Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 12:11

Нищо не си казал лошо, просто до момента аз не съм видял нито една тема за сони, в която ти и сайбъра да не сте писали. ама никога нито една[smilie8] Те хората които са със Сони не са толкова активни. Искам да разбера на какво се дължи това и като се замисля не ми идват много позитивни причини на ум[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 12:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 12:18

В тази изказвам лични впечатления[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 12:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-06-12 12:25

Да виси?! Такъв цайс се появява веднъж на две години в базара тук и обеикновено не се заседяват дълго по обявите. Сега може и да поизпадне някой друг заради 16-50. Аз лично имам тамрон 17-50 и съм много доволен. Но май сони вариантът е по-сполучлив от тези за никон и канон (за тамрона говоря)



Публикацията е редактирана (10-06-12 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-12 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 12:27

Абе не знам в базара, ама като пуснах моя в Ибей, го взеха за 600 евро. Явно в тяхните форуми няма експерти като теб да им кажат колко е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 12:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 12:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: pefoto01   
Дата:   10-06-12 12:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-12 12:38

Продадох го защото си взех 5д Канон. Не мога да си позволя за съжаление фулфрейм а900 за сега[smilie8].
И понеже го продадох, сега просто няма с какво да го заменя, а уж големия избор и страшните обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 12:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-06-12 13:01

което доказва, че и от никонски обективи много не разбираш

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 13:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-06-12 14:06

Истинския сони юзър не знае що е счупен обектив, почти не е пускал тема във ФФ "Сервиз на сони-КЪДЕ?" и сменя затвор един път на 400 000 кадъра. А и може да си наеме кой да е обектив за смешни пари

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   10-06-12 14:33

То и Цайс 24-70 не е зле ,ама какво общо имат ФФ обективите с 16-80 ,който е кроп еквивалент на 24-120 ,не на 24-70 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: vanquished   
Дата:   10-06-12 14:39

Начи , нищо общо ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: shampoanta   
Дата:   10-06-12 15:09

щот интереса към така нареченото ревю на Sony Carl Zeiss 16-80 Vario Sonnar малко се измести ,и щот написаното в ревютУ лееко ме озадачава,и щот админа не отговаря на питанията ми ,а ползва кат аргументи некакви стари негови биографични записки визиращи скромната ми натура ... изкушавам се да попитам тестера - админ бони :

господин админ ,усилено се носят слухове,че скоростта на автофокуса с този обектив е доста компромисна - демек бавна ,прочетох че добре се справя с неподвижни обекти,горе долу с малко подвижни ,обаче ако мърдат по бръже - фокуса добива лотариен характер ,даже се прокрадват съмнения ,че скоростта на автофокуса на китовия/18-70mm/ била по-добра, еле и по-малко шумен бил ,примерно прочетох ,че този обектив сравнен като скорост на автофокуса с аналогичен китов от други популярни системи /имам впредвид канон EF-S 17-85mm/ ,показвал забележимо изоставане,
та в този дух ,админ бони би ли потвърдил долното твърдение:
"Този обектив няма вграден мотор и се задвижва от мотора на тялото. Въпреки това обаче фокусът е много точен, бърз и почти безшумен."
после,смело мога да твърдя ,че хроматични аберации имащи подобен графичен вид :
http://www.photozone.de/images/8Reviews/lenses/zeiss_za_1680_3545/ca.gif

съвсем не бих ги характеризирал ,като :
"Забелязват се при 16-24мм и отворени бленди, но са в границите на нормалното."
сега съгласен съм ,че бройката предоставена на тестера може би е била по-специална ,ала снимки показващи нормални граници на СА в диапазона 16-24мм не видях,ако админ бони не знае как се тества стъкло за СА в широчкия край - готов съм да му покажа,за скоростта на автофокуса тоже имам свежи идеи[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   10-06-12 16:10

Тука нормални хора са писали какво смятат за фокуса - dyxum.com [smilie24]



Останалото тука са типичните няколко страници глупости на търкалета [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: trace   
Дата:   10-06-12 17:22

Ползвал съм обектива около година и впечатленията ми се припокриват от това с ревюто.

Точно за фокуса,тези твърдения и сравнения с китаци са абсолютно несериозни и безпочвени.

Аз го ползвах с А550,при който фокуса беше много бърз и точен,при всякакви обстоятелства.
Просто ако човек има фетиши към по-светли обективи тогава си избира Тамрон(не че и той не трябва да се позатвори).Може би Тамрона е по-логичния избор,особено при цена два пъти по-ниска,като нов.

Но като изработка,цветове,диапазон,(цена 750лв)то обектива си е страхотен.

Но със сигурност тези 1500лв.за нов,са му много.Лично за мен,не повече от 1000лв. за нов.


Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: CyberGene   
Дата:   10-06-12 17:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   10-06-12 17:44

Цената му нов е смешна, в това никой не спори.


Аз лично никога не бих си купил подобен тъмен зуум за толкова пари ако ще да има 6 лепенки Zeiss на него.

Отговори на това съобщение
 Re: Едно ревю от мен на Zeiss 16-80 със Sony A77
Автор: trace   
Дата:   10-06-12 17:46

Със сигурност не е,като големите си батковци-голям и тежък,но пък и до някъде и това му е идеята,все пак не е конструиран за ФФ.
Но пък и не е струва,колкото тях.
Като усещане при работа с него,изработката е страхотна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »