Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ZENON   
Дата:   18-02-13 21:18

То понеже другите ФФ са евтини. Аре стига вицове [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: steeens   
Дата:   18-02-13 21:23

Мога да изчакам още няколко месеца, ама като спомена цената.... май си прав. Освен ако не ни изненадат с без огледален ФФ, ама едва ли.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Myth   
Дата:   19-02-13 01:07

Ако ще вършиш работа с техниката - пентакс не е марката.

Пак се почна с глупостите.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: tihov   
Дата:   19-02-13 21:52

Професионален фотограф съм. Смених Никон, Канон, и от 5-6 години съм на Пентакс. За мене Пентакс е много сериозна марка за професионална работа. Имам десетина обектива и не са ми нужни повече. Не виждам никакви слаби места в системата и не смятам да я сменям, освен с ФФ Пентакс.


Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-02-13 22:12

Ихихи, всички са професионалисти нали на апаратите им се сменят обективите... За мен системата е добра за любители, но за по-сериозна работа никога не бих купил пентакс. Колкото повече ми се налага да снимам по-сериозни неща, толкова повече системата започва да ми пречи. Една от основните причини, поради която ще сменя пентакса са именно обективите.

Зеноне, ФФ не са евтини, но я ми кажи честно, смяташ ли че ако пентакс изобщо пуснат ФФ тяло то ще струва поне колкото канон 6Д(за цената на Д600 не може и да си мислим даже). Аз прогнозирам цена от порядъка на Д800 поне и определено поне аз ще предпочета никон пред липсата на модерни(по-скорошно проектирани) ФФ обективи на марката и още куп спънки. Поне едно време качеството на сглобката им беше ок на пентаксите, сега и това им куца...

Не съм професионален фотограф![smilie5] Поснимвам от време на време с каквото ми попадне освен с моята техника и не съм заблуден фен на никоя марка.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: steeens   
Дата:   19-02-13 22:49

Simbon4o, ти ме уби. Едно скапано уплътнение ли е причината за твоето разочарование? С един приятел снимахме един път заедно, той беше с канон, същия клас като моето пентаксче...и гледаме снимките на дисплея на апаратите...искаше ми се да си строша апарата в първия срещнат камък. Ама после си обменихме файловете...и пълна мистерия!!!????
...неговите снимки с нищо не бяха по добри, но определено на дисплея на апарата изглеждаха зашеметяващо.[smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mbs   
Дата:   19-02-13 23:04

ц, не става... и 15цата и тя

Другите няма смисъл изобщо да се показват, много са зле...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ZENON   
Дата:   19-02-13 23:34

Simbon4o,
няма как да прогнозирам нещо, дето я го има, я не.
Частта от живота която е характерна с избързване съм я преминал.[smilie7]
Само се надявам, ако го има да не е 36 и нагоре МП.

Ммм... сглобката викаш. Аз нямам оплаквания. Едно К-х заедно с един обектив падна от ръцете ми от 1.5 метра върху камъни. И нищо... нищо подбито по тялото, нищо счупено - работи си. Друг е въпроса, че махнах обектива и от адреналиновия шок изтървах стъклото още веднъж върху същите павета...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-02-13 00:04

steens като цяло впечатлението от марката от доста време насам ми е едно такова... маркетингово-измекярско. Много реклама с малко покритие. Относно снимките на екран - винаги съм харесвал нещата на пентакския дисплей и никога това, което виждам на канонските такива. Можеби по-последните им модели на канон стават горе долу екраните, но в никакъв случай не са реалистични. За картинката на пентакса... там трябва да се благодари на самсунг/сони/... матриците са от тях. Факт е обаче, че качествения контрол е силно занижен при всички производители спрямо да кажем преди 3-4 години разликата е огромна.

mbs :) лимитедките нямат работа тука, ако е за работа никога няма да си купя прескъпи пък били те и неповторими на външен вид и компактни твърди обективи. Нещата, които прави 15 лимитед могат да се направят с всеки по-сностен широк зуум и ще спечеля повече гъвкавост и универсалност. Конкретния линк, който си дал не съдържа много кадри показващи достойнствата на обектива, дори никак. Има много слаби кадри там и предимно любителски, а обектива може наистина много вярно е. Твърд обектив бих ползвал обаче само където не може да се ползва зуум - бленди от 2.8 нагоре и дефокуси разни. Това по повод на темата на спора - става ли пентакс за работа или не, не бих работил със лимитедки.
А по въпроса за лимитедките въобще... за мен някои от тях са безкрайно безмислени и само определен тип хора намират смисъл в това обектива им да прилича на капачка за тялото или да е от метал целия и като фокусира да се чува като машинка за бръснене или някакви надървящи надписи да има по него... мен ме блазни винаги само крайния резултат, а именно как снима. Ако някой ден се опарича и изперкам може и да започна да харесвам лимитирани глезотии. Да не говорим, че не малко от лимитедките са правени преди много години и за времето си са били супер, но сега на матрици с много пиксели... Пак казвам някои от тях не се представят подобаващо за парите си спрямо по-евтини, но модерни обективи проектирани наскоро [smilie5]. Иии ако искам компактна система пентакс е последното, за което ще се сетя при наличието на толкова гъдели без огледала в най-различни форми и то къде къде по-компактни и готини като дизайн.

Zenon - твойто К-х може да е оцеляло, но последно като търсихме К-х за колега се оказа, че във базара има само пукнати и то все на едно и също място говоря за 4-5 бройки на различни хора, някои бяха дори на фенклуб съфорумци... определено пластмасата на К-х е по-зле от на К200 което имах да кажем. Не е еталон за качествена сглобка, но К-р го засенчва от всякъде, както между другото засенчва и много други от по-модерните камери за времето си със завидно лоша сглобка и чести дефекти. Така, че К-х си е ок.
За ФФ... и аз не обичам да прогнозирам, но все пак след К-01 все си мисля, че не могат да ме втрещят чак толкова вече. Аз залагам на 24мп, АКО изобщо има такова животно.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mbs   
Дата:   20-02-13 09:02

Работа та работа... ти откъде знаеш на човека за какво му е ФФ? За сватби? Е, това вече е тема...

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: simbon4o   
Дата:   20-02-13 09:14

То сватбите работа ли са [smilie5]. Иначе ФФ за какво може да му трябва на човек... за по-плитък доф иначе и кропките вършат работа. Понякога трябва и ако се налага увеличаване на мегапикселите при условие обаче, че е целесъобразно т.е. може да се продаде по-голямото изображение по-добре. Иначе, ако не за работа защо му е на човек ФФ? Има си достатъчно свестни кропки, с които да не се налага да се теглят големи кредити и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ZENON   
Дата:   20-02-13 11:01

Абе Симо, честно казано, единственото нещо което ме дразнеше от към тела беше К-5, шибания му автофокус и силния АА филтър. В момента дори аз нямам забележки към К-5IIs, с изключение на това, че няма въртящ се екран...
Обаче, политиката им по отношение на стъклата още ме притеснява. Надявам се, че ще съберат критична маса клиенти и ще могат да си позволят по-разнообразен избор нови стъкла.
По отношение на мен, ФФ не ми е нужен имайки предвид това което снимам и къде го снимам. Имам почти всичко като стъкла, което ми е нужно (верно само едно стъкло ми е Пентакс).
Сега единственото за което си мисля е следното:
Да си купя един пластмасов 50/1.8 и да му сменя байонета и/или да купя едно Некс-6 и да го ползвам с над 5 ръчнофокусни светли петдесетици на Канон, Олимпус и Минолта [smilie5]



Публикацията е редактирана (20-02-13 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Jorro_Z   
Дата:   20-02-13 17:26

Симо, специално към г-н Тихов без ирония, моля! Ти ако не знаеш, че той е професионален фотограф, можеш да поразпиташ... на по-високо ниво.

Относно твърдението:

Автор: Simbon4o
Дата: 18-02-13 21:15

Това още са слухове...


Би ли ни казал, тия двамата господа на клипчето - кои са и какви са?

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: reason   
Дата:   20-02-13 17:43

Юли месец ще бъде представено ново тяло К-3 вероятно с новия 20Мп APS-C сензор на Сони, казват че сензора бил с впечатляващ DR.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »