Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: luboar   
Дата:   12-06-12 08:13

за да се намалят случаите на нежелана бременност, трябва да се забрани продажбата на дългофокусни обективи на лица под 18 години.

иначе си харесах няколко снимки, но за съжаление те не са при призьорите.


Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: Wania   
Дата:   12-06-12 08:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: my.point.of.view   
Дата:   12-06-12 09:41

о, консумацията на нутрасуит води до диабет, значи трябва да внимаваме!

Отговори на това съобщение
 Re: Салон
Автор: Photovacation   
Дата:   12-06-12 10:45

Всеки конкурс представя съпоставка на мнението на участниците за това какво е добра фотография, със мнението на журито по същия този въпрос :)

Спокоен съм, че в салон "Фотоваканция" сме подбрали добро и компетентно жури с достатъчно разнообразни вкусове към фотографията, за да бъде то обективно. Спокоен съм и защото знам, че това, което показваме като селекция е най-доброто според тяхното колективно обективно мнение.

Днес всеки има достъп до хиляди и хиляди фотографии от цял свят на един клик разстояние. Всеки може да гледа и да изгражда собствени критерии в това какво е фотография и какво е хубава фотография... може би и затова ми става все по-интересно да се занимавам с фотография, защото покрай събитията, които правя успявам да видя/срещна хиляди хора, с хиляда различни гледни точки и понятия за "хубава фотография".

Дали критериите на нашето жури, което е съставено от хора, които определено имат по-специален (в смисъл на професионален) поглед и отношение към фотографията, са правилните... аз мисля, че за момента и за целите на конкурса - да. Аз лично също бях леко шокиран от избора на Златен медал в Свободната категория, но колкото повече я гледам, толкова повече ми харесва този избор, защото той е различен, смел... и снимката се запомня. И се надявам, че повече хора ще се осмеляват да пробват различни неща в бъдеще (макар и на някой да му се струват отблъскващи и шокиращи).

Искрено Ви приканвам да обиколите и да разгледате изложбите в "Месец на фотографията". Смея да твърдя, че тази година нещата, които се показват са по-силни и има изключително интересни проекти. Преди да започна да се занимавам с организацията на "Месец на фотографията" съставях критериите си до голяма степен от интернет, форуми и т.н. мислейки си, че там виждам "хубавата фотография" или че оттам мога да правя изводи за нивото на фотографията.При организацията на толкова много изложби (тази година вече около 100) Ви гарантирам, че фотографията далеч не се случва само в дигиталния свят... Съвсем друго е внушението и възприятието на фотография, когато то е на живо. Съвсем друго е да гледаш цялостен проект от 20, 30 или повече фотографии, който показва постоянство в работата и изпълнение на един творчески проект. Друго е и да виждаш фотография показана по 100 различни начина в 30 различни зали. Хубаво е да седнеш и да чуеш, да поговориш за фотография с други хора (на живо), хубаво е и да срещнеш авторите, които да те запознаят с техните гледни точки.

... днес фотографията и нейните изразни средства предлагат безброй възможности, безброй варианти да изразиш себе си и идеите си, тя е толкова различна или еднаква, колкото са и хората по света... и не смятам, че има истина за това коя е по-добрата фотография (стига тя да покрива някои основни критерии). Ето например тази седмица може да сравните фотографията на Андре Кертес от средата на миналия век с дигиталните творения на Кристал... сигурен съм, че и в двете може да намерите нещо, което да Ви спечели, въпреки че нямат абсолютно нищо общо...

Заповядайте и на Фото сБирка довечера в чорбаджийница "Байонет" на бул. Мадрид 16-18... на живо, с бира в ръка, подобни размисли вървят по-леко :)

Информация за сБирката, както и за всичко фотографско случващо се в "Месец на фотографията" може да видите в програмата на събитието - тук: http://www.monthofphotography.net




Публикацията е редактирана (12-06-12 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: тьма   
Дата:   13-06-12 18:15

Веднъж и аз да съм съгласна с Любчо - имаше добри сред некласиралите се, но не съм и очаквала нещо друго - винаги мнението ми се разминава с това на журито[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: dessisslawa   
Дата:   14-06-12 18:09

Не искам да се заяждам, но най ме озадачи златния медал в категория "Акт".

Иначе има и интересни кадри - и при наградените и при ненаградените.

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 18:27

Общата селекция не беше изобщо лоша, като цялостно усещане. Наградените неща ме оставят малко по-резервиран, най-вече заради многото софтуерно мазане.

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-06-12 18:43

нещо като напазарувани снимки от сайт за микросток?

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: тьма   
Дата:   14-06-12 22:54

my.point.of.view , именно[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-06-12 09:08

Има много гадни снимки... Особенно пък тази...
http://photovacation.org/uploads/images/pages/2012/06/e88312df706db5f2b590baeba5310e48.jpg


[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Салон "Фотоваканция" 2012 - резултати
Автор: prisonbreak   
Дата:   15-06-12 09:11


http://photovacation.org/uploads/images/pages/2012/06/5e6938423d34fe30a03a65390367f159.jpg


А да не говорим че тук няма никъв детайл...

Трагедия....[smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »