Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Размазан фон при....
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-06-12 17:35

Защо трябва да е дълъг и защо трябва да е светъл точно за тази тук задачка? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: guesswho   
Дата:   26-06-12 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: 798099   
Дата:   26-06-12 19:18

Питай Бони, не мен!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Защо дълъг и светъл, ли? Ами...така ми казаха...
Кой съм аз, та да не слушам, а?!



Публикацията е редактирана (26-06-12 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: guesswho   
Дата:   26-06-12 19:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: 798099   
Дата:   26-06-12 19:26

О-о-о-пс, чакайте!!! Извинения!!! Намерих си записките - пише, че ако скоростта на обекта е примерно 20 км/час, скоростта на затвора трябва да е 1/20. Това е друго нещо... Още веднъж, моля да ме извините!

Не съм се замислял върху математическия смисъл (това не ми е работа), но демонстрираният от обучаващите резултат беше ОК изцяло!



Публикацията е редактирана (26-06-12 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-06-12 19:29

798099 написа:

> Питай Бони, не мен!!![smilie18] [smilie18]
> [smilie18]
>
> Защо дълъг и светъл, ли? Ами...така
> ми казаха...
> Кой съм аз, та да не слушам, а?!
>

Ами защо ходиш тогава на курс? Време на вятъра е така.
Сигурен съм, че Бони в никакъв случай не е очаквал само да слушате и да помните наизуст. Сигурен съм, че ако го беше питал "защо в тази ситуация точно този обектив", не само че нямаше да ти каже "слушай и не питай", но щеше да се зарадва че оценяваш усилията му да те научи на нещо и мислиш [smile]
Какво правим, ако си близо до пистата в дълъг бавен завой? Слагаш 70-200/2,8, макар че не можеш да кадрираш целия велосипедист или автомобил и макар че се налага да снимаш на бленда над 10 при ISO 100. И като резултат нямаш никакви снимки. Пък може да имаш повече от добри снимки, ако сложиш само стоящия в чантата ти 18-55 IS, ама нали не е дълъг и светъл ... [smile]
Мисли бе, човеко, как така може да пишеш "Кой съм аз, та да не слушам". Бони се е опитвал да те научи да мислиш, защото това е фотографията като техника. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: 798099   
Дата:   26-06-12 19:40

Г-н Георгиев, когато посещавах курса, твърде много неща не ми бяха ясни. Затова и не съм задавал въпроси. Особено такива, отговорът на които така и не бих разбрал.

Продължавам да се удивлявам на писания като Вашето, които целят да унижат онези, които на знаят и на могат колкото "боговете".

Г-н Георгиев, никой не се е родил научен. Не е срамно да не знаеш, срамно е да не искаш да учиш. А още по-срамно е да унижаваш онези, които искат да учат.

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-06-12 19:56

[cool]

Моят пост беше точно за това "Кой съм аз, та да не слушам, а?!" и идеята беше да мислиш и да питаш вместо да казваш "кой съм аз та да не слушам". Не съм си променял постовете - моите са нередактирани [smile] иди и ги прочети. Ама щом така ти харесва - давай [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: guesswho   
Дата:   26-06-12 20:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: 798099   
Дата:   26-06-12 20:25

Промених си поста, защото забелязах неточността в израза! Не се срамувам да призная, когато съм сгрешил. В това се изразява мъжкото поведение според мен...
Поради липсата на такова у някои пишещи тук, рядко споделям нещо в този сайт. Чета, уча се, но избягвам да пиша. Злобата и надменноста тук са просто невероятни...Защо? Аз нямам отговор, който има, да го сподели...моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: 798099   
Дата:   26-06-12 20:30

guesswho , когато посещавах курса не знаех колко много не знам. Не, че сега знам много, ама тогава бях пълна трагедия...Има-няма, едни 20-25 години не бях хващал фотоапарат в ръка. Защо? Това е друга тема и не е за този форум...

Това, което сега вече знам е, че няма "твърди" правила във фотографията. Всичко е въпрос на място, ситуация, светлина и...умения. Сложна и неподдаваща се на никакви формули комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-06-12 20:32

С най-обикновена сапунерка, следящ фокус, скорост 1/50
Колебанието беше между посещаване на начален курс по-фотография или парите да ги дам за сапунерка, избрах да си взема сапунерка, а това, което щях да науча на курса - го научих от упътването на фотоапаратчето[smilie25]


https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/hezq4961.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/bick7168.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/tejv0387.JPG





Публикацията е редактирана (26-06-12 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: guesswho   
Дата:   26-06-12 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: 798099   
Дата:   26-06-12 20:45

Ами...как да ти кажа...не е особено убедително.При "Мерцедес"-а фокусът е върху дръжката на задната врата, при синята "Астра"-някъде около стопа, а при комбито...просто никъде по колата. Номерът е в това, целият "замразен" обект да е на фокус. Е, трудно е...иска си практика. Аз не го мога както трябва. Най-доброто ми постижение е баскетболистът в профила ми. Което съвсем не е "върхът на сладоледа".

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: neqixolvtp   
Дата:   26-06-12 21:03

С сапунера е трудна работа



Публикацията е редактирана (26-06-12 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-06-12 21:05

За да получите задоволителен резултат, ще бъде нужен фотоапарат със доста по висока себестойност. А, от малките снимки в темата, е трудно да се разбере къде е точката на фокус. На мердецеса - фокуса е на предната врата, на астрата - фокуса между предния калник и врата на шофьора, а при комбито - фокуса е отново на предната врата.



Публикацията е редактирана (26-06-12 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: 798099   
Дата:   26-06-12 21:11

Щом казваш...[beer] За сапунерка, обаче, не е зле, наистина! Ама то...ЗАУ-то също не е за пренебрегване...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: guesswho   
Дата:   27-06-12 01:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Размазан фон при....
Автор: alcap007ne   
Дата:   12-07-12 01:31

>deathzone
>И двете снимки са ти трагедия. Нищо лично, но си схванал идеята и техниката. Остава ти само да пробваш.

Явно само на теб не ти е станало ясно, че с това показвам колко е елементарна техниката при два варианта на ъгъл, а не показвам снимки....
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1459.gif

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »