Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: PeterPAN   
Дата:   21-04-12 15:17

този на Васил Левски [smilie23]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: PeterPAN   
Дата:   21-04-12 15:17

Обиден съм от супер тъпото и непрофесионално отношение във фотосинтезис, предлагам на висчки сони фенове да ги бойкотираме тотално, поне ние си имаме айм-сори център [smilie24] и фотосинтезиса не може ни прдложи нищо по съществено или пък на поддбора цена! [smilie24] повечето от нас си пазаруват и от и-бей и чужбина дори на много по добри цени [beer]

Та каква е случката:

Минавам вчера и си викам чакай да погледна какво има, понеже търсех за един познат някакъв изгоден турбо-зум. разгледах каквото разглеждам и гледам една минолта 5000 с 35-70 и 100-300 викам чакай да ги питам за цена, няма цена, човека с втората употреба го нема, продължавам си зяпам и идва едно готино девойче и пита за някого когото също го няма, мотам си се аз и чакам да се появи въпросния господин, след известно време гледам девойката си лафи с него (това се оказа пича втората-ръка, нищо лошо до тук... викам си ще го изчакам)...

питам пак един друг младеж дали се продава само 100-300 и на ква цена той вика човека втора употреба е зает, да изчакаме да свърши, казвам му дай ти оставя тел и да ми се обадите като говорите с продавача не можело, ок почаках още малко и си тръгнах че си имам и други задачи....


Днес решавам да мина пак да я зема тази конфигурация понеже в интернет видях че е на "добра" цена...

питам може ли да се купи обектива викат ми ела в Понеделник, няма го човека едвам ги сколних да го наберат да го питат дали се продава само обектива отделно, набраха го с триста зора и увъртания, като през цялото време усещах отвратително отношение и желание да ме изгонят, явно им бях прекъснал сладката приказка или желанието да ходят на обяд, та да не се отколнявам...,


говорих с човека той каза че не се продават отделно защото така желаел клиента викам си добре ще го взема всичко на куп...


Викам на девойката дайте ги огледам с голям неприязън излъчваш се от нея ми отвори витрината и даде да ги разгледам....


та почнаха изненадите:

- тялото беше в отвартително състояние, неработещо заредено с филм в него викам ако го взема може ли да го върна ако не работи, не тук ще го пробате ми отговарят викам добре, примирих се че най вероятно тялото за нищо нестава ма викам обективите се ше ги ползвам, малкия обектив 35-70 беше в много лошо състояни и 50лв ми дадат не бих го взел, викам си ако 100-300 е добре върлям тялото и 35-70 в първия гюм или ще ги оставя в магазина ги подарят на някой...

викам дайте ми 100-300 да го пробам с голяма мъка и меланхолия отворихме едно а55 от витрината и почвам да го пробам направих 1-2 кадъра да видя как фокусира, понеже веднага се появи чувството за неточен фокус правя някакви настройки с които да изкарам някой годен кадър и тъкмо почвам го разглеждам девойката вика не може да снимате че се трупат кадри фана ме яд от тъпото отношени и цялата ситуация и си викам айде чао дадох им го това беше.....

Та как може да изложиш неработещо тяло, не даваш опция да го тества купувача, още повече че сигурно едни 20% от цената остават при тях ....


отивах с наглассата да купя 1-2 филтъра BW и турбо сапунерка за около 700лв така че днес от мене загубиха поне 1000лв да са живи и здрави.....


Та призва ми е не Купувайте от тях, но всеки сам си решава....



Публикацията е редактирана (21-04-12 15:24)
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: PeterPAN   
Дата:   21-04-12 15:32

Друга неприятна случка беше когато си купих един 35/1.7 миналата година нарадвах му се и си викам ше го продам за 300лв, при положение че съм го купил за 379лв...

първия навитак да го купи вика ми те на мен ми го дават за 300лв имам личен познат в магазина....

Около нова година в мола до завод електроника минавам да убия малко време и станах свидетел на супер грозна и гадна гледка, мислех да пускам тема мая викам ай да не си губя времето с неща дето не са ми работа...

та влизат едни клиенти и си търсят раница, харесват си някаква и младежа който ги обслужва вика, чекайте да викна колегата той продава една такава ако искате може да се разберете с него тя е почти неизползвана... Идва оня пазариха се вика им идете пийте едно кафе аз живея тук наблизо ей сега утивам да я донеса от вкъщи.... Направи ми много лошо впечатление ма реших да го спестя тогава.....


ай да оплюя и още едно ателие на Тачен форумец направо боготворен в средите на ФФ за аналогова фотография ако може така да се каже...

та влизам вчера в магазинчето му и почвам да разглеждам, двама човека от другата страна на тезгяха, разглеждат една светкавица и умуват по нея какво може да се поправи и хоп единя я изпуска на от височината на очите на масата, и репликата на другия беше карай тя по изгоряка няма да стане... та такова е отношението на фото-търгашите към вашата лична техника оставена за ремонт някъде или утивайки да си похарчите парите [smilie23]


Поне сони-феновете си имаме изглед за добър и свестен сервиз най накрая [beer]



Публикацията е редактирана (21-04-12 15:38)
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: ZENON   
Дата:   21-04-12 15:39

Нека кажа и аз две приказки за тоя слънчев магазин и едно момченце "консултант" там.

Отиваме преди нова година да вземем на една приятелка Некс 5Н, щот се беше изкефила на моя преди тва.
Влизаме вътре и некъв пич (тук да ме извинят колегите от провинцията) с бело поло май беше и произношение от източна България се появи и пита кво искаме.
Викам дай сега тука едно Нексче да го пробаме. Не може...!
Е, викам как не може, нали треа го видим баца ли. Нави се със зор, се е дно му вкарах нещо в г*за. Хуу, ма ся батерията вътре празна. Викам му да даде неква батерия да пробаме... ми немам. Аз имам батерия от мойто тяло, слагам я и викам дай ся неква карта барем... Е, нема такава картинка... тоя келеш, вместо да се радва, че оборот им се праи... се дно не знам... се едно го карах гол без пари да тича по булеварда. Тъпо парче!
Разгле след некво ровене, се едно в килера на баба си рови, намери неква карта. Така. Щракаме гледаме. Ще го зимаме. И аз му викам, че е нормално да се гледа преди да се купува, а тоя келеш ми отговаря:
"Ти като си купуваш хладилник от Техномаркет, гледаш ли дали замразява". Дейба наглеца. Аз му викам че не е негова работа акъл да ми дава и направо подскачам от адреналин, сигурно щех да му пръсна черепа на простото говедо.

Отиваме да плащаме и от мацката на касата коренно различно поведение, добре че беше тя та се успокоих.

От де ги намират тия шебеци не ми е ясно [smilie23]



Публикацията е редактирана (21-04-12 15:41)
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-04-12 15:50

[smilie23]

А това с раницата и ходенето до тях, направооооо [smilie9]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Myth   
Дата:   21-04-12 15:50

Едва ли собствениците са виновни, защото в края на краищата от това страда техния бизнес и реноме, но в крайна сметка това си е лош мениджмънт, сложи им по една табелка на гърдите с името на служителя, сложи една табела дето да ти изкара очите "ТЕЛЕФОН ЗА СИГНАЛИ ПРИ НЕРЕДНОСТИ в ОБСЛУЖВАНЕТО" или нещо от рода, на който телефон да вдига директно собственика, условие че при повече от три оплаквания служителя си заминава пък да видим дали ще има подобно отношение.
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-04-12 15:53

[smilie24] Продавал съм техника, че и сме били сервиз за PC-та едновременно. И не съм си позволявал и когато ми е било най-изнервено такова отношение, а тия по цял ден висят зад един щанд и си клатят краката, а за никакъв *** не стават и работа не вършат [smilie9] Не знам за Синтезиса специално, но да намериш нормален магазин с добро отношение все още си остава изключение.. Хем времена на криза, дето всеки лев трябва да им е скъп...



Публикацията е редактирана (21-04-12 15:54)
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: ivjordan   
Дата:   21-04-12 15:58

То да беше само там, с мед да ги намажеш, ама у нас обслужващия персонал живее с крайно погрешното впечатление, че клиентите съществуват, за да могат те (продавачите) да получават заплати. А всъщност е точно обратното, ама нейсе!
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: guciguci   
Дата:   21-04-12 16:04

Наистина така е почти във всеки магазин. Аз преди време бях отишъл в Техномаркет с нагласата да купувам Sony A55 или А33 беше не помня за 1800 лева. Взех една в ръце,няма батерия. Викам "Може ли да сложим батерия,да го пробвам как снима?" Той ми вика" Хубаво снима,разгледай в интернет" [smilie10]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-04-12 16:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-04-12 16:15

В големите вериги като Техномаркет ми се струва, че причината е мотивацията на персонала с оглед липсата на кой знае каква перспектива дори и да си супер съвестен. А и се съмнявам, че контрола от по-високо ниво над отношението на консултантите към клиентите е на ниво.
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: hotsnail   
Дата:   21-04-12 16:16

Ми аз няма лоши впечатления купих си чанта на скоро от синтеза ама...щанда им за фото техника въобще не го гледам.

Има си Сони Център ако искаш Сони отиваш там.

Та и от там май най-добре в ЦУМ.

Днес много исках да си купя 50/1.8 ама няма още [smilie2]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: amplified   
Дата:   21-04-12 16:22

Аз преди година исках да купя две сапунерки за общо 600лева от синтезиса на Витошка, след като бях видял в сайта, че апаратите ги има отивам... ами такова онакова... сайта това, сайта онова. Окей викам си, объркали са се в сайта, някой е объркал наличностите.
Ще го имате ли? Амиии.... нищо не мога да ти кажа.
Не може ли да се обадите и да питате?
Абе и те толкова ще знаят...
А нещо подобно в две броики да ми предложите?
Оф... ами.... не...
оф... ами ДОБРЕ! [smilie18]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: mravunko   
Дата:   21-04-12 16:29

Не е тука мястото, ама да си кажа и аз болката. [shtrak]
Обикалям аз магазините и търся Nikkor AF-S 85/1.4. Не намирам никъде, не зареждали, защото не го купували... Имат тела по 5-6К лева, а нямат обектив за 2 и малко. По магазините се познаваме с момчетата, та им викам - айде бе, докарайте този обектив, искам да го пробвам, не ми се дават толкова пари за нещо, което не съм видял. Те ми казват - еее, за толкова пари, ще е супер :)

п.с. става дума за всички магазини, не конкретно за синтезиса. Иначе каквото съм купил от синтезиса и от павилиона, все си е добре :)



Публикацията е редактирана (21-04-12 16:32)
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: bari123   
Дата:   21-04-12 16:46

Dragi PeterPan, naj-napred si opravi pravopisa i rechnika, che neshto maj e po-dalech i ot selo. Imai pone uvajenie kam auditorijata.
Vidno e, che s takav rechnik i lipsa na pismena kultura, a javno i rechnika v razgovor e sashtijat ta njama za kakvo da se uchudvash na otnoshenie ako e imalo losho.

Az imam otlichno vpechatlenie ot Photosyntesis'a i vsichki ot Vasil Levski se otnasjat s uvajenie i sa kompetentni. Vidno e ot deinosta na magazina i izlojbite i kulturnija jivot, kojto vodjat.

A uchudvashto e, che v tozi Photo-forum ezika e po-skoro prostashki, a ima grupa hora, koito se vsemat za golemi tarikati vse edno sa svalili lunata ot nebeto. Tolkova sa veliki. Abe balgari ste. Uvajavaite ezika. Sravnete vashija ezik s tozi na drugi fotoforumi - napr. na spisanieto Photographie.de. Razlikata e ot nebeto do zemjata. Pak ne ni uvajavali. Ami kato se izlagate kato kifladjii shte e taka.


във Фото Форум не се пише на шльокавица
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-04-12 16:48

[smilie8]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: deathzone   
Дата:   21-04-12 16:48

Бари123 като тръгнеш да правиш забележка на някой, хубащо щеше да бъде да пишеш на кирлица. Смешно е когато пишеш за правопис. [smile]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: kery70   
Дата:   21-04-12 16:49

Ами аз проблем не съм имал с тях,купих някои неща отношението беше добро.Продадох едно тяло втора ръка ама на един месец и комисионната им е 10%,което си е нормално.
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Tenev   
Дата:   21-04-12 16:51

bari123, какво каза [smilie6]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: bumbar   
Дата:   21-04-12 16:53

"Abe balgari ste. Uvajavaite ezika."

Yaakoooo... [cool]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: amplified   
Дата:   21-04-12 16:54

AAA, po kitajski ne chetem tuka [smilie18]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: mom4il   
Дата:   21-04-12 16:56

bari123 ,КВО РЕЧЕ???
Говориш за уважение на Българският език???
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 No Subject
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   21-04-12 16:59

много яко



Публикацията е редактирана (21-04-12 17:01)
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-04-12 17:07

[thankyou] Наистина е така [cool]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: chefo1979   
Дата:   21-04-12 17:10

От Варненският ФС нямам оплаквания, даже напротив - има някои хора там, които страхотно разбират и става много сладка приказка с тях. Вадят техника и дават да пробваш, споделят впечатления, не ги мързи грам. Отлагали са си обедната почивка, за да ми обръщат внимание и въпреки, че не съм купувал нищо след два часа киснене в магазина не са проявили и капка недоволство.
Е, подозирам, че имат олтар на Никон и му се кланят (като приказват за Никон ама мед им капе от устата [smile] ), ама никой не е съвършен в тоя свят... [beer]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: pefoto01   
Дата:   21-04-12 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: the_shooter   
Дата:   21-04-12 18:17

Аз също имам отлично впечатление от хората във варненският магазин на фотосинтезис. И при покупка и при рекламация винаги са били любезни и отзивчиви.
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: DEKOV   
Дата:   21-04-12 18:35

PeterPAN ,
Това което описваш за изтърваната светкавица стана в моя магазин, а вторият господин беше собственика на преправяната с висящи допълнителни кабели и изгоряла светкавица която беше преправяна за реквизит в кино-продукция и си беше донесена на парчета не да се поправя а да се умува с какво да се повтори същото упражнение.
Затова беше репликата , че повече няма какво да и стане [smile] :)
Аз с ремонти не се занимавам.
Така,че няма драма ,
бъди здрав!
[beer]

 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   21-04-12 18:39

Пешо, яко си ги нахейтил :-)

Не са лоши хората там.Не винаги независимо в какъв магазин влезеш(било и за обувки) персонала е на нивото, което бихме искали да е.На твое място щях да говоря с управителя на магазина вместо да пускам теми, ама ти си преценил, че така ще помогнеш на повече хора да се ориентират в избора си на магазин вместо да помогнеш на мениджмънта да да се ориентира в избора си на персонал.

Пий една бира, успокой потребителската нерва и недей така лесно да подкопаваш доверието в един от най-читавите фото-ритейлъри у нас!Моето мнение за тях го знаеш.Напълно е възможно нивото на обслужване да е паднало, тъй като то е релативно на нивото на мотивация и лично удовлетворение от живота по принцип.

[beer] [smilie3]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: cicomanco   
Дата:   21-04-12 19:23

Вече не работя там от година,но преди няколко седмици един келеш като вас(първомрънкящите), без да ме познава ми сподели как когато имал време за кеф влизал в магазина, оглеждал всичко за сума ти време, виждал какво липсва и разпитвал надъъълго и широко за липсващите артикули като се правел съответно и на много ядосан че не намира каквото търси!
Било му кеф на идиота да къса нервите на тъпите продавачи....
Това го е правил навсякъде където се продава техника, а не само в Синтезиса.
Преди да определиш другите, помисли ти какво си!
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: guciguci   
Дата:   21-04-12 19:26

Между другото написвайки го "Фото-синтезис" а не "Фотосинтезис" ,правиш невъзможно намирането на темата с търсачката на Форума.Така ,ако някой след време се интересува от магазина,няма да му излезе твоята тема.
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-04-12 19:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: vladx   
Дата:   21-04-12 19:31

Два пъти съм бил във фото синтезис в София в скай сити и двата пъти останах с не добро впечатление и не ми изглеждаха особено компетентни. Изглежда не ги влече особено много фотографията, сигурно са роднини на шефовете за да работят там. За сега съм оставал доволен само от магазина на Витошка.
За сега предпочитам фото павилиона. Но ако ще ходя отново във фотосинтезиз, само на Витошка, там са по-приятни и приветливи хора!
Но както се изказаха и други преди мен, така е във почти всички магазини, независимо какво продават и колко са рекламирани!
Когато ходя по такива магазини, не отивам да си разглеждам и да късам нервите на служителите, а да купя точно определено нещо! Отивам, купувам и си тръгвам.

vikitovikito [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Zeno   
Дата:   21-04-12 21:24

Ама вие от тук ли купувате? [smilie11]
Тук всичко е менте.
Да дам примерно 2000 лв. за техника тук, абсурд, неща събирани по световните боклуци.
То захарта не е захар, солта не е сол, а и тях ги купувам отвън, та да не говорим за другите неща.
Менте, най-точния термин, менте сме ние, менте е всичко, което купуваме и "произвеждаме".
Фалшив живот!
[beer]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Danhill   
Дата:   21-04-12 22:15

лоша работа! не може така да се отнасят с клиент !

но странно ми е защото точно от синтезиса съм много доволен
и почти всичко ми е от тях по една или друга причина
и не само това ами колкото пъти съм ходил с явното намерение само да се пуля по витрините пак са били супер любезни

вярно е че днес отидох с намерението да изхарча 130лв че и повече
и нямаше нищо налично
и изхарчих 49лв в павилиона и 7 в конрад за заместители на същите неща [cool]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: дидибаев   
Дата:   21-04-12 22:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: sauron69   
Дата:   21-04-12 22:22

Аз оплаквания от обслужването нямам, като повечето пъти само съм разглеждал и тествал разни неща [smilie24]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: PeterPAN   
Дата:   21-04-12 22:26

Нарочно го написах Фото-синтезиса [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-04-12 23:28)
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-04-12 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Zeno   
Дата:   21-04-12 22:44

@ дидибаев
"Огледай се, ослушай се...." - така пише на всеки ЖП прелез.
От къде ще купуваш си е твоя работа, както и моя за мойте покупки, всеки си е преценил, то и мазохизма го има.
Да живее международното положение!!
[beer]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: Hotsnail   
Дата:   21-04-12 22:47

Аз да похваля амглийския амазон. Поръчах късно вечер миналата неделя и вторник дойде пратката
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: PlamenT   
Дата:   21-04-12 23:04

Тук изглежда важи поговорката - <<Каквото повикало, такова се обадило!>> [smilie3]
До сега съм купил не малко неща от фото синтезиса и Фото павилиона, и не е имало нито веднъж проблем с качеството на обслужването!

 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: PeterPAN   
Дата:   21-04-12 23:29

Jamess - прав си[beer]
 Re: Да наплюя Фото-синтезиса
Автор: malakar   
Дата:   21-04-12 23:33

Искам да си наема обектив от синтезиса, отивам на място, за да няма грешки. Някакво девойче си записва уж нещо, аз и викам: абе сигурна ли си, че е само това, тя вика - сигурна съм и си отивам. 1 ден преди да го взема ми звъни някакво друго момиче и ми вика: абе не може да ви го дадем този обектив, шефа го обещал на един негов приятел без да ни предупреди. Е, и таз хубава :) В крайна сметка ми дадоха каквото ми бяха обещали, ама си говорихме 2 пъти по 10 минути, не знам как не ги овиках. Добре, че ми трябваше за кеф, а не за работа нещо, че тогава щях да разплаче някое невинно девойче... Ама начина на мислене и управление става ясен.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.