Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: frenchev   
Дата:   23-06-12 17:53

Canon съгласен съм с теб. Аз не снимам репортажно. За това не бях помислил изобщо. За такава фотография е според мен един подобен лаптоп точно толкова задължителен колкото и фотоапарата.

Иначе за манталитета на бързата поръчка в България и в чужбина или поне тук в Германия е мноооооооого различен. Повярвай ми.

Но пак казвам не и когато става въпрос за репортажно снимане. Там си е ясно.



Публикацията е редактирана (23-06-12 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   23-06-12 22:40

Не само репортажното снимане изисква бърза обработка!
Снимането в студио или на терен със свързан към компютъра фотоапарат пести много време за анализ и доизкусоряване на композицията и/или осветлението.
Спомням си темата за продуктова фотография на скрепителни елементи - колко бързо изкристализира становището, че оптималният екип в случая е фотограф и "шопист", който обработва и каталогизира веднага всеки кадър.
Погледнато в по-широк план, лаптопът може да служи за вюър и сторидж, но в напрегнати моменти при липса на време или спешност на поръчката - да послужи и за редактиране на заснетия материал.
Но само при наличието на достатъчно голям екран с висока разделителна способност, задължително калибриран и профилиран!

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: Canon   
Дата:   24-06-12 00:33

Е това последното, като подход за професионална студийна работа, го виждат всички участници в мои уъркшопи.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: photostoykov   
Дата:   24-06-12 22:15

Ъ-ъ-ъ, досега разгледахме отвсякъде що е то "лапай топа" и има ли той почва у нас...?!
Ама никой досега сериозно не погледна кодировката в заглавието:
- минималното количество RAM и на каква честота;
- мястото и количеството на paging файла (виртуалната памет);
- разделянето или НЕ на логически дялове на HDD (в най-разпространената ситуация, всяка средностатистическа машина има само едно физическо HDD);
- "хитрото" използване на все още скъпия SSD;
- бързи или бавни, големи или малки HDD;
- видео карта - скорост на видео процесора, обем и скорост на собствената VRAM.

Хайде, вие сте на ход![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: Canon   
Дата:   25-06-12 00:39

Разговора отива към разбирачи на компове, а те не са масово срещани като "фотограферските" форумски гении (особено тия с мускулите > ъкъла, които лично админите защищават дори на лични, заради плащането на брой импресии)

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: Canon   
Дата:   25-06-12 00:46

Само ще спомена, че в папките на сайта на яростно защищавания (на лични) от админа Бони потребител - разбирач "vaskoto1" се срещат кадри с Хитлер:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jhoc6549.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/otrj4800.JPG


http://www.vwclub.bg/~vaskoto1/snimki/Hitler%20beetle.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: langel   
Дата:   25-06-12 10:10

ОС не трябва да се клонира на друг физически диск, постоянно свързан към системата!
Може да клонираш ОС /на практика клонираш целия системен дял/ на резервен диск, който да ползваш при възникване на проблем.
Ако искаш да имаш "резервна ОС" на постоянно свързан към системата диск, направи нова инсталация на някой от дисковете, на отделен дял. Може и да си направиш бекъп на ОС, и/или имидж на системния дял със специализиран софт.
Ако имаш възможност, работи с отделни физически дискове, неразделени на дялове. За задоволителни резултати - минимум 2 диска, по-добре 3, за макс резултат - 4.
Ако работиш с повече от 2 диска, при правилна конфигурация може да ги разделиш на дялове, с изключение на системния.

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: compur   
Дата:   25-06-12 14:54

и с каква операционка си... също има значение! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: designwerk   
Дата:   26-06-12 04:47

Генчо, vaskoto1 сериозно ти е уплътнил ежедневието...

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: hadgi   
Дата:   26-06-12 11:21

Аз си купих миналата година това Lenovo
Тежи по малко от 1.5 кг. С IPS матрица е, има докинг станция с DVD. DVD-то може да се извади и на негово място да се сложи втори твърд диск. В началото ми беше терсене с малкия екран, но свикнах.


Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: Тед   
Дата:   26-06-12 12:08

Дручко си е 1920х1200 на 15.4 инча [smilie21]

Пък нека си работят на маците [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: chipsy   
Дата:   26-06-12 13:31

Тед написа:

> Дручко си е 1920х1200 на 15.4 инча [smilie21]
>
> Пък нека си работят на маците
> [smilie25]


Друго си е. Още по добре е пък 1920х1200 под ОСХ на 15" [smilie5]
Винаги бих предпочел 1080/1200р ТN пред 1366х768 IPS за 15 инча

Отговори на това съобщение
 Re: Конфигуриране на физическата и виртуална памет, физическите и логически дялове, SSD и HDD на оптимална машина/лаптоп за фото обработка
Автор: realnoncho   
Дата:   26-06-12 13:45

Ако аз се оглеждам за лаптоп в момента някой подобен ултрабук би ми харесал, единствения сериозен недостатък според ревюто е повече топлина отколкото би ми се искало. Може би искам такъв но само с вграденото HD4000 без GT620.


photostoykov,

За настолен зависи от възможности и за какво ще го използваш.
РАМ - при тези цени е безобразие да си с под 8ГБ, честотата - 1600+ Mhz няма да спъва системата.
Page file - тук лично за мен при достатъчно РАМ директно изключвам пейдж файла(или го оставям половин ГБ да има Win-a да си записва логове при внезапен краш примерно).
Конфигурация SSD(има 120ГБ за под 200лв вече не е толкова скъпо за машина с такива цели) за операционна система и програми + 2 големи диска в RAID1(огледални) е добре, хубаво е някъде да има отделен диск за допълнителен бекъп.
За видеото е вярно че фотошоп започна да използва и видео ускорението, но все пак в крайна сметка процесора си остава най-важен. Съвременна видеокарта с 1ГБ+ РАМ е достатъчна, няма нужда от изхвърляне за видео за фотообработка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »