Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: Y36   
Дата:   26-04-12 21:12

Само не знам на mina1504 кой ще й я носи тази Сигма [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: rapt0r   
Дата:   26-04-12 21:28

Защо въобще ,коментирате бюджетните Сигми не мога да разбера, не че съм чак толкова против вариото,понеже има някои плюсове,но тези от рода 120-400,150-500 ,50-500 са толкова бавни и тъмни ,че са в състояние да Ви изпилят нервите ако снимате примерно една стърчиопашка,дето ентусиазирано ходи по тревата . 300 ф4 е светъл,бърз и дори с конвертор има по-остра картинка. Голяма работа ,че се кадрира и открива обекта по-бързо с варио.Говориме за по-евтини обективи ,далеч по евтини от наистина прекрасните 200-400 Никкор или 300-800 Сигма. За авторката на темата ,като дама далеч по-лесно ще е да ползва обектив 300 ф4 ,който е с над половин килограм по лек от сигма 150-500,някой ще каже голяма работа , ма снимайте един ден от ръка с двата и ще разберете разликата.Отгоре на това имам поне 5-ма приятели ,които имаха някое от вариотата на Сигма и после си купиха точно Никкор 300 ф4 - СИГУРНО ИМА ЗАЩО!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: dave   
Дата:   26-04-12 23:14

Я да поровя в архива. По отношение на остротата на картинката, да конвертна една от 150-500 за Никон, дето я щракнах за проба с обектива на приятел [beer]


https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/adha0403.JPG


http://del.bg/~dave/150-500.jpg



За обектив, дето се мотае в базара на 1100 лева качеството е добре, нали :D

От Сигма има и по-бавни, много по-бавни, напр. никонския 80-400, но това не му пречи да снима тези Сашковци в полет от доста скромно разстояние в градскиьо Хонк Конгски жарден. От един буфер на D700 почти всички кадри са на фокус [smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/sowh8181.JPG


http://del.bg/~dave/80-400.jpg



Прецизния никонски фокус носи на бавни обективи доста добре да си призная [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: dave   
Дата:   26-04-12 23:18

Снимките по-горе са с EXIF, там си пише кое що. Мисля темата ще напредва доста по-конструктивно ако не коментираме обективи с които не сме снимали [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: rapt0r   
Дата:   27-04-12 00:23

Дейв , аз знам кое е по-доброто,но се надявам ти да не заблудиш някого с тези семпли и писания.Правиш темата по-конструктивна ,но далеч необективна. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: sd   
Дата:   27-04-12 00:44

мдаааа, започна да става интересно! Отива за бира, щото не обича пуканки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: reason   
Дата:   27-04-12 07:14

Темата е доста спорна защото всички са прави , 300мм е добър обектив но има ситуации когато става къс трябва да се добави конвертор поне 1.4х. Сигмата може да има по-бавен фокус и по-малка острота но ти дава 500мм и стабилизация в обектива кой какво му отърва сам да си решава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: pumabg   
Дата:   27-04-12 08:50

Твърдаците за аматьори, зумовете за профита.. Интересна теза [smile]
Поне Мина ще си получи спора, който търсеше..


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: mina1504   
Дата:   27-04-12 13:33


> Поне Мина ще си получи спора, който
> търсеше..

Ами така де! Досега съм снимала само с никонския 55-200, който според мен няма хич острота. Опитах сигма 120-400 и, разбира се, разликата беше голяма. Благодаря на всички и до скоро!
[smilie25]



[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: corsuse   
Дата:   27-04-12 13:49

rapt0r [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: reason   
Дата:   27-04-12 15:28

Понеже птичарите се обидиха [smilie5] , ще дам един пример не го познавам фотографа само за пример пример го давам Siluet23, не мисля, че прави по-лоши кадри с апарат който не е фулфрейм и със спорните обективи Сигма.Е не са ултра-хипер остри ама като тегли човек чертата не всеки може да ползва най-доброто в случая се доказва противното [smile]



Публикацията е редактирана (27-04-12 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за снимане на птици
Автор: Siluet23   
Дата:   27-04-12 20:39

Reason благодаря ти за хубавите думи ноооооооооооо грешиш .........


че не са ултра-хипер остри ....много са остри даже [beer] [smilie18]

[shtrak] и не спорете че всички сте прави [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »