Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: Canon   
Дата:   01-06-12 10:38

pacolon
Явно доста тенденциозно си търсил - тя е доста назад в резултатите на търсачката. [smilie18]

J0R0
Нали не предлагаш по шуробаджанашки начин да се награждават предимно на български автори, и то какви да е творби, само и само да не са награждавани.
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: pacolon   
Дата:   01-06-12 11:21

Canon
Не е тенденциозно - просто хвърлих един поглед и на това се спрях.
Като цяло се надявах да видя твои неща излагани в "Germany, France, Belgium, Bulgaria, Denmark, Switzerland, Italy, Spain, USA, Canada, India, Turkey, DDR, Greece, Poland, Yugoslavia, Holland, Luxembourg, San Marino, China, Romania, Mexico, Latvia, Lebanon, Japan". Мисля, че не видях такива. Ако съм ги пропуснал, е неволно и веднага ще се извиня.
Наистина, твърде малко, да не кажа никакви работи от времето на DDR и Yugoslavia. Нормално е да се разочаровам.
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: J0R0   
Дата:   01-06-12 13:13

J0R0
Нали не предлагаш по шуробаджанашки начин да се награждават предимно на български автори, и то какви да е творби, само и само да не са награждавани.


По шуробаджанашки - не.
Български или не - няма значение.
Какви да е - в никой случай.

Но ако има колебание между стойностни творби (както в случая имаше) много по бих предпочел да са нови и ненаграждавани.

За съжаление няма кой и как да следи за тия неща, не е възможно някой да провери хиляди изпратени снимки, но може поне да влезе като клауза (дори с пожелателен характер) в салоните на ФИАП. Така тези, които пращат старите си снимки, ще е за сметка на техния авторитет и на тяхната съвест.
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: мара   
Дата:   01-06-12 13:19

участието по конкурси е малко мърлява работа как и да го гледаш...може ли да пратя по няколко картинки от категория, ама да не участвам с конкурсната част...примерно? ей тъй на...
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: e-design   
Дата:   01-06-12 14:29

В новите правила на ФИАп се опитват да ограничат тази тенденция с пращане на едни и същи снимки в различни салони. Условията за събиране на точки, са така преправени, че да се стимулира участието с нови работи. Силно се надявам това да проработи.
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: mondragon   
Дата:   01-06-12 14:31

Аз пък всяка година го изпускам, но тази ще участвам, ей така, да видя какво ще стане. Познавам повечето участници в журито, някои лично, други не. Знам, че са обективни и ще дадат гласовете си за качествената и красива фотография, което не мога да кажа за конкурса на "Канон", където положението е трагично от години насам...[smilie8]



Публикацията е редактирана (01-06-12 14:54)
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: dobriquet   
Дата:   01-06-12 20:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: мара   
Дата:   01-06-12 21:58

мондрагон, кво значи обективност в тая работа?
аз искам да пратя, но не искам да се състезавам. някак самото състезаване ми се струва излишно.
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: GEORGIKOZHU   
Дата:   02-06-12 02:02

В България има страхотни фотографи, но за жалост наистина добрите отдавна не участват в български конкурси и салони, или поне това се случва толкова рядко, че процентът е незначителен. Все пак по-добре е да има конкурси и салони, отколкото да няма. Аз мисля, че навсякъде по света има същите проблеми с конкурсите, каквито ги има и тук. Накрая е важно, че дори и да няма най-доброто от българската фотография в изложбата, все пак има нещо и все пак нещо остава. А ако човек се интересува и гледа, няма начин да пропусне истински качествената българска фотография, където и да се появи тя.
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: repin   
Дата:   02-06-12 13:08

ТОЗИ салон е за аматьорска фотография.Това да си член на AFIAP означава да си член на любителската лига на фотографията.Аз не обичам да участвувам в предварително нагодени нагласени симпозиуми.Беше така преди 1989 г.,така е и сега, бих казал в доста усилен вариант.[cool] [cool] [cool] [cool] [cool]
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: мара   
Дата:   02-06-12 15:32

впрочем правя няколко пъти опит да кача снимките през формата за участи и ми казва, че има проблем със сървъра...това е през час, през два.
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: tnt   
Дата:   03-06-12 02:40

ееееееех! Приготвих тук няколко шарени кадъра, ама във военно полевите условия, в които се намирам, не мога да ги обработя подобаващо за такова събитие.

Успех на всички участници!


[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: tnt   
Дата:   03-06-12 02:45

ох извинети! То било само за про-та тука! Като ви чета и ми идва да си изхвърля всичките аматьорски апаратчета и да ида да садя шоколадови цветя у фейсбука! Идзвинявам се още веднъж за неуместната намеса, да сте живи и здрави!
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: e-design   
Дата:   03-06-12 03:05

ако някой ми обясни каква е разликата, между ПРО и Любителска фотография, ще му подаря обектив Canon 35 мм 1.4 ! Смешни са тези спорове... или имаш "фотогарфското" в себе си, или не, това не се компенсира от никакви титли, или от това, че някой се е намерил да ти плаща за това = ерго си ПРО ;-)
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: christal   
Дата:   03-06-12 09:15

ОК, любителска е когато се щураш с апарата и чакаш отвън да дойде тръпката и емоцията /защото тогава ти си любител в живота/.
Професионално е, когато познаваш тръпката и емоцията и можеш да ги симулираш във всеки един момент и ги даваш от себе си, така да се каже /защото тогава си професионалист в живота/.

Добро ли ми е определението? [smile]
Или пренебрегвам някаква местна конюнктура? [smilie18]

Може и по друг начин. От едната страна са тези, които искат /или не знаят какво искат/, от другата са тези, които могат [smile].

Поздрави от арменския поп.

 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: Rebellious   
Дата:   03-06-12 12:14

Разликата между любителска и ПРО фотография е някаква изкуствено измислена граница, създадена от привържениците и на двете идеи. За да си създадат някаква философска мотивация на това, което правят, са или както си преживяват живота. Щото няма човек, който да няма вътрешната си необходимост от някаква обосновка за това, че е точно такъв, какъвто е избрал да е с действията си.

А всъщност, като всяко, изкуствено измислено построение и това разграничаване е само в главите на тези, които ги ползва... Другото е наистина да ти идва отвътре да го правиш, да не се задоволяваш с очаквания за бързи успехи или изобщо някакви успехи, да работиш яко по усъвършенстването си в тази необятна област и никога да не приемаш, че си постигнал някакви върхове. Нека другите ги видят, ти нямаш това право! Да развиваш теми, да "говориш" все по-магически чрез въздействието, който дава като изразни средства този жанр! Това с Его не става, с титли и удряне по гърдите - също, с извадки от типа " кой, кой е" - хич! Става с много Работа и там няма "любителско" или "Про" отношение! Или го има отношението, или е просто нещо друго, но не е творчески процес!

 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: stardriver   
Дата:   03-06-12 12:33

christal, честит 35 1.4 [beer]
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: MauMyHa   
Дата:   03-06-12 12:59

Rebellious
това за отношението ми харесва. Или любиш красива жена с любов[cool] Или лашкаш комшииката и си мислиш за убавицата на село[smilie18]
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-06-12 17:52

Пратих ви малко кадри.

Банковия превод в вторник.
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: Canon   
Дата:   03-06-12 18:33

да,
Професионално е, когато познаваш тръпката и емоцията и можеш да ги симулираш във всеки един момент

Точно такива професионални художници бичат изкуство по морето за туристическите групи.
Поне двама про артисти с много емоция и тръпка са прерисували мои снимки. Единия в Плодив на главната улица, другия от илюстративна снимка на моя творба във вестника. Прота в изкуството отвсякъде
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-06-12 19:21

За мен думата професионалист освен реалното си значение винаги е имала и друго значение за мен и то е "експерт".

Тоест когато искам фотограф очаквам да пристигне човек с техника,опит,идеи и да ги реализира бързо,лесно за ,което ще си получи съответната сума.

За целта човека трябва да е експерт и много добър това ,което прави.Независимо какво е то....

Няма никаква файда некви идиотчета с по едно д7000 и 50 1.8Г да си врът носовете навсякъде с идеята ,че и те могат да бъдат експерти в това. Не не са :)

Като цяло причината е занижаването на нивото на фотографията.От фотографите и от хората които ги наемат.
Много хора си мислят ,че така могат да изкарат лесни пари и прочие.

Някой дори го правят... [smilie10]
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: e-design   
Дата:   03-06-12 21:32

Поради технически проблеми с входната форма /за която използваме външен доставчик/ и сигналите от наши участници за неуспешно изпращне на фотографии за участие в Международен Фотографски
Салон - Варна 2012, ние организаторите решихме срока за получаване на вашите фотографиии да бъде удължен до 08/06/2012.
Сроковете за обявяване на номинациите и експозицията на финалната изложба остават непроменени!
Благодарим ви за вашето участие във Петото издание на Международен Фотографски Салон - Варна 2012

 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-06-12 23:25

Моето се изпрати успешно.
Явно не е при всеки проблема.
[beer]
Е ще има време някой зает колега да си прати нещата.
[smilie24]
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: vikitovikito   
Дата:   03-06-12 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Международен Фотографски Салон - Варна 2012
Автор: Rebellious   
Дата:   03-06-12 23:40

пд,
Всички обилно разбрахме за твоите изпращания, участия и т.н. Желая ти успех, но може ли по-малко да ни занимаваш с личните си драми? Все пак тая тема не е персонално за теб, нали?[beer]

 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.