Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: пентакс ще фалират
Автор: PampersXXL   
Дата:   18-05-12 01:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: simbon4o   
Дата:   18-05-12 01:21

pd Това с кръстосването на точките - чакай да дойде да го видим как ще бачка пентакс от години имат 11 точкова система с 9 кръстосани и чак последните модели фокусират прилично а никон и без да са всички кръстосани сам знаеш как са дори в Д3000 фокуса е трепач.
Мисълта ми беше че 650Д не е нищо грандиозно повече от 600Д видео екстрите и тъч скриина ли са нещо за което си заслужава да пуснеш ново тяло?
Д3200... чудно най-евтино тяло на марката да лапат Мпикс феновете, за мен тази матрица шуми повече от старата 16мпикс и е безмислена. От цялата работа файловете ще са по-големи.

Пентакса... ако това ще им е ентри левъла както се говори - ти не искаш ли 9 кръстосани точки от 11, 100% визьор и влагозащита в нисък клас евтино тяло? Пак да вметна че още няма официални данни нека излязат та да видим, но мен ме радва че са оставили 16мпикс матрицата!!! Надали ще са зле и при видеото, онова недоразумение К-01 има видео прилично със сигурност и тук ще е такова ако не и по-добро. НАдали ще има въртящ дисплей, но останалите екстри са ми по-приятни. Ако вкарат и пиикинга за ръчен фокус от К-01 в К30 мисля че ще е новия най-добър DSLR за ръчно фокусиране до момента!

Повече ме притеснява че обективи няма все още а никон се скъсаха да вадят евтини твърдаци с чудни показатели...

Както казах - чакаме и ще видим [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-05-12 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: amplified   
Дата:   18-05-12 01:35

И да уволнят дизайнерите [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: simbon4o   
Дата:   18-05-12 08:04

Мисля че и маркетинга им е за бой но определено дизайнерите вън! То не за друго ами вече пентакс фанатиците им е много трудно да обяснят защо харесват всяко ново творение как изглежда [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-05-12 08:05)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: jorro_z   
Дата:   18-05-12 09:25

И изведнъж някъв нов пентакс с нищо?

-------

ПД,
с това изказване показваш, че колкото да ти е симпатична фирмичката Пентакс, нямаш никакво понятие от моделите им, нито от техническите им характеристики.

Малко за твоя информация:

Канона е с 9-кръстосани аф точки къде си го виждал това при ентри класа до сега?
Факт: Доста модели на Пентакс от ниския клас, са с 9 кръстосани сензори: *истДС(септември 2004 ! ), *истДС 2 (август 2005), к100, к100супер, к200, к-х, к-р. (на практика всичките им модели в ниския клас без *истДЛ и к-м са с 9 кръстовидни сензора)

Както и аф във видео мод и 4к/сек ,което е доста приятна скорост за такова тяло.
Факт: Пентакс досега нямаха автофокус по време на видео, но вече имат (справка - К-01). Така че и в този ще има АФ във видео режим.
Факт: К-м - 3.5 к/сек ; К-х - 4.7 к/сек ; К-р - 6 к/сек.
Според поднесената тук предварителна информация, К30 е с 4 к/сек, но според други данни е със 6 к/сек, което е и по-логично (справка - пентакс форума на ДПревю).

Никона е 24 мегапиксела и се справя много добре с тая матричка.
Никона още не е излязъл, за да се знае със сигурност - дали се справя добре, или не.
Сега съществуващите модели с 24 МП матрица показват по-слабо представяне спрямо 16 МП, при еднакви условия. Така че... не се знае. А и нали всеобщото мнение е, че по-малко МП е по-добре, а повече МП е по-зле.
16 са напълно достатъчни в ниския клас, особено като се има предвид какво постигат Пентакс от 16 ПМ матрица.

И изведнъж някъв нов пентакс с нищо?
Видео 100% визьор ....


Нищо, казваш.
Нисък клас К / Н с пента-призма?
Нисък клас К / Н с пълна водо-прахо-защита?
Нисък клас Н с мотор в тялото?
Нисък клас (който и да е) - който да можеш да ползваш както Ли-Йон батерия, така и най-прости обикновени АА?
(няма да изброявам всичко, че имам и друга работа... но има и още много неща, които ниския клас К / Н ги нямат, но това не се вижда, щото е нищо...)

Изобщо не си обективен и информиран, но за сметка на това си категоричен.

---------

Нота бене: Лично мен дизайна много ме кефи, както и дизайна на серията WG. Но това си е мое лично мнение.



Публикацията е редактирана (18-05-12 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: дидибаев   
Дата:   18-05-12 09:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: masteral   
Дата:   18-05-12 09:44

Дано да фалират, че и аз след 10години да мина на Никон!

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mitkomk   
Дата:   18-05-12 11:31

Да добавя към jorro_z още 2 интересни факта:

Наличие на настройка на фокуса на обективите(микроаджасмент) при всички модели, явна или не-явна от много години насам.

Pixelmapping(отстраняване на проблеми пиксели) пак при всички модели от много време насам.Много полезна функцийка която съм ползвал на 2 пъти с успех.Щото иначе е дразнещо наличието на проблемни пиксели:)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: my.point.of.view   
Дата:   18-05-12 11:44

абе, хора, то фотографията гледам, се превърнала в едно чакане?

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Myth   
Дата:   18-05-12 11:46

Пак ли?[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer] За фалиралите Пентакс [smilie5] :-)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: чепат   
Дата:   18-05-12 12:06

кога се чака фулфрейм? бих си купил преди фалита, че имам доста обективи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: jorro_z   
Дата:   18-05-12 12:10

Таз година се очаква 3 пъти да фалират, и догодина в началото още един път.


Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   18-05-12 12:11

Странно, аз пък имам намерение да мина на Пентакс (От Никон). За това, моля всички във Фото Форум, от които зависи това, нека не фалират още, моля ви. Оставете ги да поработят за сега!
Поиграх си малко с К-5 и....ами, вече го видях с една такава комбинация 77мм 1,8 и 15мм 4. Нататък ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: ludiakolio   
Дата:   18-05-12 12:46

Май К5 в комбинация с лимитед трудно се подминава и от най-претенциозните.Дано да е така и с новото к30[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Alex-dan   
Дата:   18-05-12 12:57

jorro_z, мен тези неща които изброи не биха ме изненадали. Петакс в позицията, която се намират СА ДЛЪЖНИ да предлагат повече [smilie24] Като че ли при тях обаче в перспектива за развитие са по-неясни нещата като система... А иначе, че са симпатична марка - да, от всички, техните тела като че ли най-много приличат на никонските [smilie6] [smilie6]



Публикацията е редактирана (18-05-12 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mitkomk   
Дата:   18-05-12 13:08

Alex-dan "в перспектива за развитие са по-неясни нещата като система" ами доста хора смятат да си останат на кропки. ама споко след няколко месеца живот и здраве ще има и на какво по-голямо да си закачат обективите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mbs   
Дата:   18-05-12 13:09

Новото прилича на Ферари :)

http://farm5.staticflickr.com/4074/4874440353_73702df631_b.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: boyanb   
Дата:   18-05-12 13:43

Автор: дидибаев
Дата: 18-05-12 09:36

Е хайде пък да фалират, че тогава такива "спецове" като boyanb ...




явно е че не си усетил /както и няколко други/ тънкия ми хумор

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: дидибаев   
Дата:   18-05-12 19:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: PampersXXL   
Дата:   22-05-12 09:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: PampersXXL   
Дата:   23-05-12 11:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: дидибаев   
Дата:   23-05-12 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: steeens   
Дата:   18-02-13 18:30

Някакви новини за фалита или за фул фрейма? Чудя се дали да чакам още или да сменям системата.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: mbs   
Дата:   18-02-13 20:44

цък [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: пентакс ще фалират
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-02-13 21:15

Това още са слухове... ако искаш ФФ - сменяй, от пентакс най-малкото което е евтин ФФ няма да видиш! Те и обективи нямат много..., тепърва се говори за ново съглашение с токина да им правят нови стъкла, може и някой тамрон да преименуват...

Ако ще вършиш работа с техниката - пентакс не е марката.



Публикацията е редактирана (18-02-13 21:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »