Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-06-12 13:04

Снимката наистина е много добра и ще влезе в учебниците по фотография един ден.
За парите - цената е нереална, но снимката не е случайно щракване.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: bleki1   
Дата:   21-06-12 13:12

Виж ти...без текстурки, без цици и за толкова пари...луди хора...това у фото-форума няма да върви

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: deathzone   
Дата:   21-06-12 13:25

Според мен в самата снимка има трите основи на живота - земя, небе, вода, създават строго успоредни линии, спазвайки и числото на живота. Творчеството в тази снимка е много голямо и аз мисля, че е станало съвсем случайно. Така мисля аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-06-12 13:44

Надали случайно.
Дори случайно да е видял кадъра в главата си, няма как така случайно да кадрира, че линиите в кадъра случайно да се съотнасят една към друга с абсолютна точност. Тука са цепени милиметри.
За да може тези линии да са с такава широчина и така да се пресъздават на фотографската хартия, е необходимо да се снима от определена гледна точка, с определена техника.
Това е като да кажем, че пирамидите случайно били построени толкова точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: tantris   
Дата:   21-06-12 13:45

The artist's shit.

Провокация, базираща се на снобизма у хората. И манипулация. Това пазарите на изкуство са подвластни на същите спекулации, като при борсите. За да се държат цени на "изкуство" се купуват и продават произведения на нереални цени. Един прибира 20 милиона за нещо, което не струва и 50кинта, но пък 200 000 търговеца продават произведения на цена по-висока от реалната. А реалната цена е разумната такава. Иначе се вкарваш в дългове[smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: lillia   
Дата:   21-06-12 15:43

И аз мисля че е случайно. Често се опитвам да снимам такъв тип успоредности или други форми. Всичко става случайно по път. Не мисля, че е нужна кой знае каква техника и на око става.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-06-12 17:02

Добре, може и случайно да е.
Бихте ли илюстрирали с ваши кадри?

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: tantris   
Дата:   21-06-12 17:46


https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/rqmt9562.JPG


http://blog.marabu.bg/wp-content/uploads/2012/04/%D0%98%D0%BB.4.3.jpg



Не знам кой е автора. От този сайт я взех.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: MauMyHa   
Дата:   21-06-12 18:24

tantris
най- се кефя на описанието дето е написъл към снимките. Буквално за идиоти-начинаещи[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: steeens   
Дата:   21-06-12 18:37

Автора е Динамир Предов.


Основни композиционни правила – посока и гледна точка & симетрия, асиметрия, ритъм
Публикувано на 23 април, 2012 от Dinamir Predov

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: krist   
Дата:   21-06-12 18:40

мен ме кефи как накрая на филмчето обяснява колко специални трябва да бъдат условията, за да направиш аджеба точно тоя кадър от това място - вятър, облаци, дори нивото на водата.. като гледам обаче нивото на водата и по време на интервюто си е същото като на снимката, вятърът не знам за к'во точно му е - може би за да има точно същите вълни, ама такива поне в Дунав има доста често.. облаците му и те не са нищо особено.. успоредностите понякога може да се докарат и с постобработка, при достатъчно успореден изходен материал..

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: atin   
Дата:   21-06-12 19:00

Не се продава снимката а името, правете разлика. Ако някой кандидат-студент се яви с картина като на Ван Гог ще го изритат на мига.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: steeens   
Дата:   21-06-12 19:46

atin, зависи къде кандидатства. Ако е в Академията на Ван Гог, е приет ако няма по добри имитатори.[smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: bgprinter   
Дата:   21-06-12 21:02

"ама такива поне в Дунав има доста често.. облаците му и те не са нищо особено.. успоредностите понякога може да се докарат и с постобработка, при достатъчно успореден изходен материал.."

Аз за това предложих да пускате снимки тук с които да претендирате за нещо подобно, кой ще снима Дунав, кой Марица, кой гьола образувал се пред тях по време на дъжд.


Сещам се за гълъба на Пикасо, доколкото си спомням от училище даскалът по изкуство ни говореше, че Пикасо го е рисувал над 1000 пъти за да докара точно онази проста форма, сещате се, за онзи гълъб говоря за световната конференция за мир в Париж пре 1949-та. За Кандински и Сие от онова време пък ич да не споменаваме, но както съм казвал преди, и сега ще повторя, иска се четене, дори по изкуство, не става само с гледане [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: gbrain   
Дата:   21-06-12 22:16

Хехе, това не бих го сложил и на стената на кучешка колиба [smilie8]
...смисъл - ПЪЛЕН К*НЕФ Е!

К'ви правила, к'ви сечения, к'ви пет лева ?? [smilie11]

Ох, доходи ми се до тоалетна... Знаете ли колко тоалетна хартия може да се купи с 4 млн. долара?? [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-06-12 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: мара   
Дата:   21-06-12 23:41

и динамир предов сигур е в учебниците [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: gogo81   
Дата:   22-06-12 00:32

Ето още "велики" снимки продадени за милиони :)

http://topallogy.com/top-art/8-top-10-samyh-dorogih-fotografiy.html



https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/bqpy7785.JPG


http://topallogy.com/uploads/posts/2012-04/1334234893_4.jpg

$ 3 346 456


https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/unka9103.JPG


http://topallogy.com/uploads/posts/2012-04/1334234935_2.jpg

$ 3 890 500



Публикацията е редактирана (22-06-12 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-06-12 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: pachok   
Дата:   22-06-12 01:59

Търсите под вола теле. Във всяка една снимка (дори и най-смотаната) все някой ще намери някакъв смисъл и някаква "гениална" идея, дето дори авторът и не се е сетил за нея, особено ако снимката е станала по един или друг начин така популярна и се коментира от толкова много хора. Понякога е добре и малко логика да се вкара. Аз тази снимка на стената не бих си я сложил, нито пък за wallpaper, на фона на хилядите хубави снимки които съм виждал. Същото се отнася и за 99% от хората, на които я показах. Чисто и просто не струва. Не е въпроса да си напрягате два часа мозъка, за да откриете някакъв несъществуващ скрит смисъл. Ако снимката е добра, тя ще ви развълнува още в момента в който я отваряте. Ще си кажете на ум - уау, това наистина е яко. При горепосочената снимка, не виждам нищо, което да ме впечатли.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: мара   
Дата:   22-06-12 07:41

бе те и за норвежкия масов убиец много говорят, ма не са го изнесли за продан. най-вероятно ще се намери кой да го купи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: georgivelev   
Дата:   22-06-12 07:55

Не най-скъпата, а най-скапаната. Ако тази снимка е фечнала милиони, то шедьоврите на Иван Иванов трябва да фечват поне милиард.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: krist   
Дата:   22-06-12 11:26

абе снимката си е хубава, сигурно и в истинските си размери изглежда различно, ама просто не е толкова уникална, колкото я изкарват авторът и феновете му (водещият на пуснатото от bgprinter филмче е особено смешен!) и просто тия пари са и малко мнооооожко.. да не говорим, че е брутално обработена и малко бяга от фотографията в чистия и вид. ама, дет' се вика - имАл бол пари - дал.. на мен ако ми я дадат, бих си я закачил..[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: my.point.of.view   
Дата:   22-06-12 11:30

Да, за 4 милиона вероятно мога да си купя цялатя колекция от снимки на Доасно, Вивиан Майер, Бресон, Атже или някой друг старчок.
Бих предпочел тях.
Но снимката има достойнства.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: tofo   
Дата:   22-06-12 14:42

Абе хубава си е, няма спор, ама чак пък толкова...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: bgprinter   
Дата:   22-06-12 15:32

Krist, радвам се че изкаваш положително мнение поне и си май единственият които изгледа филмчето. Но още нещо - една цена на произведение на изкуството НИКОГА не е била, няма и да бъде определяща за стойността му като такова. Няма нито едно произведение на изкуството, дори Джокондата които да струват "реално" каквото и да значи това, толкова пари.

Ако приемем наивно, че парата е индикатор или мярка за труд, то всяко изкуство би трябвало да струва колкото струват материалите му + вложеният труд на автора.

Факторите, които правят едно произведение да струва толкова са много, като се започне от колекционерски, уникалност, рядкост, познаваемост на произведението от към автор, после от към масата и т.н. и т.н.

Реално погледнато, изкуството не може да бъде оценявано в парична маса, но след като не е измислено нищо друго и след като изкуството в крайна сметка е предмет и е направено именно за проажба, то това е положението.

Та кое е по скъпо - слънчогледите на Гог, Джокондата на Леонардо или Давид на Микеланджело или .... и т.н. и т.н.


[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »