Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: sirkhann   
Дата:   04-05-12 10:47

[smilie24] Аз получих два броя също. Готино [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: hebros   
Дата:   04-05-12 11:05

Какви чуждестранни сътрудници, то не е българско, преводно е. Има само БГ секция май.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: eewf   
Дата:   04-05-12 11:58

Аз вчера си го купих. Останах с добри впечатления, макар че го разгледах на 2 на 3. Ще си го купя пак, живот и здраве![smile]

П.П. От ШЕЛ носи и 30 смарт точки [smilie5] [smilie5] [smilie25]



Публикацията е редактирана (04-05-12 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: boxer   
Дата:   04-05-12 14:35

Има готини снимки.
Не харесах текстовете.
Звучат като лош превод.
Впечатлението ми е за лоши преводачи и липса на свестни редактори.
Например "...прекарва времето си, откривайки незабравими гледки, които улавя в своя фотообектив".
Доста засукано-претенциозно.
"Няма нужда да харчите пари за скъпи, свръхбързи обективи, тъй като повечето изображения със следи от звезди могат да бъдат заснети с бленда 5.6 и дори с 8"
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
А "дори" с 11 или 16 нима не могат?
Освен това Fast lens = светлосилен обектив, а не свръхбърз обектив, особено в този контекст...
Има доста подобни прримери.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: atrifonov   
Дата:   04-05-12 18:23

купих си го вчера и съм много доволен[smilie24]
Даже и абонамент ще си направя

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: crowz   
Дата:   04-05-12 19:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   04-05-12 19:37

Аз пък си помислих, че е изцяло българско издание

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: marto   
Дата:   04-05-12 19:47

Не бързайте да си правите абонамент...
... я камилата, я камиларя...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: sd   
Дата:   04-05-12 21:44

А бе, въпреки някой неточности в превода и фотографските термини, първи брой на фотографско издание в нашата мила Родина си е повод за празнуване. Да пожелаем на екипа успех в това трудно за нашия фотографски пазар начинание.

марто: възможна е и обратната логика - колкото повече абонаменти, толкова по-сигурно бъдеще за изданието. Нека да се отърсим от балканското мислене!

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: marto   
Дата:   04-05-12 23:24

Не бе... дай боже да се задържи и развие... [smilie24]
Аз си го купих, харесвам го... дори много ми харесва... защото като няма кон и кокошката е кон, ама...
Най-искрено му желая успех [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: sd   
Дата:   05-05-12 00:32

марто: [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: my.point.of.view   
Дата:   05-05-12 00:34

да, хубаво е да има.
като има, можеш да си избереш какво да харесваш.
а като няма?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: sd   
Дата:   05-05-12 00:36

ами ... Фотомания е светлинка в тунела на българските фотографски издания. Да му пожелаем да се развие и да си сдобие качествена конкуренция. Че ми писна от просташки шарении по реповете.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: saxon   
Дата:   05-05-12 09:07

Купих го от ОМВ.
Впечатленията ми са противоречиви. Има някои интересни неща и хубави снимки. Дразни малко превода. Звучи като машинен превод на моменти. Цапа малко мастилото. Също така много лесно се разпада - средните страници се откачат от телчетата,не са добре закрепени.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: yoyof1   
Дата:   05-05-12 09:51

Моето първо впечетление. (още не съм го чел:)
Наелона с който е опаковано е стар все едно е стояло с месеци на някой рафт? Изработката на списанието е пнога лоша за 5лв, правя сравнение с Playboy!!! Не "мирише" на ново!:)
Трябва да се постараят повече!

Сега започвам да чета:)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 09:52

" Автор: saxon
Дата: 05-05-12 09:07

...Цапа малко мастилото. Също така много лесно се разпада - средните страници се откачат от телчетата,не са добре закрепени."



"Автор: sd
Дата: 04-05-12 21:44

...Нека да се отърсим от балканското мислене!"


Ми айде, навит съм, в колко часа е прожекцията ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 09:59

В момента има достатъчно кадърни фотографи и писатели в България, които са способни да направят 100% качествено фотографско списание. Както и да го отпечатат качествено, оформление и т.н.... Убеден съм!

Ама никой не се захваща...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: compur   
Дата:   05-05-12 10:38

gbrain никой не работи за "без пари"

за да е успешно едно списание не е важно само да има фотографи и писатели, качествено отпечатване и дизайн... вервай ми! има и още неща!

а дали, ако списанието е 100% българско ще се купува?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 10:47

Ако човек тръгне с единствена идея за пари, нищо няма да направи. Иска се дух, желание и т.н.

Българско - да, ще се купува. Само снимки от България, да се види красотата и тук от по-различен ъгъл така да се каже.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: ne   
Дата:   05-05-12 11:06

"Ако човек тръгне с единствена идея за пари, нищо няма да направи. Иска се дух, желание и т.н.""

С желание ще направиш 2-3 броя, хайде 6, но после трябват и пари, защото всеки труд трябва да се заплаща, а за да е качèствен труда, трябва да се заплаща добре.. Толкова.
В магазина желание и дух не взимат на касата, колкото и консуматорски да звучи.

Списание се прави много трудно, не случàйно малко оцеляват, трябва мнгоо ресурс, финансов и човешки...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: victory13   
Дата:   05-05-12 12:58

И къде е ресурса според теб... Едно фотографско списание за да го има, трябват снимки... Снимки от всички /не казвам нас, щото надали аз влизам в категорията/, които имат какво да предложат... А има такива хора.
Абсурдно е да се мисли, че 3,4,5 човека ще ходят цял месец и ще щракат като луди за да съберат снимки за едно списание, което мисли да оцелява. На сайта веднага трябва да се отворят категории за качване на снимки, и всеки да има възможност да го прави... Зная че е по-престижно да изкараш 8 "Б" точки, отколкото да дадеш снимка за свободен печат, но все си мисля че трябва и по друг начин да започне да се мисли... От друга страна с постоянните подозрения че едва ли не може някой да ограби "шедьоврите", дето и цели теми отнемат, може и да съм в голяма грешка.
Ей ви тук 2 сайта на списания, може да хвърлите по едно око.
http://www.dphotographer.co.uk/

http://www.digicambuyer.co.uk/

Има галерии, има съвети, има всичко, и най-важното, има хиляди снимки... На нашето се мъдри един конкурс само [smilie8] ... надявам се да е временно това.
Не зная издание на кое е, аз познавам Digital Camera World /http://www.digitalcameraworld.com/
и Digital Camera Essentials...
Ако ние сме освен читатели, и писатели /толкова развито във форумите [smilie18] /, може и да има шанс...
Това списание не е за фотографи само, надали може да изненада някого с някоя невиждана техника. Това списание трябва да е за широката публика, ако иска да оцелее... И ще си изпълни напълно ролята, ако успее поне малко да култивира фотографски поглед в читателите си...
За другото има феийсбук...

Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 13:07

victory13 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание
Автор: gbrain   
Дата:   05-05-12 13:12

Ако може в тази тема да вместя и едно мнение за дизайна и организацията на сайта на фото-форум: Наистина дизайна на сайта е семпъл и лесен/разбираем за употреба, но не е модерен и почна да ми става доста скучен и в буквалния смисъл сив (понеже основния фон отляво и отдясно е сиво) [smilie8] Знам, че иска средства, за да се направи по-шикозен. Само да си споделя, понеже ми е основен български форум сайт за фотография и си го посещавам ежедневно.



Публикацията е редактирана (05-05-12 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: мътно   
Дата:   05-05-12 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото списание "Фотомания"
Автор: мътно   
Дата:   05-05-12 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »