Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Статичен поляризационен филтър.
Автор: PIXEL5   
Дата:   09-06-12 20:18

Има такъв вариант. Открехна ме колегата от BVI photo. Същноста се състои в нещо подобно на предложеното от peshovec. Поставят се действително два пола филтъра, но на самия обектив. По този начин можете да постигнете още един ефект - можете да го ползвате като регулируем НД филтър. Когато двата пола - са на 90 градуса ъглово разстояние тогава практически би следвало да спират достъпа на светлина. Е при мен това не става на 100%, но ми се иска да пробвам с доста по - качествени стъкла. Друг колега сподели, че имало такива готови стиковани двойки, но цената тръгвала от 900 долара нагоре. Моя личен опит се свежда до следното: Трябваше да снимам огромно помещение на работеща печатница и отчаяно се нуждаех от нещо което да тушира отблясъците, включителнои тези от движещите се метални части. Не успях естествено с металните, но с тая двойка пола - изчистих всички останали. Бих се радвал ако някой пробва с по скъпи и качествени естествено стъкла да сподели резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Статичен поляризационен филтър.
Автор: PIXEL5   
Дата:   09-06-12 20:23

Има такъв вариант. Открехна ме колегата от BVI photo. Същноста се състои в нещо подобно на предложеното от peshovec. Поставят се действително два пола филтъра, но на самия обектив. По този начин можете да постигнете още един ефект - можете да го ползвате като регулируем НД филтър. Когато двата пола - са на 90 градуса ъглово разстояние тогава практически би следвало да спират достъпа на светлина. Е при мен това не става на 100%, но ми се иска да пробвам с доста по - качествени стъкла. Друг колега сподели, че имало такива готови стиковани двойки, но цената тръгвала от 900 долара нагоре. Моя личен опит се свежда до следното: Трябваше да снимам огромно помещение на работеща печатница и отчаяно се нуждаех от нещо което да тушира отблясъците, включителнои тези от движещите се метални части. Не успях естествено с металните, но с тая двойка пола - изчистих всички останали. Бих се радвал ако някой пробва с по скъпи и качествени естествено стъкла да сподели резултата.


Отговори на това съобщение
 Re: Статичен поляризационен филтър.
Автор: niksi70   
Дата:   10-06-12 22:45

Точно така, това е направил той, сложил е плаки пред светкавицата и пред обектива! Това е! Видях в нета, че има такава макро фотографска техника.

http://www.naturescapes.net/042004/wh0404.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Статичен поляризационен филтър.
Автор: niksi70   
Дата:   10-06-12 23:01

Въпросът е откъде да се вземат тези пола филми или плаки??!!

Отговори на това съобщение
 Re: Статичен поляризационен филтър.
Автор: tofo   
Дата:   11-06-12 08:53

Два филтъра накръст не са ти баш ND защото вкарват цвят. После имаш да се играйкаш с фотошопа...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Статичен поляризационен филтър.
Автор: егоист   
Дата:   11-06-12 14:13

65мм x 53мм-8лв.за брой.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »