Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: mbs   
Дата:   24-07-12 09:10

@kasad, ти пак си хванал "последния влак". След д800 и д3200 всичко никонско ще е от многопикселно нагоре. Няма да се излъжат да направят пак ФФ с 12мп матрица. В края на краищата всичко е за пари...

Колкото до к-30, пак ще се повторя - 16мп са добър ход. Много по-добър от 24.2мп в Д3200

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: kasad   
Дата:   24-07-12 15:13

Така е[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: xmanx   
Дата:   24-07-12 15:25

kasad [smilie24]
Благодаря за обективното мнение подкрепено с аргументи от личен опит и практика! Още веднъж благодаря за чудесният Pentax D-FA100 Macro, който не спира да ми носи визуална наслада всеки път!
До всички - не забравяйте, че темата е за апарат, който никой от нас не е хващал в ръцете си!?
Наслаждавайте се на лятото!
Хубав и успешен ден! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: PampersXXL   
Дата:   24-07-12 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: pefoto01   
Дата:   24-07-12 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: PampersXXL   
Дата:   24-07-12 15:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: emoXide   
Дата:   24-07-12 15:47

най-верни и балансирани са на FUJI цветовете! Дори и малко измити по дефолт. Говоря за Х10, а при Х100 или X-Pro 1 съвсем [cool] За FUJIFILM FinePix S5Pro също важи с пълна сила :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: mbs   
Дата:   24-07-12 16:27

В jpeg повечето неща са фиксирани и няма начин резултатът да се харесва на всички: на вкус и цвет... знаете, няма приятество. Затова са цветовите профили при RAW още в самото тяло, да не говорим после за RAW конверторите. Аз от обектив до обектив получавам различно цветопредаване, пък със софтуера става каквото искаш. В края на краищата една фотография (още от филмово време) се състои от два кадъра - това, което заснемаш и това, което получаваш след проявяването и обработването.



Публикацията е редактирана (24-07-12 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: snoopoff   
Дата:   24-07-12 16:30

Аз като чета форума и направо се чудя как изобщо се е снимало на филм!!!

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: pefoto01   
Дата:   24-07-12 16:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: Siluet23   
Дата:   24-07-12 19:19

Последните две страници по големи глупости не може да се напишат ..евала на капацитетите [smilie18]
ся ади се ориентирайте кой джпег не бил добър и кой бил по добър и кой имал магента и дали пентаксите немали цветопредаване

точно пък на пентакс цветопредаването най малко тряя да го коментирате [smilie18]

по горе Симо писа че д700 отвявало пентакс ...да ама някой друг път ....

те на Пефото джпегове от полутеста на дпревю да се ориентира в цветопредаването и картинката [smilie7]

Пентакс к-5

http://www.dpreview.com/reviews_data/pentax_k5/boxshot/pentaxk5_nrauto_iso%20100.jpg



Никон д7000

http://www.dpreview.com/reviews_data/nikon_d7000/boxshot/nikond7000_nrn_iso%20100.jpg




лично за мен ...ако Пентакс продължават в същия дух с тези продукти и с това качество с на тези цени ..това е моята марка ...пък нека злите езици си гледат диаграмите и анализират пикселите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: Siluet23   
Дата:   24-07-12 19:22

Пефото я земи двете тела к-5 и д7000 и прасни два джпега и после ела и пак кажи каде има повече магента [smilie18]

ся че се самозалъгвате е ясно ама що залъгвате и хората [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: pefoto01   
Дата:   24-07-12 20:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: Siluet23   
Дата:   24-07-12 21:11

така е Пефото съгласен съм с теб .. писах понеже останах с впечетлението че цветовете биле недостатък при пентакс ....а аз все се взирам в другите марки за червено и зелено като на пентакса ...ама не ги виждам ...а може и да са ми такива възприятията ..наистина цветовете са по усещане [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: simbon4o   
Дата:   24-07-12 22:39

Стига сравнявахте jpeg-a от години има в апаратите възможност за къстъмизиране на jpeg-a и цветове и какво ли не в него... По-важни са останалите неща в системата които не могат да се настроят.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: Myth   
Дата:   24-07-12 22:51

Ааааааа чакайте малко, оставете цветоусещането настрана, да не говорим, че нещата се гледат и на монитор, на всички калибрирани ли са ви мониторите, освен това си има технически средства да се определи къде колко магента има, Фотошопа всичко си казва.
Иначе лично аз не мога да кажа кое тяло колко магента вкарва щото нямам нито К5 нито Д7000. Ама да ми се говори за цветовъзприемане някак си ми звучи несериозно, едно е кой как му се виждат цветовете, друго е как са в действителност.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: mbs   
Дата:   25-07-12 00:10

Абе на българина зора му е да намери кусур: ако няма нещо в телцето да се оплюе, матричката ще изкара крива, ако не е матричката - цветопредаването нещо там, ако не това - онова... докато намери. И като намери се кротва... и му става едно такова благо на душичката и чака нещо друго някой да направи, че да му намери кусура и на него.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   25-07-12 22:10

Разбира се, че "цветовите усещания" са важни, но и снимките помагат[smilie5]
Например аз, само като погледна снимките на Силует23 и някак.....му вярвам на усещанията.

И, тъй като аз снимам основно хора, знам, че ако събера пари ще си взема Канон 5д мк2 + 135 ф2 или ако не, то ще бъде само Пентакс К5 + 77 ф1,8. Въпрос на вкус и на..."усещания" [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: ludiakolio   
Дата:   25-07-12 22:15

Автор: pefoto01

Мой човек,откриий една тема кво ме кефи в пентакс и кво не ,и спри да пълниш темите с празнотии.Няма нужда да се бълват постоянни вътрешни дерзания по темите онлайн и да се трови медийния обмен с характерни конфликти за да си на линия.
Хората очакват новата машина,не разбра ли ,че това не е твойта тема....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: V-plod   
Дата:   30-07-12 18:22

В павилиона пише, че го има в наличност ( в някои градове )
Някой пробва ли го вече ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: agrodemon   
Дата:   01-08-12 12:52

написа:

> По филмово време какви цветове се
> получаваха добре помня,пък
> особено преди минилабовете беше
> трагикомедия.

Дааа, ... а какви компютри имаше едно време, не като сегашните ...

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: V-plod   
Дата:   08-03-13 00:05

Някой купи ли си го вече... впечатления [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-30 - Официално
Автор: simbon4o   
Дата:   08-03-13 08:48

Не само, че си го купих ами се каня и да го продавам [smilie5].
Впечатленията ми са, че е по-добро от К5 поради следните причини.
Нищо важно не ми липсва, по-удобно е като захват без грип, по-евтино е с доста, лайфвюто е по-добро и за момента е най-доброто лайфвю предлагано от пентакс(К5II не е по-добър в това).
Ако човек сега се е засилил за пентакс К30 е идеално. Аз лично мисля да сменям марката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »