Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет за избор на първи DSLR
Автор: жукова   
Дата:   12-06-12 17:12

Здравейте,
Знам, че безкрайно ви е писнало от лаици като мен [smile] , но разчитам на добрината ви. Трябва ми съвет за избор на апарат. Спряла съм се на Canon, т.к. досега съм снимала с компактен такъв и дали от сантимент или просто по навик смятам да остана на тази марка.
Апарата ще използвам за снимки на малката ми дъщеря, както и на родата покрай нея[smile] . И без това в момента снимам на кило, ще се опитам да правя по-добри снимки за нея. Обяснението беше, за да ми помогнете и при избора на обектив.
Бюджета ми е около 1 500 лв.

Харесала съм Canon 550d (естествено що ли па да не го спрат от продажба точно този месец). Вариантите, които обмислям са:
1. Canon EOS 550D kit (18-55mm III + 75-300mm III)

2. Canon EOS 550D + Objektiv EF-S 18-135 IS - нямам идея обаче дали гаранция от Германия би важала в България. Тук от Фото Синтезис ми казаха, че няма да го внасят повече.

Възможно е да се прежаля за някакъв вариант с Canon 600d, но четейки не видях съществена (за моите познания) разлика между двата модела, която да си струва да платя повече за него. И струва ли си да се купува IS обектив на този етап?
Много станаха въпросите, но колкото повече чета, толкова повече и те растат. Приемам и варианти за други модели/обективи/магазини откъдето да се закупи апарат изгодно. В общи линии приемам съвети всякакви[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: slav4cho   
Дата:   12-06-12 17:16

75-300 нямам представа как се справя,18-135 доколкото знам не е особено качествен обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: жукова   
Дата:   12-06-12 17:39

А този вариант, макар че отивам доста над бюджета си: Canon EOS 600D kit (18-55mm IS + 55-250mm IS II)
Съответно каква е разликата?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: ivjordan   
Дата:   12-06-12 17:46

Аз съм от другия лагер (Nikon), но ми се струва, че абривиатурата IS означава стабилизация в обектива, така че на всяка цена трябва да търсиш точно такива обективи. Без стабилизация, особено дългите ще са доста трудни за работа. В този ред на мисли, 75-300 е порядъчно тъмен и без стабилизация, поради което в дългия край (300 мм) няма да е много използваем.
Извинявам се, ако съм наредил някакви глупости по-горе, но се опитах да дам обективно мнение преди да започнат шегите по темата.

П.П. По мое мнение, за описаните ситуации дълъг обектив няма да ти трябва. По-добре виж дали няма нещо с 18-55 + твърд 50 мм. По спомен, около нова година се продаваше такъв комплект.



Публикацията е редактирана (12-06-12 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: ElBAndido   
Дата:   12-06-12 17:46

погледни и canon 1100 с тези обективи дето си посочила е екстра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: qpalzm   
Дата:   12-06-12 17:56

Значи...В днескашно време ВСЕКИ Д-срл предлага наплълно достатъчни екстри.Имат си достатъчно мегапиксели.голям сензор и тн .Например разлика между Канон 550д и 600д няма да усетиш.Затова помисли за обективите.В тях е разликата.Поогледай изборът на обективи от всяка марка.Сравни качеството на обективите на различните марки.Прецени коя марка ти дава това от което се нуждаеш.Също гледай за стари ръчнофокусни обективи от съответната марка!Някой стари ръчнофокусни обективи са в пъти по-добри от новите евтини пластмаси!И запомни-по-добре евтино тяло със скъп обектив отколкото скъпо тяло с евтин обектив.http://www.youtube.com/watch?v=hk5IMmEDWH4

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: жукова   
Дата:   13-06-12 09:42

@qpalzm - затова бях конкретна в бюджета си. В толкова мога да се вместя. А и все пак това ще са първите ми стъпки. Не мисля, че ще е разумно да се мятам на скъпи обективи още от старта.

До тук получих един конкретен съвет : Canon EOS 550D kit (18-55mm IS) заедно с Canon EF 50mm f/1.8 II
Да разбирам, че тази комбинация е добра, за това за което ми трябва апарата. Поне като начало.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: satyno   
Дата:   13-06-12 09:59

"qpalzm: Например разлика между Канон 550д и 600д няма да усетиш"
Разликата не само първоначално, но и въобще може да не бъде усетена. Но ако случайно ти се наложи да работиш с канонски светкавици ще ти иде да виеш от мъка, защо не си си купил 600Д. Канон направиха нов подклас апарати със 600Д, като по функционалност той надвишава тези от линията 400Д, 450Д, 500Д, 550Д. А като клас апарат е над никонските Д5000, Д5100.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: жукова   
Дата:   13-06-12 10:18

Какъв е проблема със светкавиците?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: tziko   
Дата:   13-06-12 10:24

"с канонски светкавици ще ти иде да виеш от мъка"

Е чак пък толкоз не са зле, жената е любител, едва ли ще ползва някога повече от една светка.

И няма да усети разлика между две канонски тела, но ще усети разлика между канонски и никонски светки без да е виждала вторите!?

Оня ден гледам едни профи фотографи, вървят и вият, вървят и вият, чудя се кво става - те били канонаджии [smilie18]



Публикацията е редактирана (13-06-12 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: satyno   
Дата:   13-06-12 10:25

600Д може да управлява друга светкавицат дори когато не е закачена на апарата. Отскоро започнаха да слагат тази екстра в апаратите си от ниската серия. 550Д я няма тази благинка.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 10:32

Аз също съм от другия лагер, но ще те посъветвам наистина си вземи 50 мм твърд обектив. С него ще постигнеш страшно задоволителни снимки за минималната му цена. Още повече че вашата 50-ка е смешно евтина.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: a4o90   
Дата:   13-06-12 10:36

Да си дам и аз (не)компетентното мнение [smile] . Нито имам канон, нито съм снимал с много канони, но ми хрумна, че ако се вземе нещо по-базово или втора ръка + кит, и може да останат пари за 70-200/4 (отново втора ръка). Хем дълго ще има, хем по-светло, та за портрети ще става..[smilie11]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-06-12 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 10:38

Този обектив е чудесен, обаче ще счупи бюджета просто. Дори и втора ръка. Освен това не мисля че е идеален за първи обектив. Първия ти обектив трябва да е в средните разстояния...примерно 17-50, 18-55, 16-85 (чудесен избор). Говоря за никонските, не знам Канон какви обективи правят :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: ElBAndido   
Дата:   13-06-12 10:43

"с канонски светкавици ще ти иде да виеш от мъка"

хахаха пълно е със смешковци в този форум :)) а най лошото за всеки новодошъл във форума е че само смешковците дават акъл щотот много го имат и раздават безплатно[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: ilcoin   
Дата:   13-06-12 11:09

Китов 18-55 или подобен + 50/1.8 е идеалната комбинация за начинаещ фотограф според мене поне. Системата няма значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: a4o90   
Дата:   13-06-12 11:50

Така е, но повечето хора, които имат сапунер са свикнали на х5, дори х10 зуум.
Мен ме питат:
- колко мегапиксела е?
- какъв му е зуума?
- хубави клипчета ли прави?
И аз като им кажа: 10мп, няма зуум (обичам да се разхождам с 50/1.8), клипчета не прави и получавам в повечето случаи едно звучно "Ъ, ми чи той ни става" [smilie18]
Та, да, много добро е за целта, просто на хората ще им е нужно свикване [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: satyno   
Дата:   13-06-12 12:04

@ElBAndido
канонските светки са си перфектни, старите ттл-ки са по-евтини от никонските такива, канон се разбира по-добре с хубавите ттл синхронизатори от китайски производители
идеята ми бе , че дори 40Д, ( апарата на дъщеря ми - перфектен апарат) няма безжично уравление на светкавици, нещо с което може да се похвали 600Д
мир [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: ElBAndido   
Дата:   13-06-12 12:13

[beer] щото и аз съм с 40д ама проблем с каквато и да е светкавица не съм имал дори и никонска съм му слагал :) а жената както каза е начинаеща и едва ли някога ще и се наложи да ползва светкавица отделена от тялото :) [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: жукова   
Дата:   13-06-12 20:01

Цената между 550d и 600d е 60 лв. Разликата не е притеснителна.

@ a4o90 - тоя обектив и трета ръка да го намеря, все тая. Ще трябва да ми го подаряват, за да се впиша в бюджета си[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: жукова   
Дата:   13-06-12 22:33

@ pefoto01 - можеш ли да бъдеш по-конкретен? Че като знам колко изчетох, за да стигна до тук, ако трябва да го захващам същото с Никон, ще се самообеся[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 22:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 22:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: жукова   
Дата:   13-06-12 22:59

В последствие, след дружните усилия на форумците тук стигнахме до този вариант Canon EOS 600D kit (18-55mm IS) заедно с Canon EF 50mm f/1.8 II.
Сега отивам да разгледам това, което ти си предложил.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 23:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: Mogila   
Дата:   15-06-12 14:27

Оферта трепач . Ще си спестиш 800 лева и ще имаш прекрасен апарат с два обектива, със стабилизация[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: momo81   
Дата:   15-06-12 15:20

Не е от твоята марка, но пък...:) Успех!
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000231.html

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: ludiakolio   
Дата:   15-06-12 16:01

Автор: Mogila
Дата: 15-06-12 14:27[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: my.point.of.view   
Дата:   15-06-12 18:30


http://farm3.static.flickr.com/2686/4144983581_d61256c2dd_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: Tenebrus   
Дата:   15-06-12 18:42

Хахахахха пич разби! Искам го точно така с хело кити. Ама и една 50-ка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: жукова   
Дата:   16-06-12 13:26

@ my.point.of.view - Благодаря ти. Точно от това имах нужда[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на първи DSLR
Автор: simon4o_bg   
Дата:   16-06-12 13:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »