Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с карта памет
Автор: plamba1   
Дата:   27-05-12 13:28

Вчера ходихме на излет с моята дружка. На нейния фотоапарат се появяваше някакъв файл, който не можеше да бъде възпроизведен. Тя каза, че е сменила картата памет и решихме да изтрием файла. Днес се оказва че всички снимки, които е направила вчера, се появяват в един файл с името ╪ ßy▄ex.if . Днес направи пробна снимка и тя си е наред. Някой ако може да помогне и да каже какво сме направили и как да възстановим снимките, ще бъда благодарен...
 Re: Проблем с карта памет
Автор: tyunkata   
Дата:   27-05-12 13:43

Как апарата причита "някакъв файл", като може само снимки и видео да визуализира. Ако си слагала картата на компютър и там се появява този файл, вероятно става въпрос за вирус. Трябва повече инфо - четат ли се въобще снимките от апарата, компютъра; картата вижда ли се като дисково устройство?
 Re: Проблем с карта памет
Автор: plamba1   
Дата:   27-05-12 14:00

Все още не знам подробности, само каквото ми е казала. Сега отивам да видя и аз и ще дам повече обяснения по-късно. Файла го открива фотоапарата и казва, че не може да го разчете. Аз реших, че не е важен и й казах да го изтрие. Все пак фотоапаратът няма да показва системните си файлове, когато разглеждаш снимки, още по-малко ще ти позволи да ги триеш.

Снимките не се разчитат на компютъра, вижда се само файл с име ╪ ßy▄ex.if . Все пак компютърът показва заето пространство от картата 200 MB, a въпросният файл е 0 B, така че предполагам, че снимките са все още там и става дума за някакво объркване... ще видим.
 Re: Проблем с карта памет
Автор: asahi   
Дата:   27-05-12 14:18

Тези карти не ги ли форматирате преди снимане?
 Re: Проблем с карта памет
Автор: pefoto01   
Дата:   27-05-12 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблем с карта памет
Автор: tyunkata   
Дата:   27-05-12 16:44

Ами, ако се чете като дисково у-во, вземи му "снимка" - image sector by sector, със софтуер за възстановяване като Recuva, Get Data Back и др и се опитай да възстановиш снимките си от image-а. И както Асахи пише - не форматирате ли тези карти преди всяка сесия? Това е нещо като да си измиеш ръцете преди ядене :)
 Re: Проблем с карта памет
Автор: plamba1   
Дата:   27-05-12 20:00

Оправихме проблема по един случаен начин. Пуснах една проверка за вирус на картата и антивирусната ми показа 58 сканирани файла че са проверени и че са чисти. Оттам започнахме да търсим начин да намерим тези файлове, защото те просто не се виждаха. Докато напишем *. в търсачката на уиндоус, и се появиха файлове с разширение .CHK . Бяха номерирани от 0000 до 0057 и ние решихме, че това са нашите снимки. Отворихме с windows image viewer или както там се казва, променихме им разширенията на .jpeg и си ги получихме обратно. Само едно не разбрахме - как и защо се получи така. Иначе дали е форматирала картата преди да снима не знам, може това да е било причината.
 Re: Проблем с карта памет
Автор: plamba1   
Дата:   27-05-12 20:02

И благодаря на всички откликнали и готови да помогнат, ако не се бях оправил сам, съм убеден, че щяхте най-малкото да се опитате да помогнете :)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.