Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Смяна на фотоапарата
Автор: petqq13   
Дата:   29-04-12 20:17

Здравейте, от около година и 4-5 месеца имам Canon PowerShot SX30IS и както си личи от апарата се занимавам с фотография любителски, но ако имам възможност бих искала да мина на по-високо ниво, просто защото ми доставя неописуемо удоволствие да снимам. :) Започнах с този апарат, защото ми препоръчаха да си взема апарат, който да е с несменяеми обективи, че нямало да се справя със смяната и било страшно неудобно. И като глупаво детенце (тук е моментът да отбележа, че съм на 17) реших да се вслушам в съвета, но днес имах възможност да се докосна до първият ми DSLR апарат. Беше Nikon D5000 или D5100 (ще ви излъжа) и това напълно промени представите ми за апарат. Сега съм си наумила да си купя нов и тук ще ви помоля за помощ. Имам няколко въпроса:
1. Ако реша да продам моят апарат, според вас колко пари мога да му взема? Без никакви забележки е, не е изпускан, не е драскан, но не знам на колко снимки е.
2. Какъв апарат бихте ми препоръчали да си взема?
3. Какъв обектив?
4. Нов ли да бъде или да се възползвам от някоя от офертите в базара тук?
И последно да кажа, че не разполагам с много пари. Имам около 500-600 лева, които мога да отделя (без да продавам моя).
Очаквам предложенията ви.
Поздрави! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: vikitovikito   
Дата:   29-04-12 20:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: Tenebrus   
Дата:   29-04-12 20:30

Лелееееей. Поемаме въздух и почваме :

1. Никой не може да ти каже наистина колко пари ще вземеш за сапунера. Всичко зависи от предлагането и търсенето.
2. Бих ти препоръчал първо да минеш на ръчен режим, да видиш колко време ще изкараш докато ти отеснее сапунера, и тогава да мислиш за dSLR.
2.1. Ако все пак мислиш да си вземеш dSLR d5000,5100 не са лоша идея.
3. Обектив като за начало ще можеш максимум или 18-55 или 18-105 да си вземеш (ако примем че вземеш Никон). Всичко друго е супер скъпо.
4. Честно казано аз взех втора ръка и не съжалявам грам. Всичко е до късмет. Но ако ще е втора ръка, нека е от тук, а не от ибей примерно.
И най-важното : dSLR не е за теб, ако мама и тати ще ти купуват обективите. d5100 с китов обектив последно май беше към 1500 лева. dSRL е скъпа инвестиция. Хубаво си помисли парите ти от къде ще идват. Като за "турист" 18-55 и 55-200 са добре за начало, което прави примерно 600 за тяло (д5000) и примерно 300-350 за обективи. Че и повече може би...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: gamebg   
Дата:   29-04-12 21:23

Човек наистина не ти трябва дслр още поработи си с ръчните настройки и когата този апарат ти отеснеи си земи дслр ето сега и аз съм начинаещ и ще си зимам fudjifilm hs20 exr си работа с него пък като взема сам да си искарвам мангизи си купа дслр!!! [shtrak]



Публикацията е редактирана (29-04-12 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: petqq13   
Дата:   29-04-12 22:23

Благодаря за бързите коментари!
Предпочитам да сменя апарата сега, защото по-нататък просто няма да имам възможност да отделя каквито и да било пари за нещо такова.
Между D5000, D5100 и D90 кой бихте ми препоръчали? Говорим за втора употреба, май така ще е най-добре.. :)
А обектив 18-105 mm добре ли ще е като за начало? Или по-добре 18-55? [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: vikitovikito   
Дата:   29-04-12 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: gamebg   
Дата:   29-04-12 22:32

Знам една оферта за 5000д за 650лв ще ти я пратя лс.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: volenE   
Дата:   29-04-12 23:26

Който и да е огледало-рефлексен Никон или Канон ще те пратят в космоса като скорост на фокусиране и качество на снимките. Аз започнах с един много стар модел Канон 350Д. Успех и много вдъхновение!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: pefoto01   
Дата:   29-04-12 23:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: deathzone   
Дата:   29-04-12 23:58

Д90 е страхотна камера.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: cameraman   
Дата:   30-04-12 00:29

40Д

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: addk2   
Дата:   30-04-12 00:57

Петя,

с моя скромен опит бих те посъвал наистина да си поиграеш с апарата на ръчен режим, вземи си и един рефлектор/дифузер за портрети. Опитай с трипод- интериори, архитектури, нощни сцени. Можеш и панорамки да си сглабяш, а също пробвай HDR фотография.

Снимай яко на тематики които си измисляш и виж колко брак ще имаш, и по малко ще го намаляваш. Нищо не ти пречи да гледаш снимки по форуми, flickr и тн. да гледаж EXIF инфото и да пробваш подобни настройки,,
Познавам човек с подобен клас камера- прави великолепни снимки

Щом разбереш кое ти харесва най-много, вече ще знаеш със сигурност какво ти трябва, и трудно ще сбъркаш. За съжаление- в България всичко трябва да е ПРО и може би с по добър апарат да имаш повече самочувствие..
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: my.point.of.view   
Дата:   30-04-12 00:57

може би по-добрият вариант е да се постараеш чрез подковаване с литература или практика да направиш по-добри снимки с твоя фотоапарат.
защото няма смисъл да правиш същите снимки с по-скъпа техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: addk2   
Дата:   30-04-12 01:00

нищо не ти пречи да кадрираш с твоя апарат по добре отколкото някой с фул фрейм камера

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: baron_barbaron   
Дата:   30-04-12 01:14

На въпрос 2 : Според мен D5100-то защото е с най добра матрица от трите модела които си изброила. D90 е доста добро и ергономично тяло но е и сравнително старо. Пък и за начинаещ едва ли ще са ти от полза предимствата които предлага d90 за сметка на предимствата на D5100...
На въпрос 3 : А за обектив, ако можеш да си позволиш 18-105VR ще е добре. Той покрива доста широк спектър от нужди, въпреки че не може да се похвали с койзнае какво качество, но пък на такава цена едва ли ще намериш нещо толкова универсално.
На останалите въпроси другите са ти отговорили както бихти отговорил и аз...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: pefoto01   
Дата:   30-04-12 04:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: petqq13   
Дата:   30-04-12 07:47

Здравейте,
много благодаря за отговорите и съветите, които ми давате. Както казах и в предния си пост, искам да сменя апарата си сега, просто защото нататък няма да имам възможност, пък и смятам, че колкото и да чета и да се развивам, в пъти по-лесно ще ми е с DSLR апарат.
Трудно ми е да се насоча към определен модел. Чела съм, че Д90 има мотор, което е предимство за човек като мен, защото доколкото знам обективите с мотор са по-скъпи (извинявам се ако говоря глупости). Но все пак, като човек, който няма особено големи познания за фотографията и фототехниката като цяло, с кой от двата апарата бих правила по-добри снимки, без да се задълбочавам в настройките?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: Tenebrus   
Дата:   30-04-12 08:10

Но все пак, като човек, който няма особено големи познания за фотографията и фототехниката като цяло, с кой от двата апарата бих правила по-добри снимки, без да се задълбочавам в настройките?

Ето заради този въпрос не ти трябва dSLR. Това са апарати които не работят супер добре самички. Искат да им се казва, за да има правилни резултати. Иначе просто имаш скъп и тежък сапунер.
НО!
Ти си решила че искаш да сменяш. Да...д5100 е по-добър за абсолютен начинаещ, и матрицата му е по-добра (прочети наистина какво е матрица, защото ти гарантирам до сега дори не си познавала фотографията ;-) ) но мотора в д90, а да не говорим за всичките му други екстри го правят по-добрата идея. Това обаче е среден клас кроп тяло и може да ти се стори страшен и сложен. Предупредили сме те. Според мен 90-ката е по-добрия избор, щом имаш парите.
Но приготви поне 1000 лева за тяло и поне още 300 за този 18-105, който ще ти е идеален за началото.
Който и апарат да избереш от двата няма да сбъркаш, но аз харесвам д90 повече. Просто нямах пари да си го купя ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: steeens   
Дата:   30-04-12 09:21

petqq13, за 4-5 месеца ти отесня тоя доста универсален апарат? Купуването на ДСЛР няма да те научи да снимаш, просто ще трябва да носиш значително по тежка и скъпа техника. За да покриеш целия обхват на СХ30 ще са ти нужни поне два обектива или скъп и компромисен в качеството туристически зум. А на колко кадъра ти е апарата е без значение, сапунерите са с централен затвор и те са практически "вечни".

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: asahi   
Дата:   30-04-12 14:53

Петя, докато имаш време и малко парички вземи да изкараш един курс. После пак с настоящото сапунерче ще можеш да правш по-добри снимки, а и ще знаеш за по-натаък какво да търсиш евентуално.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: atisas3   
Дата:   30-04-12 16:15

Щом това ти е само ходи и не си пипала ръчните настройки на твоят фотоапарат, който между другото струва 800 лева нов, не знам къде си се запътила за огледално рефлексен... Проучи го малко де. Прави снимки на ръчни настройки, пробвай макро с най-малката бленда - f2.7. Разучи го твоят фотоапарат, чесно да ти кажа първият ми фотоапарат (с опция за ръчни настройки) беше Fujifilm FinePix S1800 за 350 лева и все още си мисля, че с него мога да направя също толкова хубави колкото с сегашният ми Canon EOS 550D, понеже нямам достатъчно опит и не се възползвам от предимстава на DSLR, така че моето мнение е да се позанимаваш още малко с твоя, да почетеш както ти казаха и когато натрупаш опит най-вече с ръчни настройки да тръгнеш да го купуваш тоя Nikon D5100 [shtrak] .

Edit: И между другото както сега имаш 35х зуум ще се чувстваш доста ограничена с огледалките понеже там зуума е доста по-малък, но за сметка на това ако се сдобиеш с хубав обектив за зуум няма да разваля качеството както може би прави този 35x

Edit2: http://www.youtube.com/watch?v=qT1UQN0MKH0 виж какво макро, честно казано не съм виждал огледално рефлексните да могат като твоят фотоапарат, така че му се полюбувай като си купиш тази оптика като в клипа [smilie21]



Публикацията е редактирана (30-04-12 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: petqq13   
Дата:   01-05-12 11:17

От всичко казано и прочетено, май наистина ще е най-добре да взема да мина един курс, пък догодина за бала ми ще искам от нашите да ми подарят един хубав апарат. [smilie5] Или пък аз ще продължавам да си събирам пари и ще си купя, но по-нататък. :)
Обаче в момента нямам никакво време. Курсът може би чак лятото ще имам възможност да го почна, но все пак бихте ли ме насочили към някой добър?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: Tenebrus   
Дата:   01-05-12 12:25

Наистина това е добра идея. Апарата ти никак не е зле.
Ако разбираш английски можеш да пробваш онлайн нещата на адорама ТВ. Обяснени са кадърно до толкова че да почнеш да разбираш какво е бленда, DOF и т.н.
Иначе ако си от София може да видиш на Фото Форум курсовете, макар да не знам какво им е "качеството".
Ако те интересуват нещата на адорама, драсни лично да ти пратя линк.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: peter_m   
Дата:   01-05-12 12:32

Догодина Д5200 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на фотоапарата
Автор: petqq13   
Дата:   02-05-12 08:27

Ох колкото и да четох и да мислих, имам голямо желание да си взема ДСЛР апарат. Спрях се на Д90 и обектив 18-105мм като за начало. Малко по-късно смятам да инвестирам в един 70-300VR, да мога да правя любимите ми снимки на диви животни. Смятате ли че с тези два обектива ще мога да правя добри снимки на диви животни, пейзажни и портретни? Разбира се смятам и да започна да чета много повече и да разширявам знанията си.. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »