Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 13:29

Колеги здравейте,
Искам да питам някой порачвал ли си е обективи от Америка ,саответно от кой сайт и/или електронен магазин и въобщте как е осъществил поръчката.
Както се досещате искам да ми излезе по-евтино и за целта си избрах 2 обектива на Никон и ги пратих като модели на мой приател който живее там и ще си идва юли месец.
Той ги пусна да ги тарси ,но когато ми прати линкове с разочерование открих че не само не са по-евтини но дори са малко по-скъпи!!!
В този ред на мисли бих искал ако някой знае точната "врътка " с пазаруване на техника от САЩ да я каже(магазин,сайт,и т.н)
При мен даже няма да се налага шипинг до БГ а чавека директно ще ми го донесе.

Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: murrey   
Дата:   14-06-12 13:43

Май вече няма много смисъл от пазаруване от САЩ при този висок курс на долара, само губиш гаранцията. Иначе аз съм пазарувал от Amazom.com

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: GenaDP   
Дата:   14-06-12 13:47

Няма угодия. Като се по-скъпи в Б-я: що в САЩ са по-евтини? Като са по-евтини в Б-я: що в САЩ не са по-евтини? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 13:51

Точно и аз се чудя ....на високия долар ли на какво ли се дължи?
Но все пак си мисля че и аз нещо бъркам....или не знам къде да търся[smilie5] .....Все пак долара скочи с 8-12%... разликите едно време бяха брутални от Европа и Америка.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: GenaDP   
Дата:   14-06-12 13:53

Като искаш за без пари - вземи си го открадни.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: veselinhristov   
Дата:   14-06-12 13:53

B&H
ADORAMA

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: sauron69   
Дата:   14-06-12 14:34

Абе при никонските обективи разликата не е голяма, щото цените в БГ са добри, ама пък чак цените в САЩ да са по-високи? [smilie11] Прекалено ми се вижда, ама напиши кои са обективите, да няма грешка някаква.
Иначе от САЩ основно пазаруват канонци, щото разликата е ужасяваща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 15:35

Приателю GenaDP ,
В случей чи не се бъзикаш ще ти кажа че ако ти си милионер аз не съм.И ако мога нещо което струва 1000лв.да го взема за 400 долара повярвай ми струва си да опитам.



Публикацията е редактирана (14-06-12 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 15:44

sauron69,

Веднага ти давам конкретен пример:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&product=2741&show=additional

Обектив Nikkor AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6 G ED VR-999.00 лв. с ДДС от Павилиона!!!



В САЩ : http://www.crutchfield.com/p_0541685VR/Nikon-AF-S-DX-16-85mm-f-3-5-5-6G-ED-VR-Lens.html?tp=279

699 ДОЛАРА!!!!!! Това е безумие

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 15:55

veselinhristov,

Едно от местата които моя човек ми изпрати беше точно B&H
!!!
Погледни следния пример:

Обектив Nikkor AF 24-85mm f/2.8-4.0 D IF


Код: 0918
Цена: 1 099.00 лв. с ДДС
Наличност: По заявка
Гаранция: 24 месеца

От Павилиона

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?is=GREY&sku=207358&Q=&O=&A=ShowProduct

599 долара от САЩ

Тук верно има разлика 180-200 лева но незнам дали си струва.
Аз определено очаквах по-големи маржове в цените!
Не вярвах че Американците дават толкова долари за стъкла!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: vezzz   
Дата:   14-06-12 16:01

Koenig26
Съгласен съм с теб, но може би в САЩ ако си погледнал от сайта този обектив има 5 години гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 16:08

vezzz
Така е ,но в тва безпаричие бих преглатнал некоя друга годинка гаранция за 200-300 кинта редукция.
На мен все още ми се опъват суми над 1000 кинта за стъкла за пустата краста да щтракаме:-)))

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Giorgio.K   
Дата:   14-06-12 16:09

Големите маржове в цените от Щатите бяха допреди 3-4 години, но лека-полека и там вдигнаха цените. Пак е по-евтино от тук, но по-често не си струва упражнението. Според мен остана делавера само за по-скъпи тела или ако хванеш някоя промоция.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 16:23

Вярно е !Така се получава на практика.....но нали знаеш ,човек гледа да изчерпа всички варианти за поевтиняване!
Как да отидеш в Павилиона и да им дадеш една заплата за един обектив:-(((

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: stzz   
Дата:   14-06-12 16:36

Ами не им давай заплатата си!
Или им дай част от нея, но за една 50-ица(или 85-ица).
Защото ако имаш 18-55, защо ти е един малко по-разтегнат тъмен зуум(е, другия е леко изсветлен нооо [smilie23] )!

[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: realnoncho   
Дата:   14-06-12 16:44

Зависи какво търсиш, един пример Tamron 70-300 VC 349$ след сезонната отстъпка което грубо прави 545лв при сегашен курс на долара - тук е 849 лв. Ми за мен разликата си струва липсата на гаранция(да речем че ще дойде на 600лв като оставиш 50лв и на този който ти го донесе).

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 17:31

В този конкретния пример е ОК!Обаче проблема е че аз не го искам този Тамрон а друг обектив където разликите са нищожни или дори са в полза на БГ магазините.А аз даже няма да плащам за донасянето-човека е много мой:-)))

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 17:36

stzz и ти си прав....ама все си мисля че разликата между китака 18-55 който е около 250лв. и една разтегната 85-ца в класа на 1000-ките ще е космос по-добра?(може и да се лъжа)..а 24-85-цата е по-светла (2.8 на късо)....де да знам ....кано цяло най-вече не са китаци и чакам повече качество и острота!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: canonio   
Дата:   14-06-12 17:36

А ДДС е 20%. Кво праим с него?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 18:49

Каква е драмата с ДДС-то?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Тед   
Дата:   14-06-12 18:54

Никва...като имаш кой да го донесе - ни мито, ни ДДС... и Дянков ....


Проста сметка:
БГ: Canon MP-E 65mm f/2.8 1-5х Наличност: По заявка Цена: 2 199.00 лв. с ДДС

BH Photo: 980$ прайс.


50% горница от действителната цена от щатско... да издържаме не знам коя си икономика, да плащаме данъците на държавата, заплатите и разходите и печалбата на местния продавач...какъв е смисълът да си мислим, че берем ябълки от Марс....[cool] undefined

Който и откъдето иска да си купува ябълките...парите са си негови...



Публикацията е редактирана (14-06-12 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 19:05

stzz ,ти добре захвана темата за това какво ми трябра и каква не.
Така че мисля да обясня и ако някой има рационална хрумка за мен ще съм благодарен и ще забравя за упражненията от САЩ[smile]
И така-имам китак никонски 18-55 + 55-200 който пак може да се каже че е своево рода 2-ри китак.
От какво съм доволен и от какво не -сами се досещайте...знаете ги какво могат обективите.
А сега какво искам:

1.Зум-по-възможност късото да не е над 24
2.Да е относително светъл-казвам относително защото знам какво е отношението с цената а от друга страна ми е писнало от 3.5ци
3.Гона цени около 1000ка таван
4.Китаците най вече не ми дават остротата която гоня а 18-55цата не можи да изкара дори скромно буке при портрети ....55-200 прави портрети с буке ...ама ме дразни дългия долен край ...мазането и куп други неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 19:08

Тед ОК, ама както некой колега каза с каноните има "далавера " ама аз тарся никори и там маржа в цените е мижав!....уви

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: Koenig26   
Дата:   14-06-12 22:17

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив от САЩ
Автор: sauron69   
Дата:   14-06-12 22:34

Това просто означава че цените на никоните в БГ са добри [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »