Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: malakar   
Дата:   13-06-12 18:31

Някъде по средата спрях да чета темата, ама си мисля, че ето това ще ти свърши работа: курс по фотография 1 и курс по фотография 2. Единият е по-дълъг и по-скъп, другият е по-кратък и по-евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   14-06-12 00:32

Много благодаря на всички, вече имам апарат и няма да ви тормозя повече :)
Бяхте изключително отзивчиви и благодаря за това.

В крайна сметка единия Никон го нямаше в магазина наличен, а другия се оказа доста не подходящ за моя захват, беше ми много неудобен, и менюто му ме стресна.

В крайна сметка си взех Канона, който ми пасна все едно винаги си е бил мой, вероятно защото до сега ползвах тази марка.

Сега започвам да му чета книжката, а утре като стигна до морето ще го изпробвам.

Много благодаря отново на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   14-06-12 00:36

да ти е честит и само хубави снимки да правиш с него :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   14-06-12 08:32

didipeneva - да е честит и се замисли за Canon EF 50/1.8 - както казаха по-напред в темата, за смешни пари получаваш много добър обектив. ЕФ-обективите на Канон си имат АФ-мотори в тях, така че си спокойна за автофокуса.

А, да, като ще снимаш по морето - пази много апарата от пясък, прах и особено от пръски от морските вълни!

На фокус и успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 16:37

А сега дойде проблема със зум-а, освен че е ръчен на всичкото отгоре е супер малък. Какъв обектив ми трябва за да имам сериозен Зум? И всъщност по-важното е къде мога да прочета по-подробно различните обективи за какво са?
Иначе разучавам апарата по книжката и непрекъснато щракам, много е удобен и разбираем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   16-06-12 16:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 18:17

Да, пазя го. А това: 55мм-250мм на колко зум отговаря?
Иначе така бързо се стигна до зума защото да сега съм използвала апарати с доста голям и въобще не предполагах, че по-висок клас апарат няма да има почти никакъв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   16-06-12 18:34

didi, снимаш с DSLR, забрави вече за понятието "зуум" [smile] . Прочети какво е "фокусно разстояние", и как от него зависи каква част от това, което виждаш, ще влезе в кадъра.
Ето ти го нагледно .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 19:45

didi, didi, didipeneva :)бях ти писал нещо на лични :) прочети го пак ако го позиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 20:14

ElBAndido здравей, писа ми, че си си купил апарат втора употреба и не би си купил нов... Не знам каква е връзката със зума?
Аз не съжалявам за апарата, просто не знаех, че малките сапунерки имат зум, а тези нямат - някак не ми беше логично, но от друга страна зума маже и няма качество, вероятно този е по-малък, но максимално качествен...
В крайна сметка или ще се науча да снимам или ще подължа да давам през година по 1000лв. за нов модел сапунерка и ще си снимам с тях, няма загуба за мен, защото от поне 20 години насам през година си избирам нов фотоапарат и обикновено е от най-скъпите обикновени машинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 20:19

Pavlov здравей :) Вече чета книжки и тренирам :) Тенкс за линка, по мои сметки 600мм е към 20 зум и ме устройва за сега. Да видим колко ще е голям този обектив и колко ли парички ще се изръся за него :)

П.п.
В магазина момчето което ми продаде магазина ми каза, че фотографията е бездънна яма, но за сега ми е забавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 20:22

Май греша сериозно
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211701075001.html


200мм го равняват на 11 зум, значи ли, че 400мм е 22 зум?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 20:52

бяха ти писали да забравиш думята зум :) не те лъжат хората. да диди не сме говорили за зум , казах ти за уроци [shtrak] 600 мм а :) апарата ти ще изчезне пред този обектив и кой ли знае колко тежи подобно нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 21:16

И кое е по-хубавото на апарата който си купих от този:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100101007012.html

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 21:19

не бих се наел да ти давам отговор на този въпрос :) след време като посвикнеш да снимаш с този апарат ще си отговориш сама. просто ти трябват малко знания и ще заобичаш апарата който си купила , на слука :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   16-06-12 21:36

Защо, с няколко думи можеш да ми кажеш, ако разбира се имаш отговор. Може и на бележка, ако те притеснява, че някой друг ще се заяде за обяснението, но наистина ме интересува.

Не забелязвам снимките да са нещо по-качествени, само дето няма увеличение и е по-едър апарата, не е капсулован и може да влезе прах вътре.

Сериозно се замислям да го обява за продажба и да си взема този, кажи наистина, ако знаеш... Моля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   16-06-12 21:50

моя съвет е да поснимаш малко с този апарат, да почетеш малко и тогава да решиш какво точно искаш :) можеш да сравниш двта апарата в някой сайт за ревюта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   16-06-12 22:10

Аз ще се опитам да ти отговоря на въпроса за разликата между огледално-рефлексния апарат и произволен турбо-сапунер. Отговорът е прост и кратък - възможности.
Огледално-рефлексният ти дава възможности да влияеш върху процеса на заснемането и да получиш изображението, което ти желаеш, а не онова, което апаратът е решил да направи.
За по-подробно описание на тези възможности е необходимо четене и снимане и осмисляне на основните закономерности във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   16-06-12 22:25

"Автор: ivjordan
Дата: 16-06-12 22:10
Аз ще се опитам да ти отговоря на въпроса за разликата между огледално-рефлексния апарат и произволен турбо-сапунер. Отговорът е прост и кратък - възможности."

Отговорът е прост и кратък - размерът на матрицата.
1100D има в пъти по-голям сензор от SX40. Което му дава възможност да прави по-детайлни снимки, с по-малко шум, по-добри цветове, и по-вярно предаване на светлите и тъмните области.
Естествено - всичко това с подходяща оптика (обективи), и най-вече с познания и умения от страна на снимащия.



Публикацията е редактирана (16-06-12 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   16-06-12 22:35

още една жертва на маркетинга, май?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   16-06-12 23:57

@ didipeneva - за зуума - гледаш милиметрите, които пише на обектива, разделяш по-голямото на по-малкото число и получаваш зуума, примерно на обектив Canon EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS разделяш 200 на 18 и получаваш 11,11х зуум, ама това какво значение има ? С друг обектив Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III USM имаш само 4х зуум, но можеш да запълниш целия кадър с по-отдалечен обект, важни са милиметрите и кроп-фактора на тялото [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   17-06-12 00:08

Може би ми трябва време и четене. Сега разгледах и сравнявах снимки, дори тук качих някои от новия апарат. Доста по-детайлни и дълбоки са, по-наситени...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   17-06-12 00:14

Права си, трябва ти доста време и четене.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   17-06-12 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   17-06-12 20:16

Да и аз мисля, че уменията са най-важните, а не апарата и , че с този апарат едва ли ще направя по-добра снимка от колкото с някои от тези:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280104000183.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100101007012.html

Само дето ще са по-леки и няма да мъкна по два обектива, пък и парите за втория обектив са колкото апарата.
Довечера пускам обява за продажба, някакви съвети колко по-евтино да пусна от магазина апарат на 4, 5 дни от които е снимано 5 часа макс?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »