Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: rolemodel   
Дата:   07-05-12 23:23

Автор: ecobo
Дата: 07-05-12 17:35

Аз не съм виждал сносни снимки за под 500 кинта, пък вие си ги разправяйте тука. Казвам "сносни". За нещо наистина добро е нормално да се искат 1500 кинта и нагоре. Ама хора всякакви, хората обикновено си харесват много снимките за 100 кинта и не заради друго, а защото са за 100 кинта - спестили са един вид, и за тях това е най-важното, пък и нали хората на снимките са разпознаваеми







Ти изобщо не си алчен...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: rolemodel   
Дата:   07-05-12 23:29

Бях на сватбата на Буба и Иван ( Марина Диневи , ресторант Адмирал ако не се лъжа )... Тогава бяхте 2-ма фотографи и искаш дам и кажеш, че са ви дали по 1500 лв. ... БЕЗ КОМЕНТАР !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimnin   
Дата:   07-05-12 23:33

Сватбата по принцип е тъпо, безсмислено и кичозно нещо и още по-тъпо е харченето на хиляди левове за рокли, украси, ракети и други салтанати. Ама ако все пак сте решили да се впускате в тоя цирк, то поне не се стискайте за свястна фотография, това остава все пак, другото се изпива и изповръща. Аз мисля, че поне 30% от сватбения бюджет трябва да е за фотография. Иначе ще сте дали хиляди да напоите някакви стринки, лели и леличновци, дето повечето едвам ги познавате.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimnin   
Дата:   07-05-12 23:37

Е ако правиш сватба на Марина Диневи ще потрошиш хиляди за какви ли не простотии, за да се покажеш, но за добър фотограф ще пестиш?
Не съм фотограф, но уважавам малкото истински фотографи в България, които се наемат да снимат сватби и смятам, че не трябва да се унижават с ниски цени, а трябва да си държат нивото, както колегите им на запад.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: rolemodel   
Дата:   07-05-12 23:41

mimnin
Е ти вече тотално си объркал полето за изява :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: ecobo   
Дата:   08-05-12 00:03

rolemodel написа:

> Бях на сватбата на Буба и Иван (
> Марина Диневи , ресторант Адмирал
> ако не се лъжа )... Тогава бяхте 2-ма
> фотографи и искаш дам и кажеш, че
> са ви дали по 1500 лв. ... БЕЗ КОМЕНТАР
> !!!


В България няма фотограф, който да вземе 1500 кинта за 5 часа ангажимент, при това без да откопира нито един кадър. Но колко съм взел аз за една конкретна сватба - това е без значение, още по-малко пък му е тук мястото да се коментира. Винаги вземам точно толкова, колкото трябва и ното стотинка повече или по-малко [smilie5]
За мен най-важното е, че като предам снимките от една сватба, скоро след това започват да валят запитвания за други [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: bOzo   
Дата:   08-05-12 00:58

"Автор: gmir
Дата: 04-05-12 23:21

Според мен доброто портфолио не означава добър фотограф, а добър уебдизайнер! Успех в търсенето!"
-------------------------------------------------------------


ТИТАН!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimko7   
Дата:   08-05-12 08:32

Тази седмица ще снимам сватба на американска двойка ( тя Българка , той Ирландец ... но са от САЩ ) . Водят си фотограф от САЩ за 2000$ ( дали ? ). А за видео неискат и да чуят ..... Родителите на момичето ме наемат за тяхна сметка понеже само те искали видео . А върви , че разбери .... кой какво иска . [beer] да са живи и здрави младите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: saxon   
Дата:   08-05-12 08:35

Фотограф от САЩ за 2000$ ще е нисък клас, освен ако не им е приятел.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: ogy25   
Дата:   08-05-12 16:35

pepi34
написа:
> Много евтин .......



ЛС


Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimko7   
Дата:   08-05-12 16:53

Абе .... 2000 $ + самолетни билети и 5 дневен престой за сметка на младоженците .... за никъде не е евтино .

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: cameraman   
Дата:   08-05-12 17:37

Е хайде сега... и командировъчните ще смятаме... Дай да го накараме да си ги плати...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-05-12 18:47

Без да ви развалям седянката, да спомена, че бях солидно изненадан, когато установих зрително с двете и очи, че във Франция има доста фотогафи, които предлагат фото заснемане на сватби в ценовия диапазон до 150 евро.
Снимки на диск, снимане 3 часа.
Ама бизнесът върви.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: Tonidi   
Дата:   08-05-12 19:13

Екстра, какво се чудиш?
Тука една сватба е около 12 часа , а там 3 часа.
Значи днес като наснима 4 сватби по 150 еуро и ето ти ги шестин

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: HP   
Дата:   08-05-12 19:28

Каква е темата, до къде я докарахте...
Нещата са кристално чисти-човекът е обявил какво търси и какъв му е бюджета.
Ако искаш да си купиш кола и имаш 5 000 лв. едва ли някой ще ти продаде малко карано Ферари ф430 да речем за тези пари нали!!??!?
Лошото е , че в БГ повечето се опитват да ти продадат москвич на цената на БМВ.
Тука чета за някви "кинти" ... чудеса....
Все повече се убеждавам, че в тази държава само се говори, дела никакви.
Има клиенти за всичко. Има хора, които ще ви ошамарят ако им предложиш "високо художествена черно-бяла фотография" вместо "виж ква хубава цветна снимка ве"....
Така, че всичко е субективно, най-вече ценообразуването...

Снимаш сватби, представяш портфолио и цена и чакаш решението на клиента.
Другото е лаладжийска история, честно казано никога не бих ангажирал фотограф, участващ в подобна тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: kandela   
Дата:   09-05-12 12:59

цитат на НР: "ако им предложиш "високо художествена черно-бяла фотография" вместо "виж ква хубава цветна снимка ве"....
И после ти поискат да оцветиш високохудожествената ч/б фотография "ве"??

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: ecobo   
Дата:   09-05-12 13:47

HP, нали не мислиш, че Ямбол, България и света са едно и също. Ако една сума в Ямбол е "чудо", на други места съвсем не е. [smilie3]

За черно бялото и шамарите: тези неща се договарят предварително. Ако клиента иска шарения, дава му се шарения. Ако иска черно-бяло снимано на филм - дава му се точно това. Ако иска да плати по 10 лева на кадър за КАЧЕСТВЕНА обработка на кадрите - вземат му се. Ако иска да има 5 снимки от сватбата в размер 60х90 и е готов да плати по 50 кинта на разпечатка, добре дошъл. Но тези неща се договарят ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Проблема изобщо не е в цената. Проблема е, че голяма част от хората не правят разлика между добри и лоши снимки, нямат естетически усет просто. Това е нормално. Затова има фотографи, дето снимат цял ден и обработват още 3 дни за 100 лева. Аз обаче тях не ги разбирам. Да се гърчиш за 100 кинта 4 дни е меко казано преебавка. Ми те общите работници по строежите вземат повече. А и те си ги вземат всеки дена, а фотографена - само в събота и евентуално неделя... И същия тоя фотографчия после се оплаква, че обективите са скъпи, че осветлението е скъпо, че правителството е кофти... Няма оправия.

Като се огледаш наоколо, какво виждаш? Красота, естетика и чистота ли? Не! Навсякъде мизерия, нацупени мутри и цигания, цигания... Е как фотографията да е на ниво, като хората живетя в някакви кочини и си броят стотинките за хляб. Обаче! Като завдигат сватба, трошат пари за какво ли не, само за фотография се стискат, щото никой не завижда за хубави снимки. А целта е съседите да завиждат. Бил съм на сватба, на която уискито беше на цена на хонорара на фотографа, за една бутилка. А се изпиха десетки... Ориенталщина, простотия, показност и чалго-мутробарок!

В същото време отиди да видиш сватба във Франция. Случайно засякох сватбата на едни БОГАТИ хора от южна Франция. Хората дойдоха до кметството с 5-6 коли, все от '68 - '79 година. Е, Поршета и Мустанги, ама стари. Няма мастити джипове, няма СЛК-та, няма Кайени... Булката беше в един Фиат от 70-те години, стар сапунер. Ще речеш - скромна работа, бедняци. Никаква показност, нито намек за богатство и разкош. Всичко едно такова обикновена, особено на фона на българската грандоманщина... Но фотографите бяха повече от гостите. Преброих 4-ма с апарати, имаше поне 10 асистенти, дето носят чанти, стативи, генератори и отражатели... И то де да разбера, че това са богати хора... На другия ден видях снимката им в общинския блетин, и пишеше за тази сватба, хората не са никои в този край. Мноого скромна сватба. Да им се чудиш защо, след като имат кинти да купят половин България :-)
В България обратно: наливат се огромни пари за показност - коли, ядене, пиене, музики, чалга-звезди, фойерверки... Фотографията, понеже не се вижда на сватбата и не може да създава завист на момента, остава на заден план. Да има там някакви снимки.
Просто такъв ни е табиета. Българска работа, бих казал.

И за кинтите, пак: има хора, макар и малко, които правят разликата. Те си дават кинтите и прекрасно знаят защо. А тези кинти не могат да са 100-200 лева най-малко поради 2 причини:
1. Ако ще вършиш работа като истински професионалист, можеш да поемеш не повече от 2-3 сватби на месец. Таван!
2. Човека, който ще свърши работа както трябва е инвестирал доста не само в техника, но и в ноу-хау. И ако този човек има поне малко акъл в главата си, слага такава цена, че инвестицията да се изплаща бързо. Щото инвестициите са непрекъснат процес - и в техниката, и в знанието и в моженето.

Оттук насетне да не съм чул някой да се оплаква, че техниката в България е скъпа! Техниката не е скъпа, ниски са ви цените! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: www.Stefoto.EU   
Дата:   09-05-12 15:00

ecobo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: deathzone   
Дата:   09-05-12 15:14

С някой неща съм съгласен с Екобо. Техниката наистина е скъпа в сравнение с други държави в Европа. Цените в България са такива в зависимост от пазара. Да, ако имаш някакви индивидуални клиенти (тузари, които биха се изфукали, че са дали 5К за фотограф, ок), но масовката е съвсем друг тип. Аз лично, не съм професионалист и не това ми е професията, но познавам доста добри фотографи от този форум, които ако снимаха по 2-3 сватби щяха да са фалирали. И не защото са некадърни, просто пазара е такъв и съответно те работят така. Не знам дали има човек, които не би искал да работи за 40 евро на час.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   09-05-12 23:11

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: sprintgb   
Дата:   10-05-12 15:24

абе много много не съм чел цялата тема ама незнам за какво спорите и пишете по-форумите,просто снимайте бе хора!
Аз за сезона имам около 56-57 сватби за тази година!
И цените са ми да речем добри,а това за Габрово ще се направя че не съм го чул!!!!!!!!!!
Поздрави на всички велики сватбени фотографи снимащи за по 1000-2000 и нагоре левове!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: HP   
Дата:   10-05-12 16:03

Ecobo, хубаво експозе, но е в сферата на добрите пожелания и доста далеч от действителността.
Не съм бил на сватби във Франция, даже рядко ходя на сватби в България. Дали ще си с Кайен или с конски впряг няма никакво значение върху това колко ще ти платят за снимките.
Абсолютно нелепо е да се прави сравнение между начина на протичане на една сватба тук, в Германия, във Франция и където и да е-говорим за различни култури и манталитет.
На сватбата във Франция може да си видял 4 фотографа с N- асистента, но ти гарантирам , че нито един от тях няма да употреби думата"кинти" и да има отношение към клиентите си, както повечето от нас.
За да има толквоа фотографи и асистенти тогава говорим за професионализъм-в България колкото ти е по -скъп апарата, значи толкова по-голям професионалист си.
Твърдя, че повечето цени тук не кореспондират с това, което се предлага и го твърдя, защото съм виждал работата на достатъчно фотографи в Европа и в Америка.
Тук само едно голо самочувствие и то в 90% от случаите без покритие-елементарна справка-предложените портфолиа и сайтове на БГ фотографи.
Не трябва да се бяга от действителността, а тя в България е такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: ecobo   
Дата:   10-05-12 16:54

Кое точно е в сферата на пожеланията? Аз пожелания не виждам да съм правил. Констатирам ФАКТИ.
Далеч не искам да налагам мнение, че на всички фотографи цените трябва да са като във Франция. Ама 100 лева за сватба, 1000+ кадъра с някаква обработка, пък била тя и съвсем елементарна, си е чиста проба мазохизъм и липса на елементарна икономическа култура. Да не говорим, че съм чувал и за по-ниски цени. Тези хора работят на принципа "всчико над нулата е плюс".
Е, да тукашните фотографи, ще кажеш, карат с апарати втора ръка и евтини китайски светки. Не плащат данъци и осигуровки... Както и не дават пари за софтуер, ама аз и това не одобрявам, както не одобрявам да се крадат снимки, но това е въпрос на морал, какъвто по нашия вилает не вирее твърде.
Естествено, всеки има право да си снима за колкото иска, негова работа. Но не разбирам защо същите тези хора, дето снимат сватба за 100 лева и видеото е подарък в тази сума, после се оплакват, че всичко е скъпо. Ами вдигнете си цените! Елементарно! По-добре да снимаш 3 сватби в месеца по 300 лева, отколкото 6 по 100...
Що се отнася до гледането, и ние сме виждали доста работи на чужди фотографи, и то и по други континенти и държави, и смея да твърдя, че навсякъде има както много добри, така и пълни некадърници. Само цени като тукашните не съм виждал никъде. Но за сметка на цените, по оплакване и чобанско псуване нямаме равни! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: deathzone   
Дата:   10-05-12 17:08

Екобо не преувеличаваш ли? Кой е този луд дето ще снима 1000 кадро за 100 лева?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: HP   
Дата:   10-05-12 17:16

има фактор наречен пазарен механизъм, никъде не е регламентирана цената на фотографските услуги.
Всеки оценява и защитава труда си на прима виста. Не можеш да планираш поради факта, че пазара на труда ти е такъв. Ти преценяш , че труда ти струва 5000 кинта, някой ти ги плаща. До тук добре. Ами ако в следващите 5 години не се намери никой да ги плати? Какво правим?
Няма толкова достатъчна клиентела да плаща тези пари, разберете го. И най-големия гений да си, на този пазар, нашия, ще се съобразяваш с особеностите му/а и не само с нашия/

Имаш избор да си търсиш само клиенти, които плащат тази цена, ОК, ако успяваш е в твой плюс.
Това е положението тук, при средна заплата от 500 кинта не можеш да очакваш чудеса.

Това е Ники, кръгът е омагьосан и излизане няма от него. това е нашата действителност.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »