Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 11:44

Споделете вашето мнение, как би трябвало да изглежда такава машина не само на хартия, но и от свой, „изстрадан” практически опит…

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: ecobo   
Дата:   21-06-12 12:05

photostoykov написа:

> Споделете вашето мнение, как би
> трябвало да изглежда такава
> машина не само на хартия, но и от
> свой, „изстрадан” практически
> опит…


така

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 12:11

Уау, вери импресив...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: ecobo   
Дата:   21-06-12 12:12

И експесив [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 12:16

ЪхЪ![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: tziko   
Дата:   21-06-12 12:31

Два физически диска, и двата SSD, втория за медия, на мястото на CDто!
Рам колкото повече - толкова повече.(Ако прозорците са 32волта - 4гб рам стигат)
Видеото трябва да е добро, че май новия шоп се възползва от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: iivanov   
Дата:   21-06-12 12:32

лапайтопа не става за такава работа, един 27 цолов аймак е идеален[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: tziko   
Дата:   21-06-12 12:37

Автор: iivanov
Дата: 21-06-12 12:32

лапайтопа не става за такава работа, един 27 цолов аймак е идеален[smilie5]

[smilie24]


Не знам по каква причина някой ще обработва снимки на лаптоп, скъпо и неудобно ми се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: iivanov   
Дата:   21-06-12 12:39

бих добавил и бавно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 12:45

Никъде не съм споменавал, че върху екрана на лаптопа ще правя редактиране!
Аз също съм противник на такова занимание и обработвам снимките си върху втори, калибриран стационарен IPS монитор, нищо че екранът на лаптопа ми е с IPS матрица.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 12:53

Темата е по-скоро за това, как трябва да бъде конфигурирана подходящо машината?
Преди време guesswho беше писал нещо по темата, но му намериха кусур, че е много млад да дава акъл и той рЕзко се обиди...[smile]
Нека тогава да дадат мнение по-"дърти" специалисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   21-06-12 13:29

интересна тема

относно въпроса „кой би седнал да обработва снимки на лаптоп„ - всеки който е на път или пътува много. Аз сега работя на настолен компютър, но август се прибирам за един месец в България и имам да снимам няколко хотела. Няма как да помъкна настолния с мен, а със сигурност ще ми се иска да поработя и на място.

Надявам се скоро ще ми се отвори финансова възможност да си купя читав лаптоп и ако можете да споделите идеи ще се радвам - а и не само аз, със сигурност има и други като мен.

В момента съм с DELL Latitude E6400 8GB рам. Доволен съм, но ми утесня и има два основни проблема - тракпада му е ужасен(по принцип работя с мишка, но се налага понякога и тракпада) дисплея не става за фотообработка.

Не съм на ти с хардуера и винаги се допитвам до чуждо мнение стане ли въпрос за покупка, но ето поне според мен важните неща които трябва да има подобна машина за фотообработка:

- IPS Панел
- не по-голям от 14" - за да си мобилен все пак. 15,6" и нагоре за мен за си напрактика настолни компютри
- достатъчно мощен за да може да работи спокойно CS6 паралелно с няколко други програми.
- порт за докинг станция - поне за мен това е много удбно.

някой може ли да препоръюа такава машина? И моля да не е Apple - не че съм против марката, но всичко друго ми е на Windows или Android и не ми се занимава сега и с други ОС.

Някой какво ще каже за това:

lenovo

скъпичко е, но това си е инвестиция, а и ми се струва доста практично. Някой има ли подобно?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 13:34

Малък му е екрана и неговата резолюция! Другото на машината е ТОР!
По-добре гледай тук:
http://www.notebooksandmore.de/notebooks/lenovo-thinkpads/w-serie.html



Публикацията е редактирана (21-06-12 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   21-06-12 13:37

съгласен съм, че е малък, ама за мен е по важното да е мобилен.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 13:40

Има още по-мобилни нет-топи и т.н., нооо съвсем не стават за фотография!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   21-06-12 13:50

да знам, аз затова търся златната среда между мобилност и производителност

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: langel   
Дата:   21-06-12 13:53

Един диск, до 500GB, може и SSD - 120GB.
Един работен диск, за файловете, които ще обработваш, около 1ТB.
Един диск, на който да се записват обработените файлове, може и 2TB.
За максимална производителност - още един SSD диск, за скрач и цялата виртуална памет, освен минимално изискваната за системния диск.

Всички дискове да са SATAIII.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: tziko   
Дата:   21-06-12 14:09

Е тва пък да ползваш лаптопа с втори голям монитор още по-тъпо ми се струва. Така губиш мобилноста, а оскъпяваш системата с части за мобилен[smilie11] не че има ССД за настолен, но другите части? Да не говорим, че плащаш за един монитор в повече, който не ползваш.

Аз например ползвам лаптопа да изпразня на него картата и да видя горе-долу кво съм направил, после в къщи си ги цъкам на настолния.

Разбира се в случаи като на frenchev е напълно оправдан мобилния, но в повечето случаи един настолен е много по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 14:15

tziko, няма тъпи идеи, има тъпи коментари!
Как например се снима с настолен компютър "свързано" на терен?
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: tziko   
Дата:   21-06-12 14:41

на терена ОК, но не виждам за кво ти е мощен лаптоп в този случай, освен ако не обработваш на място, но защо ще правиш такова нещо? или са някви животоспасяващи снимки [smilie5] ? Извинявай ако съм те засегнал, не искам да обидя никой, просто си разсъждавам на клавиатура.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: tziko   
Дата:   21-06-12 14:54

Всъщност, не искам да убеждавам никой в нищо, като си е решил човек, че иска мощен лаптоп... - мерак с пари се гаси[smilie5]

Като си купуваш глей да е с мощно видео и хубав монитор, другото се ъпгрейдва лесно в последствие. Горе казаха ССДта, памети,... и проца ще трябва да е нещо стабилно, да отговаря на останалите компоненти.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   21-06-12 15:03

един приятел си взе 10 инчов, супер мощен някакъв си Панасоник. Чак такава мобилност не ми трябва :)

Пак казвам, че подобен лаптоп е нужен на фотографи които пътуват много. Аз живея в едно малко село в Германия в подножието на Алпите. Ама наистина малко - 1000 човека. Тъй като съм се ориентирал да работя предимно със фирми, се сещате че 99 % от клиентите ми са надалеч от мен, в повечето случаи на повече от 500км. Идеята ми е през деня да снимам и ако нощувам там, вечер да мога да работя и като се прибера след ден два у нас, да съм свършил не само със снимките ами с по-голямата част от обработката, евентуално да остане нещо за корекции по цветовете или прочие. Така си спестявам време.

Ако не бях женен щях да си намирам други занимания вечер когато съм на път [smilie5] ама се бракувах щастливо и ... [smile]

Освен това колкото по малък е, толкова по-добре ако летиш често. Миналата седмица си бях във Варна. Както повечето знаят разрешени са 20 кг. куфар и 6 кг. ръчен багаж. Аз отидох с 48 кг. [smilie5]

Само фотораницата ми с техниката беше 18 кг. Та затова колкото по малък толкова по добре.

Имах поне 3 кг, зарядни, кабели и прочие - производителите трябва да работят по този въпрос спред мен. Много ми харесват тези зарядни при които се дърпа кабела като при ролетка.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: imitev   
Дата:   21-06-12 15:10

Ако ще обработваш снимки по хотелски стаи 15,6 инча е добре. Иначе започват компромисите...

Но тези с IPS са скъпи да ги вземат дяволите...

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   21-06-12 15:20

15,6 ми е много голямо, Маааксимума който ми допада е 14 инча, като за предпочитане е 12,5 или 13. Досега освен един епъл май никой не е дал предложение.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   21-06-12 16:21

Философията в идеята за втори голям монитор вкъщи/офиса е, че е неразумно от финансова гледна точка да се дублира мощен хардуер в лаптоп и десктоп компютър едновременно.
Модерните тенденции в цифровата фотография включват и мобилността на фотографа, което от своя страна обезсмисля до известна степен десктоп компютъра.
За мобилно обработване в хотелската стая или на терен си трябва по-голям размер и резолюция на екрана на лаптопа.
За да може да се вижда добре снимката, най-добре е лаптопът да има Full HD екран, а като добавим и IPS матрица, нещата придобиват сериозен характер!
Следователно, 15" е златната среда!



Публикацията е редактирана (21-06-12 16:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »