Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: imitev   
Дата:   12-05-12 02:08

100 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   12-05-12 13:51

101 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: geniusloci   
Дата:   13-05-12 10:54

mimnin написа:

> Сватбата по принцип е тъпо,
> безсмислено и кичозно нещо и още
> по-тъпо е харченето на хиляди
> левове за рокли, украси, ракети и
> други салтанати. Ама ако все пак
> сте решили да се впускате в тоя
> цирк, то поне не се стискайте за
> свястна фотография, това остава
> все пак, другото се изпива и
> изповръща. Аз мисля, че поне 30% от
> сватбения бюджет трябва да е за
> фотография. Иначе ще сте дали
> хиляди да напоите някакви стринки,
> лели и леличновци, дето повечето
> едвам ги познавате.


На мен ми предстои да търся фотограф за сватбата ни, която хич няма да е с лели и лелинчовци, така че мерси, ама недей ми обяснява колко е излишна. 30% от бюджета е смешно - за същите пари ще си наема хора, работили достатъчно студийно, ще си купиме и костюмите, и пак ще имаме същите снимки - ама не точно от деня. Дори за сватби с малък бюджет (около 5000 за всичко) някак не виждам как биха се отделили 1200-1500 лева, а за по-скъпи сватби по тази логика ще трябват 3000+. Е, сори, ама да платим техниката на фотографа с една сватба ли? Лакомо е, в 90% от случаите и ще е без покритие, особено, ако се окажеш на сватба, на която всеки трети снима с порядъчно скъпа техника и снима повече от порядъчно добре, т.е. после резултатите ще се гледат под лупа...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimnin   
Дата:   13-05-12 11:06

Била съм на доста сватби и не съм видяла свестни снимки от всеки трети, обикновено снимките са боза, независимо с каква техника снима всеки трети. Това студийното няма да замени майсторски уловените моменти от деня.
На Италия съм била на сватба, там фотографът е едно от водещите лица, всички се съобразяват с него, уважават го и правят каквото каже, защото знаят, че това ще остане за в бъдеще, другото ще се забрави. Там фотографът е скъпо платен, защото е VIP персона на сватбата и всички го възприемат като такава. Даже в Румъния при почти същите доходи добрия фотограф за сватба струва над 1000 евро. В Хърватия също.
Само бай Ганьо Балкански ще наблегне на пиенето, яденето, украсите и роклите за хиляди, за да се покаже и да си избие комплексите.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: cameraman   
Дата:   13-05-12 11:56

geniusloci каза: "Е, сори, ама да платим техниката на фотографа с една сватба ли?"
Е, тоя излезе най-големия железар и подозирам, че може и да е от Перник...
-Какво те интересува с какво снима фотографа и колко струва, ако работата е свършена добре??? Някои хора не разбраха или не искат да разберат, че творческа работа не се претегля с техника или брой снимки..

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: geniusloci   
Дата:   13-05-12 12:07

Спести си заяжданията, съвсем наясно съм кое как се мери, и 3000 лева за фотография на сватба в България не могат да заслужат много хора - всъщност, ако се сещаш за някого с портфолио, което да доказва подобен разход - ще се радвам да го видя. Живо ме интересува с какво снима, за да не гледам мацаници от по-тъмните места и отражения от светкавици, когато е могло и без тях.

@mimnin
Нямам представа на колко сватби си била, но навсякъде, където съм бил с въпросната група хора, е имало добри снимки. Малко е трудно да снимаш фотографи, предполагам. И от друга страна - прегледал съм сума сватбени портфолиа и не много от тяхвпечатляват с можене.

А иначе с отношение "глей ги тия кво си харчат парите за глупости" (сватбата като цяло, при положение, че няма как да си наясно кой колко и за какво е похарчил), не би спечелила никой като сватбен фотограф.



Публикацията е редактирана (13-05-12 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimnin   
Дата:   13-05-12 12:19

Любопитна съм кои все пак са те впечатлили с можене и също ми е любопитно да видя някоя от добрите снимки на въпросната група хора.
Също така не смятам, че портфолиото се мери само с "разхода" за техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: cameraman   
Дата:   13-05-12 12:51

За цена от 3000 лева на сватба в България не съм чувал... И аз бих бил любопитен да видя портфолио на фотограф, който успява да продава тук на такава цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: tzl   
Дата:   13-05-12 12:54

Не зная защо сте се затюхкали за това кой колко пари иска. Кой колкото иска, да иска. Самите му снимки ще говорят сами за себе си. Ако е скъпо и хората харесват снимките, ще си плащат, независимо дали 90% от фотографите ги харесват или не.

Всичко си е въпрос на търсене и предлагане. Това ако някой се дразни на ниските цени на едни колеги или на високите цени на други, какво толкова? Негова/нейна работа.

Не ставайте поредния "регулатор на пазара". Пазарът се регулира съвсем естествено сам.

Мен що не ме търсят за сватби? Скъпо им е на хората, а и аз не снимам цели сватби, а само фотосесията на младоженците, гостите, роднините. Останалите неща с ритуалите, крадене на булки, менчета, пиянски изпълнения, скачания в басейните на ресторантите/хотелите, честно казано не ме интересуват и не ги снимам. Предпочитам да щракна 50 снимки от този род:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/429177_318043184918238_114759185246640_824331_4

...отколкото 1000 с разпасани ризи и зачервени до ушите гости. Затова и не ме вземат за сватбарски фотограф :)



Публикацията е редактирана (13-05-12 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimnin   
Дата:   13-05-12 12:56

Никой не е казал, че има такава цена, но би трябвало, защото рокли и за 5000 съм виждала, както и хонорар 4000 за известен певец да изпее 6-7 песни, 3000 за украса и други подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: 798099   
Дата:   13-05-12 14:54

tzl, извинявай (май е за втори път), ама ако за теб това е критерият за професионално изпълнена сватбена снимка...егати критерия, егати снимката!!! КИЧ, с главни букви!!! С нищо не е по-изискана от разпасаните ризи...

Редакция:
Щях да забравя: има разлика между "сватбарски" и "сватбен" фотограф/снимки...Но като ти гледам критерия, едва ли я схващаш...



Публикацията е редактирана (13-05-12 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: tzl   
Дата:   13-05-12 15:07

@798099, (май е за втори път) аз нямам проблем с това някой да не харесва нещо от това, което снимам, а друг да харесва. Клиентите си платиха и останаха доволни. Аз не се изявявам като сватвбен фотограф, но щом хората харесаха това, таман е. Верно не знам разликата между "свтабарски" и "сватбен" фотограф. Поне от знанията ми по български език не виждам особена терминологична разлика. Все пак жаргонът в тези среди не го разбирам, а и не съм си дал за цел да го разбирам, та приемам съвети и критики.

Тези, които снимат баш сватби, нека те да се надпреварват за цена и качество. Аз споделих моят скромен опит от 1 сватба и нямам за цел да давам еталони за това как се снима сватба (въпреки, че се съмнявам някой да може да даде еталон, тъй като може да се снима ВСЯКАК). Моето лично предпочитание е към по-класически изглеждащите неща (на сайта имам още снимки с по-класическо позиране). Други пък в наши дни харесват разни "забавни изпълнения". Щом на хората им харесва и си плащат, аз нямам проблем с това. Не виждам защо други трябва да имат проблем с това.

Важното е всеки, който си оценява работата на Х пари да знае защо е Х пари и да си стои на мястото.



Публикацията е редактирана (13-05-12 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: 798099   
Дата:   13-05-12 15:24

Съгласен съм с последното ти изречение! "За всеки влак си има пътници". Но предишният ти пост е опит да въвеждаш критерии (както ги наричаш сам - еталони), което не е предмет на темата.

Признавам, че въпреки всичко, си доста по-наясно от мен във фотографията. Вероятно, защото аз съм и искам да си остана любител (виж какво съм написал в профила си). Е, би било добре, да понапреднеш малко и в българския език, защото между двата термина има колосална смислова разлика.

Изказването "щом хората харесаха това, таман е", всъщност казва всичко за отношението ти към продукта, наречен "сватбена фотография". Да, чалгата също е изкуство. Пошло, но изкуство...



Публикацията е редактирана (13-05-12 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: tzl   
Дата:   13-05-12 15:42

Чалгата не е изкуство. Тя се състои от музикална част, която е със съвсем стандартни ориенталски мотиви, характерни за гръцкия и малоазийския регион. Това, че на тази музика й слагат отгоре въпросната "културна" шапка, която да бълва гнусотии, е друг въпрос. Който прави музика с ориенталски мотиви прави изкуство. Който мисли поредния просташки текст, не прави изкуство.

Така е и във фотографията. Това как някой ще освети сцената, как ще си направи експонацията, как ще позира хората, е изкуство. Фактът, че има просташки снимки, които опитват да внушат някаква пошла култура, не прави фотографията по-малко изкуство, нито пък прави просташките снимки изкуство.

А еталони никъде не съм дефинирал. Нещо повече, подчертах, че надали някой може да дефинира еталон как "трябва". Има предпочитания към различни "школи" на снимане, но "еталон" няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: 798099   
Дата:   13-05-12 15:54

Това, за чалгата не е мое мнение. Така казват защитниците й, позовавайки се на общоприетото определение: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D0%BA%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

Обърни внимание на последното изречение: То изразява идеи, приема най-разнообразни форми и служи на най-различни цели.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimko7   
Дата:   14-05-12 09:24

Сега да споделя . Мина и тази сватба за която ви писах , че ще снима фотограф от САЩ . Та този фотограф се оказа жена и като написах името и в търсачката на гугъл излезе ..... Best New York wedding photography- celebrity photographers . Та тази женица за цяла сватба не седна на стола . Направи по моя сметка около 7000 -8000 снимки като снима абсолютно всичко .... а какво ще им даде ще разбера по късно . Та извода е , че тука само се приказва .... колко сме велики как снимаме само фотосесия за 1000 лв. и т.н. Дори и за видео .... било ориенталско 3 ч. сватба .... ти засними 6 ч. и винаги можеш да направиш 30 мин. от тях . Ама ако заснемеш 30 мин. после питат това къде е , онова къде е .... Абе ако може да снимаме 5 пъти по-малко а да вземем 5 пъти по-много пари най добре [cool] . Над 20г. снимам с камера ... такъв фотограф за първи път виждам . [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimnin   
Дата:   14-05-12 09:44

Това, че си и броил щраканията е похвално, дано си ги преброил точно[smilie18]
Да и беше дал името, да видим и ние в гугъл, тайна ли е това име?
Това излиза в гугъл

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: Canon   
Дата:   14-05-12 10:07

Няма пряка връзка колко пари ще вземе фотографа/видеографера и колко снимки или с какво качество ще направи или даде.

Добрия търговец (дори да е снимащ ;)) ще вземе многото пари, независимо каква работа ще свърши, а добрия фотограф ще направи читаво снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimko7   
Дата:   14-05-12 10:29

За бройката несъм сигурен ..... казахя наизуст .... долу горе имам представа след като съм бил на някоя и друга сватба и знам колко снимки са получили младоженците и колко е снимал фотографа ..... пък може и по-много да са ( но по-малко в никой случай ) [beer] . Относно името незнам дали е редно да го споменавам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimnin   
Дата:   14-05-12 10:37

И защо да не е редно да го споменаваш? Нито си показал снимки, нито нищо - просто едно име.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: hebros   
Дата:   14-05-12 10:54

В Ню-Йорк Best Wedding фотографите рядко падат под 10 000$ и нямат дати за една година напред.. Тази женица едва ли е от тях. За да дойде до тук за тези пари или няма клиенти и не е никакъв бест, или е много близка с младоженците.
Вероятно не е толкова бест, иначе щеше да и кажеш името[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimko7   
Дата:   14-05-12 12:51

Нито към младоженците имам отношение нито към фотографката ( Annabel Braithwaite ) . Хайде сега плюй Българино .

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: pepi34   
Дата:   14-05-12 13:09

Разрових името и мнението ми е следното:
Нищо особено не видях, тук има фотографи с подобни и по-големи възможностти. Бони снима такъв американски репортажен стил и е един от тях.
Не намерих въпросната дама в собствен сайт, само в няколко чужди, където беше описано едва ли не, че връзката с нея е чрез посредници.Това ме навежда на мисълта, че в нашата мила родина никой не попада случайно!
Не е важно колко снимаш, важно е какво ще дадеш. Съветвам да вземеш диска от младоженците ( ако ти са даде възможност ) и тогава да си правиш изводи. Аз вече имам доста опит с чужди фотографи. Бг сватбите са много колоритни и много по-трудни за снимане от европейските или американските. Проблема нивото у нас да не е много високо основно е у клиента. Или не иска да плати, или не ти дава да се изявиш!
ако не вярвате, прегледайте и преслушайте следващото интервю!



Публикацията е редактирана (14-05-12 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: pepi34   
Дата:   14-05-12 13:14

http://vimeo.com/41562281

Отговори на това съобщение
 Re: Търся сватбен фотограф+видео
Автор: mimko7   
Дата:   14-05-12 13:43

Дискът едвали ще стигне до мене , пък и едвали аз съм човека който може да прецени .... ако беше видео бих дал оценка [cool] . Просто ви дадох пример и нищо друго . Далеч съм от мисълта , че няма кой в България да го направи . Но .... младоженците така са си решили .



Публикацията е редактирана (14-05-12 13:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »