Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Имам проблем...
Автор: erotila   
Дата:   24-06-12 20:12

Автор: Pavlov
Дата: 24-06-12 18:54

написал съм го...
Автор: erotila
Дата: 24-06-12 14:18

... то това добре А КАК / с какви настройки / го записвате!?

В цифровата фотография има
-изображения каквото е заснето /стойностите му/
-изображение което го виждаме / стойностите му са същите/
-изображение което е манипулирано /това ви е обработката стойностите на файла вече се променят,но това което виждаме може да не е това което е файла /сотйностите му/ примерно ако не ви е калибрирана системата
- изходно изображение / стойностите му са основно за това за какво ще се ползва то, мога да дам и примери/


srebar просто не си е конвертирал добре файла
ето неговата

http://media.snimka.bg/s1/0692/027629028-big.jpg


ето и от конвертора

http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069__300.jpg




причините във двете ВЪЗПРИЯТИЯ съм ги описал

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: GenaDP   
Дата:   24-06-12 21:24

Снимката която имаме е с размери 4,333 на 2,887 И е с резолюция 300рх. При тези размери снимката е с площ 12,51 инча и във всеки инч имаме 300рх информация.

...

Снимката която е с размери 4,333 на 2,887 И е с резолюция 72рх. При тези размери снимката е с площ 12,51 инча и във всеки инч имаме 72рх информация.

...

Снимката която е с размери 4,333 на 2,887 И е с резолюция 1рх. При тези размери снимката е с площ 12,51 инча и във всеки инч имаме 1рх информация.


Ако беше внимавал повече в часовете по смятане, и ако беше прочел някоя книжка от сорта на тая в сайта - може би щеше да успееш да напишеш и нещо по-смислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: srebar   
Дата:   24-06-12 21:27

Може да прозвуча глупаво за пореден път, но не можах да разбера с каква програма и как точно се конвертира за да се стигне от снимка 1 до снимка 2 (в предния пост)... Освен това което Pavlov каза (да си променя настройките в Lightroom, има ли нещо друго което трябва да направя или ползвам ?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: salsero   
Дата:   24-06-12 22:06

За erotila ако не се оправяш с английския си го преведи с google, или ако го искаш по точно го дай на заклет преводач.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: bobby__   
Дата:   24-06-12 22:13

Автор: srebar
Дата: 24-06-12 21:27

Може да прозвуча глупаво за пореден път, но не можах да разбера с каква програма и как точно се конвертира за да се стигне от снимка 1 до снимка 2 (в предния пост)...


С две думи, след като по едно време разбрах, че снимаш в RAW и експортваш в JPЕG... От картинката те интересува ограденото с червено да е на 100 - така получаваш възможно най-малко компресираният JPЕG, т.е най-качественият:


https://photo-forum.net/static/site_pics/152/1340564674_Lightroom_export.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: mr_kras   
Дата:   25-06-12 09:55

erotila, оправи си първо понятията. Пиксел не е мерна единица за количество информация. Такива са bit, byte, kbyte, Mbyte. От 1 px можеш да извлечеш и 0 бита информация. Доколкото ми е известно повечето АЦП на цифровите апарати извличат по 12 бита, а Канон имат модели и с 14. И без заяждане, ама често пъти не е ясно какво точно се опитваш да кажеш. Нямам предвид правописни грешки, а стила ти на изказване.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: erotila   
Дата:   25-06-12 10:18

Автор: mr_kras
Дата: 25-06-12 09:55

"... 12 бита" [smilie18]
вижте сега как не е мерна единица за количество информация а същевременно "От 1 px можеш да извлечеш и 0 бита информация."


пп
mr_kras

знам че няма как да ми копираш това което пишеш от текстовете които аз съм писал... ЗАЩОТО, това че РХ е мерна единица никъде не съм го написал...
и аз като слушам китайския не разбирам какво ми говорят и то не само защото китаеца не може да говори а защото аз не знам китайски... та за това "И без заяждане, ама често пъти не е ясно какво точно се опитваш да кажеш."

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: mr_kras   
Дата:   25-06-12 10:33

ЗАЩОТО, това че РХ е мерна единица никъде не съм го написал...
и във всеки инч имаме 300рх информация.
Гената те е цитирал. И инч е мерна единица за дължина, не за площ, ама това ти го спестих, смятайки го за техническа грешка.
Както и да е, ако искаш приеми ми критиката, ако не, насила хубост не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: erotila   
Дата:   25-06-12 10:43

mr_kras
наистина ли нямате какво да правите ... написал съм го съвсем точно и ясно
размери 4,333 на 2,887 тези цифри да не ги смятате за кило домати това са инчове а площа е в КВАДРАТНИ ИНЧОВЕ ДОРИ И СНИМКА СЪМ ВИ ДАЛ /площ 12,51 инча/- само квадратни не съм сложил щото е нормално един средно разбираш математиката да ес усети че това е площа на снимката в ИНЧОВЕ
Площа /лицето на кадъра/ се измерва като се умножи "дължината" по "височината"


"За да се работи точно се ползват едни и същи мерни единици, в случая трябва да ползваме пиксели /резолюция/ и инч /размер/.

Снимката която имаме е с размери 4,333 на 2,887 И е с резолюция 300рх. При тези размери снимката е с площ 12,51 инча и във всеки инч имаме 1рх информация."

ето и снимката в инчове на квадрат

http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069__1.jpg



реално това не може да се покаже и за това се интерполират тези 12 квадратни инчове и на мониторите виждаме

http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069__1i.jpg




НЯКОЙ ДРУГИ ДА НЕ Е СИ Е УЧИЛ УРОЦИТЕ В УЧИЛИЩЕ ИМА ЛИ [smilie8]



Публикацията е редактирана (25-06-12 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: erotila   
Дата:   25-06-12 10:54

сега някой ще каже ама що пишеше 12,51 инча а имаме 12 правоъгълника а не 12 и още 0,51... ами ще отговоря щото ако и тях бях показал пак някой нямаше да може да спи и за това съм разпънал квадратите и сега те са правоъгълници ама и това не забелязвате


http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069__1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: mr_kras   
Дата:   25-06-12 11:34

srebar, по твоя въпрос. Вече са ти го писали, но едно уточнение. В Lightroom-a има плъзгач Quality, старай се да ти е на максимум, съобразявайки се с ограниченията за размера на файла, ако ще качваш някъде. Аналогично и във Photoshop. Другото, виж хистограмите, които са ти показали. Резките пропадания показват, че имаш загуба на информация, т.е. на качество. Това вече е от обработката. Повтори стъпките на обработка на файла и виж кога на хистограмата се появяват тези пропадания.
erotila, едно неделно училище няма да ти е излишно, но този форум не го предлага. Може и на самостоятелна форма, но ще трябва повечко упоритост.
P.S. Извинявам се bobby__ е показал за качеството.



Публикацията е редактирана (25-06-12 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: GenaDP   
Дата:   25-06-12 11:38

размери 4,333 на 2,887 тези цифри да не ги смятате за кило домати това са инчове а площа е в КВАДРАТНИ ИНЧОВЕ ДОРИ И СНИМКА СЪМ ВИ ДАЛ /площ 12,51 инча/

Боже, колко мъка има на тоя свят, боже... Завалийчето явно трудно смята. Кой ще му услужи с 2лв. - да си купи калкулатор?[smilie18]



Публикацията е редактирана (25-06-12 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: tziko   
Дата:   25-06-12 11:40

erotila,
"Снимката която имаме е с размери 4,333 на 2,887 И е с резолюция 1рх. При тези размери снимката е с площ 12,51 инча и във всеки инч имаме 1рх информация."

Втората част от изречението я разбрах след обяснението ти(благодаря за което), но първата част остана табу за мен,[smilie2]

"...размери 4,333 на 2,887 тези цифри да не ги смятате за кило домати това са инчове..."

снимка с такива размери рядко се вижда, но нещо не излизат сметките с площта тогава? Ако не са инчове, би ли пояснил какво са? Благодаря предварително!



Публикацията е редактирана (25-06-12 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: victory13   
Дата:   25-06-12 11:46

значи заболя ме глвата... заклевам се, повече на еротила мнение няма да чета, каквито и мъдрости да реди[smilie23] ... китаец да беше, по щяхме да се разберем [smilie18]
иначе по темата, залитането с риковерито на хай-лайта води точно до такива резултати... така че е добре да не се избягва [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: Tenebrus   
Дата:   25-06-12 11:50

размери 4,333 на 2,887 тези цифри да не ги смятате за кило домати това са инчове...


Хахахаха чак сега го прочетох това. Ужасно много се смях.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: n1x0n   
Дата:   25-06-12 11:55

[smilie18]

Луд умора няма...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: GenaDP   
Дата:   25-06-12 11:56

Това не са инчове, това са еротили.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: erotila   
Дата:   25-06-12 12:19

Автор: tziko
Дата: 25-06-12 11:40

[cool]

това което ме питате съм го написал в този ми пост
Автор: erotila
Дата: 24-06-12 20:04

erotila,
"Снимката която имаме е с размери 4,333 на 2,887 И е с резолюция 1рх. При тези размери снимката е с площ 12,51 инча и във всеки инч имаме 1рх информация."

Втората част от изречението я разбрах след обяснението ти(благодаря за което), но първата част остана табу за мен,



сваляте си снимката на автора на снимката която аз съм конвертирал /защото той проблем с снимката няма има проблем с конвертирането в JPG което съм дал в поста ми -Автор: erotila
Дата: 24-06-12 20:12/

http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069__300.jpg



името на файла е mg_8069 аз съм добавил и пикселите /в името/ __300. Това ив е снимката която аз съм конвертирал.


Във фотошоп натискате ctrl+alt+i и ви се отваря прозореца за промяна на размера /ресайзване/, променяте 300 на 1рх

http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069_a.jpg



и получавате това...

http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069_a1.jpg


естествено след като увеличите мащаба на 3200%

http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069__1.jpg



това съм го описал пак пиша в поста ми от
Автор: erotila
Дата: 24-06-12 20:04



"...размери 4,333 на 2,887 тези цифри да не ги смятате за кило домати това са инчове..."

снимка с такива размери рядко се вижда, но нещо не излизат сметките с площта тогава? Ако не са инчове, би ли пояснил какво са? Благодаря предварително!


tziko
снимката в пиксели е 1300рх Х 866рх за да са ни точни мерките тези пиксели в инчове са 4,333 Х 2,887 /променя се от менюто във фотошоп за мерни единици

сега светна ли светлина в тъмнината на моите обяснения

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: erotila   
Дата:   25-06-12 12:25

Автор: GenaDP
Дата: 25-06-12 11:56

Извинявай може ли по сериозно нали вие в този си пост-Автор: GenaDP Дата: 24-06-12 21:24 написахте: че нещо има невярно. с поста на "Автор: mr_kras
Дата: 25-06-12 10:33

ЗАЩОТО, това че РХ е мерна единица никъде не съм го написал...
и във всеки инч имаме 300рх информация.
Гената те е цитирал. И инч е мерна единица за дължина, не за площ, ама това ти го спестих, смятайки го за техническа грешка.
Както и да е, ако искаш приеми ми критиката, ако не, насила хубост не става."

съм отговорил

"Автор: erotila
Дата: 25-06-12 10:18

Автор: mr_kras
Дата: 25-06-12 09:55

"... 12 бита"
вижте сега как не е мерна единица за количество информация а същевременно "От 1 px можеш да извлечеш и 0 бита информация."


пп
mr_kras

знам че няма как да ми копираш това което пишеш от текстовете които аз съм писал... ЗАЩОТО, това че РХ е мерна единица никъде не съм го написал...
и аз като слушам китайския не разбирам какво ми говорят и то не само защото китаеца не може да говори а защото аз не знам китайски... та за това "И без заяждане, ама често пъти не е ясно какво точно се опитваш да кажеш."


какъв ви е проблема

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: mr_kras   
Дата:   25-06-12 12:34

вижте сега как не е мерна единица за количество информация а същевременно "От 1 px можеш да извлечеш и 0 бита информация."
Ако от една тиква извлечеш 1л сок, тиквата каква мерна единица е?
Сериозно, пообразовай се и тогава пиши. Мога да ти помогна, ама трябва да си прилежен и да си очиш уроците. Само с наливане няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: nedelcho1   
Дата:   25-06-12 12:37

erotila, сега ако махнеш и отметката Resample image и пробваш, какво ще се получи, м? [smilie18].

DPI и PPI нямат абсолютно никакво значение когато се гледат снимките на компютър. Това е съотнощение между броя пиксели на изображението и размера на който ще се печата. Като вдигнеш DPI пада размера на печат, но броя пиксели остава един и същ. Като намалиш DPI се увеличава размера, но ако се намали прекалено, после при печат на този размер ще изглежда зле. DPI е резолюция към крайното изходно устройство, например принтера и няма абсолютно никакво отнощение към постеризацията от която страда автора на темата. Неговия проблем както му казаха вече е от ниското качество на jpeg при експорта и там постеризиране.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: tziko   
Дата:   25-06-12 12:39

зацепих, благодаря, 4.333 (четири цяло и триста...) го прочетох като 4333 (четири хиляди...) и от там се заблудих.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: Myth   
Дата:   25-06-12 12:49

"... 12 бита"
вижте сега как не е мерна единица за количество информация а същевременно "От 1 px можеш да извлечеш и 0 бита информация."


Ами ей така вземи да се ограмотиш малко, може би понятието bpp нищо не ти говори и изобщо другите глупости и бисери дето си ги изписал.... удивително е как успяваш наред с верните неща да изпишеш и толкова глупости имам чувството че при теб е дна голяма мешавица от прочетено и интерпретирано в едно.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: erotila   
Дата:   25-06-12 13:06

Автор: mr_kras
Дата: 25-06-12 12:34
Автор: Myth
Дата: 25-06-12 12:49



другари този текст:
Автор: mr_kras
Дата: 25-06-12 09:55

erotila, оправи си първо понятията. Пиксел не е мерна единица за количество информация. Такива са bit, byte, kbyte, Mbyte. От 1 px можеш да извлечеш и 0 бита информация. Доколкото ми е известно повечето АЦП на цифровите апарати извличат по 12 бита, а Канон имат модели и с 14. И без заяждане, ама често пъти не е ясно какво точно се опитваш да кажеш. Нямам предвид правописни грешки, а стила ти на изказване.


НЕ СЪМ ГО НАПИСАЛ АЗ на отва мога да отговоря със СЪРКАЗЪм и съм го направил:
Автор: mr_kras
Дата: 25-06-12 09:55

"... 12 бита"
вижте сега как не е мерна единица за количество информация а същевременно "От 1 px можеш да извлечеш и 0 бита информация."



Неделчо, Човеко ако трябваше да махам чавката мислиш ли че нямаше да го направя... това където го пишете след това мисля че три пъти съм го написал по горе!

Имам една пЪпкЪ на нУсЪ някой не иска ли да ми е изстиска! Лелеее [smilie18]


ето: Автор: erotila Дата: 25-06-12 10:43, взехте да се оливате вече


http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069__1.jpg



http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069__1i.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Имам проблем...
Автор: erotila   
Дата:   25-06-12 16:42

[smilie18]
къде се потулихте

Автор: nedelcho1
Дата: 25-06-12 12:37

неделчо едно, на вашия монитор има ли разлика между възприятието ви на тези две изображения:


http://media.snimka.bg/s1/0692/027629028-big.jpg


http://www.fotolinia.com/wp-content/gallery/2012_test/mg_8069__300.jpg




На първата снимка автора на темата е направил изображение от RAW конвертирано в JPG с размери 1300рх Х 866рх с резолюция 72ppi
На втората снимка Аз съм направил същото но с други настройки, RAW конвертирано в JPG с размери 1300рх Х 866рх с резолюция 300ppi]


бихте ли увеличили снимките на 500% и двете и да напишете какво ви виждат очите!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »