Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: Malamir_   
Дата:   27-04-12 09:15

Важното е, че червеният е най-бърз!! [smilie18]
Сега сериозно... не очаквай нормален отговор на въпрос канон-никон. Всеки ще пробутва своето, единствено можеш да се объркаш. И двете марки ще ти свършат работа, разликите ти се съмнявам, че ще ги усетиш. Което ти харесва повече -това. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: ctanat   
Дата:   27-04-12 09:23

С извинение, но е петък - ден за спам!


"Автор: gushev
Дата: 27-04-12 09:01
Според вас Канон или Никон?" - е сега ще се започне ... паламуда риба ли е?!

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-04-12 12:42

И аз като някой хора тук преди време плюех панасоника и тръбях дслр,ама след като си снимал с него веднага сменяш приказката.Друг е въпроса кой от плюещите може да си позволи добри обективи за дслра и да го оползотвори максимално като качество на резултата,а съвсем друго нещо дали му тряя дслр.

Предимството на турбото е много кратко-даваш едни кинти и снимаш в цял диапазон дължини с много добро качество.Пък дслр винаги можеш да намериш за малко пари,само че преди това огледай цените на обективите,че там става страшно.



Публикацията е редактирана (27-04-12 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: gushev   
Дата:   27-04-12 13:23

Ами 18-105 не е под 300 лева май

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   27-04-12 21:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-04-12 22:57

Ама само как си ги перете - никон е най-добрто, канон е най-доброто! като децата в детската градина - моя баща е най-силен, не моя е по-силен :D
Я като толкова разбирате ми кажете коя кола е по бърза - Мерцедес или БМВ [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: sthbg   
Дата:   27-04-12 23:16

Разбира се че BMW - питай всяка блондинка:

http://takebigbites.files.wordpress.com/2007/11/bmw.jpg



А сега сериозно. Преди 4 години и аз бях на твоя хал. Започнах, както те съветват с турбосапонер. В моя случай след като изчетох всички ревюта в Интернет взех Canon S90.

Снимах 1 година. В началото бях супер доволен от резултатите, но после почна да ми отеснява. Посетих курс за начинаещи и реших да взема НИКОН.

Личното ми мнение е, че като цена получаваш повече за това, което си платил в бюджетния клас в сравнение с Canon. И до сега не съжалявам за избора си. В момента Canon S90 на практика отлежава в шкафа.

Съвета ми - вземи на старо NIKON D80, D3000 или друг който ти препоръчат колегите и на практика няма да имаш ограничения поне за 2 години. После вероятно ще има актуализация, както правят всички.



Публикацията е редактирана (27-04-12 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   27-04-12 23:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-04-12 23:57

И пак не можеш да ме убедиш. Едва ли това могат да бъдат аргументи, които да ме насочат към една или друга марка. Кажи поне как си стигнал до този извод - удобни в ръката, леки, с удобни копчета, бързи менюта, по-добри матрици, по-бързи процесори? Въобще не бих и употребил сравнението - този по-добър от другия - става въпрос за десетки тела от различени класове, десетки обективи с различни спецификации и прочие - кое тяло с кой обектив е по-добро от еди си кое тяло с еди си кой обектив.
Снимал съм с 20D после минах на D3xs и е 100 пъти по -добър от 20D на канон [smilie18]
3 страници писано, на 1 или 2 места срещнах някаква рехава аргументация относно защитаваните (по скоро налаганите ) тези
Казваш по-добър в сравнение с ******, защото ******
иначе може да се меляме глупости до следващия петък

преди 15 години имах една 124-ка, сега си взех BMW E60 и мога да кажа, че BMW-то кърти пред мерцедеса [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   28-04-12 01:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: gushev   
Дата:   28-04-12 18:58

Стига с тия чашки,ще развалите автофокусите :)А сега сериозно Никон Д3000 с 18-55ВР или Канон 450Д пак с 18-55Д?А сега кажете [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: Suggs   
Дата:   28-04-12 19:04

Нито едното от двете.
Обаче не виждам Canon какво може да предложи като цена и възможности срещу Nikon D3000 + 18-105VR + 35/1.8G.
Взимай Nikon-а (за мен да остане Canon-чето, че ми се пробват разни стари обективи на M42 [smilie25] ).

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: gushev   
Дата:   28-04-12 19:21

Що нито едно от двете?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: Suggs   
Дата:   28-04-12 19:39

Заради обективите.

ПП. Сега погледнах обявата, и определено те съветвам да си вземеш D3000, цената му е много добра.
И после си потърси другите два обектива, които посочих по-горе.



Публикацията е редактирана (28-04-12 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   28-04-12 20:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: gushev   
Дата:   29-04-12 17:14

А от Канон ХС 30ИС по добър ли е Никона?

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: boxer4e   
Дата:   29-04-12 17:20

Здравей:) Аз известно време снимах с Nikon P90. Точно на тези парици върви, даже май е паднала още. Минуси в качеството на снимки правени на изкуствена светлина, снимане на силен зуум (x28). Общо взето на тази машинка се научих да снимам, сега съм качила стъпка нагоре с Nikon D5100 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: MARLOV   
Дата:   29-04-12 18:13

Ха,ти си точния човекза въпроса ми: БОКСЕРИТЕ лесно ли палят?

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: peter_m   
Дата:   29-04-12 18:16


http://img172.imageshack.us/img172/3253/bentleyut0.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: boxer4e   
Дата:   29-04-12 22:50

хаха, не знам :) аз съм се кръстила на кучето, с което пораснах ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: volenE   
Дата:   29-04-12 23:29

Никон и Канон са Мерцедес-а и БМВ-то във фотографията. Която и от двете марки да избереш все ще има по-добри и по-лоши страни. Въпросът е, че превъзхождат в съотношение цена/качество всички останали марки. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: gushev   
Дата:   29-04-12 23:36

Точен отговор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: deathzone   
Дата:   29-04-12 23:38

Не ми хареса сравнението. По скоро са двете водещи компании в областа на фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: gushev   
Дата:   01-05-12 23:46

А я кажете сега между турбосапонерките Канон ХС 30 и Панасоник ФЗ100 кое е по добро?

Отговори на това съобщение
 Re: Добър апарат за начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   02-05-12 01:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »