Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon S95 vs S100 vs G12
Автор: debcho   
Дата:   02-06-12 00:05

Здравейте,

Приятел ще ми купи от Щатите апаратче, но не мога да реша кое от трите. Честно казано искам лек и компактен фотоапарат.

S95 - доказано добър

S100 - по-добра картина от S95, особено на >ISO800, но четох доста мнения че има прекалено чести проблеми с лещите/механита, а гаранцията не е валидна тук

G12 - най-добра картина от трите, но двойно по-дебел и тежък за съпонерка

Моля за съвети :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S95 vs S100 vs G12
Автор: atin   
Дата:   02-06-12 00:08

Задаваш отговори

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S95 vs S100 vs G12
Автор: debcho   
Дата:   02-06-12 00:27

Така е, но като пари са прекалено близко и не мога да взема решение:

S90 - 615лв.
S100 - 600лв.
G12 - 685лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S95 vs S100 vs G12
Автор: benchy   
Дата:   02-06-12 04:02

Здравей debcho, при така поставения въпрос моят отговор е S95. Макар, че не си написал(а) за какво смяташ да го ползваш, но какво ще кажеш за това:

Ricoh GR DIGITAL IV

Аз си поръчах един такъв от Германия и в момента чакам да ми го доставят. Там са по около 450 EUR и нагоре. Качество - японско, безкомпромисно! Твърд, 28mm, светлосилен обектив. Това за някои е недостатък, но за мен не е. Бърз АФ, прекрасен дисплей и различни други полезни фотографски нещица. За ползващите хиперфокално разстояние има ръчни настройки на фокуса на точно определена стойност. За стрийт, пътешествия и пейзажи мисля, че ще е перфектен. Макрото му също било на ниво, но то при доста сапунерки вече е с добро качество. Единствените му проблеми са цената и посредственото видео..., но пък според отзивите които прочетох апаратът си заслужавал всяка стотинка, а и старите му модели държат цена, което само по себе си е показателно. Въпросните 600 долара, не са малко, но според мен, си заслужават за качествена джобна (подчертавам наистина джобна) сапунерка.

[shtrak]

П.П. Ако пък държиш на вариообектив, и не ти е много спешно, виж ТОВА ... Пак е около 600 долара, но от няколко места вече имам чудесни отзиви от този апарат. Тук, във ФФ, има цяла, много подробна тема посветена на него и на основния му недостатък с т.нар "бели дискове" (white orbs). Затова по-горе написах "ако не ти е спешно", защото в момента тече подмяна на стария сензор на апарата с нов, така че ако не бързаш и можеш да изчакаш до септември когато, ако не греша, от FUJIFILM ще предлагат апаратчета само с новия сензор. Успех в избора!



Публикацията е редактирана (02-06-12 04:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S95 vs S100 vs G12
Автор: debcho   
Дата:   02-06-12 04:44

Благодаря за изчерпателните предложения, но 600$ вече ми е извън бюджета, който мога да си позволя в момента. Особено както последните 45 дена доларът литна. Имаже Фуджито го бях гледал.

Иначе ще го ползвам за ... всичко. Нямам други играчки, а лятото ще обикалям доста и не ми се мъкне DSLR - затова сапунерка.

Явно S95 ще е. Не ми се рискува със S100 и да започне да дава грешки.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S95 vs S100 vs G12
Автор: mitakabs   
Дата:   02-06-12 06:23

G12 не е кой знае колко голям за това което предлага! Не си прави експерименти , ако това ти е единствения апарат![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S95 vs S100 vs G12
Автор: iva_drag   
Дата:   02-06-12 09:19

За апартчето - ти ще си избереш[smile]
...отдавна не бях виждал две правописни грешки в една дума[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon S95 vs S100 vs G12
Автор: pdimitrov   
Дата:   02-06-12 10:03

Нещо, което малко ме озадачи - Canon не предлагат международна гаранция ? о.О Иначе ако не ти трябва нещо, което да се побира в джоба (т.е. много компактно), според мен G12 има прилични размери за възможностите си. Но 400гр са си 400гр... )

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S95 vs S100 vs G12
Автор: debcho   
Дата:   04-06-12 05:27

Благодаря на всички за мненията.

Финално си избрах S95 - изпитано добре работещ и лек :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S95 vs S100 vs G12
Автор: kuman   
Дата:   04-06-12 06:44

Имам S90 и съм много доволен, винаги е с мен. Направили сте правилния избор с S95. Да не се забравя, че най-добър е този фотоапарат, с който разполагаме в момента.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »