Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: ecobo   
Дата:   10-07-12 11:45

Докато не се намери разтропан адвокат, дето да смъква от такива наглеци 10-тина МРЗ-та, няма да има оправия.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: GhostBuster   
Дата:   10-07-12 15:09

Аз гледам да съм максимално добронамерен към ползващите мои снимки и не им искам пари, а само линк към сайта.
Имам успех с 1/3 от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-07-12 15:33

да си хостнеш име е 20 лева за година, да си нпаривш сайт е още 150 лева минимум ти ми говориш за реклама

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: deathzone   
Дата:   10-07-12 15:38

Най-добрият начин е като не публикувате ваши снимки в големи размери, а са само за превю. Например макс 300 до 400. Другото, което е, че колкото повече фотографии си търсят правата, толкова повече практика ще има.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: cameraman   
Дата:   10-07-12 16:50

Когато на мен ми откраднаха фотография за един вестник и аз написах писмо на редакционната колегия, с което ги поканих да откупят авторското право за публикацията, те ми предложиха 20 лева, като казаха, че толкова плащат обикновено за професионални снимки... Аз им казах, че това плащане не може да бъде обикновено, тъй като е следствие от съзнателно присвояване на интелектуален продукт, без никакви уведомителни действия нито към автора, нито към поръчителя на фотографията, нито към собственика на заснетия обект... поисках 279 лева за да съм доволен... Те веднага ме отсвириха, като ми казаха, че няма как да стане, моите снимки да са толкова творчески... отново казах, че в случая цената е такава, заради предходното незаконно присвояване... и толкова... Адвокатът ми поиска150+ 150 за жалбата в съда....щеше да има и пътни разходи.... нямаше да мога да си позволя това дело, а и щеше да бъде голяма мъка за няма и 300 лева..
Ето за това си правят квото искат... щото бай снимач ще им поиска реална сума и няма да си струва да води дела, таксите за които ще са по-високи...



Публикацията е редактирана (10-07-12 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: Orlin   
Дата:   10-07-12 18:48

Бе що на мен не ми крадат снимките!
Имам си адвокат (безплатен), имам си нотариус (не е безплатен, но сме изяли едно кило сол заедно)...
... дори и съдия си имам, ама снимки нямам...

Предлагам да направим бартер с някой колега - той дава снимки, аз се пиша като автор, после делим на половина. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-07-12 08:12

вече съм разписал пълномощно сори

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »