Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Т*
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-06-12 17:16

До 400 исо е много добро апаратчето.
Да нв говорим ,че на базово исо къса дупето на някой ДСЛР-и.

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: pmartinov   
Дата:   15-07-12 09:53

Sony RX100


Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: bradpit   
Дата:   18-07-12 19:45

Във Flickr има качени снимки, които са шокиращо добри. Тази машинка е супер трепач!

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: vanquished   
Дата:   18-07-12 20:35

nikson ,пъхни си в тесен джоб Д3200+18-55 или ,в какъвто и да е джоб . За някой хора това е важно , не 1.5х кроп с мазен китак .



Публикацията е редактирана (18-07-12 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: nikson   
Дата:   18-07-12 23:41

vanquished - така е. Все пак цената в БГ смятам ,че е нереално висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: vanquished   
Дата:   19-07-12 00:05

560 GBP е в amazon.co.uk ,явно не е проблема в България ,аз за толкова взех А580+18-55(тук беше 1700лв) .

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: hotsnail   
Дата:   19-07-12 00:27

Сони цените им са много точни по цял свят. Перфектни са т.е. почти няма кяр да разнасяш Сонита напред назад.

Лошото е, че са се сетили преди нас, че апарата е много добър....

Ама все пак са Сони след една година ще е 800 лева



Публикацията е редактирана (19-07-12 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: pmartinov   
Дата:   19-07-12 16:20

Flickr


Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: Ivan_A   
Дата:   23-07-12 21:37

http://www.eoshd.com/content/8499/sony-rx100-review


"The RX100 is a camera that fits in your jeans pocket. Would I consider intercutting RX100 footage with 1080p from a pro Super 35mm cinema camera? Yes I would.

This should give you an idea of what a monumental achievement the technology of the RX100 is."


"... With the advent of the RX100, low end mirrorless cameras packing kit lenses are dead."

[smilie24]



Публикацията е редактирана (23-07-12 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: sokkon   
Дата:   25-07-12 15:47

Камерката вече е налична в Sony центровете в София. 1400 лева с подарък оригинално калъфче. Имат и допълнителни батерии за към 75лв май. Вчера ходих да го пипна :-) От известно време съм му хвърлил око като втора камерка за пътуване. Доста си поиграх с него, но не ме грабна. Прилича повече на компютър или на игрова конзола, отколкото на фотоапарат. Автофокуса е ок, но хода на ринга за ръчния е много голям и неудобен, въпреки това си личи, че е Zeiss [smilie24] Голям кеф! Абе с две думи за моите големи ръчички не става, друго си е тежкото "тяло" с огледалото... ама пък влиза в джоба и картинката е добра..

[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-12 16:06

...и 1400 лева...мислих си за един за причтелката ми ама ....1400 лева и като го загуби ще ми е супер тъжно.

Ако нямах НЕКС-7 щях да взема един без да му мисля.



Публикацията е редактирана (25-07-12 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: valetvitor   
Дата:   25-07-12 18:28

В мен има една бройка. Вчера я взех за тест. На пръв поглед и пипане е доста добре. Очаквайте скоро подробности :)

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-12 23:01

http://vimeo.com/46265470


Много впечатляващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: stef7   
Дата:   26-07-12 08:52

Моето кратко мнение по въпроса е:
Sony избиха рибата с RX100! Искам го!

А дългото (на който му се чете) е:
Ясно е че за тези пари може да се вземе нещо къде къде по-добро и RX100 не е за всеки. Уникалността на тази камера е в това че са поместили толкова много IQ (image quality) в толкова малко обем. Вярно е, почти DSLR качество в джоба на панталона или ризата. Затова от Сони говорят за game changer. Няма друга подобна камера в момента. RX100 е разбира се за компактна втора камера. Като ударенението е върху компактна.

Използвам Панасоник GF2 за втора полу-компактна камера в момента за снимки и видео. Видеото заема все по-голям процент от снимането при мен и неговото качество е важно. За да получа това което би ми дал RX100 ми трябват поне два обектива - китак и светлосилна палачинка (20мм ф.1.7) Но GF2 дори с палачинка или новия китак палачинка не можеш го събра в джоб на панталон. Можеш само в малка чантичка. И на цена тази комбинация идва колкото Сонито. Ако пък се вземе по-големия му брат GX1 цената идва дори по-висока. NEX нямат широкоъгълен светлосилен обектив. Палачинката на 16мм f2.8 за мен не е достатъчно светлосилна и има проблеми с рязкостта като гледам ревютата. Така че цялата разлика за които се плащат многото пари е в това - дали се събира в малка чантичка или в джоба на панталоните.

Нека да го погледнем и от друг ъгъл. Колко струва един качествен светъл 28мм обектив f1.8 за м43 и APC матриците. Примерно м43 Олимпус 12мм f2, кеото е малко по-широк ъгъл е на 1450лв, Панасоник 14мм f2.5 е около 600, но не е толкова светъл - един стоп по тъмен. Обектив Sigma 20mm f/1.8 EX DG ASP RF, която за APC e 30-32mm е пак около 1400лв. И какво излиза - вие си купувате един светъл широкоъгълен обектив и то не какъв да е а стабилизиран за фото и видео и към него практически безплатно получавате: много приличен зуум обектив, цяла камера която се събира в джоба ви, правеща отлични снимки и видео. Тук дори не вземаме предвид че обектива е Carl Zeiss оптика. Бих казал добра сделка.

Повечето любители не се вълнуват толкова много от компактността, и поради това за тях RX100 не представлява особен интерес и не си струва парите. Но за мен и моят стил нa снимане тази камера пасва идеално. Идеалната втора камера. Колкото по-малка и компактна е една камера, толкова по-лесно е да се навиеш да я вземеш със себе си за всеки ден. А най-добрата камера е тази която е с теб.

Гледах снимки и видео от RX100. Достатъчно добри са, ако трябва да сме точни, страхотни са. На тестовете RX100 дава по-добър динамичен диапазон, цветове и шум във високите ИСО от повечето m43 камери/сенсори. Че и в ниските. Въобще не ми пука колко голям точно е сенсора. Важното е че са докарали камерата да прави снимки с IQ което е идентично, някъде по-добро а някъде малко по-лошо от по-големите си събратя. Ето защо за мен RX100 е иделната втора камера, която ми трябва за всеки ден, да я нося по джобовете на ски, рожденни дни, купони, докато се разхождам из града. За случаите когато, искам да снимам, но снимането е някак между другото не е главното, основно. И едновременно с това ако видя нещо за по-стойностни снимки, "струмента" е с мен. Да замести в по-малък обем това за което използвам GF2 с китак и/или "палачинка". RX100 има почти всичко което някога съм искал да има една компактна камера. Липсват само вградени ND филтри, но за това има лек.

Ей ама голяма хвалба дръпнах на това сони. Уви не ми плащат за реклама. [smile] Напротив конкуренция са защото съм изцяло с Panasonic. Но какво да правя като много ме изкушава това Сони. Ей ама наистина много ме изкушава [smile]
Някой да търси Panasonic GF2 ? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: mugen   
Дата:   26-07-12 21:47

Sony RX100 Hands-On Field Test @ TheCameraStoreTV

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: bgprinter   
Дата:   27-07-12 07:45

къде мога да кача едно видео със Некс 5 и закачен 50/2

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-12 08:20

Вашата Туба ги взима директно с дърпане с мишка. Може после и на 1080 да си ги гледаш

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: bgprinter   
Дата:   27-07-12 09:27

Comparisons


Коя е тая нашата Туба? Тубата не е ли една ? Я поясни малко, че не съм в час с тубите, нали не пия ;-) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: bgprinter   
Дата:   27-07-12 09:36

от това последното сравнение се вижда много добре как Никон-а маже в ъглите. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-12 13:23

ТвойтаТуба дори по-точно би било ТиТубиш [smilie18] [smilie18]

Като влезеш с гугъл потребителското си име и има връзка "качване" горе в дясно. Цъкаш и качваш директно филмчето както си го свалил от некс-а. Това е.

ПП Мисля че можеш и директоно от картата да го вземеш [beer]



Публикацията е редактирана (27-07-12 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: pmartinov   
Дата:   08-08-12 11:59

DSC-RX100 vs APS-C


Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: Ivan_A   
Дата:   10-08-12 10:03

http://www.popphoto.com/gear/2012/08/tested-sony-cyber-shot-dsc-rx100-compact-camera?page=0,0


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: pmartinov   
Дата:   10-08-12 16:40

Сравнителен тест


Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: emoXide   
Дата:   10-08-12 19:00

Ivan_A според този тест излиза, че FUJI X10 е по-добре откъм нива на дигитален шум, ако се гледат сравненията им. ОБАЧЕ! има една, не знам доколко манипулативност, от страна на ревюиращите, а именно, че изображенията от Х10 са процеснати RAF-ове, докато от SONY-то са си директни jpg. Не мога да се съглася, че при положение, че пикселите на SONY RX100 са по-едри от тези на Х10(на същия размер от 1" отговарят 24Мр), дават по-слаб резултат при над ISO400...
Като излезе версия на Adobe ACR конвертираща ARW3.0 от RX100, тогава може да има адекватно сравнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Т*
Автор: siluet   
Дата:   10-08-12 22:23

А тук можете да видите вътрешностите на RX100

My RX100 Only lasted for 3 Weeks........

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1009&message=42220616



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »