Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   06-06-12 11:23

Здравейте, от даван следя мое изображение как се лута из информационните агенции и не правя нищо щото не знам какво се прави. Успях само да регистрирам деянието им в сдружението СКУАПФИ.
Скоро отново проверих преди 4-5 дни с търсачката на гугъл за изображения да ли ще има нови "попълнения" за моя жална участ отново имаше нарушениеq но този път не е на черноморието където не мога да ида, както вчера отидох до www.sportal.bg
Да се разберем да се опитам да легитимираме "взаимоотношенията" си[smilie8]
снимката ми и смяна на изображението след като се обадиха по телефона и им обясних че бих искал да се разберем като хората и т.н. казаха че ще се обадят след 30 минути, е не се обадиха но, не казаха дали може да посещавам тяхната столова за закуска обед и вечер[smilie21] но за това пък реагираха много бързо и адекватно според "Българското законодателство" просто смениха изображението Откриите разликите .

Аз нямам нерви, но за това пък и наркоман не съм но имам нормален човешки апетит сутрин обед и вечер.
От тук на татък нищо няма да правя щото явно съм им изял десерта в детските години Без думи


Коментирайте к`во си искате дреме им на Х,,,Я на ползващите снимката ми

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: deathzone   
Дата:   06-06-12 11:46

Въпреки това, не можеш ли да заведеш дело?

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: mixmike   
Дата:   06-06-12 12:05

Btw тази в дясно долу на "Ал. Невски" е моя.
Сега браузвам сайта, но не мога да я открия. Би трябвало да е някакъв банер, но...
Дали си спомняш случайно, или да ми помогнеш да я открия?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: truly   
Дата:   06-06-12 14:39

mixmike, при мен на въпросният банер се вижда логото на Дайнърс Клаб. Това ще рече ПИБ ако не се лъжа. Но как позна, че снимката е твоя от такова изображение е отделен въпрос :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   06-06-12 14:49

deathzone
Мога и искам, но нямам достатачно пари да го направя направил съм над 10 принт-скриина от 8 различни информационни сайта

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: pmartinov   
Дата:   06-06-12 14:52

Много е вероятно след още няколко дузини подобни серияли да започнеш да разбираш тези които могат да снимат много добре ,но пропускат редовно да споделят кадрите си в интернет...


Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   06-06-12 14:55

mixmike
Мога ти пратя gif-а ако ще ти свърши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: mr_kras   
Дата:   06-06-12 15:15

MauMyHa, мисля, че тези принтскрийнове, ако не са правени в присъствието на нотариус, едва ли ще имат юридическа стойност.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   06-06-12 15:22

пичове, на такива "вървежни" снимки просто слагайте подобаващи водни знаци и няма да имате проблеми. Този долу дори е дискретен ...


http://www.hidephotography.com/pic/Bence.Mate.HidePhotography.com.Merops.apiaster.European.Bee-eater

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   06-06-12 15:40

Други условия:

Организаторите на конкурса могат да поискат от авторите хартиени копия с размер 20/30см или 30/40см или файл за тяхното отпечатване в споменатите размери, като същите могат да се използват при организиране на изложба и не подлежат на връщане.
Фотографиите качени от авторите за участие в настоящия конкурс могат да бъдат използвани от организаторите на конкурса за рекламни и други свързани с популяризирането на сайта цели.
Качените в конкурса снимки няма да могат да бъдат изтривани от техните автори и остават в историята на сайта.
Награди, непотърсени в срок от един месец от обявяването на резултатите от конкурса няма да се присъждат.



Всички снимки и материали, публикувани на сайта Забавления с фотография, са със запазени авторски права.
Използването им без писменото съгласието на автора е нарушение на Закона за авторското право и сродните му права.

ShotlandetsaWildlife
даже не мога да я изтрия щото е участвала в конкурс иначе съм виждал кукумявката как я беше надписал[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   06-06-12 15:44

Ето го и него ПЛАЖЪТ а, sportal.bg даже са си позволили да я резнат от долният край. Много нарушения са направили, ако от всички сайтове пратя натурална покана за по 2к лева аз съм бил богат бре [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: mixmike   
Дата:   06-06-12 18:04

truly, маймуна,
И аз забелязах логото на моята снимка в последствие. Щом е ПИБ е ОК. На всички офиси а и доста билборди я има. 100% са я купили от акаунта ми в един сток сайт.
Интересното е, че НЕ е продадена с extended лиценз, който ми се струва, че е задължителен в случая[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: e-mil   
Дата:   06-06-12 18:35

"Интересното е, че НЕ е продадена с extended лиценз, който ми се струва, че е задължителен в случая."

Зависи от условията на конкретния сайт, но мисля, че стандартния лиценз на повечето сток-сайтове покрива интернет реклама, билборди, периодични печатни издания и т.н. Така че трябва да видиш дали във въпросния сайт има ограничения за брой показвания.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   07-06-12 09:14

pmartinov
този ти пост, в мое лице е като комплимент към моето творчество. Много благодаря, а 2008 година за първи път хванах ДРСЛ[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   07-06-12 09:16

mr_kras
Смятам, че СКУАПФИ са свършили тази работа дори са регистрирали деянието във въпростните общини[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: emo1   
Дата:   07-06-12 09:57

MauMyHa, ако беше снимал по-рано от 2008г. на това място имаше чудесен нуди плаж и със сигурност нямаше да ти ползват снимката.


Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: smoothjazz   
Дата:   08-06-12 00:13

Защо просто не направят форума така , че да не могат да се свалят снимките ?! Това вероятно ще разреши проблема до някаква степен [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: guesswho   
Дата:   08-06-12 00:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: smoothjazz   
Дата:   08-06-12 00:35

всъщност да... watermark му е майката :) Стабилно през средата на 3 реда [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-06-12 01:56

Те голямата снимка братле ... [smilie8]
И кво качили са тия в некъв онлайн тъп сайт.
И тях ги Боли Х*Я [smilie7]

Аман...

Не си качвай кадрите в интернет и готово. Тва е най-сигурния начин.

Само самостоятелни изложби [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   08-06-12 08:26

pd
те тия от тъпият сайт сигурно са неграмотни като свалят снимката. Там изрично пише, авторски права запазени[cool]
като си каниш гости у вас преотстъпваш ли им жена си. с която си сключил граждански и църковен Брак[smilie11] Аз да не съм ескимос[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-06-12 21:37

Чичко Гугъл железен, жалко че, темата е след датата на публикуване в Sportal.bg
Искам да отбележа, че не са се възползвали само веднъж от изображението ми веднъж на 13 05 и другата дата е 30 05 2012
ето нагледно

А, кои е Автора на статията възползвал се от снимковият материял въобще не е, ясно!
В гугле има много резултати с това име, всякаш е някъв псевдоним [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   14-06-12 16:47

Свободно използване със заплащане на компенсационно възнаграждение

чл.25 Без съгласието на носителя на авторското право, но при заплащане на справедливо компенсиционно възнаграждение е допустимо:

1. възпроизвеждане с нетърговска цел на отпечатани произведения, с изключение на нотни материали, върху хартия или друг подобен носител чрез репрографиране или друг способ, осигуряващ подобен резултат;
2. възпроизвеждането на произведения, независимо върху какъв носител, от физическо лице за негово лично ползване, при условие че не се извършва с търговска цел.


Някой може ли да коментира Sportal.bg плаща консултацията[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-06-12 20:39

[smilie10] [smilie7] [smilie8]
И браточките са оценили по достонство моята снимка NewsBg.ru [smilie21]
а, аз ще си умра гол и бос.
Някой да ме спонсорира за да ги осъдя злосторноците.
Ако трябва ще делим [smilie2]
само да ги спрем да ми крадът снимчицита безнаказано[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: luboombre   
Дата:   18-06-12 13:37

Предлагам да тръгнеш да им тарашиш хладилниците![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: mikedimit   
Дата:   18-06-12 14:12

© 2010-2012 Болгарские новости по-русски. При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка на NewsBG.ru обязательна.
На сайте использована информация и новости из болгарских новостных порталов и других источников болгарских новостей в интернете.


Та съдейки по този текст от сайта трябва задължително да цитираш, че им ползваш инфо-то.

А този сайт случайно да не е вариант на news.bg за руснаци?2007 Web Media Group.го държат , а те доста се раздуха за годинка две.Проучи, защото ми се струва , че сайта е български.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: kaiser.soze   
Дата:   18-06-12 14:45

Струва ми се, че някакси действията ви са много нелогични, ама много. Поне това са моите рабирания. Искате да сте известни и да правите пари от фото, нали? Тогава защо правите така, че да ви махнат снимката??? Не разбирам! Нали ако е там, може да кажете - я вижте къде са ми сложили файла! Отделно, ако говорите с тези които ви ползват снимката да получите някакъв хонорар, още по-добре - хем известни, хем и някой лев, а вие какво - първата ви работа е да се обадите да свалят снимката. Лош мениджмънт,неумение да се извлече максимална полза. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   18-06-12 19:58

kaiser.soze
Ми аз ходих на крака до офисът им да се отима да им кажа че би било добре да си платят, Но на голо нищо не става трябва да съм подплатен с нотарялна заверена покана и съдия изпълнител че да им се открехнат портфейлите.
Когато ми се обади на следващият ден "Човека" попита припряно-леко сдържано: -как е, заглавието на статията? Изчакайте ако обичате след половин час ще се обадя!!! (тук имаше една емутиконка, с два средни пръста)"
Проверих след половин час статията във въпростният сайт и кво да видя сменили снимката. Опитах да се свържа по телефона но безуспешно[smilie5] Хем ме отсвириха хем ми махнаха снимката[smilie6]
Така се прави и илюстрира сайт в Бг. Смучеш докато можеш фотогравска кръв, пък после като се обадят за възнаграждание се опитваш да заличиш всякакви следи[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: vaskoni   
Дата:   18-06-12 21:23

Маймуна, не че е лошо нещо рекламата...ама просто на моменти прекаляваш. Аз те разбирам добре, и не само аз...но не се ли усещаш че с реване по форумите не можеш да постигнеш нищо? Казвам ти го съвсем добронамерено! Повярвай не си само ти в това положение, мои снимки които не са купени, също са на 15-20 страници в Гугъл, и не само на мен а и на мои познати,приятели ...и какво от това, живота си тече... [smile] Гледай по оптимистично и възвишено на тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: SLR   
Дата:   18-06-12 21:49

Добре де, толкова ли е трудно разни сайтове да си намират некомерсиални снимки под CC лиценз???
Аз също подържам един блог и ако не намеря подходяща снимка за илюстрация влизам във Flickr, пускам да търся снимки с CC лиценз и винаги излиза нещо подходящо[smilie8]
...естествено цитирам и линквам автора, както и внимавам точно под какъв лиценз я е пуснал.
Да не говорим за комерсиални цели където за 3-5-10 долара може да си купиш спокойно снимко от сток сайт, а не да се излакаш като кифладжия[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   18-06-12 21:49

vaskoni
[cool] Абсолютно си прав[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   18-06-12 21:58

SLR
по-лошто е, че тези дето се правят на "кифладжии" в случая въобщще не са за жалене[smilie5]
vaskoni в случая е пълен непукист. Не става дума за това колко страници ти има снимката в търсачката на гугле, а колко от тях имат персонал два три етажа в офис сгради и разбираш ли значи всички минават по тънкият начин всички се оправдават с едни член от закона за интелектуалната собственост, дето позволява да се публикува снимка без да се опоменава автора, ако е невъзможно да бъде открит[smilie10] ай сиктир бре, аз да не съм пра историческо чудовище, все още неоткрито от палентолозите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: vaskoni   
Дата:   18-06-12 22:33

В стоковите агенции, и не само там, ако твоя кадър се продава добре, какво ти пука че някой е откраднал снимката ти? Крадат от форуми предимно,от фейсбук и т.н., но малки по размер снимки. Да, знам че някои и на билбордове ги разпъват, от 600х800пхл,и взимат пари с твоя труд, но както казах живота си тече. Щом са те харесали, и това което ти майсториш, значи си на прав път. Едно време в Холандия художниците също са се ядосвали, че им крадат картините и идеите за гоблени, ама те са останали в историята, а не гобленистите.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: j_mironski   
Дата:   18-06-12 23:54

Като стана въпроса за кражба на снимки та се сетих тук за една такава
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Karakacan_Greeks_Kotel_Bulgaria.JPG


тук даже са си позволили да се нарекат и автори на снимката та и да носят и авторските права

Като порових тук и там установих че няма кой да ми помогне а и не си струва

Адвокатите искат майка си и баща си а парите дето ще взема АКО случаЙно спечелят делото няма да стигнат за хартията и мастилото дето ще се изпише

Не дай си боже, пък снимката да е открадната в друга страна дето законите са като нашите

като порових една вечер установих че имам снимки публикувани в над 10 страни. Проверете си и вашите няма да е по различно[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: sirkhann   
Дата:   19-06-12 00:24

Моите снимки са толкова зле, че никой не ги и краде даже. Пу-пу. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: pefoto01   
Дата:   19-06-12 00:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: Wishbone   
Дата:   19-06-12 09:40

Колеги,

От опит, а и като юрист, мога да споделя следното:
Преди да се свързвате са когото и да било от ползващите фотографията без разрешение се обърнете към нотариус. Поискайте да ви състави констативен протокол, към който е прикрепен въпросният принт-скрийн. По този начин един гарантирате бъдещите доказателства. В никакъв случай обикновеният принт скрийн не ви върши работа.

Ако на този първи етап предпочитате да тръгнете сам, рискувате точно това, което се е случило. Съветът ми е да не влизате в дискусии с нарушителите. Обърнете се към адвокат, специализиран в защитата на авторските права, особено ако нарушителят е очевидно платежоспособен.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   20-06-12 10:52

Wishbone
Искаш ли работа(това с нотариуса е свършено от СКУАПФИ)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: Wishbone   
Дата:   20-06-12 12:56

Колега, имаш лично съобщение.

Поздрави,

Иван

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: ando   
Дата:   20-06-12 17:06

А как търсите и намирате снимките си по сайтовете?

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: vaskoni   
Дата:   20-06-12 20:05

[smilie18] google image!

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: ando   
Дата:   22-06-12 01:17

google image, ама с какви ключови думи?

С "моите снимки" не става. Гледай какво излиза като го напиша [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: Wishbone   
Дата:   22-06-12 08:52

Влачиш снимката от локалния си хард и я пускаш в полето за търсене... Описано е на страницата.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: deathzone   
Дата:   22-06-12 10:51

Я обясни как точно става.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: Wishbone   
Дата:   22-06-12 13:30

Я кажи вълшебната думичка... :)))
АИначе вече съм го обяснил...

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: deathzone   
Дата:   22-06-12 13:31

Ами направих го да влача не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   22-06-12 15:00

deathzone
намали снимката като за уеб не повече от 500кб цъкни срещу търсачкта иконката фотоапаратче и избери снимката от компа си чрез "браузе"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: deathzone   
Дата:   22-06-12 15:17

Благодаря Маймунке.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-07-12 10:31

[smilie7] Това вече се казва нахалство Отново ползване, а бяха предупредени[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: fotocolor   
Дата:   10-07-12 11:09

Краде се бе братче...пиши на Бат Бойко.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: ecobo   
Дата:   10-07-12 11:45

Докато не се намери разтропан адвокат, дето да смъква от такива наглеци 10-тина МРЗ-та, няма да има оправия.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: GhostBuster   
Дата:   10-07-12 15:09

Аз гледам да съм максимално добронамерен към ползващите мои снимки и не им искам пари, а само линк към сайта.
Имам успех с 1/3 от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-07-12 15:33

да си хостнеш име е 20 лева за година, да си нпаривш сайт е още 150 лева минимум ти ми говориш за реклама

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: deathzone   
Дата:   10-07-12 15:38

Най-добрият начин е като не публикувате ваши снимки в големи размери, а са само за превю. Например макс 300 до 400. Другото, което е, че колкото повече фотографии си търсят правата, толкова повече практика ще има.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: cameraman   
Дата:   10-07-12 16:50

Когато на мен ми откраднаха фотография за един вестник и аз написах писмо на редакционната колегия, с което ги поканих да откупят авторското право за публикацията, те ми предложиха 20 лева, като казаха, че толкова плащат обикновено за професионални снимки... Аз им казах, че това плащане не може да бъде обикновено, тъй като е следствие от съзнателно присвояване на интелектуален продукт, без никакви уведомителни действия нито към автора, нито към поръчителя на фотографията, нито към собственика на заснетия обект... поисках 279 лева за да съм доволен... Те веднага ме отсвириха, като ми казаха, че няма как да стане, моите снимки да са толкова творчески... отново казах, че в случая цената е такава, заради предходното незаконно присвояване... и толкова... Адвокатът ми поиска150+ 150 за жалбата в съда....щеше да има и пътни разходи.... нямаше да мога да си позволя това дело, а и щеше да бъде голяма мъка за няма и 300 лева..
Ето за това си правят квото искат... щото бай снимач ще им поиска реална сума и няма да си струва да води дела, таксите за които ще са по-високи...



Публикацията е редактирана (10-07-12 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: Orlin   
Дата:   10-07-12 18:48

Бе що на мен не ми крадат снимките!
Имам си адвокат (безплатен), имам си нотариус (не е безплатен, но сме изяли едно кило сол заедно)...
... дори и съдия си имам, ама снимки нямам...

Предлагам да направим бартер с някой колега - той дава снимки, аз се пиша като автор, после делим на половина. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното ползване на снимка с неуспешни преговори
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-07-12 08:12

вече съм разписал пълномощно сори

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »