Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: hotsnail   
Дата:   08-07-12 20:44

синеее прав си. Ама не знам дали е нарочно или не е....така я е видял човека или така е сбъркал.

Ето половината коригирана горе долу


http://karaatanasov.info/pics/foam.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 20:44

Сега ми се извини публично и другия "колега" също! [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-07-12 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: hotsnail   
Дата:   08-07-12 20:53

Защо да ти се извинявам? Не знам защо снимките му са такива каквито са. Не вярвам да са проблем на апарата и не си вадя подобно заключение. Дали нарочно или инцидентно или пороади некадърност синеят също не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: Alex-dan   
Дата:   08-07-12 21:45

Щом само за белия баланс се хванахте, пак добре [smilie5] Що не го коментирате там, където е най-трудно да се хване - снимките на сцената с шареното осветление [smilie3]

1. Този апарат има склоноск да преекспонира ли? Защо снимките са винаги снимами с компенсация -2/3 до 5/1

Според мен повечето снимки стоят горе-долу с 1/3 до 2/3 недоекспонирани, явно се е презастраховал малко...

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 22:34

Как защо? Най-малкото, защото ме обвини. И ме прати да чета, нали не си късопаметен? Та професоре смятам, че ако имаш достойнство и малко чест би следвало да ми се извиниж и разбира се ако си мъж.[smilie18]



Публикацията е редактирана (08-07-12 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: hotsnail   
Дата:   08-07-12 23:05

Ок извинявам се ако съм те засегнал. [smilie18] [smilie24]

ПП Не съм те обвинявал. Просто за мен тия неща са творчески подход.



Публикацията е редактирана (08-07-12 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 23:11

Аз от целите снимки, не обвинявам фотографа, той според мен е пуснал директен jpeg оставям с впечатлението, че камерата е много скапана. Дано да пише фотографа, който е заснел събитието, че имам доста въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: hotsnail   
Дата:   08-07-12 23:32

Абе Д800...не може да боклук или поне така си мисля. Много хора ще са щастливи с този апарат и ще направят много и хубави снимки.

Аз сериозно си мисля за един никон с голям сензор ама не знам новия или по-стария. А може и Сони че имам обективи за него...

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-07-12 23:38

Белия баланс е нещото ,което понякога умишлено бъркам....
Тва е изразно средство. Като снимате репортаж и сток тогава се трепете за бял баланс....

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: deathzone   
Дата:   08-07-12 23:40

Аз пък си мисля, че апарата бърка белия баланс. Нещо повече от снимките излиза, че апарата има склоност да преекспонира и затова компенсира с минус. Но нека да прочетем и неговото мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: tantris   
Дата:   09-07-12 00:03

Снимките на GEORGIKOZHU са готини, но цветовете на никона според моя вкус са ужасни. Мисля, че идва от вдигането на сенките още в камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-07-12 01:20

Къде пък ги видя тия вдигнати сенки, напълно ок си е динамиката. Даже пак казвам, на мен ми стоят недоекспонирани повечето... Белия баланс е такъв, просто защото като снимаш на сянка слънчев кадър ли да получиш /втората половина на хотснейл/... Все едно вашите камери навсякъде дават все едно с цветен паспорт е снимано [smilie5] Винаги има какво да се пипне, човек ако е педантичен... Слава богу белия баланс е може би единственото нещо, което винаги може да се коригира, и в апарата и на другия ден, и след година ако кадъра ти потрябва. Шумящ сензор, липса на детайл, избягал АФ върви коригирай без загуба...
Човека като види темата и ще стане пишман, че е писал тук [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-07-12 01:22)

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-07-12 01:53

Като цяло при никон процесинга е доооста по-различен от Канонския.
Различни са и матриците. Имат силни и слаби страни.
Определено в момента не намирам слабо място в новите матрици на Никон за разлика от старите. д300с,д90 поколението са доста по-назад. Матриците в д7000,д4,д800 имат голям капацитет.Еваларка.
5д3 в това отношение според мен отстъпва доста от д4 и д800.
Мисля ,че в близките 1-2г Канон едва ли ще си възтановят лидерството освен ако не ни изненадат скоро. Но всякаш изненадите им свършиха.18мп им матрица за времето си беше най-добрата и още е много добра но се съмнявам да се справят още по-добре от Сони/Никон в следващото поколение.
Примерно гледайки НЕКС-5Н виждам най-добрата кропска матрица може би само след тази на Фуджи. [smilie7]

Забелязвам за сега и стъпка назад. Новата матрица за кропки 24мп не се представя обещаващо над 400 исо.Дано да я оправят или да поостанат на 16мп още малко.



Публикацията е редактирана (09-07-12 01:56)

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: angin   
Дата:   09-07-12 18:43

Снимайки с д800 и д3с забелиазах че д800 стои по-светъл от д3с при еднакви настрйки на двете камери. При корекцийте се видя че разликата е 2.7 стоп компенсация на експонацията в повече при д800. Или ако на 400 исо 4 бленда скророст 200 компенсациа -1 за д800, на д3с със същите настроики компенсацията трябва да е +1.7 за да се изравнят картинките по експониране.


Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-07-12 19:58

Хм....никонски тарикатлъци пак.

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: deathzone   
Дата:   09-07-12 20:01

И в крайна сметка се изписаха тонове глупости и нищо не съществено по снимките

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-07-12 20:01

Всичко може просто да се настрои от менюто... Може всяко мерене да го настроиш както ти е кеф още изначално и апарата пак ще показва компенсация 0, но ти ще си задал с колко винаги да е изместена на по-фини стъпки дори от 1/3... Явно са на принципа на снимането максимално в дясно...

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: vikitovikito   
Дата:   09-07-12 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-07-12 20:20

И аз сниман в крайно дясно в голям процент от случаите.
Опасничко си е но... е гот.

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: vikitovikito   
Дата:   09-07-12 20:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-07-12 20:50

с канона повече ми се получава. Никончето плачеше за недоекспониране в по-критичните ситуации. [smilie7]
Ма тия новите матрици по-биват.

Отговори на това съобщение
 Re: посрещам лятото с няколко думи за Никон Д4 и Д800
Автор: vikitovikito   
Дата:   09-07-12 20:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »