повече на виртуалния хоризонт), за сметка на това матрицата му е по-слаба. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: didesignbg   
Дата:   27-06-12 10:28

7д и д7000 са в различни класове.
Никон в момента нямат адекватно продуктово позициониране в апс-ц класа. Флагман идва 24Мп д3200, който е най-ниският клас. Обратно най-високият клас апс-ц апарат д300с е със най-слабият сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Strike   
Дата:   27-06-12 11:07

Някой може ли да ми каже какви са минусите на този модел на никон ? И като цяло за марката никон какви са минусите, защото разликата в Канон и Никон цените са големи... за тези пари за канон нищо не можеш да купиш... а за Никон купуваш доста добра машина! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: photostoykov   
Дата:   27-06-12 11:14

Минуси и плюсове марките нямат - те са на батериите...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 11:14

Ако си вземеш апарат за 1800 лева пак ли ще го ползваш със обектив за 200? Защо не си вземеш 40д,50д + един хубав обектив? Или дори само обектив без нов апарат? Тогава ще усетиш разлика[smilie24] Примерно Канон 40Д със обектив Канон 70-200 ф4 със или без стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: mitku   
Дата:   27-06-12 11:19

Strike написа:

> Някой може ли да ми каже какви са
> минусите ...

Вече го писах по-горе - ето ТУК има кратко сравнение с "минуси и плюсове". [smilie8]

Mogila е прав - наблегни над това да помислиш какви обективи биха ти трябвали. Много по-добре ще е да наблегнеш на приличен обектив, а не на ново тяло. [smilie7]



Публикацията е редактирана (27-06-12 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: pmartinov   
Дата:   27-06-12 11:23

didesignbg


Nikon умишлено помпят ниските класове защото те са основата на пирамидата на системата.Най-големите печалби са там от оборот.По време на криза по-евтините апарати се продават още повече .Който владее
пазара в ниските класове може да налива пари във високите .


Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Strike   
Дата:   27-06-12 11:35

Добре, ето каква беше моята идея и каква се чудя в момента:
Бях пуснал друга тема която обсъждахме дали е по-добре да се вземе ново тяло или да си стоя с 20Д и само обективи да си взема.

Така от там стигнах до извода че е по-добре да си запаза 20Д-то, но след това видях че цените на Д7000 са доста ниски, а това е много хубаво тяло.

Все още не мога да преценя кое да взема.

1. Д7000 + китов обектив (и след месец-два още обективи)
2. 20Д + 70-200 ф4 Л + 100мм (евентуално -ако стигнат парите)

Ето и какво мисля аз:
1. Страшно тяло за малко пари, ще си цъкам с китовия обектив за месец два и после ще си купя някой хубав зоом (да не говорим, че Никон имат хйубави обективи зоом, на достъпни цени)

2. 70-200 ф4 Л е страшен обектив!!! Чудесен е и парите не са много, 100мм ако останат пари ще е уникална комбинация. Проблема е, че 20Д е стар модел много стар, а купуването на друго тяло като пример 40Д - 60Д съшо е варянт, но пак ще е старо тяло)


Какъв клас се води Д7000 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 11:39

Ти не се чудиш нищо и не питаш нищо. Решил си да си вземеш определен апарат и искаш тук хора да потвърдят че това е правилно и да те донадъхат. Дори вече си пуснал обява че търсиш спешно Д7000. Дадохме ти съвети и в тази и в другата тема. Няма смисъл да питаш повече[smilie3] Взимай и снимай със зуумовете и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-06-12 11:41

Могила [smilie24] И аз съм за качествените стъкла като приоритет. В крайна сметка след време все ще смениш 20Д, но ще си ползваш стъклата дълго време....

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: sirkhann   
Дата:   27-06-12 11:44

Новите Никонски стъкла са по-добри от старите канонски пръчки. За добри пари човек има избор 35/1.8G, 50/1.8G, 85/1.8G. И трите са по-добри от канонските еквиваленти. Ако искаш крем-карамел, си приготви пари за 1.4 обективи, независимо от марката - Canon, Nikon, Sigma, Zeiss...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: chefo1979   
Дата:   27-06-12 11:47

Mogila, Alex-dan - и аз споделям мнението ви напълно!
За автора на темата - D7k е супер машина, но на такава машина и отиват сериозни стъкла, които ще ти позволят да измъкнеш от нея максимума. Никон имат куп яки и не много скъпи праймове - 35, 50, 85, 105микро (особено тоя последния е прекрасен)...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 11:54

sirkhann какво изреждаш тея обективи? Човека нъкъде не е споменал твърди стъкла. Той говори за зуумове[smilie8]
Канон също имат хубави твърди и 85 1.8 е зверски обектив. А 100 Макро Л да не е по лош от никонския?

Той вместо да види колко поефтинява 5д II , гледа че д7000 бил много ефтин[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: nedelcho1   
Дата:   27-06-12 11:59

> sirkhann написа:

> Новите Никонски стъкла са по-добри
> от старите канонски пръчки. За
> добри пари човек има избор 35/1.8G,
> 50/1.8G, 85/1.8G. И трите са по-добри от
> канонските еквиваленти. Ако искаш
> крем-карамел, си приготви пари за
> 1.4 обективи, независимо от марката
> - Canon, Nikon, Sigma, Zeiss...


Само дето никонци трябваше да чакат 20+ години за да им пуснат 85/1.8, който да е конкурентен на Canon-ския който е от '93-та година [smile]. А, ако говорим за по - специализирани стъкла, никон имат да ядат още хляб. Въпреки, че в близките 4-5 години доста наваксаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-06-12 12:00

Не е вярно, Д версията е супер обектив [smilie24] Резачка е като 105ВР [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-06-12 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: pmartinov   
Дата:   27-06-12 12:01

Nikon D7000 Review Links


D7000 предлага най-високото качество за парите си [smilie24]



Публикацията е редактирана (27-06-12 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 12:06

Той и Никор 200 ф2 сигурно е хубав, но няма нищо общо с това което човека ще ползва. А той иска Никон д7000 със зуум 18-200 примерно[smilie24] Яко. Важното, че е нов модел и че предлага най високото качество за парите си[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: nedelcho1   
Дата:   27-06-12 12:39

написа:

> Не е вярно, Д версията е супер
> обектив [smilie24] Резачка е като 105ВР
> [smilie5]
>

Да, не е лош, но канонския е доста по - хубав [smilie3] . Има по - бърз автофокус с ултрасоник мотор, по - неутрално боке и много по - добър контраст на отворени бленди.

На 85mm f/1.8D му е малко остро бокето и има една лека мараня по целия кадър на отворена бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-12 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: chefo1979   
Дата:   27-06-12 13:45

Старата песен на нов глас - обективи или тела?
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: sakuraki   
Дата:   27-06-12 14:40

Pentax k-5 + 2 зуум обектива за 1.8к се взима без проблем и ще имаш и хубави прайм след време като събереш парички, мисля, че ще ти пасне добре. Но аз съм за канон 7д пред никон д7000

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: deathzone   
Дата:   27-06-12 14:45

Аз така и не успях да разбера защо 7Д пред Д7000. Определено от това, което съм видял за 7Д хич не ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: sakuraki   
Дата:   27-06-12 15:02

Ами не знам не съм снимал много и с двата, но за около 1 ден работа с двата, определено 7д ми допадна повече. И двата бяха с 70 - 200 обектив и на канона фокуса ми беше по - бърз и по - точен (точността поне може да се оправи горе долу в менюто) и ми беше по - удобен канона, като захват. И когато снимах вечер около 12 часа никона не знам защо, но чат пат изпускаше фокуса, но се случваше на 20 кадъра 2 - 3 пъти. И някак конструкцията на канона изглежда по - здрава. Това е мое лично мнение разбира се и никон д7000 никак не е лош фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: chefo1979   
Дата:   27-06-12 15:13

Отиде - ей ся ще ти обяснят как Никонският фокус е недостижим и какви точки имат в ДхО; и как след употреба на 7Д трябва да си прережеш вените...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: Mogila   
Дата:   27-06-12 15:20

chefo не забравяй и исото ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон
Автор: chefo1979   
Дата:   27-06-12 15:33

Мдам, и DR...
Много съм разсеян значи...
[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »