Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   21-06-12 16:31

Моята философия е малко по различна. Аз без десктоп не мога. Работя предимно на него и затова не ми е нужен чак толкова голям лаптоп. Ако смяташ да имаш само лаптоп тогава вече 15 е минимума който ти върши работа и то не само заради големината на дисплея.

Но всеки е свикнал по-различен начин и всеки има различни потребности.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 16:41

Определено, не може да има универсално решение и всеки трябва да отговори на потребностите си сам, със своите пари и своя мозък![smile]
Темата леко се измести от изначалната си същност и призовавам всички, които имат да споделят с аудиторията своите виждания, да го направят!
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: tziko   
Дата:   21-06-12 16:50

Ами аз точно от финансова гледна точка смятам, че ми излиза по-тънко с мощен настолен и къв да е лаптоп, от колкото с мощен лаптоп и втори монитор, (без да съм правил точни изчисления, може и да греша) ако гоним една съща производителност. Няма значение, за мен е така, за друг е друго, спирам да спамя.

Няма обявен лимит за крайна цена? Ако ще се работи в полеви условия е добре да се помисли за 2ра батерия за лаптопа.
За С: някой 64гб ССД обикновено е достатъчен. Колко медия ще има на този комп? ако не е много, добре е втория диск също да е ССД, ако тряа да е голям става мноо скъпо, може да е обикновен, но пак да е вътре в компа на мястото на СДто(ако има такова). Два дяла на едни диск не е много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   21-06-12 16:59

по темата: ако парите не са от значение:

това съм си харесал , само не знам дали е с IPS Панел. Иначе другото му е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 17:00

Браво tziko, накрая добре претеглено изказване!
Големият монитор и в двата случая ще има една и съща цена за качеството, което гониш.
Една прилична десктоп машина, често идва около 3к лева, а за тези пари получаваш също и 15" IPS лаптоп, е без SSD.[smile]
Така че, уравнението се превръща в приблизително равенство.
Всеки да си го натаманява сам![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 17:10

@frenchev, изборът ти е чудесен, машината е прекрасна, но за съжаление не е с IPS матрица, а със специално подбрана TN матрица и специално покритие за увеличаване на хоризонталните ъгли на гледане.
За тази машина гласувам с две ръце, но не поръчвай с вграден колоример Huey, щото голям х^^й![smile]
По-добре вложи парите в повече маркова RAM и евентуално докинг станция.



Публикацията е редактирана (21-06-12 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: langel   
Дата:   21-06-12 17:21

Най-добрите профи-графични-лаптопи са на НР.
НР вече брандират и подходящите за целта процесори.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 17:23

Струва ми се, че в България същата конфигурация на W520 е по-евтина. Но ти вземи оттам, където ти върви гаранцията, ако не е пан-европейска!
Успех! НамЕри си машина![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   21-06-12 17:29

Аз засега ще си карам с моя делл който си има и докингстанция, защото ми предстои да купувам нов фотоапарат. От година и малко си вадя хляба само с фотография и не може всичко наведнъж. Сега ми предстои сериозна инвестиция във фототехника, която за момента май е по важна. Не мога вече само с моя д300.

Но ще следя темата с интерес щото играя Лото и не се знае :)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 17:32

Пожелавам ти добри приходи и разумни инвестиции!

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   22-06-12 08:14

Все още не стана ясно, как да се конфигурира само един наличен физически диск, което е най-разпространената ситуация...

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: ivomorskiya   
Дата:   22-06-12 14:40

Става лесно като свържеш през ЮСБ 2 или ЮСБ3 външен диск. Може и два.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: ivomorskiya   
Дата:   22-06-12 14:49

Към Френчев:
Погледни този лаптоп Dell Precision
Понеже държиш на IPS панел и докинг станция.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: ivomorskiya   
Дата:   22-06-12 14:57

Или този HP Elitebook - и двата са с 3 години гаранция.
Сори за пропуска - Дел-а е без докинг станция[smilie11]

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: Canon   
Дата:   23-06-12 02:20

За 23 часа общо, до вчера - транспортни 250 km, 6 часа снимане (всичко = интериор, екстериор, репортаж с посланик + коктейл, 500+ снимки - 20+Мп, + Леново W500, процесване на всички ROW, одобряване, предаване, плащане, + 5 бири с едни бутове)

Забравих - W500 е старичък, на 3.9 години, общо 820ГБ HDD дискове (2, 7200об/мин) 1920x1280, мат, WIN оценка 5.9.

Стационарка, настолна - благодаря, това е домошари дизайнери, не е за фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: Canon   
Дата:   23-06-12 02:29

tziko
Когато правиш пари с настолна, губиш много време, докато си закован на масата и. С лаптопа можеш да рендваш в трамвая, в тоалетната, в колата ...

Времето е многото пари, стационарката безмислено ти изяжда времето в слугуване към работното и място.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: Canon   
Дата:   23-06-12 02:40

Колкото до дяловете -
Два ХДД, задължително и двата разделени на 2, на втория HDD, на първия дял, клонирана инсталацията на C диска. С няколко елементарни команди през биоса и няколко минути може да се прехвърлиш на втората работеща инсталация (при проблем) и да не загубиш клиент.
Имаче има и аматьорски решения, с лопата да ги ринеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: designwerk   
Дата:   23-06-12 03:35

Тук се изхожда според това, какъв бизнес седи зад гърба ти.

Сценарий 1

Колегите пращат на мястото на снимките 2 алуминиеви куфара с едно 21" EIZO със сенниците в единия, лаптоп и WACOM в другия. Често клиентите искат и хартиени копия на мястото на снимките, което добавя един EPSON в още един подобен на 1ят куфар.
Тази конфигурация лети навсякъде.
Зад гърба ни е БМВ.

Сценарий 2

Колегата снима в София.
На мястото на снимките арт директора (ако нямаме късмет и клиентите) ти дишат във врата. Всеки лаптоп с държелива батерия и приличен като големина и покритие дисплей, задоволява хората, даващи пари за фотография.
Като свършат, колегата ъплоудва някъде кадрите, където аз ги свалям,... и започвав да си говоря с арт директор, които вече е направил селекция и лейаут на проекта според изискванията на плащащият.

Не ми е нужна мобилна система. Не ми е нужно дори да съм в БГ.
Зад гърба ни произволно избрана българска фирма.

Сценарий 3

Опитвам се да обесня на служителката на летището, че 5 те килограма отгоре са зарядни за останалите 20, в двете раници.
Няма значение какво има в багажа ми, щом не мога да го вдигна с мен...
Зад гърба ми няма никой - проекта си е личен...

P.S. И трите горни варианта са пробвани, преживявани и съм си направил изводите за себе си.
Резултатите в горните три случая са коренно различни, не защото съм ползвал различна техника в различните ситуации, а защото финансирането зад всеки сценарий подсказва само по себе си и финалният рузултат на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: victory13   
Дата:   23-06-12 07:42

и аз много бая го мислих тоз въпрос, понеже също пътувам, и се спрях на тва... [smilie18]
във варианта обаче 540м, 1600х900, нвидиа нвс 3100м, 500гб... външния монитор е задължителен обаче за обработка на снимки...
ако сумирам мнение окончателно, освен с двата ми апарата, мога да троша орехи и лешници и с него [smilie18]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-06-12 07:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: ogogogo   
Дата:   23-06-12 09:38

В този ред на мисли някой може ли да ми помогне да разбера на моя лаптоп какъв е дисплея.Никъде не мога да видя дали е IPS или не е?
Ето го лаптопа http://www.sony.bg/support/bg/product/VGN-FW51JF_H/specifications



Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   23-06-12 12:17

Аз работя в момента в Германия и тук нещата са коренно различни. Тук всичко се планира с месеци предварително (имам сватба за догодина). След въпроса на клиент дали мога да побързам с обработката на снимките отговорих, че ще се опитам до края на седмицата и той ми каза "а не не месец е достатъчно". При почти всеки клиент ми се налага аз да го търся да му дам кадрите (след като вече си е платил).

Тук никой никога не бърза и никой никога не дава зор. Даже при една голяма поръчка която правя сега, получих въпрос от маркетинг директора, дали ще искам допълнително пари, за това че съм успял да свърша само за 3 месеца след като те са планирали минимум 6 месеца за снимките. А аз българчето свикнало в България където всичко трябва да е станало за вчера си мисля че ми е отнело много време.

Тоест имам всичкото време на света да си бачкам у нас на настолния, но искам лаптоп за да мога да върша работа докато пътувам. По този начин имам повече време за семейството си докато съм у нас.

Всеки е с различни потребности.

А относно темата. Хубаво е лаптопа да има възможност за втори хард диск. На моя мога да му пъхна във DVD-то или втори хард диск или втора батерия. Не знам дали средния клас лаптопи имат такава функция, но е много удобно.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: designwerk   
Дата:   23-06-12 13:30

"Тук никой никога не бърза и никой никога не дава зор. Даже при една голяма поръчка която правя сега, получих въпрос от маркетинг директора, дали ще искам допълнително пари, за това че съм успял да свърша само за 3 месеца след като те са планирали минимум 6 месеца за снимките. А аз българчето свикнало в България където всичко трябва да е станало за вчера си мисля че ми е отнело много време."
Това е нож с две остриета - клиентите започват да си мислят, че или претупваш работата, или ценово калкулацията ти не е много правилна.
Но е точно така както си го описал !



Публикацията е редактирана (23-06-12 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   23-06-12 14:13

designwerk така е. Аз все пак от година и малко съм тук и си вадя хляба с фотография. Тук пазара е много по-различен и вече започнах да свиквам. Ама още ми е терсене. Но започнах да виждам колко по-лесно и спокойно се работи така. Но в България просто ни е друг манталитета. не казвам, че е лош, просто по друг.

Ама пак се отбихме от темата. Сори за което.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: designwerk   
Дата:   23-06-12 15:24

много по-друг е !
Сорри и от мен !

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: Canon   
Дата:   23-06-12 17:09

designwerk
Сценарий 1 и 2 не са чиста проба фотографски, а на рекламна/фотографска агенция, в която фотографа е само някакво малко колеце от механизма за екипна работа. Той нито може да си избира техниката, нито клиентите.

Манталитета за бърза поръчка в България и навън е еднакъв, клиента иска да покаже/публикува примерно снимките на посланника веднага след снимането, а не след 6 месеца когато те не са актуални. В тези случаи времето е определящо за професионализма, в моя случай това е испанска фирма с доста добър таймлайн в организацията.
Тогава са необходимостите от хайенд лаптоп за графична работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »