Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tziko   
Дата:   13-06-12 11:12

Като препоръчаха Оли - няма проблеми, като се спомена Никон - голяма драма стана?
На някой някъде му бърка тва Никон, каква вина имат феновете на никон не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   13-06-12 11:22

Автор: tziko
Дата: 13-06-12 11:12

Като препоръчаха Оли - няма проблеми, като се спомена Никон - голяма драма стана?
На някой някъде му бърка тва Никон, каква вина имат феновете на никон не знам.

абе миличък фен на никон, ти темата в началото прочетели я ? пита се за точно определен модел който е канон. хайде миличък кажи сега с какво този никон който явно ти си препоръчал е по добър от канона за който пита момичето или жената ? и ползвал ли си и двата апарата ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 11:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tziko   
Дата:   13-06-12 11:34

[smilie18] Миличък, прочетох темата от началото, ти прочети точно, кой какво е написал. Като се пита за точно определен модел, защо не подскачаш на този който препоръча олито?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 11:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   13-06-12 11:44

Към авторката - видях офертата за Никона, много е добра, но за 200 лева отгоре има D5100, който е по-добрият апарат и смятам, че разликата в цените си заслужава.
D5100 e далеч по-добра машина и от D3100 и от 1100D!

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200303010004.html


В началото и аз се заблудих, че колежката е посочила че конкретно иска Канона - извинявам се на колегите за острата реакция. Опасявам се, че тия разправии във всяка тема нагнетяват напрежението повече от нужното и при най-малкият повод избухват разправии...
Още веднъж - извинения на колегите!

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ElBAndido   
Дата:   13-06-12 11:46

фенчетата сте вие :) аз съм фен само на себе си ;) имал съм възможноста да снимам и да разгледам този канон за който пита жената и казах моето мнение че апарата е супер. феновете сте вие ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 11:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   13-06-12 14:21

Моля ви, не е нужно да се карате.
Истината е, че пиша от години в доста форуми и тук се оказахте много свестни форумци, мястото е рядко приятно и ми помогнахте.

Толкова е трудно да зададеш въпрос и да получиш конкретни отговори, че не е истина, а вие ми дадохте десетки такива и определено ме улеснихте.

Относно марките, нормално е да има различия след като са пряка конкуренция.
Аз лично много години мечтаех за Канон или Никон, накрая си купих Канон - не фотоапарат, а сапунерка SD 950 IS, много съм доволна от него и до ден днешен. Никон винаги ми е звучал като висш пилотаж, вероятно защото в средния крас Канон са повече и много хора ги използват, докато Никони виждам все в ръцете на професионалисти. Може да е случайно, но на мен лично Никон ми звучи по-тежко и сега като на моя модел Какнон, с който пуснах темата, се намери Никонов аналог с по-добри параметри и на същите пари - как да не го купя него?!

Разбира се сега отивам в магазина да пробвам двата как ще ми лепнат, надявам се Никона да ми е удобен. Естествено ще погледна и последния който ми препоръчахте 200лв. все ще намеря :)

Относно Олимпус - не е моята марка, звучи ми като да сравниш Рено с Мерцедес. Не ме оспорвайте, вероятно греша, но това просто не е моята марка.

Хубав ден на всички, аз след 2 часа излизам да пазарувам апаратче :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 14:33

Ха честито тогава. Какъвто и избор да направиш в този клас няма да сбъркаш. Но наистина послушай съветите и си вземи твърда 50-ка. Наскоро се докоснах до такава и е магическа просто ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: didipeneva   
Дата:   13-06-12 14:59

Какво означава твърда 50-ка?
Предполагам този: D5100, но все пак да попитам.
Иначе аз за сапунерка се изръсих 800лв. и то само защото е лекичък и компактен за носене, абе всъщност и доста лесен за употреба. Тези които коментираме са доста сериозни от към функции и силно се надявам да са направени лесни за употреба с достъпни функции.

Има ли някой наблюдения кой от коментираните апарати е най-лесен за употреба или коя от двете марки е по-удобна?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   13-06-12 14:59

@didipeneva: "Относно Олимпус - не е моята марка, звучи ми като да сравниш Рено с Мерцедес." - това не трябваше да го споменаваш, защото сега без да искаш засегна една друга група от фенове [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   13-06-12 15:08

Твърда 50-ка означава обектив с постоянно фокусно разстояние 50 мм, т.е. това не е вариообектив, няма зуум. Ако се ориентираш към D5100, имай впредвид, че за да имаш автофокус с това тяло ще ти трябват обективи, на които пише "AF-S". При Никон са малко по-сложни нещата с обективите.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 15:16

Мда, мисля че защото се спомена горе въпросния канонски 50мм ми се стори че си го разгледала и разбрала какво значи 50мм. Но bluebird го обясни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: tziko   
Дата:   13-06-12 15:16

didipeneva, ако си вземеш никон, обърни внимание на следния обектив: 35мм/1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 15:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 15:21

pefoto е прав. Първо варио (за никона примерно 18-105 е чуден стартов обектив) и след това твърдо. И наистина май за начинаещ 35 ще е по-добре. Не бях се сетил просто :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivjordan   
Дата:   13-06-12 15:22

За кроп, каквито са Д3100 и Д5100 по-добрият твърд е 35 мм. Не че 50 не е добър, просто идва малко дългичък, ако искаш примерно да снимаш човек в цял ръст в помещение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 15:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: bluebird81   
Дата:   13-06-12 15:30

За портрети е супер 50 мм на кропка, аз ползвам стария безмоторен AF Nikkor 50mm f/1.8D , а на по-затворена бленда 4-4,5-5-5,6 дава някаква невероятна рязкост обективчето


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   13-06-12 15:32

Nikkor 50mm f/1.8D е страхотен, но и новите 35 и 50 са прекрасни!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 15:41

Да но г-жата ще си взима тяло без мотор, което значи че трябва да фокусира на ръка. Съмнява ме да има това желание. Вярно че 200 лева отгоре са си пари, ама си ги заслужават тея обективи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: chefo1979   
Дата:   13-06-12 15:43

AF-S...

Просто коментирах, че D-то е наистина чудесен обектив.



Публикацията е редактирана (13-06-12 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-12 15:49

Мда наскоро го джитках на моето д5000, и ако не беше ръчния фокус щях да си го купя :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »