Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: trouble_sl   
Дата:   17-06-12 20:41

Всички ли се хващате?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   17-06-12 22:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-06-12 22:21

Можеш да върнеш стоката в магазина по закон в рамките на две седмици, ако не си доволна от качеството. Дали в България това е приложимо, не зная. Но опитай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   17-06-12 23:04

Това някакъв майтап ли е ? Ако е така защо изобщо се хабим да обясняваме ?


Автор: didipeneva
Дата: 16-06-12 20:14

ElBAndido здравей, писа ми, че си си купил апарат втора употреба и не би си купил нов... Не знам каква е връзката със зума?
Аз не съжалявам за апарата, просто не знаех, че малките сапунерки имат зум, а тези нямат - някак не ми беше логично, но от друга страна зума маже и няма качество, вероятно този е по-малък, но максимално качествен...
В крайна сметка или ще се науча да снимам или ще подължа да давам през година по 1000лв. за нов модел сапунерка и ще си снимам с тях, няма загуба за мен, защото от поне 20 години насам през година си избирам нов фотоапарат и обикновено е от най-скъпите обикновени машинки.



@ didipeneva : би ли споделила с каква техника си снимала в началото и средата на 90-те години ?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 00:34

@ didipeneva : би ли споделила с каква техника си снимала в началото и средата на 90-те години ?

Тогава снимах с едно немско апаратче с лента, брат ми ми го донесе и в интерес на истината не помня марката. Малко след това си купих първия олимпус, било е точно 91 година, по бала ми си го спомням. След това си взех сони - отново с лента, тогава въобще нямаше дигитални апарати, поне не и в нашите магазини. От дигиталните сега ще изброя апаратите които имам:
Sony Cybershot DSC-T9
Olympus SP-590UZ
Canon SD 950IS
И още няколко, но съм на морето и не ги намирам в нета, не им знам буквите за да ми излезе модела.
Това са моите, но снимах и с няколко апарата на брат ми, особено като ходех навън и взимах неговите - пак не са били огледални, но по-големи и качествени от моите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 00:43

Писах вече че китовия обектив е за снимане от широко до средно,за това Ви е нужен още един обектив 55-250 ИС,който приближава достатъчно и с двата обектива ще покривате почти целия обхват фокусни разстояния. ....

Със сигурност е така, но като тръгна на почивка и обикалям цял ден по забележителности не виждам как ще носа този апарат с обектива, че и чанта и втори обектив. Въобще не знаех, че ще ми трябва да сменям обективи и ще става още по-голям апарата.
Виждам, че наистина има разлика в снимките и просто не знам какво да правя. Най-добрите ми снимки са на зум, някак така ми се отдава по-добре позиционирането и ми се получават снимките.
Освен това този обектив е още 700 - 900лв. и още едно кило отгоре, защото трябва и чанта за обектива. Вие сте мъж и вероятно за вас това не е проблем, но аз съм 50 килца с дрехите и освен това мъкна дамса чанта. Хем ми се иска да снимам с качествен апарат, хем не мога да се превърна в камила. Освен да си купя вместо обектив със зум един от горните сапунерки и да си тренирам с огледалния в БГ , а навън да нося сапунерката... Май избързах и сега просто не знам какво да правя...

Грешката си е моя, че не се усетих, че тези апарати са без зум, трябваше да се светна, че щом се сменят обективи си има причини за това и да се запитам какви са? Тогава щях да забележа липсата на копченцето:)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 00:44

Автор: trouble_sl
Дата: 17-06-12 20:41

Всички ли се хващате?

Това за мен ли е?
Не разбирам въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Vuc   
Дата:   18-06-12 00:45

Дидииии, сони с лента, ае стига, а? .....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 00:48

SP-590UZ ето с този са най-добрите ми снимки. Обаче батериите му са 4 презареждащи се , а на литиево йонна и непрекъснато сменях батерии, на ден по 3 комплекта. Ползвах тогава и канон със същите параметри и синия цвят, рязкостта бе всичко на олимпуса беше по-добро, но на тъмно и двата не снимат хич добре.
Знам, че олимпус се води по-нисък клас, но определено този вади уникални снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 00:56

Със сигурност е сони, още виси в шкафа, но пък калъфчето му го ползвах до скоро, уникално удобно ми беше и е сони, а все си мисля, че беше с лента, но ще погледна като се прибера, може и дигитален да е бил от първите. Със сигурност си спомням олимпуса с лента и как осветих една, но всъщност какво значение има с какво съм снимала преди 100 години? Имала съм и апаатче с тънка лента - еднодневка уж, но после се оказа, че и за тях се продават ленти и пластмасов за под вода също съм ползвала. Винаги съм обичала да щракам и съм си купувала фотоапарати. Вкъщи има поне 10 и 2 съм подарила и камера дори взех на сони скоро, с хард диск и карта памет, но не ми харесва да снимам с камера.
Всичко бих дала да имам апарат който снима качествено и в същото време мога да го нося и използвам без висше фотографско образование.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   18-06-12 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 01:02

Аз съм тук с един мини лаптоп, 13 инча или нещо подобно и на него гледам снимките, сега ги видях на 15-ка монитор и май хич няма да прибързвам, а ще изчакам да ги видя вкъщи на 20 инчовия си монитор, защото май наистина са доста по-качествени, но не си личи на тоя скапан лаптоп.
Няма да ви губя повече времето с въпроси, може да си говорим, но ще изчакам да се прибера до нас и да ги видя там и ще помисля. Междувременно някой, ако продава обектив на канон с голям зум или види нов такъв на някаква промоция да ми свирка бързо :)) Че толкова пари за обектив не ми се дават, но ако изпадне изгодно ще си взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 01:06

Автор: Vuc
Дата: 18-06-12 00:45

Дидииии, сони с лента, ае стига, а? .....

Явно имаш афинитет към стари апарати, интересното е, че имам апарат не знам от коя година, но е снимано с него 1957 година и е комплект с бинокъл за опера и двата с кафяви кожени, шити на ръка калъфи и в още по-луксозна кожена кутия за двете чудеса на техниката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   18-06-12 01:08

Може би още в началото на темата подходи грешно, никъде не спомена че размерът и теглото ще са ти проблем. В твоя случай може би ще е по-подходящо да се насочиш към безогледален фотоапарат със сменяема оптика (OLYMPUS PEN, SONY NEX) или към сапунерка с по-голям сензор (Canon S90, Canon S95, Panasonic LX3, Panasonic LX5). А ако ти харесват снимките от Olympus SP-590UZ, можеш да си купиш 2 комплекта батерии Sanyo Eneloop, да ги надпишеш с перманентен маркер за да не ги бъркаш, купуваш си и качествено зарядно и можеш да снимаш цял ден [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 01:18

Да, определено знам, че грешката, ако има такава, е в мен. Погледнах в описанията на моделите които коментирахме и там пишеше съвсем приемливо тегло. Смятах, че смяната на обективи се прави само от професионалисти и то защото излизат по-нови модели обективи. Все едно вместо да смениш апарата след година, две си сменяш само обектива. Въобще не знаех нищо, не че сега знам и за това не задавах въпросите си правилно. Този апарат с китовия обектив си ми е супер, той и олимпуса и канона ми са почти толко големи и тези които искам да купя и те са по 500гр. но ако взема обектив с голям зум или там увеличение - не знам как се казва, та взема ли такъв , апарата става двоен, цената и тя....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Vuc   
Дата:   18-06-12 01:26

Да, имам афинитет към стари апарати и не съм чувал за лентово Сони.
Ще си позволя да те цитирам:
"След това си взех сони - отново с лента, тогава въобще нямаше дигитални апарати, поне не и в нашите магазини. "
Отделих малко време да потърся в нета и все така не откривам такова нещо. А кожените калъфи и старите камери не виждам какво общо имат с темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   18-06-12 01:30

Ами ако не искаш да сменяш обективи освен нещо от типа на Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS да си вземеш, питай някой който е снимал с такъв или потърси инфо и снимки в нета, но по принцип обективите с голям зуум не дават много добри резултати. Освен това задължително гледай да е със стабилизация [smilie24]

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/212006072001.html



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: io_bs   
Дата:   18-06-12 01:48

> Всичко бих дала да имам апарат който снима качествено и в същото
> време мога да го нося и използвам без висше фотографско образование.

Всички апарати могат да снимат качествено в зависимост от това кой ги ползва (естествено евтините ще снимат качествено в по-малко ситуации от по-скъпите). А за ползването на един огледално-рефлексен апарат (или който и да е с ръчни настройки) не е необходимо никакво фотографско образование, а елементарни познания от рода на какво е бленда, скорост, чувствителност и как промяната им влияе на снимките. Препоръчвам четене и научаване на основите на фотографията, което би помогнало при снимането и с най-евтиния апарат. Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   18-06-12 10:48

Здрасти пак Диди!

Това, което искаш ти, се нарича "travel zoom" - обектив тип всичко-в-едно. По-горе ти посочиха 18-200, има такъв на Сигма, на Канон, има и 18-270 на Тамрон...
Имай в предвид следното - взимайки такъв обектив жертваш качество и то значително.
Мога да ти предложа следното - освен твоето китово стъкло, вземи от базара и един Canon EF 28-135/3.5-5.6 IS USM (нов е скъп и не си струва) и стой с него основно. Ще ти липсва широкото, но в момента, в който решиш ще смениш обективите с китовия.
Аз лично доста време изкарах с подобен обектив и широкото никога не ми е липсвало, без да съм се лишавал от пейзажни туристически снимки.

Зума, както казаха нагоре, е безмислена цифра при сменяемите обективи. Всъщност, има и полезно приложение - колкото е по-голям зума, толкова е по-зле оптически обектива, като тия с непроменливо фокусно, така наречените твърди обективи, "праймове", са по принцип най-качествените.

EF-S 55-250IS е кофти обектив, стой далеч от него.

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-06-12 11:12

Диди, допуснала си една грешка. И тя е да питаш хора за нещо, което те касае тебе, но без да взимаш под внимание, че това, което те те съветват, касае... тях.
Досега не съм видял жена, която с удоволствие да се гърби като камила и затова се чудех на темата доста интензивно. А и хората наоколо гледам даваха смели идеи.
Най-добре би било по принцип човек да си каже какво иска като краен резултат от фотоапарата и съветите да са насочени към тези му изисквания.
И като ти дава някой съвет - чуквай на профила му - ако снимките му ти харесат, значи този човек ще слушаш повече от другите, които правят снимки, които не ти допадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: alphatier   
Дата:   18-06-12 11:58

Абе стига с това жена/мъж,влече ли те и искаш ли качествени снимки то просто си ти идва отвътре.Да не изброявам колко момичета съм виждал с Dslr-и и чанти с буркани вътре.То трябва да си ти е отвътре и да те човърка,почнеш ли с такива размисли по-добре продавай и си снимай с Айфона.Ела да видиш приятелката ми(при положение,че е 45кг 162 [smilie5]) как по цял ден снима с 5D и 24-70 2.8L или 300F4L,като ги хване и на мен ми се събират 10-20 снимки на деня.Ако искаш качество това е пътя,не не е удобно,не е леко,не е компактно,не е евтино ама не може хем душата в рая хем....[smile]



Публикацията е редактирана (18-06-12 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   18-06-12 12:47

то и аз искам болид от формула 1, щото много бега и не искам компромиси, но си купувам голф за да си свърша работа [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-06-12 12:58

Аз също съм правил същата грешка.
Вместо да вярвам на себе си, питах по форумите...
Кой по-добре от мен ще знае дали даден фотоапарат ми харесва или не ми харесва? Щото няма смисъл да снима много добре, ако не съвпада с моята идея за фотография /тоест не ми харесва/.
Питането по форуми за техника е ала-бала.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 13:05

то и аз искам болид от формула 1, щото много бега и не искам компромиси, но си купувам голф за да си свърша работа

Ха, ха, ха - да и аз така :) Но все пак да си попитам, може да се окаже, ме има болид с високо окачване и евтин, пък аз да не съм се сетила да попитам :)



Публикацията е редактирана (18-06-12 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   18-06-12 13:08

Благодаря, преди да взема обектив със сигурност ще разгледам доста подробно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »