Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: bgprinter   
Дата:   20-06-12 15:02

Крист, снимката е точно на нивото ти, не се притеснявай! [beer] За Гурски ще има доста да поснимаш и да погледаш най-вече, че само снимане не е достатъчно, без четене също няма да мине. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: ELII   
Дата:   20-06-12 15:04

Според мен автора си е купил сам собствената фотография[smilie5] Даже съм на 100% сигурна в това;))Добра тактика да си вдигнеш рейтинг, а и след това да продедеш още няколко, защото същият има продадени и други фотографии на доста висока цена, а всички ние виждаме, че кадрите не са нищо особенно.Според мен няма луд, който да купи такава снимка на тази цена, проосот защото снимката не е уникална с нищо и всеки би могъл да я повтори,смятам, че това е добра инвистиция, да инвистираш в себе си;)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: guesswho   
Дата:   20-06-12 15:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: krist   
Дата:   20-06-12 15:09

принтер, днес си определено забавен![smilie8] бтв на мен снимката на Гурски ми харесва, все пак, да отбележа така мимолетно.. по-скоро иронията ми беше насочена в друга посока, ама май не ме разбра[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: bgprinter   
Дата:   20-06-12 15:32

http://vimeo.com/17692722


едно видео на първо време.

Апропо ефектът "това го може и дъщеря ми" го има и при Пикасо, не е нещо ново [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: krist   
Дата:   20-06-12 15:46

принтер, благодаря за видеото - ще го изгледам довечера. сега обаче го попрехвърлих само набързо и попаднах точно накрая, където (21:54) показва мястото, на което е снимал дискутираната фотка. на брега отсреща се вижда, че има сгради и дървета, които явно е махнал в постпроцеса. за мен от тоя момент натам, въпреки, че снимката ми харесва, нещата са вече различни - толкова драстична манипулация ми е анти-пуристка, ако мога така да се изразя[smilie8] ама имал някой бол пари - дал[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: bgprinter   
Дата:   20-06-12 15:48

Е ти не знаеше ли, че Гурски така работи. Снима на филм (голям формат) и после яко обработва, най-вече манипулира. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: krist   
Дата:   20-06-12 15:51

не, не знаех, но тоя факт ми е достатъчен[smilie8] то, бива манипулация, ама толкова драстична мен лично не ме кефи.. е, някои казват, че най-важен бил резултатът знам ли.. темата предполага 1000+ поста, ако се почне[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: chill   
Дата:   20-06-12 15:57

Дет се вика, да трие още докато е на апарата. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: krist   
Дата:   20-06-12 16:01

въобще да не снима, ако питаш мен - само да си хаби затвора[smilie8]



Публикацията е редактирана (20-06-12 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: мара   
Дата:   20-06-12 16:03

па ако е важен резултатът, требе да се каже кой точно - финансовият или естетическият [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: pachok   
Дата:   20-06-12 23:09

Тея хора са се побъркали, даже и на десктопа не бих си я сложил

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: kefalcho   
Дата:   20-06-12 23:40

Не Съм виждал снимката "на живо" за да кажа нещо конкретно .
Другият вариант е : или те са се побъркали или аз затова не съм милионер[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: dampkring   
Дата:   21-06-12 01:22

Интересното в тази фотография е, че нищо не задържа погледа ти в нея, а те оставя сам със себе си, разсъждавайки над най-праволинейните неща в живота - както твоите, така и като цяло.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: тьма   
Дата:   21-06-12 07:00

Снимката е точно това, което трябва да е истинската фотография, много високо ниво[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: danov_b   
Дата:   21-06-12 08:13

Gecata го е казал,кратко и ясно [smilie5] Мисля,че изобщо няма смисъл от коментари [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: vaskoni   
Дата:   21-06-12 09:39

Моят професор по естетика в университета, Герасим Стоилов, казваше така: "Една торба с боклук пред Метрополитън мюзеум, е торба с боклук, влезе ли обаче вътре, и се сложи на пиедестал става изкуство!" те това исках да ви кажа...:))

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-06-12 09:58

Ако беше се продала за 5 хил лева тази снимка, бихме могли да кажем - "ааа, случайност". Но да се продаде за 4 милиона - тука няма нищо случайно.
А дали снимката е рожба на златно или цезарово сечение не коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: Rand   
Дата:   21-06-12 11:20

Там е работата, че трябва да се абстрахираме от цената, иначе се получава това за което пише vaskoni.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: asahi   
Дата:   21-06-12 11:29

Направо да ти давам милиона и между нас да си остане.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-06-12 12:21

Снимката в никакъв случай не е боклучава.
Дали е добра - за мен снимката е много интересно хрумване, с много оригинално решение.
Виждал ли съм подобни снимки - не.

БгПринтера даде наистина много добро предложение да пуснем наши интерпретации на този кадър на Гурски, да видим ние къде сме.
Ще пробвам в черно-бял вариант /не стигат парите за цветно/.
Препоръчвам и на вас да опитате.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: MauMyHa   
Дата:   21-06-12 12:22

Не мога да проумея, защо? Ама... факт 4 милиона и т`ва си е!
Като изпълнение нищо особено, обаче не може да прозрете колко е практична намесата му в собствените си творения. Елиминира и добавя само това което е необходимо да се види. В случая с реката, е махнала сградите и дърветата и е добавил на тяхно място облъци(небе) Кой от вас по дяволите бе се чатнал да направи това и съзерцавайки творбата да те накара както емоционално така и чисто физичести да се "осъзнаеш" въпреки видимата намеса. Този фотограф за мен си служи повече с ЗАУ-то отколкото със самата камера било то и 4 инча на 5 инча, плака[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: didipeneva   
Дата:   21-06-12 12:31

Като видях снимката с това заглавие - 4 милиона долара и ми се видя отврат и скучна, абе мога да изброя всички епитети на света, но всъщност се замислих каква ли снимка за мен би струвала 4 милиона и отговора беше - никоя за момента...
Вероятно не съм дорасла за това изкуство и още по-малко да му определям стойностите.
Сега като гледам снимката и забелязвам, че нищо подобно не съм виждала до момента. Прекалено проста и в същото време с толко успоредни линии ... Не знам, но факта е, че снимката е крайно различна и извън всички правила, без екстравагантност, без импресионизъм, без помпозност и каквито и да е претенции, вероятно в това е нейната сила.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-06-12 12:35

Аз седнах да "разчета" информацията от снимката...
и смея да кажа, че се отказвам да я "интерпретирам".
Не мога!
Я хванете калкулаторите и я разцъкайте!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Най-скъпата снимка в света.
Автор: iivanov   
Дата:   21-06-12 12:46

Май никой не светна че всъщност снимката и 4-те милиона нямат нищо общо.... Само си хабите клавиатурите [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-06-12 12:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »