Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: mcnicko   
Дата:   20-11-12 19:00

Ето едно много обстойно и смея да твърдя - безпристрастно ревю на X-Pro1

На английски е, но може да ви бъде интересно. Рей снима с Д700 по принцип, само да вметна, че не помня пише ли го в ревюто.

Надявам се, че ще можете да го видите и без регистрация:

http://www.myfinepix.co.uk/reviews/fujifilm-x-pro1/135/540081

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: didesignbg   
Дата:   20-11-12 21:06

Krist, я на мястото на един от другите апарати избери x-pro1 и джпег и пак кажи. Защото на мен ми се вижда че д7000 да си скъса шортите не може от роу да изкара детайла, които x-pro1 вади от джпег ...
Х100 и x-pro1 са две различни бири, въпреки че си приличат външно. Централният затвор прави камерите много различни и е голяма част от очарованието на х100, наред с НДто и перфектно оразмереният визьор. За мен х100 е в залата на "дигиталната слава" наред с никон д1 - първият сериозен цифров апарат, канон 5д - първият достъпен фулфрейм. Х100 накрая върна фокуса от матрицата върху удоволствието от самото снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: vanquished   
Дата:   21-11-12 01:09

Колко повече острота ?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-11-12 11:03

никой не каза, как е с лайтрума?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: emilliano   
Дата:   21-11-12 11:27

http://shop.fujifilm.co.uk/fujifilm-x-pro1-refurb.html
Refurbished от Фуджи ю кей.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: krist   
Дата:   21-11-12 11:39

didesignbg, да в jpeg вади повече детайл наистина, и е по-добре от Д7000, въпросът е обаче ще има ли скоро РОУ-конвертор, който да може да извади тоя детайл от РОУ? С Д600 обаче като детайл не може да се сравнява дори и в jpeg - свалих и ъпсайзнах кадър аот Фуджито - разлика има, макар и неголяма. За мен обаче има едно друго нещо, което май окончателно ще наклони везните в полза на Д600 и това е влагозащитата - за Фуджито на някои места пише, че има такава, на някои пише, че няма, ама май тия вторите са прави, а? Иначе, извинете, че ви спамя темата с моите чуденки!


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: victory13   
Дата:   21-11-12 11:46

аз не виждам как едното ще подмени другото, та ми е чудно и на мен за твоите чуденки...
иначе фуджито реално не е защитено и ползването му в неблагоприятни метео условия е предизвикателство основно към собственика му [smilie25]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: krist   
Дата:   21-11-12 11:53

Ами писна ми да нося няколко кила техника - понякога ми действа демотивиращо за снимане, отделно че не може винаги да я носиш със себе си. От друга страна качеството на картинката ми е важно, а също и възможността да снимам в мъгла, дъжд и на ниски температури например, и въпреки че, ако въобще мога да се нарека фен на някоя марка, това е Фуджи, то за момента май не могат да ми предложат ъпгрейд, който да ми върши работа. За поддръжка на две толкова различни системи и дума не може да става засега. Все пак като успокоение сигурно ще си запазя С5-цата за второ тяло. То, има и време, де, че моментът на покупката ще почака още малко, но събирам инфо предварително, да не взема прибързано решение в последния момент[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: didesignbg   
Дата:   21-11-12 13:16

Според мен не могат да се сравняват двете тела, ако искаш дслр система, д600 е доста добро предложение, но струва и доста повече. Без да съм хващал д600 не мога да го твърдя, но анонса предполага доста пластмаса в него, та не си мисли за тяло от типа на д200/с5. От друга страна това с прахо/влаго защитено е малко трик, мокрил съм от дъжд доста апарати, без да прекалявам и да го правя нарочно, никой не е правил проблем.
Знаеш ми мнението за покупка на фототехника, та няма какво да коментирам още.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: victory13   
Дата:   21-11-12 14:49

това е единствената основателна причина, да [cool]
иначе 5-цата няма никакъв шанс да е второ тяло... тя винаги е първо [beer]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: krist   
Дата:   21-11-12 14:52

готина си е, няма съмнение - щом и жената, като чу, че може да я продам за да купя нов апарат, рече - "В никакъв случай!"[smilie18] ама да имаше още некое мегапикселче - поне 12, и поне още един стоп откъм шум да беше по-добре! ама мечти![smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-11-12 22:59

От около час е наличен и X-E1 в щатите. 999$ без кит, с него -към 1400$. Досега беше само на преордър. Това фуджи ще е нещото за което ще сменя сони кропката, като не искат да пускат бюджетни фф-ми от сони[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: CyberGene   
Дата:   21-11-12 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: vanquished   
Дата:   21-11-12 23:22

Oт два дена зяпам този блог и ще пребия всеки ,който си го купи [smilie18] (от завист ще го бия,не за друго) .

Сайб,сменяй Сеата с Голф 4 и ще имаш за фототехника :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: CyberGene   
Дата:   21-11-12 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: vanquished   
Дата:   21-11-12 23:35

Tогава Пасат 4,така ще си на по-висок клас автомобил [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-11-12 23:40

VW никогаш повече.
Колко мм е челната леща на китовия, за рИзбЪтЪ иде реч? Въобще има ли? Могат ли да му се завинтват филтри?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: vanquished   
Дата:   21-11-12 23:45

58мм e китака , 18 и 35 са 52мм , 60 е 39мм .

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: CyberGene   
Дата:   21-11-12 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-11-12 23:50

има и един 14 мм. Един такъв, един 35 мм и един 85 мм- какво повече за пълно щастие и радост в живота[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: vanquished   
Дата:   22-11-12 09:04

14/2.8 е 900$ ... Ще има и 10-24/4 (той няма да е по-евтин) ,ще има палачинка 27/2.8 ,ще има 23/1.4,55-200/3.5-4.8 . Така обективите ставта 10 ,а X-Pro1 излезе на пазара Март тази година . Между другото цената на X-Pro1 пада с 300$ .



Публикацията е редактирана (22-11-12 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: didesignbg   
Дата:   22-11-12 09:47

Цената на X-Pro 1 в САЩ най-накрая ще падне с 300 долара на 1399. Най-накрая ще има и китове - комплект апарат + 18/2, или 35/1,4 ще струва 1699 долара вместо първоначално исканите 2298.[smilie24]
Всички тези хубави неща от понеделник.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на Fuji X-Pro1.
Автор: vanquished   
Дата:   22-11-12 09:52

Нашите тук да не се правят на умни ,a да го намалят с 600+ лв .



Публикацията е редактирана (22-11-12 10:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »