Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Novak sam
Автор: LaL40   
Дата:   13-06-12 09:54

Novak sam i ne razbiram ot fotoaparati a iskam da si vzema nqkakuv koito da pravi 6to gode dobri snimki. do 400 leva razpolagam a kakto gledam hubavite fotoaparait sa nad 1000 i do koito se dopitam za hubav aparat i kato kaja 4e mislq da si vzemam za 400 i vseki mi se ismiva tolkova li e golqma razlikata.a i primerno za 400 leva aparat moje li da se smenq obektiva. daite nqkakuv savet ili napravo kakuv da si vzema .nqmam si na ideq mnogo sam бос kak se kazva i imam nujda ot savet.Blagodarq predvaritelno
 Re: Novak sam
Автор: tziko   
Дата:   13-06-12 09:56

لا أعرف من الكتابة
 Re: Novak sam
Автор: Myth   
Дата:   13-06-12 09:58

Като за начало е хубаво, да пишеш на кирилица, а после погледни в базара, какво се продава.
 Re: Novak sam
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-06-12 10:08

Никой не може да те накара да правиш калпави снимки, ако ти можеш да правиш хубави.
 Re: Novak sam
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 10:40

Ай въх. Приятел скачай на сапунер и се научи първо. Че ако 1000 лева са ти много, като стигнеш до момента с обективите ще клекнеш.
 Re: Novak sam
Автор: asahi   
Дата:   13-06-12 10:41

1. Прочети това.
2. Прочети това.
3. Като си купиш апаратче му прочети менюала.

 Re: Novak sam
Автор: LaL40   
Дата:   13-06-12 10:49

добре ще пиша на кирилица .но както винаги се доказва българска му работа много спорове много акъли се дават на много големи разбера4и се правят вси4ки и само те критикуват но никога не говорят за то4ната тема която искам да разбера или да дадът съвет да говорят по проблема на 4овека а не само да се правят но каквто да се прави глупаво племе сме и глупаво ще си останем. Не вси4ки са такива но пове4ето .Извинявам се ако съм убидил някой или отклонявам темата но ми писна от тъпи комплексари ИЛИ се говори по темата или въпорсите който 1 4овек иска да разбере или НЕ ПИШЕТЕ излишни неща.
 Re: Novak sam
Автор: bobitovn   
Дата:   13-06-12 11:10

Приятел, извинявай ама като те гледам и на кирилица и на латиница, все ти е трудно да пишеш.И въпреки това са се намерили добри хора, като колегата Asahi, да ти дадат малко линкове за ограмотяване.Аз също съм новак, но като си избирах фотоапарат, поне 1 месец предварително съм се подготвял, четейки различни форуми и ревюта, чак тогава задавах въпроси, за да не изглеждам смешен.Дано си ме разбрал, защото и четенето, ако е като писането ти...... мале мале!!!
Иначе да се върна на въпроса, за тези пари друго освен сапунерка трудна работа с този бюджет.
 Re: Novak sam
Автор: a4o90   
Дата:   13-06-12 11:15

Лалчо, не с такъв тон, все пак съвет чакаш от тези хора, а за кирилицата, повярвай ми, само от полза ще ти е[smile]
По темата - 400лв са доста ограничен бюджет. В този диапазон търси:
- Canon 350D
- Nikon D40x, трудно за D60
- (и да не забравя "моята" марка) Sony a100.
- Бих сложил някой Пентакс тук, но не съм наясно с тях. К100D, K200D? С олимпус съм още по-бос, та там дори няма да си правя труда. Като цяло разгледай базара, дебни в ebay и така.

С този бюджет нямаш избор, всичко ще е само с базов ("китов") обектив от рода на 18-55 за Канон и Никон и може би 18-70 за Сони. После с времето, като натрупаш както парички, така и опит, сам ще се ориентираш какво искаш откъм обективи, защото с тези закачени отпред, който и да е от изброените DSLR няма да ти даде безбожно повече (особено в случая с 18-70) спрямо някой по-скъп сапунер.
А какво искаш всъщност? "Да прави хубави снимки" е доста широко понятие. "Хубави" снимки се правят и с техника доста под нивото на DSLR. Фотоапаратът е инструмент, а човекът, който го държи, го използва, така че зависи и от двете неща. Виж, ако искаш да изглеждаш като "про" и да се фукаш пред приятелите си, това вече е друго [smilie3]

Задай си първо тези въпроси, отговори си и ни ги кажи, за да можеш да получиш адекватна помощ [shtrak]
 Re: Novak sam
Автор: tofo   
Дата:   13-06-12 11:20

Взимай сапунерка. За сега ще ти върши по-добра работа. [shtrak]

 Re: Novak sam
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 11:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Novak sam
Автор: LaL40   
Дата:   13-06-12 11:51

Благодаря на всички който писаха нещо смислено без илишни филосовствания.та нз може да прозвуча смешен но какво е сапунерка и какво е ДСЛР.и друго казвате не фото апарата прави красивата снимка а човека не е точно така защото в момента съм с BENQ DC610 и мога да кажа че е пълен боклук едни размазани снимки и какво ли още не ..както и да се мъча да направя една снимка тя все си е зле с този апарат така че не е само до човека а и до апарата.и така като гледам за апарат с сменяема оптика искат доста парички.като за начало и с по простичак ще мина а за по нататък ще се мисли вече за нещо по сериозно .не става да се хвърляж веднага на голямото при положение че несъм много в час с тая техника :)
 Re: Novak sam
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 11:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Novak sam
Автор: asahi   
Дата:   13-06-12 12:01

Лалчо, можеш ли да кажеш за себе си, че познаваш горе-долу процесите, които се случват в твоя апарат BENQ DC610 и че можеш да ги управляваш? Уверен ли си, че знаеш в коя ситуация как да го използваш и да имаш представа какво ще се получи още преди да си натиснал спусъка?
Ако имаш положителен отговор на горните 2 въпроса смело можеш да минаваш към следващия фотоапарат. Ако нямаш 2 положителни отговора със следващия фотоапарат ще имаш същите проблеми. Това е проверено и доказано многократно, така че не губи време да се съмняваш.
 Re: Novak sam
Автор: LaL40   
Дата:   13-06-12 12:02

мхм благодаря ти много :)
 Re: Novak sam
Автор: Myth   
Дата:   13-06-12 12:04

LaL40 прави размазани снимки защото някой няма елементарни познания да снима.
 Re: Novak sam
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 12:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Novak sam
Автор: a4o90   
Дата:   13-06-12 12:09

Така.
Сапунерка = нещо такова, каквото имаш. Фотоапарат с малки размери и форма, в общи линии наподобяващи сапунче.
DSLR = Digital Single Lens Reflex. Казано по-просто, това, което търсиш (дето му се сменят обективите)
Както ти казаха по-горе: ако ти се занимава с фотография рано или късно ще стигнеш до DSLR. Сега парите ти са сравнително малко, но повярвай ми, ако почакаш и събереш още 50тина лева, ще си спестиш немалко главоболия после[smile] Моето а100 преди година някъде го взех за 450, та не е невъзможно. [shtrak]

Препоръчвам ти горещо обаче електронното книжле, което ти посочиха в линка. Там ще откриеш доста полезна информация, която ще ти спести доста въпроси. Прочети, предполагам ще ти е интересно. [shtrak]
 Re: Novak sam
Автор: imitev   
Дата:   13-06-12 12:10


Страшно неграмотно поколение расте... И не е заради интернета...

Кофти работа...
 Re: Novak sam
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-06-12 12:35

Нека прецизираме нещата - сапунерка е фотоапарат, който прилича на сапунерка, не на обикновено сапунче!!!
Сапунерката е много повече от обикновен сапун!
 Re: Novak sam
Автор: ivantrifonov   
Дата:   13-06-12 12:37

imitev-Каквато ни държавата, такъв ни е и Батман-а!
Това е положението :)
 Re: Novak sam
Автор: alphatier   
Дата:   13-06-12 13:08

Лалчо,нямаш ли книжки да четеш през лятото,че аз ако ти бях баща или учител бял ден нямаше да видиш....потресаващо неграмотно поколение,да ни е честит прехода другари и другарки.

п.п Кажи на майка си да ти купи една книга за фотографията (защото съм сигурен,че ти твоите пари за глупости като книги няма да си ги дадеш) и седни я прочети...
 Re: Novak sam
Автор: Jim__Beam   
Дата:   13-06-12 13:10


.. Смени заглавието на - Negramoten sam


..... [smilie7] [smilie7] [smilie7]




.. по темата - събери 550 бг левчета ..... и ти давам един Канон 400Д + 18-55 ИС ..... [smilie3] [smilie3] [smilie3]

 Re: Novak sam
Автор: tofo   
Дата:   13-06-12 13:21

Взимай (турбо)сапунерка. Значи апарат с несменяеми обективи, но с по-големи възможности от обикновената. Ще ти е много по-удобен и полезен като за начало и не е по-лош от някой ДСЛР с китов обектив. Точно са ти и парите. Няма защо да взимаш ДСЛР защото първо няма да правиш кой-знае колко по-хубави снимки с китака, второ не знаеш дали ще ти пасне системата. Има и още. А после като се ориентираш - твоя апарат сам ще си те намери.[shtrak]

 Re: Novak sam
Автор: crownmaker   
Дата:   13-06-12 13:56

Jim_Beam,първият ти съвет към LaL40 е безценен[beer]
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.