Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 11:56

Та това е дилемата. Има ограничение и в бюджета. Имам Токина 11-16, 50 ф1.8. Китака 18-55. Дългото ми е 70-200. който при всеки случай остава. Та чуденката е дали да махна 11-16+20Д-то, и да взема запазен FF - 5D (големия брат на 20Д-то)+17-40.
Или да ми сложа отзаде една нова трицифрена кропка (600 -650D) и да добавя към колекцията стъкла една Сигмичка примерно 17-70 като махна китака, даже и 50мм. Не снимам много на отворено. А и Токината си е егати якото стъкло. И кропската подмяна е малко по-скъпа инвестиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 11:58

5DmkIII или хич не се занимавай. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 12:03

Хаха, де толкова мъни за марк3 :) Иначе си е мечта де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: Mogila   
Дата:   12-06-12 12:08

А защо да ъпгрейдваш? Какви са причините?
Не знам какво ще спечелиш ако минеш на 5д. Не снимаш на отворени бленди- по плиткия доф няма да е предимство за теб. И сега имаш супер широко така че и това предимство на ФФ отпада. Във автофокуса също няма да е ъпгрейд.
А ако вземеш от трицифрените кропки може да останеш доста разочарован от ефтиното пластмасово усещане на апарата в ръката. Освен ако не си ги пробвал вече и това не е проблем за теб.
Според мен или не ъпгрейдвай тяло, а вземи по-сериозен обектив, или мини на нещо друго двуцифрено.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: sir_sky   
Дата:   12-06-12 12:12

5D [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-06-12 12:17

И аз като Mogila. Какво те ограничава в 20Д?

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: sirkhann   
Дата:   12-06-12 12:19

5Д за пейзажи просто пори 20Д-то както си иска. Дава и повече мегдан за пост-обработка. Какво има да му се мисли?

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 12:26

Значи като sirkhann. Основно, пейзажните моменти динамиката куца, и щумотевицата над 400, в някои случаи над 800 АСА е вече доста зле. 5Д-то на 1600 спокойно се снима. Не че всеки ден снимам на 1600 АСА де. Имах късмета да пипна няколко пъти 5Д и да видя кадрите от него, много по-голяма динамика има, повече може да се пипа. Иначе 20Д е чудна машина. Затова викам, дайте по едно мнение по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: apollo   
Дата:   12-06-12 12:29

Ако имаш пари за 5Д не му мисли! Значително по-добър от 20Д-то ама пък чак да го пори не[smilie18]

Никон Д700 примерно пори Каноните но това е друг въпрос [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: Mogila   
Дата:   12-06-12 12:42

Много по-голяма динамика[smilie3]
Колко да е по-голяма[smilie8]


http://files.myopera.com/mogila77/albums/11978452/din.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 12:44

И аз така мисля, че 5Д-то е значително по-добро от 20Д за моите изисквания. То идва и дилемата има ли останали в БГ запазени 5Д-та или ще се търси от чужбина. 100К го дават затвора. Не занм и колко е подмяната - но едно 200-300 BGN сигуро има.

Другото, което ми е малко неясно, 17-40 (знам, че е до бройка) доближава ли се като остротата до Токина 11-16. Или е наистина пословично мазничко. Ама гледам всички пък ползват него масово.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: sirkhann   
Дата:   12-06-12 12:46

Ох... аре пак обяснения.

По-добро ISO значи по-добри сенки, ако не са блокирани: коментирали сме го вече при Канон.

Повече Color Depth значи по-добра цветна разработка и цветови преходи. И двете май са назад с RAW битовете (12 по спомен), ама 5Д е доказан.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: Mogila   
Дата:   12-06-12 12:55

Говорихте за динамика и къртене и куцане, а динамиката точно е еднаква.
При купуването на 5д е кофти, че само в сервиз могат да се види броя на кадрите. Аз си купих едно 5д преди 1-2 месеца и след 5-600 снимки му падна огледалото:) Добре, че има страхотен сервиз на Канон тук в града и ми го смениха безплатно а и ми казаха броя на кадрите-11 300. Имал съм късмет да взема запазено на малко кадри. Но можеше и да са 60-70 000...



Публикацията е редактирана (12-06-12 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 12:56

Mogila, това не са ли по-скоро синтетични тестове, иначе то по тази логика да взема едно Д3100/Д5000 на Никоня и бие всичко наред от горните по динамика. Въпроса е насочен по-скоро към хората ползвали 5д-то и има ли практическа разлика в реални условия.

Не съм се засилил веднага да махам 20Д-то, просто се замислям за по-добри варианти с оглед на бюджета и вариантите, които мога да направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: sirkhann   
Дата:   12-06-12 12:58

Това не съм го твърдял аз [smilie3] Въпреки това, изображението е по-добро просто: по-едър пиксел, по-малко crosstalk, а и при липсата на микролещи без разстояние, това също дава отражение ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 13:04

sirkhann да, това имах предвид за по-доброто ISO - мерси.
Mogila - знам за огледалото, подменя се безплатно това. Да, иначе затвора е на късмет. Абе ако падне някакво читаво 5Д, ще го отнасям май. Иначе се чудя, дали една съвременна кропка, не се ли справя по-добре от 5-цата. 5-6 години разлика има. Ама то е и вярно, че големината на пикселите оказва влияние. Новите Процесорите шумоподтискта яко, правят разни благини, но по-големия пиксел май си е от по-голямо значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: sirkhann   
Дата:   12-06-12 13:09

Лично аз си мисля, че D3200/D5100 за пейзаж са малко по-добри от 5D. Мое лично мнение, което не може да е обективно, предвид, че ползвам 4.7 МП Сигма за целта [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: Mogila   
Дата:   12-06-12 13:19

Не мога да направя сравнение с 20д, защото никога не съм пипал такова, но в момента имам 5Д и 40Д. Мога да кажа, че при 5д изображението е с повече детайл и подлежи повече на обработка. Иначе на 40д фокуса е безкомпромисен и доста по добър от на 5Дто. При ползването на 70-200( какъвто и ти казваш че имаш) повече ми допада 40д, защото е х1.5 и става по-дълго и заради перфектния фокус.
Иначе широк обектив нямам и също много се чудя за 17-40, но май ми се иска нещо по-светлосилно. Сега съм поръчал една сигма 28 1.8 и я чакам с нетърпение[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: asahi   
Дата:   12-06-12 14:00

Помисли за 40Д, 450Д. Чудесни апарати на много поносими цени. Ще ти дадат бързина, динамика, по-добър аутофокус. 20Д-то със старото китаче (ако е старото) го разкарай смело.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-12 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 14:09

Пипал съм и 40Д. Разликата според мен е единствено в здравия автофокус на 40-до. и някои други по-несъществени неща. Китака ми е стабилизиран. Ама не виждам като матрица 40-то да нещо повече над 20-Д то, може би една идея по-добри нива на шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: chefo1979   
Дата:   12-06-12 15:11

По едно и също време съм имал и снимах с 5D, 20D, 550D - 5-цата е много напред. Детайлът е повече и цветовете са прекрасни. Високото исо е по-използваемо и шумът се чисти по-лесно.
Ползвани са еднакви обективи - Сигма 24-70/2.8 и Канонският 50/1.4.
Тялото е по-удобно, визьора е страхотен.
Проблеми имах само със следящият фокус и като цяло с бързината на фокуса, заради което смених телата. Разлика в скоростта на АФ при 5Д/20Д/550Д няма, айде да кажем леко предимство на 20Д и изоставане на 550Д с 50/1.4.

Надявам се, че помогнах.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 16:34

Chefo, изчерпателен отговор ми даваш. Това търся, някой с опит да впечатленията си. Аз бърз автофокус много много не гоня, е хубаво да е точен все пакде. Ясно ми е че за бърз АФ или двуцифрени или едноцифрени тела. Основно боря пейзажи и за целта май най-добре 5-цата. Интересно ми беше дали технологиите помагат много при най-новите кропове в тази насока (имам предвид XXXD), но явно голямата матрица затова е "голяма". :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: Mogila   
Дата:   12-06-12 16:38

Е то още от първия пост беше ясно, че си от тези, които са решили какво да вземат, но искат някой да ги донадъха:) Това е често срещано и май повечето сме така:) И аз избрах 5Дто, поне докато събера пари за истинска камера- Сони а900[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 17:06

Mogila, четох в тази насока якои неща, не бях сигурен точно кое как е и искам мнение на хора, които са направили подобна трансформация, за да кажат и те. Ако примерно 600Д бие 5Д-о по отнощение на детайл, цветове, динамика и позволява повече постобработка (все пак при пейзажите си требе) аз нямам никакви задръжки да го взимам. 5-Д на старо е колкото 600/650Д. Затова се консултирам. А Алфа900 е жилезо. Бях на представянето му преди време от Бони, егати разпечатките показва тогава - 60х40 директно от JPG, 1600/3200 АСА.


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: chefo1979   
Дата:   12-06-12 17:06

А900 е истинска камера, а 5Д е пластмасова пинхол играчка?
С лека ръка раздавате присъди за камери, с които и сега хора кадърни творят чудеса...
Що за самочувствие...

Давам ти 50 лева за 5Д-то ти - като за играчка и несериозна камера, мисля, че е добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: Mogila   
Дата:   12-06-12 17:16

Еее, хайде малко с повече настроение де[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 17:44

Ами темата е за канонкса техника, кой е по по най много е обсъждано, няма какво да се бори тука. Ако някой има 5Д за 50 лв давам му 50 отгоре и го взимам. [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-06-12 17:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: chefo1979   
Дата:   12-06-12 18:52

Еее, много качихте цените - отказвам се от офертата си!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: photostoykov   
Дата:   12-06-12 19:14

По темата:
Ще използвам една аналогия от автомобилостроенето - нищо не може да замени работния обем!
Преведено на фотографски език разбирайте...формат!
ФФ е по-добър от кропка, средния формат е по-добър от ФФ, а големия формат е по-добър от средния...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   12-06-12 19:58

Мисля, че получих отговор на чуденката си. Ако някой има да казва нещо отгоре да каже или да замълчи во веки веков... [smile] Явно трябват цели 10 годинки за да може кропката да надмине ФФ по показатели. Че и скоро видях някой да сравнява 1D с 1100D. Само дето не разбрах, кой от двата биеше. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: apollo   
Дата:   13-06-12 01:21

20Д-то никак не е лоша машина между другото! Имам вече почти 5 години 30Д дето е със същата матрица и процесор като 20Д и се възхищавам на апарата/с добри обективи разбира се/[smilie24]

Логично след време ще се премине към ФФ но все ми се ще да е 1Дс М2... каквато и да е 5-ца не ща/не само заради автофокуса и при картинката от Канон играят тънки мръсни игрички за да държат 1-ците най-отгоре/[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tantris   
Дата:   13-06-12 03:47

5d[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Какъвто и обектив да сложиш на тоя апарат, картинката излиза перфектна.
Към моят изпитвам особен сантимент и съм решил да не го продавам, въпреки че практически не го използвам. Вярно добиче беше и заслужено сега си почива на рафта.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   13-06-12 09:28

То 5д го водят големия брат на 20ката. Аз също съм изключително доволен от 20Д, но мисля че 5цата ще дава повече поле за изява.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: PolarBear   
Дата:   13-06-12 10:33

Имам и двата апарата, при това от много години. Мнението ми за 20Д е много добро. За 5Д - отлично. За работата на 5Д със оплювания тук стар работен кон 17-40/4 - също. Сензорът е уникален по отношение на пластиката на изображението. Пълни се добре и със леки, прости и евтини стъкла като Канон 24-85/3.5-4.5 и Канон 28-105/3.5-4.5, които в момента се продават на смешни цени. Мнението ми се базира на снимки, а не на тестове и "чартове" - сигурен съм, че в лабораторни условия ще се нямерят кусури, но реалните снимки са добри и са ми доставяли немалко удоволствие. В това отношение препоръката ми за 5Д е безусловна.

Какви са недостатъците и рисковете? Изцяло технически.

Прословутият автофокус - не се проявява винаги на ниво. Всъщност имал съм понякога проблем с един обектив - Канон 85/1.8 - чудесно стъкло, но понякога с него фокусът на моето 5Д е правил малки номера.

Историите с огледалото: чувал(чел) съм за такива, при мен засега не е имало проблем.

Изисква много пазене на сензора. Чисти се трудно, защото има много деликатно покритие и затова чистенето трябва да се прави рядко и безкрайно внимателно.

Телата вече поостаряват. Това не ме плаши, но когато трябва да посъветвам друг, считам, че е редно да се напомни.

Такива работи...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: kvakioh   
Дата:   13-06-12 11:08

Без да съм чел много по темата, 20Д може да се замени примерно с 60Д или направо както се иска с 5д, трицифрените няма смисъл в този случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: dave   
Дата:   13-06-12 11:35

Глас за 5D

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-12 22:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: sirkhann   
Дата:   13-06-12 23:18

О, много бързо се свиква към липсата им. Казвам ти го от позицията на това, че съм снимал дълго време с най-добрите кропки за времето си (7D, D7000), сега снимам с механини лентови апаратчета на по 40 години ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: chefo1979   
Дата:   14-06-12 08:42

sirkhann - много, много си прав. Но и ти снимаш с едни много приятни малки Сигми, дето все няма пусти пари и аз да си начеша крастата с една такава...
Иначе pefoto01 - 5D е на цената на 60D - сам избираш кое ти е нужно. За мен лично качеството на картинката не може да се замени с micro adjustment, въртящ многопикселен дисплей, live view, video mode, и не мога да се сетя какво друго...
BTW, ти снимаш с D7k, което е едно от най-добрите тела на пазара (не само кроп). Кое в него най-много те впечатлява?

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: sirkhann   
Дата:   14-06-12 09:08

А, връщам си думите назад! Сигмите са по-лоши от филмов апарат. Няма го онзи МОГЪЩ фулфреймски ярък визьор.

Иначе "снимам" е силно казано. Щракам е по-точно. DP2ката сигурно няма още 300 кадъра [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: tyunkata   
Дата:   14-06-12 15:03

А някой да има представа, къде да се озъртам за техника на второ от чужбина, има ли подобни базари в европа пр да си поръча човек, въпреки че май е най-добре човек да го пипне и пробва де

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: dave   
Дата:   14-06-12 15:15

keh.com


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: truly   
Дата:   14-06-12 18:04

Имам 20Д, Токината и Канонския 70-200. Поснимал съм с това тяло и само хубави думи мога да кажа за него. Наскоро обаче го смених със 7Д. Бих казал, че ако говорим за пейзажна фотография, като оставим настрана по-доброто усещане като държиш в ръцете си 7-цата, разликата не е чак толкова голяма. Говоря за пейзажи, там бърз фокус и високо ИСО не те впечатляват. Е, разбира се повечко са му пикселите на големият брат ако ще печаташ широкоформатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: vladod   
Дата:   14-06-12 20:19

Помисли за 650Д [shtrak]
Колкото и да ти хвалят 5Д, технологията за толкова години е извървяла мноооого дълъг път.
Едно ново 650Д ще ти свърши идеална работа [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: dave   
Дата:   14-06-12 21:00

Мдам, новата технология е свалила енергията на фотоните поне 10 пъти, оттам ниския шум

Като същевременно е вдигнала доста резолюцията, скъсявайки дължината на вълната неколкократно [smilie5]

Или за който не е особено изкушен от физиката, не вярвай много на някой, който ти препоръчва камера с 22мм сензор пред такава с 36мм сензор. Недостатъците на картинката на кропките са гадно обусловени от фундаменталния характер на светлината, с който технологията няма какво да направи. И аз искам да снимам патки с джобна камера от кръчмата на брега, ама не става [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: sirkhann   
Дата:   14-06-12 22:18

Както транзисторите последните 10 години са направили 5 пъти по-миниатюрен производствен процес, така и сензорите не са тъпкали на едно място толкова време [smilie3] Щото преди 10 години щяхде да видите същите смартфони и таблети НАНАЙСИ

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от 20D до....
Автор: dave   
Дата:   15-06-12 09:39

Разбира се, ако те влече визята на GSM-ските фотоси


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »