Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: ivodam   
Дата:   12-06-12 17:32

Поради заключване на темата за фотолова, палатката и зеления "морал" и право. Тъй като останаха, както винаги, неизяснени моменти и използвайки конституционното си право на отговор, смятам да информирам форумната общественост както следва:

От две години насам съм обект на периодични нападки от страна на зелени активисти заради това, че съм си позволил да снимам колония гривести рибарки в Поморийското езеро. Бяха размахвани тежки боздугани, бях плашен със закони, членове и алинеи, от една страна, от друга получавам зле прикрити заплахи за физическа разправа от рицарите на природозащитата.

Бабаитите ще ги оставя настрана, един от тях си заяви в прав текст, че не му пука за законите, така че няма какво да го коментирам, човекът явно си мечтае за живот на ниво пещерни взаимоотношения, и рано или късно ще си ги получи; но държа да се спра на блюстителите на Закона, които ореваха орталъка за това, колко са загрижени за спазването на законите.

Какво се оказа в края на краищата - днес говорих с община Поморие, откъдето официално бях информиран, че изкуственият остров, направен и поддържан в Поморийско езеро от "Зелени Балкани" от средата на 90-те години до наши дни НИКОГА ПО НИКАКЪВ НАЧИН не е съгласуван с отдела за строителство и устройство на територията на общината, няма никаква документация, никога не му е вадено разрешително за строеж, не е извършван строителен контрол и надзор от съответни компетентни органи, и т.н. Няколко специалисти, на които показах снимки от обекта, са категорични, че обектът Е строителен обект.

Аз за разлика от зелен-талибаните няма да раздавам присъди и да тълкувам законите, което не е моя работа и компетенция, но ме интересува наистина що за морал имат тия хора, които две години се опитват да тровят живота на един човек във връзка с обект, който е много вероятно да се окаже НЕЗАКОНЕН, или най-малкото с неясен и спорен статут. [smilie2]


[smilie7]
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: shtukov   
Дата:   12-06-12 22:13

Доколкото съм запознат, създаването на острова в Поморийското езеро от Зелени Балкани е по съвместен проект с едно министерство. Вероятно е по-удачно въпросите, които те вълнуват да бъдат отправени към това министерство, а отговорите, които очакваш да бъдат получени от него.

 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: ivodam   
Дата:   12-06-12 22:53

Щуков, колега, НЯМА ТАКИВА ФИЛМИ! В тази страна все пак има някакви закони, слава Богу. Работата по проекти с министерства не отменя и няма как да отмени задължителните процедури по ЗУТ, хеле пък като става въпрос за защитена територия! Както казах и по-горе, аз за разлика от ТЯХ не се изживявам като Марат и Робеспиер и няма да давам категорични заключения, това ще направят съответните институции. За момента има хпотеза за сериозно дългогодишно нарушаване на закона. [smilie2]


[smilie7]
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика
Автор: ivodam   
Дата:   12-06-12 23:16

pefoto01: Не искам да слагаме всички зелени под един знаменател. Има честни хора, предимно младежи - ученици, студенти, които искрено се включват в зелените движения, но често става лесна плячка и биват просто използвани за нечисти намерения.

Моята личност не е толкова важна в случая, утре може да се случи на всеки един от вас. Ще спрете колата някъде, ще слезете да пикаете и може да се окаже, че сте препикали някоя поредна забранена зона, в която имат право да влизат и да пикаят само незнайно от кого посветените нови, зелени масони.

Обърнете внимание какъв е простичкият механизъм, по който се развива неофеодализирането на териториите:

Избира се атрактивно място, близо до морето, което представлява държавна публична собственост. Прави се изкуствено съоръжение, като дори не се прави труд формално да се спазят процедурите. На това съоръжение все нещо се заселва - а то почти няма вид вече от дивата природа, който да не е обявен я за застрашен, я за изчезващ. Защитено е кажи-речи всичко, с една дума. Почва се вече на тая база лобиране и търкане на килимчета по министерства, както и плачене за финансиране на проекти отвън. Как се осъществява феодът - първо се иска забрана на достъпа до заплютата територия. Тъй като България продължава да се управлява на практика не от закони, а от подзаконови актове, включително наредби и министерски заповеди, се намира достатъчно податлив на влияние, да не кажем по-тежка дума, министър, който ще подпише забраната. И един ден живеещите наоколо хора, на които дедите и прадедите столетия наред са позвали тази територия, при което и природата е била в много по-добро състояние, се оказват изолирани от нещо свое, изконно. Втора стъпка - представителите на новоформиращата се прослойка - зелена аристокрация, или по-скоро зелена буржоазия, получават разрешение за достъп до забранената територия от същия този крайно услужлив министър. Те знаят, те могат, те са полу-богове, снизходили да слязат на нашата грешна земя и да ни ощастливят с присъствието си.

Докога ще се търпи този произвол? Българинът търпи много... Но зеленият екстремизъм има склонност много лесно да прераства в еко-тероризъм. Неслучайно неотдавна г-н Бойко Борисов постави един много резонен въпрос - КОИ са тия екоексперти, откъде се пръкнаха, кой ги е легитимирал, акредитирал, ако щете? Това е сериозен въпрос, решаването на който обществото трябва да вземе в свои ръце в най-скоро време.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (13-06-12 10:24)
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: asahi   
Дата:   12-06-12 23:17

Иво, правиш фундаментална грешка като свързваш законност и морал. Карай си по закона, а морала остави за други теми.
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика
Автор: ivodam   
Дата:   12-06-12 23:19

asahi: Колкото и да не е за вярване, в случая съм готов да се съглася с тебе принципно, не аз я отворих темата за морала, просто се пренесе от предишната тема.


[smilie7]
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: asahi   
Дата:   12-06-12 23:22

А, може, не съм я следил темата от няколко дни. Не се изнедавам, че се е обозила.
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: mun4o   
Дата:   13-06-12 08:01

Много балкан, много нещо по тези ширини. То зелени, то само балкани, че и льо балкан между тях. Щях да се включа в темата, но тъй като не е твърде фотографска, админите вероятно ще я затворят. Трябваше да е пуснеш в клуба.

 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: dave   
Дата:   13-06-12 09:01

За съжаление темата си има своите фотографски проекции. Поне форумни.

При тези отношения, създадени и подклаждани от само няколко талибанстващи колеги мястото вече стана неприятно за доста от нормално мислещите фотографи, които все повече избягват Фото Форум.

Иво го дъвчат 3-та година и няма мирясване. Села с жени и деца да беше опожарил, да бяха го оставили на мира вече. Ама не, сипе се злоба без умора ден след ден. Явно борбата за Мир ще се води до последния човек[smilie23]

Имам лошото чувство, че след още няколко месеца страниците на ФФ ще се използват основно за замеряне с ла*на на последните останали наоколо фотографи. Дано греша.

 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: IvoZafirov   
Дата:   13-06-12 18:09

Предишната тема беше последната капка, която преля чашата.
От тук нататък аз лично ще се въздържам от каквито и да било участия тук. Не виждам абсолютно никакъв смисъл.
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   13-06-12 19:12

Еееее, Зафе, лесно ти е щото си убав и не плашиш животните, питаш ли по- грозните колеги що кропят. За тва си ти с фулфрейм, да го е..а.Хората с кропки снимат, в палатки се крият да не изплашат патката, като , че нема козметици читави да се барнат малко. Те го Дамянов, хармоничен,чаровен, нема комплекси като Аполон сущий нагазил по гащи да си снима па Добри му завижда. Аз също немам проблем от как одъртех, заприличах на боклук, па патките са свикнали с боклуци у нас и си ме траят се едно ме нема, па ако полежа и по дълго и лешояд мое да се мерне. След тия писания в уикипедията за еколозите ше пише , че са организация за събиране на палатки. То така се почва, днеска палатки , утре автомобил и отиде.[smilie5]Веси пък стана като Иван Звездев, наднича по кухните юнака и не го ич страх , че може да попадне в спалнята.[smilie5]
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: shtukov   
Дата:   14-06-12 13:31

Ех, като вземем да обобщаваме.. Обобщаването води до риск от неточности, но и аз се съблазнявам да го използвам понякога.. За чий чеп са тия дърляници..

 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   14-06-12 14:27

Щуков, човека е биологичен вид със своите особености,които не се различават съществено по смисъл от тези на животните. Приматите прибягват често до симулативна копулация между еднополови екземпляри демонстрирайки йерархичното си превъзходство. Подобно деклариране на желание за доминиране се появи и сред нас даже с присъствие на фалически символи, в случая телеобективи.[smilie5]Единственото различие е чувството за хумор и откровената самоирония като реплика на осъзнатото безсилие да променим каквото и да е извън личните си интереси, които често маскираме като благородни каузи за да можем да ги защитим по резултатно. Някои го правят по умело, други се учат в движение. Обобщението е само един индивидуален ракурс, а в ракурса не може да има неточности, само субективен поглед, ма нали за това тук си играем с фотоапарати , а не с калкулатори....[beer]
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: ivodam   
Дата:   14-06-12 18:07

IvoZafirov: Адаш, искрено съжалявам ако на теб ти се струпват на главата и те разстройват тези абсолютно тъпи и безсмислени истории, плод на тщеславието и свръхеготизма на определени "зелени" индивиди. Не знам как работиш и общуваш с хора, които кичейки се със зелената идея, използват изрази като полуидиоти, плашат с пъхане на обективи в задници и т.н. Върхът беше това, което прочетох като призив във връзка с незаконните протести на Орлов мост, еко активистите да идват с водни пистолети, пълни с киселина, с която да пръскат полицаите. Просто нямам думи, въпреки че съм нагледал и наслушал и начел и изпитал на гърба си тонове агресия.

Имаш ли обяснение поне за себе си защо екодвиженията станаха убежище и подслон за хора с очевидни психически проблеми? Защо тая прекомерна агресия - достатъчно е човек да отвори сайта на въпросните Зелени Балкани и да се ококори от нападки, към хора, към институции, тоя бил корумпиран, оня бил не знам си какво, чакайте бе, какво става тука? Ше закриваме ли скоро прокуратурата, или какво?

[smilie7]

ПП: Мисля, че като човек от бранша и предполагаемо запознат с нещата е редно да вземеш отношение към конкретния повод за тази точно тема - за тебе нормално ли е някой да изсипва години наред земя и инертни материали във водна зона, представляваща защитена територия, да си прави островче, да се бие в гъдите какви видове защищава, а да не си е мръднал пръста да си съгласува нещата документално по закон с общината и съответните териториално-устройствени ведомства??
 Re: Още малко за закона, морала и крадеца, който вика "дръжте крадеца"
Автор: admin   
Дата:   14-06-12 19:03

Хайде, няма нужда от теми, подклаждащи разправии.
Ще помоля всички участници да се разправят някъде другаде.
Фото Форум не е арбитър в споровете ви. А и не искаме всички тия караници тук.... накрая ФФ ви виновен за нещо си, някой сърдит, друг ни псува, трети си трие снимките...

Ако имате снимки за показване - показвайте.
Разправиите - на друго място.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена